Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

σταματα μωρη να μιλας ετσι..χαχα..

η δικια μου παντως στελεται στις καρεκλες ορθια και δε ξερει πως να πεσει και πεφτει..παντου..επεισης τα παιδια εχουν εδω 2 σκαλοπατακια μεσα στο σπιτι και τα ανεβηκε...

εσενα καλυψω τι κανει ακριβως;;;δε το καταλαβα...και βαριεμαι να παω πισω να δω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλε!!! Ντομινικ τι κουκλι ειναι αυτο?? Φτου φτου!!!!

Σωσω θα φυγει αυριο το πλοιοοοοο!!! Φουφουφου!!!

Καλε που θα συναντηθητε αυριο? Πειτε μου και μενα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρις λεγανε τα κοριτσια για ικεα το πρωι κατα τις 10 αλλα δεν ξερω τελικα ακομα τι θα γινει.....εσυ εισαι μεσα???

σωσω προσεχε μωρη τα σκαλια μην πεσει το παιδι κ βουλωσει κ το αλλο της ματι!!!φτου φτου!!!'

α εμενα το παιδι μου κανει πολλα...χαχα αλλη μανα κουκουβαγια μας βρηκε!!! ;)

οχι ρε ο,τι κανει κ το δικο σου..μπουσουλαει.σηκωνεται ορθια πιανοντας τον καναπε..μενει κ λιγο ορθια χωρις να κρατιεται,,αυτο πολυ το φοβαμαι.

σημερα ολη μερα ελεγε ναι..αν τη ρωτησω:θα κοιμηθουμε αποψε παιδι μου???τι θα μου πει???

εκανα γενικο συμμαζεμα στο σαλονι..γυαλικα,παπαριτσες..ολα φυγανε ψηλα κ στα ντουλαπια...κ το τραπεζακι που ηταν επικινδυνο στο πισω μπαλκονι..δεν εχουμε τραπεζι στο σαλονι πλεον!!!τα ποτα τα κραταμε πανω μας!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααα

κοριτσια ευχαριστω

καλε κυριακη τη μπουλουκος ειναι ο βασιλακης; φτου φτου

γεωργιααααααααααααα που εισαι καλε; η θετικη μου σκεψη ειναι μαζι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι λενε για το ικεα στον κηφισσο που τις βολευει...

αλλα απο οτι φαινεται θα το μαθω το πρωι που θα σηκωθουμε γτ δεν βλεπω να μπαινει καμια!!!

κ γω παω σιγα σιγα προς το κρεβατι μου...

καληνυχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηναιες μανουλες..προσοχη προσοχή..

Το ραντεβου ειναι αυριο στο Ικεα του κηφισσου κατα τις 10 το πρωι..(και πιο αργα λίγο γιατι θα περιμενουμε την Αγγελικουλα να φαει το πρωινο..χαχααχαχ)

Τα λέμε με όσες τα καταφερετε..

Φιλια

Σωσωκα θα σε σκεφτομαστε και το πλοιο θα ερθει..

Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε τζουτζουκες?

τωρα καθησα. ολο και κατι θυμομουν να παρω.

καλα ο μπαμπας μου θα παθει πλακα οταν δει τα μπαγκαζια μας

καλα ντομινικ για δαγκωμα ειναι ο ζουζουναρος σου. φτου φτου το μαναρι

παντα ετσι χαμογελαστος να ειναι

το χεροπατουσακι μας σας αρεσε?

σωσω το πλοιο θα ρθει. απλα ευχομαι να μην ειναι και παλι ο καρβουνιαρης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες!!!

Σήμερα θα δουλεύω μέχρι τις 6 :(

Βαγκ, μη στενοχωριέσαι που τον έβαλες στο κρεβάτι σου...

Το έχω κάνει άπειρες φορές και δεν του έχει μείνει συνήθειο...

Ντομ, γιατί δε λες ποιος σου έμαθε να μικραίνεις τις φωτό;

Για να είμαι ειλικρινής... εμένα δε μου αρέσει η μπεμπέ Λίλη...

Αλέκα μου, το χεροπατουσάκι σας είναι τέλειο!!!

Καλά να περάσετε στη Χαλκιδική!!!

Σωσώ, περιμένουμε ευχάριστα νέα!

Το πρωί χτύπησε το ξυπνητήρι και δεν το πίστευα!!!

Δεν είχε ξυπνήσει ούτε για πιπίλα!!!

Φτου φτου φτου!!!

Περάσαμε ωραία χθες το βράδυ!

Ήρθαν και η κουμπάροι μας με την μπουμπού τους!

Κοιμήθηκε ο Άνθιμος και αλώνισε όλα του τα παιχνίδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!

σημερα δεν εχω καθολου μαθημα....Νανουκα τι καλα που εχει περιορισει ο Ανθιμος το βραδινο ξυπνημα..ο δικος μου δε βλεπω να το κοβει...τουκαχιστον πλεον το καθυστερει και ξυπναει στις 5..

Αλεκα ολοκληροι ειστε υπεροχοι..τα χεροπατουσακια σας ειναι το δειγμα :laugh: :laugh:

οι Αθηναιες εχουν συναντηση....ζηλευουμε!!!!!! :P:P

Νανουκα τωρα που κλεισαμε και τον 9ο τι αλλα φαγητακια λες να δοκιμασουμε να δωσουμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα μου, τα 2 προηγούμενα βράδια ξυπνούσε συνέχεια...

Είχε κάνει και εμβόλιο βέβαια...

Πάντως, πραγματικά, ξυπνάς άλλος άνθρωπος όταν κοιμάται συνεχόμενα...

Δεν ξέρω βρε Χρυσούλα μου...

Η γιατρός μου μας περιορίζει πολύ... όλα μετά το χρόνο μας λέει...

Του δίνω ψωμάκι και τρώει...

Του αρέσει πάρα πολύ η όλη διαδικασία!

Επίσης, θέλω να καθιερώσω 1 απογευματινό φρέσκο χυμό.

Από φρούτα και λαχανικά του δίνω τα πάντα!!!

Κρέας μόνο κοτόπουλο...

Θέλω να του δώσω τραχανά κάποια στιγμή...

Έχω και 1 απορία.

Ήθελα να συντάξω 1 επιστολή και ήθελα να ανανφέρω οτι στέλνω την επιστολή γιατί είχε χάσει την πρώτη...

ο προϊστάμενος μου είπε να γράψω λόγω απόλεσης... αλλά δε μου φάνηκε σωστή η λέξη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα απωλεια...

εγω θα του δωσω ψαρι...σε σουπα εννοειται..

ψωμι φοβαμαι μην κοψει κανενα κομματακι και πνιγει, αν και τον παρακολουθουμε συνεχεια..τα μπισκοτα δεν τα πολυθελει..τι εμβολιο κανατε?και εμεις μεθαυριο εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανουκα μου οτι θες απο γραμματικη μπες στον γουγλη και δες!Τα βρισκεις ολα!

Παντως και γω συμφωνω με Χρυσουλα.

Τα κοριτσια λετε να συναντηθηκαν τελικα!Ωραιαααα!

Εγω λεω να παρω αρτοπαρασκευαστη για να το παταω με ντοματουλα και τυρακι για λιγο αργοτερα.

Προς το παρον του δινω πολυ σκληρο ψωμακι αλλα το λιωνει και φοβαμαι,

Υπάρχουνε και κατι μπισκοτάκια οδοντοφυΐας που ειναι και φονικο όπλο επίσης!χαχαχαχα!

Συνταγή

Συστατικά

1 φλ. αλεύρι

1 φλ. σκόνη φρουτόκρεμα ή φαρίν λακτέ

3 κ.σ. λάδι

παγωμένο νερό

Στα γρήγορα

Οδηγίες

Προθερμαίνουμε το φούρνο στους 220°.

Ανακατεύουμε το αλεύρι με τη σκόνη κρέμας και σιγά σιγά προσθέτουμε το λάδι. Βάζουμε λίγο από το παγωμένο νερό (ξεκινάμε με 1/4 φλ), ανακατεύουμε και συνεχίζουμε να προσθέτουμε μέχρινα γίνει η ζύμη μας μια σφιχτή μπάλα που θα ξεκολλάει από τα τοιχώματα του μπολ.

Ανοίγουμε τη ζύμη στο πάχος ενός κράκερ και κόβουμε σε ότι σχήμα θέλουμε (προτείνω ή δαχτυλίδι ώστε να το κρατάει το μωρό εύκολα με το χεράκι του ή μπαστουνάκι με τρυπούλα πάνω για να περάσουμε κορδονάκι).

Τα βάζουμε σε ταψί στρωμένο με χαρτί κουζίνας και τα ψήνουμε για 10-12' ή μέχρι να γίνουν ελαφρώς καφέ. Τα αφήνουμε να κρυώσουν τελείως και μετά τα φυλάμε σε αεροστεγές δοχείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai apo mas...ναιαααααααααααααιιιιιιιιιιιιιιι..τελικα εχει ξεκινησει το πλοι απο αθηνα οποτε θα επιστρψουμε και μαλιστα συντομα..ετσι λεει το χαρτι...σε 1,3 ωρα περιπου...αχ τι να πω..

αμα σας πω που ημουνα το πρωι..πηγα και συναντησα το μελοσ γκρουσι απο το μαμυ...μη χασω..1 χαρα περασαμε..οπου παω θα συναναταω και καποιον..

τα κοριτσια να περασετε καλα..θα σας διαβασω το απογ..απο σαντορινη..

η μικρη μυξες κλασικα..

ματι κλασικα αλλα εγω κουλ..

παιδια ειναι ωραια και εδω..

αλεκα εννοειται το χειροπατουσακι τελειο..

μαρακι καη η συνταγη..και γω κανω μισκοτακια...κουακερ -μπαναναα και λιγο μπεκιν..γινοται τελεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aloha!!!

η σωσω επιβιβαστηκε;;;

ντομ, λιγο θολο-τρελο το βλεπω το ματακι του μπουμπουκου σου! συναδελφοι στην τρελα;;; να γελατε παντα βρε!

καλε Μαρακι, μπισκοτα οδοντοφυϊας;;; :blink: :silly: πρωτη φορα ακουω... εγω αμα τα κανω θα τα ξεσκισει ο αντρουλης μου. δε νομιζω να προλαβει κανενα ο μικρος... :laugh:

εγω χθες ετρωγα πεπονι, πολυ γλυκο, και εδωσα ενα κομματι και εφαγε ο Σπυρος! ειχε ενα γελιο πως μασουσε... και οταν το καταπινε ξαναανοιγε μια στοματαρα!!!

Α!!! και δε σας ειπα!!! κοιμηθηκαμε ως τις 7 το πρωι σερι, ο καθενας στο κρεβατι του!!!

νανα, μου ειχε τυχει να με δωσει ενας Αστυνομος απο τους παλιους, να γραψω ενα εγγραφο για το αρχηγειο. εγραφε κατι που απο συνταξη... δεν εβγαζες νοημα. το εγραψα σωστα και με εκανε παρατηρηση οτι το εργαψα λαθος κλπ... νευριασα και το εγραψα οπως το ηθελε. αφου στο κατω κατω αυτος θα το υπεγραφε... μετα απο λιγο καιρο ηρθε ερωτημα απο το αρχηγειο για διευκρινησεις! χιχι! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δεν σχολιασα το νινι της Κυριακης!

Ενταξει ειναι κουκλος!Να τον χαιρεσαι!Εγω βεβαια τον εχω δει λαιβ και στο σκαιπ!

Εφτιαξα τα μπισκοτα!Μιλαμε μοσχοβολανε!Με φαριν λακτε!Σουπερ!

Βαγκ μη σπασει κανα δοντι καλε γιατι ειναι θεοσκληρα για να μην σπανε και καταπιουν κανα κομματι τα μωρα!

Ειναι ομως και για πεθεροπληκτες σουπερ!Πετας ενα στο κεφαλι και τη βγαζεις νοκ αουτ!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!

Γελασαμε παλι!

ΜΟλις φυτεψα μεσα στο καραμεσημερο κατι λουλουδακια και τα ποτισα!Θα την κανω ζουγκλα τη βεραντα!χαχα!

Μετα θα παμε για μπανακι μανακι!Καθεται ο μπαμπας(τεταρτη βλεπετε)και δεν μαγειρεψα θα φαμε εξω!

Αυτα...

Παω στον μπεμπουα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα έγραψε:

Ντομ, γιατί δε λες ποιος σου έμαθε να μικραίνεις τις φωτό;

quote]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΣΥ ΝΑΝΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΣΥ!!!ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΤΑΔΟΤΙΚΟΤΗΤΑ!!!

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!Σωσώκα καλό ταξίδι εύχομαι!Και μη μου λες εμένα ούνα φάτσα ούνα ράτσα γιατί άλλα μου λεγες στο σκαιπ!δε σου μοιάζει, δε βρίσκω ομοιότητα κι άλλα τέτοια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες!!!

εγινε η συναντηση αλλα ειμασταν μονο εγω ,η ισμηνη κ η φροσω..

κ μαλιστα η φροσω εφερε μονο τον φιλιππο!!!!ειναι ενας κουκλος ο ατιμος...

καλα κ η ιολη εχει απιστευτη φατσουλα..κ πολυ μαλλι!!!χαχα

τα κοριτσια ειναι πολυ ομορφα κ γλυκα...

η αγγελικη ηταν καλο κοριτσι....χαχα πρωτη φορα στα χρονικα...

καλα ηταν,θα το επαναλαβουμε σιγουρα..κανονιστε κ οι υπολοιπες.

α ξεχασα να σας πω..ο μικρος της φροσως την ξεμαλλιαζει την καημενη τη μαμα του!!!!!κ την αγαπαει πολυ..να δειτε κατι αγκαλιτσες που της κανει...ο μαλαγανας!!!

σωσω ειδεςς????ολα καλα!!!!!

μαρακι στειλε κανα μπισκοτακι κατα αθηνα μερια..βαριεμαι το μαγειρεμα!!!

νανα κ βαγκ εμεις δε θα κοιμηθουμε ποτε!!!χτες 4 φορες ξυπνησε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ευχαριστούμε πολύ για τη συνταγή!

Θα το επιχειρήσω κι εγώ...

Πόσες μέρες μπορούμε να τα διατηρήσουμε;

Α ρε Ντομ, ποιήτρια!!!

Κορίτσια, περιμένουμε φωτό από τη συνάντηση σας!!!

Καλυψώ, η Αγγελική κρατούσε το φανάρι σε Φίλιππο και Ιόλη;

χαχαχα!!!

Βαγκ, τέλεια!!!

Αφού κοιμήθηκε και ο Σπύρος, μη μιλάς καθόλου!!!

Τον μικρό της Ντομ, δεν το σχολίασα γιατί κι εγώ τον έχω δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια

τα εχω κοιμησει και ειμαστε ακρα του ταφου σιωπη

δεν κοιμουνται βαρια

ο Στελακος εχεικοψει λιγο φαι αλλα δεν πειραζει κατι τον ενοχλει σιγουρα για να μην τρωει ο θρευταρουλης μου

σημερα βολταραμε γιατι εχει κοψει λιγο η δουλεια του αντρα μου - καλοκαιρι βλεπετε

οποτε τσαρκαραμε

σας αφηνω γιατι παραλληλα κουναω

γενικα τα παμε σουπερ

αααχχχ

πηγε να κλεισει ο αντρας μου το κλιπ απο το καροτσι ακι επιασε το μπουτακι του Στελιου και σπαραξε ο κακομοιρουλης μου

απο βδομαδα παμε για παιδικους να δουμε και με αυτο τι θα γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...