Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Ξανθίππη, είναι δύσκολες οι μετακομίσεις....πόσο σε νοιώθω!Σκέψου οτι από τον Ιούνιο που μετακομίσαμε(λίγο πριν την έλευση του μπέμπη) ακόμα μας έχουν μείνει μερικές κούτες!!!

Kassi, πρέπει να ήταν δύσκολο να συνεχίσεις το θηλασμό με την μαστίτιδα,ε?Τα μωράκια μας όμως ξέρουν τι να κάνουν!!

Δεν είναι απίστευτο που αυτά τα πλασματάκια ζουν μόνο με το γαλατάκι μας??!! :)

Σέβη, κάπου διάβασα οτι το χειρότερο των κολικών είναι συνηθως κάπου κοντα στο 40ντισμα και μετα περνάνε.Μεχρι τους 3 μηνες έχουν εξαφανιστεί τελειως.

Εμείς την Τεταρτη πήγαμε την πρώτη μας εκδρομούλα μέχρι την Χαλκίδα.Εχει εκει εξοχικό η πεθερα μου και της τον πήγαμε να τον δει λίγο εκείνη αλλά και τα άλλα δυο ξαδερφάκια.Είχε πολύ πλάκα.Ο μικρότερος(εκτη δημοτικού) ήταν συνέχεια από πάνω του και τον χάιδευε, του μίλαγε.Είχε πάρει μια εικονιτσα της Παναγίας, την είχε βάλει μπροστα στον μπέμπη και του εξηγούσε οτι"αυτή η όμορφή κυρία ....που δεν την λές και πολύ όμορφη...είναι η Παναγία"!!!!! :woohoo: :woohoo: :laugh:

Χθές βράδυ που δρόσισε ο καιρός του έβαλα φανελάκι(ως τωρα γυρνούσαμε στο σπίτι με τα πάμπερς)και το βραδάκι σεντονάκι.

Μάλλον έρεχετε το Φθινόπωρο σιγα-σιγα,ε?

Σκεφτόμουν για τον χειμώνα....επειδή βλέπω το μικρό να κλωτσάει τα σεντονάκια....μήπως τα sleeping bags είναι πιο πρακτικά απο τα κουβερτάκια??Να αγορασουμε κανένα τέτοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Ελινάκι όντως ήταν πολύ δύσκολο να θηλάζω με πυρετό και πόνο στο ένα στήθος αλλά την πάλεψα - άμα με πιάνει το πείσμα μου ως γνησια Ταύρος δεν καταλαβαίνω τίποτα!!!! :laugh: :laugh:

Μακάρι να ηρεμήσει ο μικρός μου από κολικούς γιατί ακόμη έχουμε κλάμματα!!!

Και εγώ υπνόσακο θα του πάρω γιατί τασ εντονάκια τα πετάει κάτω και το χειμώνα δε λέει να ξενυχτάω από πανω του!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA K APO MENA!!!!!!!!!!!!! K MEIS GRINIA LOGW KOLIKWN ALLA K GENIKH GRINIA GIA AGKALITSES K TETOIA...MIA XARA EIMASTE !!!!!KATA T 'ALLA EGW YPOFERW ME TA XERIA MOY EXW PA8EI TENONTITIDA K AKOMA NA PAW STO GIATRO. EINAI KAMIA POY TIS EXEI SYMBEI? 8A TA POUME ANALYTIKA ALLH MERA TH KRATAV PANW MOY KOIMHTHIKE....FILAKIA SE SAS K TA ZOYZOYNAKIA SAS!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κασση Περαστικα ευχομαι το συντομοτερο!

Μικα επισης περαστικα σου, πως επαθες τενοντιτιδα; κρατας συνεχεια τη μικρη; μην το αμελεις να πας στο γιατρο!!!

Ελινα μου δεν υπαρχει περιπτωση το μωρο να μεινει σκεπασμενο ολο το βραδυ με τιποτα, ολο ξεσκεπαζονται τα ατιμα!!!!!!! πολυ ευκολη και βολικη λυση ειναι ο υπνοσακος, επισης υπαρχουν ειδικα πιαστρακια που κρατανε την κουβρτα-σεντονι στη θεση τους αλλα υπαρχει κινδυνος να μπει κατω απο τα σκεπασματα δεν το συνηστω ιδιαιτερα, και η τριτη λυση ειναι να ξυπνας καθε λιγο και λιγακι για να το σκεπαζεις... χαχαχα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας και πάλι!! Βρήκα ευκαιρία και είπα να μπω κι εγώ...

Όντως έρχεται το φθινόπωρο και ειδικά για εμάς της "βόρειες" έρχεται πιο γρήγορα! Τι να κάνεις; Είναι η εποχή του..!! Όσο για το χειμώνα, νομίζω ότι οι υπνόσακοι είναι ότι καλύτερο!! ;)

Εμείς που λέτε πέρα από την μετακόμιση... κάναμε τις εγχειρίσεις μας και ευτυχώς πήγαν όλα καλά... όπως λέει ο γιατρός μας.. Τώρα απλά περιμένουμε να έρθουν οι φακοί επαφής από το εξωτερικό που έχουμε παραγγείλει και να ξεκινήσουμε τη διαδικασία... εκεί να δούμε πως θα πάνε τα πράγματα... Τέλος πάντων.. αισιοδοξία!! :) Το κακό με τις εγχειρίσεις είναι ότι ο μικρούλης μας έχει στασιμότητα βάρους... σίγουρα τον έχει επηρεάσει σαν οργανισμό λέει ο γιατρός μας όπως φυσικά έχει επηρεάσει και εμένα... ίσως λοιπόν το γάλα μου να μην είναι το ίδιο καλό... ή μας είπε σήμερα ότι μπορεί να είναι ουρολοίμωξη! :huh: Μόλις πριν από λίγο στείλαμε τα ούρα του στο μικροβιολογικό και μάλλον Δευτέρα θα έχουμε νεότερα... ελπίζω... Όπως και να' χει όμως έπρεπε να του ξεκινήσω και συμπλήρωμα... και έτσι και έκανα... το μεσημέρι είχαμε την πρώτη μας απόπειρα... δεν πήγε καθόλου καλά... ίσα που ήπιε 10ml... πριν από λίγο που ξαναφάγαμε, προσπαθήσαμε πάλι... και μετά από πολλά κλάμματα κατάφερα να του δώσω περίπου 40ml... ο γιατρός είπε ότι μετά από κάθε θηλασμό να του δίνω 60ml... είμαστε 4300gr και πρέπει να βάλουμε βάρος!!! :( Έχω αγχωθεί λίγο είναι η αλήθεια... Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Εσείς αλήθεια πως είστε;; Τα μικρούλια σας;; Δεν έχω καταφέρει να διαβάσω τίποτα εδώ και 1 μήνα... που θα πάει;; Θα ανακάμψω!!

Φιλάκια πολλά πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xanthippi μου περαστικά σας και σύντομα όλα αυτά να ανήκουν στο παρελθόν!!!Υπομονή και σε λίγο και κιλάκια θα βάλει και μαγουλάκια θα κάνει το μωράκι σου και από όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθίππη, δεν έχεις κάποιον άλλο να δώσει το μπουκάλι στο μωρό; Όσο βλέπει εσένα θα προσπαθεί να καταλάβει γιατί δεν το βάζεις στο στήθος και θα διαμαρτύρεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθίππη, αυτο που λεει η σοκολατίτσα είναι πολύ σωστό.Δοκίμασε το μπιμπερο να το δίνει άλλος.Ολα καλά θα πανε με τα ματάκια, θα βαλετε και βαρος και όλα ενα-ένα θα μπουν στη θέση τους, :)

Μικα, και εγω εχω ενα θεματάκι.Είχα παθει περσι τενοντίτιδα από τον υπολογιστη στο γραφείο και μαλλον τωρα με ξαναθυμήθηκε :S

Πρεπει να προσεχουμε πολύ!

Εγω είμαι στα πρόθυρα να δωσω πιπίλα...δεν θέλω αλλα... :(

Νομιζω οτι θα βοηθήσει σε περισσότερα από αυτα που ανησυχω οτι θα μου δημιουργίσει.

Φανταζομαι οτι θα βοηθησει στο να μαθει να κοιμαται μονος στην κούνια του(εννοω να μην κοιμαται στο στηθος), θα σταματησει να βαζει το χερι στο στομα(τελευταίο κολπο αυτό) και ισως να μην κανει τοοοοσο μακροσυρτους θηλασμους.Συμφωνειτε?Ειναι καμια που αντιστεκετε και δεν εχει δωσει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθιπη καλη αναρωση ευχομαι στο μικρουλη και ολα να πανε κατ ευχην απο δω και περα! η γνωμη μου για τη διατροφη του μωρου ειναι να τον βαζεις πρωτα στηθος κανα 10λεπτο- τεταρτο στο καθενα και μετα συμπληρωμα οσο σου λεει ο γιατρος και μολις το παιδι παρει τα πανω του και επανελθει η ορεξη του και η δικη σου ψυχολογια ανεβει, τον ξαναβαζεις στηθος και σου κανει τελειο επαναγαλακτισμο! Αρκει να μην αφησεις τις αντλησεις ανα τακτα χρονικα διαστηματα και το βραδυ!

Ελινακι απο δω και περα θα αρχισει να αραιωνει τα διαστηματα θηλασμου και θα τρωει πιο γρηγορα,για να απασχοληται και να μενει ησυχος προσπαθησε να βρεις σημεια που θα τον βαζεις που να του αρεσει, κανε δοκιμες στο ριλαξ, στο καροτσακι, στο παρκο, στην κουνια, βαλτου καμια μουσικουλα, κουδουνιστρα καρπου(ειναι σαν βραχιολακι κουνοντας τα χερια κανει θορυβο και το χαζευεουν τα πιτσιρικια) και μην τον σηκωνεις με το παραμικρο!

οσο για την πιπιλα δεν μπορουν να την πιασουν καλα και πιο πολυ τους φερνει εκνευρισμο παρα τα ηρεμει, δοκιμασε αν θελεις δεν υπαρχει προβλημα να την συνηθησει! γενικα ειναι καλο να κανεις δοκιμες για αλλαγη για οτιδηποτε δεν παει καλα! good luck!

A!!!!! ο υπνοσακος ωραιος αλλα πιο ωραιος θα ειναι οταν θα εχει μεσα το μπεμπουλη σου!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kιεγώ έτσι τον φαντάζομαι τον υπνόσακο,Μαρία! :laugh:

Κοριτσια σήμερα με έχουν πιάσει από το πρωί οι μαύρες μου.

Εκνευρίστηκα με τον αντρα μου και μου πήγε όλη η μέρα έτσι...

Χθες ο μπέμπης κοιμήθηκε μια χαρά 11.30-6.00,χάζεψε μιαμιση ωρίτσα και πάλι 7.30-10.00.Και εγώ το ίδιο βέβαια.Σηκώνομαι η καλή σου να πάω στην κουζίνα και βλέπω την κατάψυξη ...ανοιχτή!! :ohmy:

Εφτιαξε καφέ το πρωι πριν φύγει για δουλειά(στις 8 δηλαδη), ξεχασε ανοιχτη την καταψυξη και μέχρι τις 10 ήταν έτσι.Ολα τα γάλατα που με κόπο είχα αντλήσει ξεπάγωσαν.. :(:(:(:(

Ημουν στο τσάκ να βάλω τα κλάματα.Δεν είναι οτι ήταν πάρα πολλά, είναι οτι τα μαζεύω με πολύ κόπο αφου ο μπέμπης με ξεζουμίζει συνέχεια και για να γεμίσω ένα μπιμπερο πρέπει να αρμεχτώ 2 μέρες!!!

Τρελάθηκα.Εχω που έχω το άγχος μου οτι θα αφήσω πρώτη φορά τον μπέμπη την αλλη Κυριακή στην μαμα μου για να πάω σε ένα γάμο....σκέφτομαι τώρα και οτι πρέπει να μαζέψω γάλα από την αρχή!!!

Τι να τον κάνω??Είναι πολύ αφηρημένος!!!

Πριν λίγο καιρο είχε φύγει το πρωί για την δουλειά και άφησε την εξώπορτα ορθάνοιχτη (και εμείς μέσα να κοιμόμαστε!!!).Μένουμε και σε μονοκατοικια....φαινόταν η πόρτα από τον δρόμο!!!

Τουλάχιστον έβαλα το γάλα να ξεπαγώσει τελειως στην συντήρηση και το έδωσα στον μικρό.

Πρωτη φορά έφαγε απο μπιμπερό!!Είχε μεγάλη πλάκα.Νομίζω οτι του φαινόταν πιο εύκολο και γρήγορο και έφαγε παραπάνω απ'οτι θα έτρωγε με το στήθος.Κατέβασε 190ml.Τόσο τρώνε τα δικά σας??Μετά έπεσε για ύπνο στις 4 το απόγευμα και ξύπνησε 8!!!Δεν έχει ξανακοιμηθεί ποτε τόσες ώρες μεσα στην ημέρα!!

Σημερα από την απελπισία μου πήγα και αγόρασα και μια πιπίλα...αλλά δεν είμαι ακόμα σίγουρη οτι θα την χρησιμοποιησω...

(τι τεράστιο post είναι αυτό??? :S )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Σας ευχαριστώ όλες για τις θετικές σκέψεις και τις συμβουλές σας! Ειλικρινά μου κάνουν πολύ καλό!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον μικρούλη μου...Σήμερα κάτι αρχίσαμε να κάνουμε με το μπιμπερό... sokolatitsa συνήθως το δίνει ο πατέρας του το μπιμπερό.. αλλά και πάλι δεν κάνουμε δουλειά... είμαστε και οι δυο κατα πάνω του.. εγώ του κρατάω τα χεράκια και ο Βαγγέλης το δίνει... Απ' τη μια θέλω να φάει γιατί πρέπει να πάρει λιγάκι βάρος... απ' την άλλη τον έχω συνηθίσει κι εγώ όπως κι εκείνος στο στήθος και μου κακοφαίνεται :( ! θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα...

Ελινάκι μια χαρά τρώει ο δικός σου... εμείς δεν νομίζω να έχουμε φάει ποτέ τόσο πολύ... Όσο για την πιπίλα... εγώ του δίνω.. προκειμένου να βάζει τα χεράκια του στο στόμα.. προτιμώ την πιπίλα!

Πρέπει να διαβάσω αυτά που έχασα γιατί έτσι νομίζω ότι δεν μιλάω ολοκληρωμένα.. ;):cheer:

Αυτά από εμάς! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Σας ευχαριστώ όλες για τις θετικές σκέψεις και τις συμβουλές σας! Ειλικρινά μου κάνουν πολύ καλό!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον μικρούλη μου...Σήμερα κάτι αρχίσαμε να κάνουμε με το μπιμπερό... sokolatitsa συνήθως το δίνει ο πατέρας του το μπιμπερό.. αλλά και πάλι δεν κάνουμε δουλειά... είμαστε και οι δυο κατα πάνω του.. εγώ του κρατάω τα χεράκια και ο Βαγγέλης το δίνει... Απ' τη μια θέλω να φάει γιατί πρέπει να πάρει λιγάκι βάρος... απ' την άλλη τον έχω συνηθίσει κι εγώ όπως κι εκείνος στο στήθος και μου κακοφαίνεται :( ! θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα...

Μαρία αν τον αφήσω τόσο στο στήθος το μπιμπερό ούτε που να το φτύσει μετά... Ουσιαστικά τον κόβω για να μπορέσει να φάει το συμπλήρωμα... Απ' την άλλη δεν έχει λογική αυτό το πράγμα... υποτίθεται ότι συμπλήρωμα δίνεις όταν δεν έχεις γάλα... Εγώ που έχω πρέπει να μην του το δίνω;; :blink: Τι να πω;;

Ελινάκι μια χαρά τρώει ο δικός σου... εμείς δεν νομίζω να έχουμε φάει ποτέ τόσο πολύ... Όσο για την πιπίλα... εγώ του δίνω.. προκειμένου να βάζει τα χεράκια του στο στόμα.. προτιμώ την πιπίλα!

Πρέπει να διαβάσω αυτά που έχασα γιατί έτσι νομίζω ότι δεν μιλάω ολοκληρωμένα.. ;):cheer:

Αυτά από εμάς! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες!

Σας ευχαριστώ όλες για τις θετικές σκέψεις και τις συμβουλές σας! Ειλικρινά μου κάνουν πολύ καλό!! Ελπίζω όλα να πάνε καλά με τον μικρούλη μου...Σήμερα κάτι αρχίσαμε να κάνουμε με το μπιμπερό... sokolatitsa συνήθως το δίνει ο πατέρας του το μπιμπερό.. αλλά και πάλι δεν κάνουμε δουλειά... είμαστε και οι δυο κατα πάνω του.. εγώ του κρατάω τα χεράκια και ο Βαγγέλης το δίνει... Απ' τη μια θέλω να φάει γιατί πρέπει να πάρει λιγάκι βάρος... απ' την άλλη τον έχω συνηθίσει κι εγώ όπως κι εκείνος στο στήθος και μου κακοφαίνεται :( ! θα δούμε πως θα πάνε τα πράγματα...

Μαρία αν τον αφήσω τόσο στο στήθος το μπιμπερό ούτε που να το φτύσει μετά... Ουσιαστικά τον κόβω για να μπορέσει να φάει το συμπλήρωμα... Απ' την άλλη δεν έχει λογική αυτό το πράγμα... υποτίθεται ότι συμπλήρωμα δίνεις όταν δεν έχεις γάλα... Εγώ που έχω πρέπει να μην του το δίνω;; :blink: Τι να πω;;

Ελινάκι μια χαρά τρώει ο δικός σου... εμείς δεν νομίζω να έχουμε φάει ποτέ τόσο πολύ... Όσο για την πιπίλα... εγώ του δίνω.. προκειμένου να βάζει τα χεράκια του στο στόμα.. προτιμώ την πιπίλα!

Πρέπει να διαβάσω αυτά που έχασα γιατί έτσι νομίζω ότι δεν μιλάω ολοκληρωμένα.. ;):cheer:

Αυτά από εμάς! Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ξανθίππη,υπομονή.Εχει ταλαιπωρηθει το καημένο το νινάκι σας...Θα στρώσει και με το φαγητό.Με λίγη υπομονη όλα θα πάνε καλά! :)

Για την πιπίλα που αγόρασα και δεν ήξερα αν θα χρησιμοποιήσω......του την εδωσε ο άντρας μου 2-3 φορες και δεν την θελει!!!!Την γλύφει λίγο αλλά δεν την κρατάει!Ε...σου λέει δεν ειναι και σαν την μανούλα!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia p eisaste olew\s? megalwsame giname 64 pontous k 6550 συνεχιζουμε με αποκλειστικο θηλαμο!αυτο τον μηνα πηρε 4 ποντους γελαει μιλαει αγκου αου τρελα!πιπιλα ουτε η δικια μας την γλυφει και αναγουλιαζει !αλλα ουτε το χερακι θηλαζει μονο το τριβει στα ουλα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες και καυτα μωρακια!!!!!!! τι ωραιο που εγινε το site μας!!!!!!

Λοιπον κλεισαμε και εμεις τους 3 μηνες, ο Σπυρακος μου ειναι 63 εκ και 6,100κιλακια πηρε 5 ποντους σε ενα μηνα και 700γρ μονο με το γαλατακι της μαμας....! βεβαια θελω να τονισω πως ειναι και στο DNA του καθε παιδιου το ποσο γρηγορα αναπτυσεται και πόσο πολυ γιατι αν κρινω απο τα παιδια μου που τους εδινα ακριβως το ιδιο γαλα εχουν μεγαλη διαφορα, ο μεγαλος μεχρι τωρα τρωει με το ζορι και κανουμε πως και πως να παρει κανα κιλο και κανα ποντο υψος, ο μικρος αμεσως αναπτυχθηκε!

εχουν φουσκωσει τα δοντακια του και εχουν παρει τα χερακια του ψωτια απο το δαγκωμα που τους κανει οσο για τα σαλια... γινεται μουσκεμα το γλυκο μου! εγω του βαζω πιπιλα, στην αρχη του την κρατουσα εγω γιατι του εφευγε αλλα τωρα την κραταει και τουλαχιστον δεν τρωει τα χερια του και δε γεμιζει σαλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να με και γω ! δε μπορουσα να μπω εδω και μερες...μια χαρα ειμαστε αλλα εδω και δυο μερες δε πολυτρωει δε ξερω τη φταει...θα παρω το γιατρο τηλ σε λιγο. και μεις με τα χερακια στο στομα συνεχεια ειμαστε..οπου να σαι λετε να σκασει κανενα δοντακι πλακα θα εχει!!!!!!!!!!!!! φιλακια πολλα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ!Αντε να ξαναμαζευόμαστε!΅

Εχει αλλάξει το mammy και μπερδεύομαι να βρω τα θέματα μου!

Εμεις πήγαμε προχθές στην γιατρό για το πρώτο εμβόλιο(τριπλουν).Ρε κορίτσια...μου έβαλε το ζιζάνιο η κουμπάρα μου που γενικά είναι της πιο εναλλακτικής οδού και δεν εμβολιάζει τα παιδιά της και διαβάζω συζητήσεις σε άλλο φόρουμ για παρενέργειες, αυτισμό ...Ποτε δεν μου είχε περάσει από το μυαλό να μην εμβολιάσω το μωρό μου αλλά δεν ήξερα οτι το πλάνο των εμβολιων που ακολουθουν οι παιδιατροι δεν ειναι συγκεικριμένο.

Οτι δηλαδη υπάρχουν τα βασικα-υποχρεωτικά εμβολια και άλλα που κάποιοι τα κάνουν και άλλοι όχι.Ας πούμε μια φίλη που έκανε και αυτη το πρωτο εμβόλιο ήταν 5απλο!Τι γίνεται ,ρε κορίτσια?Πρεπει να το ψάχνουμε και αυτό?Πρεπει να αμφισβητούμε τους παιδιάτρους?

Την πιπίλα την γλύφουμε λίγο αλλά δεν την κρατάμε.Καμια φορά αναγουλιάζουμε κι όλας.Η γιατρος είπε να μην τον αφήνω να βάζει το χέρι στο στόμα γιατί αν του γίνει συνηθεια μετα κόβεται πιο δύσκολα από την πιπίλα.Τι να πώ .Προσπαθω να μην τον αφήνω.Οταν το κάνει γιατι πεινάει τον ταιζω.Ισως όμως να φταινε και τα ούλα του,εχει αρχίσει και ο δικός μου να βγάζει σάλια.

Στις 22 θα κλείσουμε τους 3 μηνες.Η γιατρός μας μέτρησε 5.300 και 60 εκατοστα με γάλα της μανούλας.

Πόσο τον λατρεύω!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elinaki mou min anaveis fwties me ta emvolia tha trelathw!!!!!!!!!!!!!!emeis aname 2 mazi 6 aplo kai ton 3o mina k tis minigitidas k 11 sep ki allo tis minigitidas.mia fili mou sti germania p einai to mwro tis mazi mas ston 4o twra tha kanei to prwto.......................k an den ta kanoume t emvolia poios mas egyeitai oti dn tha arrwstisoun??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΘΑ ΠΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΑΚΙ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ? ΟΠΩΣ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ZOGLAG , ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΕΛΙΝΑΣ ΚΛΠ?????????

post-4110-1387393498295_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικακι για να βαλεις φωτο θα πας στο προφιλ σου και θα πατησεις αλλαγη φωτογραφιας προφιλ!

κοριτσια μην αγχωνεστε με τα εμβολια ειναι μια διαδικασια που την κανουν ολα τα παιδακια, τωρα ο καθε γιατρος εχει τη δικη του σειρα αυτο ειναι αληθεια. το να κανει δυο εμβολια μαζι δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν γινουν σε διαφορετικο σημειο(δηλ το ενα στο ενα μπουτακι και το αλλο στο αλλο μπουτακι) .

το πλανο εμβολιασμου ειναι μεσα στο βιβλιαρακι υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ!!Μολις τωρα καταφερα να κάνω τις δημοσιευσεις να φαίνονται από πανω προς τα κατω και οι νεες στην τελευταια σελίδα!Τωρα διαβαζω σαν ανθρωπος!!! :D

Ο μπεμπης τελικά δεν εκανε πυρετο από το εμβόλιο αλλά ενω το ιδιο βραδυ κοιμήθηκε μεχρι τις 9 το πρωι χωρις διακοπη τις επόμενες 2 μερες ήταν πολύ ανήσυχος καο τα βραδια...δεν κοιμηθηκε κανεις!

Δεν ξερω αν εφταιγε το εμβολιο αλλά απο εκει που εκανε κακα 4-5 φορες την ημερα αυτες τις 3 μερες δεν εκανε καθόλου :shock: Φανταζομαι οτι για την γκρινια του εφταιγε και αυτο.Ευτυχως χθες είχαμε..."επιτυχία"!!

Παντως τετοιο ξενυχτι είχα να ριξω απ τις αρχες!

Μου ηρθε ενα sleeping bag του μικρου που ειχα παραγγείλει από το mytoys.de και ειναι φοβερο!!!

Αχ,κοριτσια τωρα που θα πιασουν τα κρυα μεχρι και την πάνα θα σκεφτομασται να τους αλλάξουμε.Θα κρυώνουν τα μικρακια.

Σημερα θα παει στο το πρωτο του "καλλιτεχνικο γεγονός".Θα πάμε στην εκθεση φωτογραφιας που κανει η ομάδα μου από την Βούλα.Ειναι η πρωτη χρονια μετα από 3 χρονια που δεν θα εχω φωτογραφίες μου(η εγκυμοσυνη μου πηρε τα μυαλα φετος) και ζηλεύω!!!!!! [smilie=sad11.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια που εισαστε ολες? εεεεεεεεεεεεεεε?εμεις παμε να δουμε γ προσκλητηρια Οκτωβρη βαφτιση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...