Μετάβαση σε περιεχόμενο

βιταμινη Ε και φολικο οξυ???


Recommended Posts

διαβαζω παντου οτι το φολικο οξυ και η βιταμινη Ε μαζι με ολα τα αλλα καλα που κανουν βοηθουν στη γονιμοτητα,συλληψη αλλα και στο εμβρυο ειδικα τους πρωτους 3 μηνες!!!ετσι ειπα να παρω εγω κι απο τα δυο και ο αντρας μου βιταμινη Ε που βοηθαει πολυ το σπερμα αφου ετσι κι αλλιως δεν κανουν καποιο κακο!!!γνωριζεται μηπως σε τι ποσοτητες πρεπει να τα περνουμε,ετσι προληπτικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως!!!

Τετοια σκευασματα πρεπει να δινονται και να λαμβανονται μονο κατοπην συμβουλης του γιατρου...γιατι υπερδοσολογια μπορει να δημηουργησει προβλημα εκει που δεν υπαρχει, και η δοσολογια διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα !

Πρόσφατα συνεννοήθηκα με τη γυναικολόγο μου γι αυτά.

Εννοείς filicine ? 1 χαπάκι την ημέρα δεν βλάπτει εκτός αν εχεις κάποια αλλεργία κλπ στην ουσία του.

Και για βιταμίνη Ε εγώ + ο αντρας μου παίρνουμε μια μέση δοσολογία 200 mg την ημέρα.

Το σωστό είναι να μιλήσεις πρώτα με γιατρό (ακόμα και παθολόγο, θα ξέρει, νομίζω οτι ακόμα και από το τηλέφωνο θα σου λύσουν την απορία! απλές βιταμίνες είναι! ΑΛΛΑ ΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ !).

:):):):):):):):):):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα τον γιατρο μου τηλ αλλα ηταν στην κλινικη και δεν θελω να τον παρω στο κιν γι αυτο το πραγμα κι επειδη ειμαστε στις "καλες" μας μερες ειπα να το ξεκινησω απο μονη μου!καθαρα για ψυχολογικους λογους γιατι ο,τι κι αν ειναι σιγουρα δεν θα εχει αποτελεσματα τοσο αμεσα!απλα για...το ριμαδι το μυαλο!!!ασε που ο γιατρος μας ειπε καποια στιγμη να κανουμε ενα σπερμοδιαγραμμα κι ο αντρας μου πανικοβλιθηκε μολις το ακουσε!!!!ετσι ειπα να τον "καθησυχασω" λιγο με αυτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...