Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μου λειψατε...

εμεις πηγαμε σημερα σ ενα φιλικο ζευγαρι που εχουν διδυμα κοριτσακια κ πισινα...περασαμε παρα πολυ ωραια...η μικρη μπηκε στην πισινα κ δεν ηθελε να βγει!!!!δεν το πιστευα!!!!ηταν φοβερα..

σωσω εγω θα παω σε πρατηριο χρυσοχοιας στο κεντρο της αθηνας κ θα τον παρω με την αδερφη μου κανα 200αρι υπολογιζω..δε δεχομαι να δωσει παραπανω..ετσι κ αλλιως δεν προκειται να τον φορεσει ποτε η μικρη...

νανουκα παλι δε σε προλαβα.....

σοφια μου πρεπει να κανεις υπομονη στο θεμα του υπνου...εμενα κοιμαται το μεσημερι περιπου 1,5 ωριτσα κ μετα το βραδυ στις 10.30 αλλα ξυπναει ενδιαμεσα οποτε δεν μπορω να πω οτι φχαριστιεμαι υπνο εδω κ πολλους μηνες...οσο κ να την κουρασω θα ξυπνησει το βραδυ...οποτε υπομονη για ολες...εγω τωρα που ξεκινησα κ δουλεια σερνομαι...

αλλα ας οψεται..

ευτυχως αρχισε παλι να μου γελαει κ να παιζει μαζι μας οποτε δεν παραπονιεμαι....

η ισμηνη ειναι διακοπες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνεχιζω..

φροσω εγω στη θεση σου θα γραφομουν γυμναστηριο κ οταν θα ηταν σπιτι ο καλος μου θα του φορτωνα τα παιδια κ θα πηγαινα...μια,δυο,τρεις θα το εκοβε κ εκεινος το γυμν....

χαρα..........τι κανει ο μπεμπακος??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

Είδες βρε Καλυψούλα;

Πάλι σου χαμογελάει η Αγγελικούλα!!!

Εμείς είχαμε πολυ καλό βράδυ.

Βέβαια, ξύπνησε στις 5 για θηλασμό, αλλά δεν πειράζει... Αφού δεν ξυπνάει καθόλου κατά τη διάρκεια της νύχτας, δεν παραπονιέμαι...

Πάμε να φάμε και επανερχόμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..απο συνηθεια σηκωθηκα 7.15 και δε ξανα κοιμηθηκα..ενω η μικρη στις 8..

σε λιγο θα ετοιμαστουμε να παμε τυμπακι,βαγκ να στειλω τιποτε σε κανεναν εκει;;;χαχα..

αυτα..απο βδομαδα λεω να την παω στην παιδιατρο για τι ρε παιδια 20 μερες μυξα δεν ειναι φυσιολογικο..και ακουω και λιγα χουρ χουρ στω θωρακα..δε ξερω..το θεωρω υπερβολη τοση μυξα..και ψιλο φτερνιζεται και ψιλο βηχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

ωραιοτατα και εμεις ξυπνησαμε στις 7.30 :angry::angry:

ειχε κοιμηθει ομως από τις 9.30 που ημασταν εξω και ετσι καθισαμε μεχρι τις 12 και περασαμε σουπερ..

ευτυχως ξανακοιμηθηκε κατα τις 9 και τωρα ειναι μεταξυ φθορας και αφθαρσιας.. :silly: :silly:

φαγητο δεν κανω..του παιδιου ειναι απο χθες και εμεις θα κανουμε μπαρμπεκιου το βραδυ οποτε ελαφρια το μεσημερι..

πηραμε και εμεις μια πισινα αλλα δεν τον βαλαμε γιατι ολο και ενα αερακι περιεργο φυασαει και φοβαμαι μην κρυωσει...μην παθει τιποτα τωρα που θελουμε να φυγουμε..

ευτυχως Καλυψω αυτη που ερχεται ειναι η τελευταια εβδομαδα στη δουλεια..καθομαι για ενα μηνα!!!

Σωσω πήγαινέ τη στο γιατρο τη μικρη..από το Τυμπακι καταγεται ο αγαπημενος μου καθηγητης στο σχολειο..ειχε παντρευτει από Αραχωβα μια γυναικα και δουλευαν ολα τους τα χρονια στο δικο μας λυκειο και ολο για το Τυμπακι ελεγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera και απο μας.

Εχθες κοιμηθηκε στις10και μιση.Εκανα παρτυ μετα :P

Βρηκαμε ευκαιρια και ασχοληθηκαμε με τα προσκλητηρια.Ευτυχως κατεληξα στο τελικο σχεδιο γιατι αλλιως το φανταζομουν και αλλιως βγηκε.Πολυ ομορφο.Μολις τελειοποιησω το πρωτο θα σας βαλω φωτο.

Εχθες πηγαμε για μπανιο το απογευμα και τελικα στην παραλια γινοτανε χαμος απο αερα.Τα μαζεψαμε αρον αρον και φυγαμε.

Που ειστε καλε ολες?

Χρυσουλακι καλημερα!!

Νανουκα ξυπναει μια φορα μονο?και το λες ετσι? :P σουπερ!φτ,φτ στον Ανθιμουλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφη καλημερα!!!!

να δεις που θα στρωσει ο υπνος της σιγα σιγα!!!!

εδω φυσαει οποτε για μπανιο δεν ειναι... :(:(

ευτυχως τα καλοκαιρινα φρουτα τα τσακιζει...και τα γευματα του γενικα εχουν μπει σε μια σειρα..και το βραδυ αν ξυπναει ολο και πιο λιγο γαλα θελει οποτε σκεφτομαι οτι καποια στιγμη θα το κοψε το μεταμεσονυκτιο ξυπνημα εντελως...

αντε να φυγει και αυτη η εβδομαδα να τελειωσω τη δουλεια και να φυγουμε... B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Σόφη μου, μπορεί και να μην ξυπνήσει καθόλου!

Δόξα τω Θεώ, δεν έχω παράπονο!!!

Ειδικά όταν βλέπω οτι οι περισσότερες θηλάζουσες υποφέρουν με τον ύπνο...

Σήμερα δεν έφαγε πολύ φαγητό...

Ο Πετρής δουλεύει πρωινός...

Πολύ εκνευρίζομαι όταν μένω μόνη μου, αλλά και τι να κανω...

Έφτιαξα τα μισκοτάκια!!!

Επιτέλους αξιώθκα!!!

Σωσώ, τα δικά σου είναι πολύ νόστιμα αλλά φοβάμαι να τα δώσω στο μωρό... νομίζω οτι δε θα μπορέσει να τα φάει... εγώ, πάλι, μια χαρά θα μπορέσω... χαχαχα!!!

Τα άλλα μου βγήκαν λίγο μαλακά, εκτός αν σκληραίνουν μετά που κρυώνουν...

Ο Πετρής θα έρθει στις 4 και θα πάμε στην πεθερά για φαγητό...

Μετά από κείνο το σκηνικό με την κουνιάδα, δεν τους πολυδίνω σημασία...

Δεν πηγαίνω ποτέ χωρίς τον Πετρή και τον Άνθιμο τον έχω αφήσει ελάχιστες φορές!!!

Ούτε πολυμιλάω όταν βρισκόμαστε...

Ε λοιπόν... όλο Αθηνά και Αθηνά είναι...

Τι να το κάνεις, όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :cheer:

Γύρισαααααααααααααααααααααααααααααααααααααα B)

Περίληψηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη :blink::blink::blink:

Ευχαριστώ θερμά τις συναδέλφισσες οκτωβριανές για τις ευχές στη γιορτή μου!!!!!!!!!!!!!!

Τι κάνετε καλέ;;;;;;; :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μη βρίσετε αλλά θα ξαναφύγω :blush::blush::blush:

Αύριο το απόγευμα θα φύγω για το εξοχικό μας και δεν έχω ιντερνετ εκεί :blush::blush::blush:

Λατρεία ξέχασα να στο πω στο τηλ :blush::(

Θα προσπαθήσω να σας χορτάσω μέχρι αύριο αλλά ξέρετε... είμαι φαγού και αχόρταγη! :P Είστε τα σουβλάκια μου!(αδυναμία!) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia soy ντομ θεα ,...συλλεκτικο κομματι και εσυ..δε πειραζει που θα ξανα φυγεις..1 χαρα..μαζι σου..δε θα ερθω..σε απειλω ομως..για ποσο καιρο μωρη χαμρνη;;να πας και να περασεις καλα...

σρυσουλα 1 μην,ε;;μπραβο ρε συ..νομιζω οτι το χρειαζεσαι για τα καλα..η μηπως θελεις 1 χρονο;;

σοφη 1 χαρα σας βλεπω.λες να το παει ετσι το κομματι;;

περιληψηη...ντομμμμμμμ..........

και....παμε..

καλυψω τα χει παιγμενα γιατι αφησε το παιδι της και πηγε στοη δουλεια..την εκανε περα η μικρη γιατι με τη γιαγια..ολα φινα..αλλα ελα που δε παει ετσι..ξανα βρηκε το παλιο της εαυτο η μικρη...

νανα..καλα και αυτη..της λειπειε ο πετρης και στο ελευθερο της χρονο αγοραζει αντικες για το σπιτι..

η φροσω η καημενη τα εχει παιγμενα..να φανταστεις καποια στιγμη ειδε το ενανα να τρωει σπανακοπιτα και τον αλλο μιλκο..ξεκουραση θελει και αυτη..

η χρυσουλα περμενει να κατσει 1 μηνα..το πιδι της συνεχιζει και τρωει ανα 2 ωρο...

η σουζαν βαφεται ξεβαφεται ετσι για πλακα..

εκανε κατι παραπονακια για τον αντρα της αλλα οκ τωρα..

η σοφη καλα..θ τη στειλει νυχτοφυλακα στο δασος της κω μολις παει 5 χρ..δεν παει αλλο..και την ξεβυζαινει το βραδυ..

η αλεκα εξοχικο..εχιεκ ια τα 2..πηγε να ηρεμησει λεει αλλα δε τη κοβω να γινεται ετσι..σκ βλεπει το ναντρα της..

η βαγκ καλα και αυτη..ξερει απεξω τις τιμες των αλλοδαπων για χαρτια,κλοπη, πορνεια κ.α.

η μαρκερ παλευει να βρει παιδκουσς σταθμους..πηγε σε εναν δεν της αρεσε..

τα παιδια της δε τρωνε κλασικα..συφιλιαζει η μαρκερ..

η χαρα καλα..στεναχωρ που θα φυγει η αδερφη της αλλα οκ..της κεναε κατι νερα ο μικρος κατι βραδυα αλλα οκ..δεν ηξερε τι ειναι το κουακερ,,

η ισμηνη αφαντη..διακοπες.

η δημητρΑ τρεχει με την εργασια της ...δε πολυμπαινει..

η ελενη σκ καλα και αυτη..εχει μερες που το ειρηνακι δε ξερναει τον τοπο και χαιρεται..

ποιον ξεχναω;;

τα δικα σου τα νεα..;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOM καλωςορισες!

Αντε και καλες διακοπες ξανα!! :P και που ειναι το εξοχικο?Προσεξε μην μας φας πολυ :P:P Ε οσο να πεις μια γευση σουβλακι την εχουμε :laugh:

Εμενα λειπει ο αντρας μου ολη μερα παλι σημερα.Θα σχολασει στις 9.

Δεν εχω φαει τιποτα ακομα.Βαριεμαι..........

Που ειστε καλεεεεεεεεεεεε?

Συμπεθερα!!!!!που με βρηκες και στο σκαιπ αστυνομε σαινι :laugh:

Με την πρωτη ευκαιρια να τα πουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζητω συγγνωμη απο το μαρακι...

καλα και αυτη..τα παιρνει κατα καιρου πε τη πεθερα..οποτε θυμαται..ο μικρος καλα ...εμπλουτιζει το μπλογκ της..και γινεται πολυ καλο..μαλωσε και με τη νομαρχεσσσα γιατι παρκαρε τη τζιπαρα σε πζοδορμιο και ο βελουχειωτης ο δικος μας της την ειπε..και απαντησε η μπεμπε...σκροφι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για σένα δε μου είπες βρε Σωσώκα!Κάτι πήρε το μάτι μου στα τελευταία ποστ για μύξα-ακόμα!-και κάτι γρου γρου στο θώρακα;!Αντε πήγαινε στο παιδίατρο να δούμε τι θα σου πει.Ως συνήθως εκπληκτική η περίληψη σου!Σιγά μη σου παραπονεθούν κιόλας με πμ!

Εμένα ο μπεμπης είχε διάρροια παραπροχτές και προχτές και έτρεχα να βρω γάλα ειδικό για διάρροια-δύσκολα εκεί, δεν είχαν τα φαρμακεία, έπρεπε να παραγγείλω,απορώ τι έβγαζε το παιδί αφού δεν είχε και όρεξη.Εβγαλε και δεύτερο δοντάκι,ακριβώς δίπλα από το πρώτο,κάτω μπροστά.Δεν ξέρω όμως αν πάει να βγάλει κι άλλο γιατί την διαρροια την εμφάνισε μετά το ξεπέταγμα του δεύτερου δοντιού.Κατά τα άλλα,σκατά με τη βάφτιση!!!Εχουμε κλείσει το κέντρο 28 Αυγούστου,τελικά το κέτερινγκ δε συνέφερε 40-45 ευρώ το άτομο,και είχαμε κλείσει από την προηγ.φορά που ανεβήκαμε ένα ωραίο μέρος με πισίνα και πιάσιμο πισινού στην τιμή-30 ευρώ το άτομο.Αλλά έλα που λογαριάσαμε χωρίς την εκκλησία!Εχει πρόβλημα λέει ο ένας τραγόπαπας!Εχει παράκληση σε ένα εκκλησάκι 1 χμ. μακριά στις 6.30 και δεν μπορεί νωρίτερα ο μαλάκας!Μας έσπασε τα αρχ...είχε μουλαρώσει παιδί μου!Είναι γνωστός μαλάκας στο χωριό,εγώ τι φταίω!Με πήρε κι από στραβό μάτι!Ποιόν εμένα!Που είμαι τόσο γλυκιά και καλοσυνάτη!Καταλαβαίνετε!Κι έτσι έχουμε πρόβλημα!θα βάλουμε λυτούς και δεμένους,τον άλλον τον παπά,τον καλό,που θα λείπει τότε,δυστυχώς, και γιαυτό δε μπορεί να μας τον βαφτίσει αυτός,λες και είναι ο πρ.της δημοκρατίας!Που έχω σπαστεί κιόλας και δε θέλω να μου το βαφτίσει το παιδί αυτός ο κερατάς!Αυτός είναι ικανός να το πνίξει!Κι αν πάει τελικά 4-5 Σεπτ. το επόμενο δηλ.σ-κ,ποιος ξέρει αν θα μπορεί το κέντρο;

Α!Το εξοχικό!Είναι μεταξύ Λαυρίου-Σουνίου,Πουνταζέζα λέγεται η περιοχή, έχει απο τις πιο καθαρές παραλίες της Αττικής, αλλά μην έρχεστε,γίνεται χαμός τα τελευταία χρόνια!Ο αντρας μου θα πηγαινοέρχεται από κει για τη δουλειά.Κι εγώ θα είμαι με παιδί-μαμά-μπαμπά.

Αυτά!Τι άλλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πουταζεζα λεγετσι;;;σου παει γαντι....χαχα..

καλα τοσο συμπαθητικος ανθρωπος και δε σε συμπαθησε ο παππας;;ειπες οτι την τελευταια κυριακη εβαλες 10 ευρω στο δισκο;;;χαχα...σορυ αν σας εθιξα.

σοφη δεν ειμασταν θαλασσα...φυσαει..

ναι αυριο θα ΤΗΝ ΠΑΩ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.8 ΠΑΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ..

το ματι κοριτσια...δε νομιζω να στρωσει..βαζω βΖΩ ΚΟΛΥΡΙΑ,ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙ..ΟΧΙ ΤΟΣΟ πολυ αλλα βγαζει..

θα δειξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη κοιμηθηκε και εγω σκουπισα ,σφουγγαρισα,ξεσκονισα,μαζεψα,απλωσα,μαγειρεψα.

Μια συνηθησμενη Κυριακη βρε αδερφε! :blink: Τι να κανω που λειπει ο Δημητρης?Βρηκα ευκαιρια να τα κανω σημερα που λειπει γιατι αυριο θα ειναι εδω.

Σωσω η μικρη κλαιει καθολου?εννοω με δακρυα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααααααααααα

ειχε ερθει η αδερφη μου προσπαθω οσο πιο πολυ να την χορτσω γιατι θα φυγει μετα θα την ξανανδω στη βαφτιση 5 σεπτεβρη. εμεις σχετικα καλα λιγη γκρινια σημερα.

βρε κυριακη τη να σου πω που ξανα φευγεις ντροπη χαχαχαχα αντε καλε καλα να περασεις θα τα λεμε εμεις.

καλε σοφι εννοειται οτι θα σε εβρισκα χαχαχα αντε ανοιξε το skype.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφη η μικρη δε κλαιει η μικρη ....δακρυα βγαζει..το θεμα δε νειναι να τα βγαλει απο το ματι..τα υγρα που παροχευευονται και δεν μπορουν να βγουν απο πισω..και βγαινουν ολα απο το ματι και γεμιζει τσιμπλα..

και γω εκανα καμια δουλεια..τωρα κομηθηκε..ε τι να την κανω;;θα κοιμηθουμε με την λυδια σημερα..περιμενουμε και 1 ζευγαρι για μπυρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ!!!!!!!!

Καλέ, περάσανε 10 μέρες;

Και για να έχουμε καλό ρώτημα, πόσες μέρες θα κάτσεις στο εξοχικό;

Μα καλά ρε Σωσώ...

Να ξεχάσεις το Μαράκι;

Μόλις γυρίσαμε από βόλτα...

Τον Άνθιμο τον πάσαρα στον μπαμπά του!!!

Σήμερα είχε γκρίνια ο σκατούλης μου...

Δε σας είπα... την Παρασκευή θα πάμε Πάφο...

Η δουλειά του Πετρή έχουνε σπιτάκια και τα παραχωρούν στους υπαλλήλους τους...

1 βδομάδα ο καθένας...

Δεν έχω άδεια, όμως :(

Ο Πετρής λέει να στείλω χαρτί οτι είμαι άρρωστη για 2 μέρες...

Να καθίσουμε δηλαδή από την Παρασκευή μέχρι την Τρίτη...

Αλλά εγώ διστάζω να το κάνω...

Αλλά έχω ανάγκη και από διακοπές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε καλε νανα..να το κανεις...εννοειται..μην εισαι χαζη..αλλιως τι θ ΓΙΝΕΙ;;ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΠΕΤΡΟς ΜΟΝΟς του η θα πηγαινοερχεσαι;;

γιατ δεν εχετε αδεια;;;

και μενα ψιλογκρινιαζει και σημερα..ασε που πειναω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...