Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μη με βρίσετε, θέλω να ακούσω τις εμπειρίες σας!!!


Recommended Posts

Να 'μαι και πάλιιιιι!!

Ναι, δεν έχει έρθει ακόμα η ημέρα περιόδου μου για να δω αν έχω καθυστέρηση και όχι δεν είμαι τόσο αγχωμένη όσο φαίνομαι!! :silly: Απλά θα ήθελα και τις δικές σας εμπειρίες για να δώ αν είμαι φαντασιόπληκτη!!!!

Λοιπόν, αρχικά να πώ τα εξής συνοπτικά-συνοπτικα για να μη σας κουράζω:

Πρώτη μέρα περιόδου: 10/06

Τελευταία μέρα: 13/06 (είμαι από τις τυχερές φαίνεται!!! :woohoo: )Μέρα ελεύθερης επαφής: 16/06 και 19/06

Έχουμε λοιπόν και λέμε:

Πεινάω και όταν φάω 2 μπουκιές αναγουλιάζω,πονάει το στομάχι μου)

Όταν ξυπνάω νοιώθω μια αηδία και έχω την εντύπωση ότι έχω να φάω μέρες ολόκληρες.

Έχω σκοτοδίνες που και που, αναγούλες χωρίς λόγο, πόνο και τσιμπίματα στο στομάχι, πόνο στις ωοθήκες(λόγω της ωορρηξίας αλλά πιο έντονους αυτή τη φορά!), πάααααααααρα πολλά κολπικά υγρά(καμία σχέση με τις άλλες φορές), ψιλοαδυναμίες, δυσκολία στον ύπνο, πόνο στην μέση(ελαφρύ) μεταπτώσεις διάθεσης, και τάση για εμετό σε πολύ ήπια μορφή!!!

Βρε κορίτσια θα τρελαθώ....Τι συμβαίνει?Εσείς είχατε συμπτώματα από τόσο νωρίς ή απλά τα έχει παίξει το σώμα μου;Α!ξέχασα να σας πω ότι ανεβάζω και δέκατα που και που 36.8,36.9..

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΩ!!!ΘΑ ΖΗΣΩ; :woohoo: :kiss::side::blink: :silly: :P:huh:

χεχεχεχε

Δευτέρα λέω να πάω να κάνω καμιά εξέταση αίματος καλού κακού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ καρδούλα μου!Δεν ξέρω βέβαια αν θα δείξει από τόσο νωρίς μια πιθανή εγκυμοσύνη,αλλά τουλάχιστον θα μάθω αν τρέχει τίποτα με την υγεία μου αιματοκρίτες, σίδηρο ασβέστια κλπ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AMAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNN EISAI SIGOURH OTI EISAI KALA??????ALLH MIA EIXE ETSI K PETHANE XEXEXEXEXEX

mhn trellenese einai nwris akomh..pane kane mia eksetasoula gia na deis pou briskese alla den nomizw na einai logo egkumoshnhs oxi giati den eisai alla giati einai polu nwris akomh..filakia k OXI AGXOS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσο ημερων ειναι ο κυκλος σου ; Γιατιαν ειναι28 εχεις ακομα εως της 8/7 περιθωριο δευτερον αν εισια τοσο κοματια μερικες φορες ειμαστε ετσι στην συλληψη .τι εννοω ; οταν ειχα μεινειε γκυος και η πλα ηταν οτι καιεγω ειχα τελευτια περιοδο 10 ιουνιου αλλα αυτο εγεινε το {2003)γυρω στον ενεα μηα μετα ειχα ταση για εμετο ηθελα να κοιμαμαι και δνε θα ξεχασω ποτε γιορταζε ο πατερας μου27 ιουλιου και ειχε φτοιαξει η μαμα μου ενα σωροφαγητα :πατσιτσιο αρνακι κοκορετσιδιαφοραι παω να φαω λιγο πατσιτσιο και το εβγαλα και τοτε λεει η μαμα μουστην αδερφη μυ κρυφα :να δεις η μικρηειναι εγκυος ....η που δνε μπορουσα με τιποτα να φαω το μπεικον και το αγωτο φραουλα και δνε μπορουσα με τιποτα να πιω φραπε πια εω που με τη νεσκαφε εχω κανει συμβαση εδω και 27 χρονια .Λοιπον η συμβουλη μου ειναιη εξης πειμενε μην κανεις ακομα καμια εξεταση και απογοητυτεις ειναι νωρις φροντισε λιγο το διαιτολογιο σου δηλαδη βαλε περισσοτερο κοκκινο κρεας μοσχαρι μπορεις να το φτοιαχνεις λεμονατο βαλε λιγο συκωτι αν σου αρεσει και πινε φρεσκος χυμους επεισης καθε πρωι που ξυπνας βαλε στο στομα σου μια φρυγανια απορροφα τα υγρα και πιες ενα τσαι παγωμενο αν δεις οτι δεν αδιαθετεις εως και της 10 ιουλιου πηγαινε κανε μια χοριακη και εξετασεις να δεις το σιδηρο σου και τις αποθηκες .καλο αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας!!!

Βάνια μου, ξέρεις πόσο δύσκολο μου είναι να περιμένω μέχρι τις 10/7?

Ως, Θεούλη μου!Θα σπάσουν τα νεύρα μου!χεχεχε(είμαι λίγο ανυπόμονη!!!)

Ευχαριστώ πάντως και πάλι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ειχα συμπτωματα (τον πρωτο μηνα προσπαθειων, μετα "χαλαρωσα") αλλα τελικα ηταν στο μυαλο μου... Αλλα αν νιωθεις οπως λες καλο θα ειναι να πας οντως για μια εξετασουλα, να δεις τι γινεται ρε παιδι μ. Ευχομαι βεβαια να ειναι εγκυμοσυνη αλλα ειναι λιγακι νωρις, οχι αγχος!!!! Αχ σε καταλαβαινω, κι εγω ανυπομονη ειμαι......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,αχ,αχ.....σήμερα nutellitsa μου, έχω τσουξίματα στις ωοθήκες μου και τραβηγματάκια!

Είναι υποφερτά βέβαια, αλλά αν τελικά είναι του μυαλού μου, θα πάω να αλλάξω μυαλό!!χαχαχα

Θα πάω να κάνω εξετάσεις έτσι και αλλιώς για να δω πως τα πάει ο οργανισμός μου, αλλά το κόβω λίγο δύσκολο με απλές εξετάσεις αίματος να δείξει εγκυμοσύνη!!!

Ελπίζω μέχρι τις 10/07 να ΜΗΝ έχω επισκέψεις, γιατί θα ανοίγω το ένα topic μετά το άλλο!!!χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω ειχα πονακια χαμηλα οπως αυτα της ωορρηξιας, μονο αριστερα, τσουξιμο οχι αλλα τσιμπηματα...και διαφορα αλλα, τα εχω ξαναπει σε αλλο τοπικ μη γινομαι κουραστικη... τελικα δεν ημουν, οπως λες ειναι δυνατο να ειναι στο μυαλο μας? σκεφτηκα μηπως ηταν δευτερη ωορρηξια? διαβασα οτι καμια φορα συμβαινει... δε ξερω.. οπως και να χει δες το, εγω δεν το εψαξα γιατι μετα απο καμια βδομαδα μου ηρθε και η περιοδος και μετα ημουν οκ. Δε στα λεω για να σε απογοητευσω, εξαλλου δε ξερουμε ποια ειναι και τα συμπτωματα τοσο νωρις, ευχομαι να εισαι οντως εγκυος και να μας τα πεις εσυ πρωτη! Εν τω μεταξυ διαβαζα οτι και κατα την εμφυτευση ισως να νιωθεις καποια πονακια, αρα αυτο ειναι θετικο! Ευχομαι το καλυτερο παντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το τελευταίο με την εμφύτευση που είπες πολύ μου άρεσε όμως!!!!! :D

Αν βγει θετικό εν τέλει θα σας αγαπάω όλες ακόμα πιο πολύ!!!!! :D :D :D

Σας αφήνω προς το παρών γλυκιές μου κοπελίτσες..πάω να ετοιμαστώ γιατί έχουμε έξοδο με τον Θοδωρή μου σήμερα!!!!!

Σας φιλώ όοοοολες!!!!! smmmmmmmmmmmmmmack!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...