Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!! ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ FICHER PRICE ΚΑΙ ΧΤΥΠΙΕΤΑΙ, ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ!!!!!!!!!!!! ΕΙΜΑΣΤΕ 5230 ΚΑΙ 58 ΕΚΑΤΟΣΤΑ!

ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΗΓΕ, ΕΚΛΑΨΕ ΠΟΛΥ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗ ΛΥΠΗΘΗΚΑ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΠΟ ΠΟΝΟ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΠΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΗΝ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΤΗΣ ΟΛΑ ΔΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΓΕΝΙΚΑ. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΠΙΝΩ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΛΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΚΑΛΟ ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΥΓΟΣΤΟ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!

:):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 384
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

MIKA, έχω αγοράσει και εγώ ένα εκπαιδευτικό γυμναστηριο γιατι σκεφτηκα οτι θα είναι ωραίο να ασχολειται ενώ είναι ξαπλωμενος και να βλέπει τα παιχνιδάκια.Μονο που θέλω να το πλυνω και γράφει παν οτι δεν πλενεται.Το κάτω μερος του που ακουμπάει στο δάπεδο είναι απο ένα υλικό σαν τσόχα....θα το πλύνω και οτι γίνει.Δεν θέλω να βάλω το μπεμπη πάνω και να είναι άπλυτο.

Τις τελευταίες 2-3 μέρες ο μικρός μου έχει ανακαλύψει το χέρι του.Το βάζει στο στόμα και με τρελαίνει.Συνηθως κάνει μπουνιτσα και γλύφει την επάνω πλευρά, αλλά σήμερα τον είδα να βάζει το μεγάλο δαχτυλο στο στόμα :unsure: Απ'οτι κατάλαβα τις περισσότερες φορές το κάνει όταν πεινάει οπότε του δίνω αμέσως στήθος.Ελπίζω να μην αρχισει τέτοια και με βάλει στο δίλημμα χέρι ή πιπίλα γιατί δεν θέλω καθόλου την πιπίλα,αλλά το χέρι είναι μαλλον χειρότερο. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε βρε κορίτσια???

Τα μωράκια Ιουνίου μας βγήκαν τζαναμπέτικα και μας τρέχουν???

Ο δικός μου είναι κολλημένος πάνω μου τις τελευταίες μερες και κάνει ανήσυχο ύπνο.Ισως φταίει και η ζέστη.

Προχθές τον είχε πιάσει κάτι και όλη μέρα δεν κοιμήθηκε στιγμή και εκει που λέμε οτι το βράδυ πια θα έλιωνε στον ύπνο....τίποτα!Κοιμόταν στο στήθος και με το που τον έβαζα στην καλαθούνα....χαμός.Σπαρακτικό κλάμα σαν να τον είχαν δείρει.Καταφέραμε κατα τις 5 να κοιμηθούμε ένα 2ωρο αφού με επεισε ο αντρας μου να τον αφήσουμε στο κρεβάτι μας ενώ τον θήλαζα(ξαπλωμένη στο πλάι).

Δυο μέρες πριν κοιμόταν απο τις 4 του καλου καιρού, τον πήραμε μαζι σε καφετέρεια που πήγαμε(φωνές,μουσική...δεν κατάλαβε τίποτα) και ξύπνησε 9 το βράδυ.Ετρεμε το φυλλοκάρδι μας τι θα έκανε το βράδυ.Ε,λοιπόν κοιμήθηκε άλλο ένα ολόκληρο 5ωρο(που δεν το κάνει ουτε στα μεγάλα του κέφια!!).Τι να πω....

Ανυπομονώ μόνο πότε θα αρχίσει να θηλάζει πιο γρήγορα.Με εχει κουράσει αυτό το πολύωρο βίδωμα στον καναπέ.Ευτυχώς που υπάρχει και το ιντερνετ και χαζεύω!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα στρωσει ελινακι μου !ολες διακοπες πηγατε?υπομονη!η δικια μ ειναι πολυ ησυχη τωρα π δεν εχει κολικους μενει ξυπνια παιζει αρκετη ωρα αγκου αου ξεκαρδιζεταιτωρα κοιμαται απο χθες το βραδυ στις 1.30 π ξυπνησε απο βραδινο 4ωρο υπνο και μετα στις 4 π ξυπνησε για νξα φαει αλλα επειδη κι εγω ωρες ωρες νιωθω κουρασμενη την πηρα στο κρεβατι και μεταναστευσεο αντρας μ ε ακομα δεν ξυπνησε η μικρη κ ειναι 9........

υπομονη κοριτσακι μ να τοπν ξυπνας να μην τον παιρνει ο υπνος θα δυναμωσει κ θα τρωει τσακα τσακα θα δεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΜΕ ΟΛΕΣ? ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΣΤΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ, ΚΥΡΙΑ Η ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙ ΤΗΣ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ! ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΕΚΑΝΑ ΜΑΛ...ΠΑΛΙ. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ...ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΕ ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΚΑΙ ΖΩΑΚΙΑ ΤΗΣ FISCHER PRICE 60 ΕΥΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ 40. ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΠΑΛΙ ΕΤΣΙ? ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ. ΤΕΣΠΑ..

ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΖΑΜΠΟ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ MARKS & SPENSER, ΤΑ ΕΠΛΥΝΑ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΑ ΣΙΔΕΡΩΣΩ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΓΙΑ 3-6 ΜΗΝΩΝ ΝΑ ΜΑΣ ΦΤΑΣΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΧΡΙ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΝΕ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ. ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΚΑ, και εγώ αυτό της FISCHER PRICE του έχω.Με το κοντρόλ,ε?Το έχω βάλει κοντα στην καλαθούνα του μωρού και το χαζεύει.Του αρέσουν οι ήχοι της φύσης ,αλλά δεν μπορώ να πω οτι τον ηρεμεί ιδιαίτερα.Χθες αφου τον ταισα στις 5 το πρωί καθόταν γυρω στα 40 λεπτα και "μιλούσε" στα ζωακια.Φυσικά δεν μπορούσα να κοιμηθω όσο δεν κοιμόταν και στο τέλος εκνευρίστηκε(ή ξαναπείνασε)και κλαψούριζε πάλι(μεχρι να τον βαλω στο στήθος)

Μια χαρά ζιπουνακια είχα πάρει και από το ZARA.Αυτα που είχα πάρει για τους πρωτους μηνες τα έπλυνα το καθενα μια φορά.Πόσο γρηγορα μεγαλώνουν τα μικρούλια μας!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου, εχω να μπω σχεδον ενα μηνα... τι κανετε; πως ειναι τα μωρακια σας;;;; διαβαζω οτι κανουν νεα πραγματ τωρα ε;;; μπραβο, μπραβο.... και ο δικος μου γελαει συνεχεια, λεει αγκου, παρακολουθει τα παιχνιδακια πανω απο την κουνια, γυρναει δεξια κ αριστερα, μολις τον βαλω μπρουμιτα πανω σε λεπτο μαξιλαρι αλλαζει το κεφαλακι του σιγα σιγα δεξια κ αριστερα και σπροχνει με τα ποδαρακια του, και παρα πολυ θελει να του μιλαμε ειναι πολυ κουτσομπολης χαχαχα!!!!!!!

Μερικες γενικες συμβουλες

Αν θελετε να καθαριζερε τα παιχνιδακια και τις επιφανειες που ακουμπουν τα μωρα σας παρτε οινοπνευμα και περαστε τα με ενα πανακι αφηστε το να στεγνωσει καλα πριν το δωσετε να παιξει!

Μην εμπιστευεστε να αλλαξετε το παιδι σε οποιαδηποτε τουαλετα εκτος του σπιτιου σας και ειδικα των μαγαζιων που κυκλοφορουν πολλα ατομα, δεν ξερετε ποιος ηταν εκει πριν απο εσας και τι εκανε (μπλιαξ), καλυτερα πανω σε 2καρεκλες ή μεσα στο καροτσακι και ας σας βλεπουν μην σκατε γι αυτο! κανετε δοκιμες στο σπιτι!

τα καλυτερα ψωνια ειναι αυτην την περιοδο εκπτωσεις και προσφορες σε καλοκαιρινα και χειμωνιατικα ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!

το μονο που χρειαζεστε ειναι να φτιαξετε μια λιστα με το τι πρεπει να παρετε και Χρημα το ποιο σημαντικο χαχαχα!

μπορειτε να παρετε μακρυμανικα μακο φορμακια για το φθινοπωρο μεγεθος 3-6, βελουτε φορμακια για το χειμωνα 3-6 κ 6-9, ολοσωμο μπουφανακι για τις βολτες ειναι τελειο 6-9ή 9-12 (καλυτερα μεγαλουτσικο να φοριεται και πιο ανετα, κουβερτουλες κουνιας βελουτε και πικε και οτι αλλο νομιζετε ετσι ωστε να γλυτωσετε λιγα χρηματα και να κερδισετε σε ποιοτητα!

φιλια σε ολες τις μανουλιτσες και τα γλυκα τους μωρακια...

ασχετο εχει ερθει σε καμια περιοδος; εμενα τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες πως τα πάτε με τα μπεμπουλίνια σας;

Εμείς στο τέλος του Αυγούστου αρχές Σεπτεμμπβρίου θα κάνουμε το πρώτο μας εμβόλιο,δεν ξέρω ποιο θα είναι ακόμη!!!!!!!!!!

Ο μπεμπούλης μας καλά είναι δόξα το Θεό απλά ταλεπορίται ακόμη με το στομαχάκι του και με την ζέστη!!!!!!!

Madrid μου γλυκιά,ο γιατρός ενοούσε να προσπαθήσω με φυσιολογικό τρόπο όπως ήρθε και ο μπέμπης μας,μην το αφήσω πάνω απο 6 μήνες ώστε να έχω φυσική σύλληψη πάλι!!!!!!!!!!! Θα δούμε ότι σχέδια έχει ο Θεός ας γίνει το θέλημά Του!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες τις γλυκιές μανούλες και στα μωράκια σας τα τρυφερά!!!!!!!!!!! :silly: :silly: :kiss::kiss::kiss::lol::lol::P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,

εγω εδω σταθερα να θηλάζω και με το άλλο χέρι να χαζευω στο ιντερνετ και να γραφω! :)

Μαρία, αυτό που λες οτι τον βαζεις μπρούμητα, δεν μου ειχε πει κάτι η παιδίατρος, αλλά καπου ακουσα οτι πρεπει για λίγι καθε μερα.Ετσι είναι?

Μην εμπιστευεστε να αλλαξετε το παιδι σε οποιαδηποτε τουαλετα εκτος του σπιτιου σας και ειδικα των μαγαζιων που κυκλοφορουν πολλα ατομα, δεν ξερετε ποιος ηταν εκει πριν απο εσας και τι εκανε (μπλιαξ)
εγω τον βαζω πάνω σε ενα στρωματακι αλλαγής που εχει μεσα η τσαντα μας.Δεν ακουμπάει πουθενα...

μπορειτε να παρετε μακρυμανικα μακο φορμακια για το φθινοπωρο μεγεθος 3-6, βελουτε φορμακια για το χειμωνα 3-6 κ 6-9, ολοσωμο μπουφανακι για τις βολτες ειναι τελειο 6-9ή 9-12 (καλυτερα μεγαλουτσικο να φοριεται και πιο ανετα, κουβερτουλες κουνιας βελουτε και πικε
πολύ καλή η λιστούλα με τις προτάσεις.Δυστυχως δουλευει ο μπαμπας μας να μας πηγαινε κανενα πρωινο για ψωνια.Ισως παρω την μαμα μου για βοηθεια με τον μικρο και πάμε!!

ΆνναΜαρία όταν με το καλό το θελήσετε, εννοείται οτι θα είναι φυσιολογικη σύλληψη.Δεν υπάρχει λόγος να σκέφτεσε οτιδηποτε αλλο!Δεν μας πήραν και τα χρόνια... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινα μου μετα τους 2 μηνες αρχισε να τον βαζεις καμια φορα να κοιμαται μπρουμητα πανω σε λεπτο μαξιλαρι με τα χερακια ψηλα σαν να το αγκαλιαζει, θα αρχισει σιγα σιγα μα τριβει τη μουριτσα του πανω στο μαξιλαρι και θα προσπαθει να αλλαξει πλευρα, βεβαια μην το αφησεις να πολυ ζοριστει γυρνατον μολις κουραστει ή πιαστει!

ολες μου φενεται το ιδιο κανουμε...το μικρο στο μεμε και σερφαρισμα χχαχα!!!!

οσο για τα ψωνια εγω εκανα μερικα απο τις εκπτωσεις on line της la redoute για τον μεγαλο μου γιο, και εμεινα πολυ ικανοποιημενη, με 48 ευρο του πηρα 4φουτερ,1πουκαμισο,2κοντομανικα,1πουλοβερ και 1ζακετα και ποιοτητα μια χαρα! ζηλευω να παρω και για το μικρο γιατι εχει καλες τιμες αλλα του εχω παρα πολλα απο τον μεγαλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με 48 ευρο του πηρα 4φουτερ,1πουκαμισο,2κοντομανικα,1πουλοβερ και 1ζακετα

ολα αυτα με 48€???!!!!!Δεν εχω αγοράσει ποτε από το la redoute ,παρόλο που πάντα χαζευω τον καταλογο και φαίνονται ωραία.Τωρα που το λες θα ρίξω μια ματια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε βρε κοριτσακια μου !!!!εμεις καλα εκτος απο το οτι εδω κ 3 μερες απο το μεσημερι κ μετα δλδ 11 και περα θηλαζουμεε συνεχως μεχρι το απογευματακι ποναει κιολας οπως φαινεται το απογευμα π δροσιζει ησυχαζει την βαζω στο μαρσιπο και κοιμαται 2-3 ωρες χιχιχι παμε καμια βολτα να χθες ειδαμε τον ΠΑΟΚ τρελη διασκεδαση λεμε σημερα θα παμε για μπανιο ισως λιγο πιο αργα!εκανα κομποστα σημερα με επιασε το μερακι και σαλατα με πατατες και κοτοπουλο μ επιασε εμπευση αυτααααααααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σεβη μου μπορει και απο την ζεστη να εχει λιγο ανησυχια η μικρουλα, να τις κανεις κανα χλιαρο μπανακι να ηρεμει, εμενα ο δικος μου μπορει να σβηνει απο το κλαμα και μολις τον βαζω στο μπανακι αγγελουδι.. περιμενει πως και πως να τον βρεξω ο μπουλουκος μου!!!!!! ασε που τωρα δεν θελει να καθεται στο στηθος οταν ειναι χορτασμενος(ασχετο δε θυμαμαι αν σας το ειπα αλλα τα καταφερα και τον θηλαζω αποκλειστηκα πολυ καιρο τωρα ) και θελει χερια και περα-δωθε να κοιταει τα πραγματα μου εχει βγει η πλατη και το αποκορυφομα... μολις τον αφηνω ερχεται ο μεγαλος.. μαμα μου και εγω αγκαλια.... τι να κανω να το αφησω παραπονεμενο; το λυπαμαι... αλλα σε αυτον καθομαι και τον παιρνω αγκαλιτσα και κουβεντιαζουμε!

τι τραβαμε και εμεις οι μανες!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο(δεν νομιζωωωω :) ), αλλά από χθές βραδυ που δρόσισε λίγο ο καιρός είμαστε πιο ήσυχοι!

Χθές ξύπνησε μόνο μια φορά!!!!! :woohoo: :woohoo:

Τον πήρε ο ύπνος 12μιση και ξύπνησε 6μιση και μετα στις 9!!!!!

Α!Και το αλλο που με ενθουσίασε....στις 6μιση που ξύπνησε θηλασε γρήγορα(ενα 20λεπτακι),τον ακουμπησα στην καλαθούνα οπου επιασε "κουβεντα" μεχρι να πάω τουαλέτα,να πιω λίγο νερο και γυρνώντας(ενω περίμενα ποτε θα αρχίσει το κλαμα)...δεν ακούω τιποτα :huh: .Κοιμόταν!!!!!!Τον πήρε ο ύπνος μόνο του!! :woohoo: :woohoo: :silly: :woohoo: B)

Δεν εχει ξαναγίνει.Παντα στο στηθος ή αγκαλια και μετα καλαθούνα και αν ξυπνησει πάλι απ την αρχη!!!

Ζω μεγάλες στιγμές!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο κοριτσακια μου ολα καλα!!!!!!κανουμε κ μπανακια κ ολα αλλα οπως λετε κ εσεις οι ζεστες φταινε !

μαραακι κ εμενα τωρα χορτατη δεν καθεται αραιωσαμε ασε π αρχισε εδω κ 10 μερες να σταματαειν αφηνει το μεμε να με κοιταει κ να ξεκαρδθζεται κ αγκου αχ τρελαινομαιιιι

Ελινακι μεγαλώσατε κ εσεις φυγανε κ οι πολλες οι ζεστες!πηγαμε εκλησσια σημερα κ οταν γυρισαμε εφτιαξα λουκουμαδες περιμενω οαρεούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙΡΟ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ.........ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣ.....ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΜΑΣ....!!! :)

ΕΜΕΙΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΟΝΤΡΕΝΟΥΜΕ...ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ!!!!

ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΑΡΓΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 1 ΜΕ 2 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 4 ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ...

ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΚΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΛΕΝΟΜΑΣΤΕ....ΛΙΩΝΟΥΜΕ......

ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ...ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....

ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΤΗΣ ΠΕΘΕΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ..ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΩ ΚΑΙ ΓΩ ΛΙΓΑΚΙ ..... ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΠΤΩΜΑ ....

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑΝΙ?????ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ.....ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ??????ΣΕ ΛΙΓΟ Η ΚΑΛΑΘΟΥΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΧΩΡΑΕΙ!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!

Αν και χθες βραδυ ήμασταν κακα παιδια(είχε ανησυχία και ξυπνούσε ανα 1,5-2 ωρες), σημερα πήγαμε βολτίτσα στο Athens Heart το εμπορικό(αδει ήταν!!) και αγορασαμε ενα σωρο ρουχαλάκια για τον χειμώνα για τον μπεμπάκο απο το H&M!!!Για τις Αθηναίες: πολύ καλές τιμές, καλή ποιότητα και κάτι σχέδια... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: Ηθελα να τα πάρω όλα!!

Αγοράσαμε 6 εσωτερικα μακρυμάνικα φανελάκια με στάμπες(I love mammy :laugh: ...),ενα παντελονάκι ,4 πυτζαμούλες, 1 καλοκαιρινο φανελάκι(μαυρο με το λογότυπο των RollingStones :P ),3 ζευγαρια καλτσακια μονο με 65€ !!!!

Χαρα, και εμεις ακόμα στην καλαθούνα είμαστε (εχω και την κουνια στο δωματιο μας και ειμαστε λίγο τσίρκο!!).Και εμεις οριακά είμαστε.Βλέπω σε ενα μηνα να τον βαζω στην κούνια αλλα για το δωμάτιο του ...δεν ξέρω.Θελω να πάει μεταξυ 4ου και 6ου μήνα.Θα εξαρτηθεί και από το πότε θα στρώσει πρόγραμμα το βραδυ.Με τον θηλασμό θ είναι δυσκολο να πηγαινοερχομαι πολλές φορες στο δωματιο του.Αργει και να φαει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!!! ΒΛΕΠΩ ΞΕΚΙΝΗΣΑΤΕ ΤΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΕΣ ΑΓΟΡΕΣ! ΤΗΣ ΑΛΛΑΞΑ ΕΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΗΡΑ 2 ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΚΙΑ (ΦΟΡΜΕΣ) ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΑΚΑΚΙ ΓΙΑ ΣΕΤ ΑΠΟ MOTHERCARE. ΤΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΟΥΜΕ????? ΟΛΟΣΟΜΑ ΦΟΡΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΜΑΚΡΥΜΑΝΙΚΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΕΞΟΔΟΥ !ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΖΑΡΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕ ΤΗΣ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΤΙ ΤΟΝ ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΔΕ ΞΕΡΩ ΠΟΣΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ. ΤΑ ΖΙΠΟΥΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΖΑΜΠΟ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΑ ΦΟΡΕΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑΛΛ...ΙΕΣ ΝΟΥΜΕΡΑ. ΤΕΣΠΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΞΥΠΝΗΣΕΙ ΓΙΑ ΓΑΛΑΤΑΚΙ, ΜΠΑΝΑΚΙ ΤΗΝ ΕΚΕΝΑ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΜΑΥΡΙΖΕΙ ΑΠ ΤΟ ΚΛΑΜΑ,ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ.. ΒΟΛΤΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΜΕ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΒΑΡΕΘΗΚΑ... ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΠΙΤΑΚΙ!!!!!!ΕΛΙΝΑΚΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Ελινακι και Μικακι μπραβο πολυ καλες και εξυπνες αγορες!!!! τα χειμωνιατικα συνηθως θα τα περνετε Νο3-6(απο οκτωβρη εως δεκεμβρη) και 6-9(απο δεκεμβρη εως Μαρτη)μετα ειναι τα ανοιξιατικα Νο9-12! στον πρωτο χρονο αλλαζουν παρα πολυ απο μηνα σε μηνα γι'αυτο καλυτερα μεγαλυτερα παρα να μην τα φορεσουν καθολου!

Χαρα μου μπραβο εχει πολυ καλο υπνο ο μπεμπης σου, εγω τον δικο μου τον εχω βαλει κουνια απο τον ιουλιο του εχω και ενα πολυ λεπτο μαξιλαρι σε κανονικο μεγεθος και κοιμαται μια χαρα, βεβαια τωρα μου κανει ολο κολοτουμπες γιατι δυναμωνει και γυριζει απο δω και απο κει και σιγα σιγα γυριζει αναποδα τα ποδια στο μαξιλαρι και το κεφαλι κατω εχει πολυ πλακα!

την κουνια την εχω στο δωμτιο μας, στον μεγαλο μου γιο την εβγαλα στους 9 μηνες γιατι πρωτον φοβομουν και δευτερον βαριομουν το χειμωνα να σηκωνομαι να τον βλεπω συνεχεια μην ειναι ξεσκεπασμενος χαχαχα, τωρα λεω μολις σταματησει το βραδινο ξυπνημα να τους βαλω μαζι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου,

μετα από μια δραματικη νυχτα(προχθες)που κοιμηθηκαμε ελχιστα, χθες βραδυ ήταν πολύ καλύτερα.Δεν ξερω τι παθαινει ο μπεμπακος μου.Εκει που ειχε βρει μια σειρα και κοιμοταν σχετικα καλα το βραδυ,μερικα βραδια τωρα δυσκολευόμαστε πολύ να τον βάλουμε για υπνο.Ξυπναει μετα απο λίγο με γοερα κλαματα σαν κατι να τον τρομαζει.Οταν μας βλεπει ηρεμει λίγο αλλα δεν σταματαει το κλαμα μεχρι να τον πιασουμε αγκαλια να τον ηρεμισουμε.Δεν το εχει κανει πολλές φορες,οπότε είμαι αισιόδοξη πως θα του περασει(κραταω αντισταση και δεν τον βαζω στο κρεββατι μαζι μας).

Ισως πάλι επειδη προχθες που πηγαμε Athensheart και μετα στην πεθερα μου κοιμοταν όλη μερα(που δεν το συνηθιζει), αναστατωθηκε το ωραριο του!

ΜΙΚΑ, καλοφόρετα τα χειμωνατικα σας!Κι εγω οτι μου φερνουν τωρα το αλλάζω με χειμωνιατικο.Από το μεγεθος newborn και 1-3 για τα μωρακια μας που ειναι καλοκαιρινα χρεισιμοποιήσαμε ελαχιστα.Στο σπίτι μονο με τα pampers τον εχω.

ZOGLAG καπως ετσι αγορασα τα πρωτα χειμωνιατικα ρουχαλάκια.Μου φαινοντουσαν μεγαλα!!Τοσα θα γινουν τα μωρακια μας σε λίγους μηνες?? :woohoo: :woohoo:

Ηταν τοσο όμορφα που θα επαιρνα περισσότερα αν ήμουν σιγουρη 100% για το μεγεθος!

Προβλέπω μαδιμα πορτοφολιού το χειμωνα(είναι τοσο όμορφα!) και θα ειμαι μόνο με το επίδομα ΟΑΕΔ εξαμηνου!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΙΝΑ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ????ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ....ΑΝ ΠΗΓΕΣ..ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΜΕ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ...ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ.....ΦΙΛΑΚΙΑ....

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΜΑΣ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ....ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΜΙΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΙΛΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΠΛΕΣ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΠΟΛΥ..ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ........ΦΤΑΣΑΜΕ ΤΑ 6 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 60 ΕΚ.....ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΙΑ.......ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.....

ΕΓΩ ΠΑΛΕΥΩ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ......ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΤΑ ΧΑΝΩ.....

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα,6 κιλά είναι ο μπεμπάκος???!!!! :woohoo: :woohoo: Ολόκληρος άντρας!!!!

Κανατε και εμβολιάκι...μια χαρά!Κοικκινίλες στις δίπλες ...γιατί?Εννοείς με την ζέστη?

Κι εγώ κιλά δεν χάνω.Μην σου πω οτι ενα κιλό σίγουρα το ξαναέβαλα!!Με τον θηλασμό που κάθομαι πολλή ωρα στον καναπέ, τρώω συνεχεια βλακείες!!Σε λίγο θα γυρίσω στα κιλά της εγκυμοσύνης!! :laugh:

Στον ΟΑΕΔ δεν έχω πάει ακομα(εννοείς για το 6μηνο,ε?).Θα πάρω πρώτα την κανονική μου άδεια γιατί μετά πάει 2011 και με τις συνθήκες που επικρατουν φοβάμαι μήπως την φάει η μαρμάγκα.Οπότε το 6μηνο μου θα αρχίσει προς το τέλος Οκτωβρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου όμορφα! Να' μαι πάλι κι εγώ... Μετά από πολύ καιρό κατάφερα αν μπω να σας πω ένα γεια... Λόγω μετακόμισης ακόμη δεν έχουμε internet... με το καλό ελπίζω να τα λέμε σύντομα.... εύχομαι να είστε όλες καλά... κι εσείς και τα μωράκια σας... Εμείς δόξα τω θεό είμαστε μια χαρά!!! Έχω πολλά να σας πω....

Φιλάκια πολλά πολλά!!!

Μου λείψατε βρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα και από εμένα!Λόγω κολικών δεν μπορώ να μπαίνω συν'εχεια και τώρα που σας γράφω τον κρατάω μπρούμυτα στο χέρι μου γιατί υποφέρει.Σε γενικές γραμμές το πρόγραμμά του έστρωσε.Σήμερα το βράδυ κοιμήθηκε σερί 8 ώρες!!!!!!!!!Εγώ χθες ανέβασα πυρετό από το στήθος. Κάποιος πόρος εφραξε και μου κατακοκκίνησε ο ένας μαστός αλλά συνέχισα να θηλάζω αφού μίλησα με παιδίατρο και γυναικολόγο!Το μωρό μου με βοήθησε να το ξεπεράσω!

Μου έχετε λείψει όλες αλλά δεν προλαβαίνω!Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas κοριτσακια μου κ εμεις εχουμε στρωσει πολυ αλλα οι κολικοι συνεχιζουν κ υποφερει το νινι μ!

κασι μου κοριτσακι μ ευτυχως το ξεπερασες

ξανθιππη μου ελπιζω να τα λεμε παλι συντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...