Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις εμαθα οτι η Νομαρχεσσα πηγε στο γυμναστηριο μετα το σκηνικο και με εκραξε με ονομα μου παρακαλω.

Οτι την προπυλακισα με μαινος!Βρεθηκανε κοπελες που γνωριζανε εκει και της ειπανε η Μαρια ειναι ευαισθητοποιημενο ατομο και προσπαθει να κανει κατι γι'αυτο τον τοπο.

Της λεω της κοπελα που μου τα πε οτι μπροστα στο παιδι δε θα φωναζα σαν υστερικη!Με τιποτα!

Εσεις τι λετε?ΝΑ της κανω μια μηνυσάρα να τρεχει και να μη φτανει?ε?

Για πειτε μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ψηφίζω μηνυσάρα!!!

χαχαχα!!!

Αντί να ντραπεί και να το βουλώσει...

Έμπαινε Μαράκι!!!

Ούτε κι εγώ έχω φέης...

Κάτι ακόμη ήθελα να πω... αλλά τι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια μου να ρωτησω κατι.

Η μπουμπουλα εχει ενα μικρο ασπρακι σαν σπυρακι κατω στο πιγουνακι της.

Το εχει απο τοτε που γεννηθηκε πολυ μικρο ομως.Μου ειπε η γιατρος οτι φευγει αλλα ποτε?Εμενα σαν σπυρακι μου φενεται ετοιμο να το πειραξεις!!

Λεω να κανω πεντικιουρ το μεσημερι.Εβγαλα και φρυδι.Αμαν δεν τελειωνουνε ποτε!

Μαρακι τι να σου πω αμα μπλεξεις με αυτα δεν βγαζεις ακρη.Εχουν ακρες αυτοι.Οχι ομως οτι δεν της αξιζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ, πες μου το site με το άλμπουμ...

Θέλω κι εγώ να πάρω με ρυζόχαρτο για την κουμπάρα και δε βρίσκω...

Άσχετο, έχεις προσέξει οτι τη φωτό που έχεις στο άβαταρ σου;

Ο Σπυράκος φαίνεται σα να έχει 1 γιόγκο στο κεφάλι... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Ανθιμούλης μου είχε ασπράκια στη μύτη από τη μέρα που γεννήθηκε αλλά φύγανε...

Είχε και 1 μαυράκι και του το είχα σκάσει!!!

χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'ξερες πως κρατιεμαι για να μην το σκασω!

Ενα τοσο δα ασπρακι τι μπορει να παθει?Λες να της κανει καμια μολυνση?Αυτο φοβαμαι και δεν το πειραζω.Ευτυχως δεν φενεται.

Εγιναν τα γεμιστα.Κοπιαστε καλε.Μαγειρεψα και για το μωρο.Ουφ τελειωσα απ'ολα!Ειπαμε μονο το σιδερο παραμενει βουνο :blink: Αλλα ολο λεω το βραδυ με την δροσια :P και το βραδυ ολο βολτες ειμαστε. :)

Κοιμηθηκε το σκατουλι μου.

Ηρθε ο αντρουλης μου παμε για μαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofibell και ο δικος μου ειχε κοντα στο ματακι του αλλα εφυγε μονο του...μην το πειραξεις θα φυγει σιγουρα...λενε οτι αν το πειραξεις θα βγαλει και αλλα....εγω σημερα εφτιαξα φακες με μπριτζολες... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fakew me μπριζολες;;;απαπαπα...

νανα αυτο της βαγκ το ειχα προσεξει πρωτη..χαχα..με το φιογκο..και το ειχα σχολιασει θυμαμαι..

εβρασα τη γλυκοπατατα..θα σας πω αν την εφαγε..

τα μπισκοτα,εμενα μονο τα παπαριαζει..εσας τα τρωνε;;ρε παιδια δεν ειναι σκληρα για να τα μασησουν..

μαρακι εμφανιστηκε η περιοδος;;οεο;;

αλεκα να χαιρεσαι το μπαμπα σου..εχει γενεθλια ο μπαμπακας της..

τελικα χαρα ξερεις τι ειναι τζανκι που ργρσαψα;;

μονο για το κουακερ και το τουοιτερ ρωτησες..

το βραδυ λεω να κανω απο τριχ μηχανακι μεχρι το γονατο και πολυ ειναι..να φυγουν οι πολλες..

ελενη μη σχολιασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πρωινα αφηνιαζετε..ολα τα γραφετε...

εγω τα μπισκοτα τελικα και φυσικα δεν τα εφτιαξα γιατι δεν προλαβα..αλλα της nutricia που του παιρνω ουτε να τα φτυσει...τουλαχιστον από φαγητο δεν εχουμε προβλημα...εβγαλε και τα δυο πανω μπροστα και εσκασαν και τα διπλανα..συνολο 6!!ανησυχω λιγο γιατι τα πανω εμφανιζουν λιγο κενο και κανεις μας δεν εχει για να το πεις κληρονομικο :(:(

εγω βαφομαι καθημερινα αναλογα την περισταση..ειναι θεμα συνηθειας...δεν πειραματιζομαι ομως με τα καλλυντικα, παιρνω παντα τα ιδια..καθαρισμου παντα φαρμακειου..

Μαρακι ασε τη νομαρ--χεσσα!!!μη διαιωνιζεις την κατασταση..στις κλειστες κοινωνιες ολοι ειναι "γνωστοι"..ο περισσοτερος κοσμος κρινει ορθα!!

Χαρα ελπιζω μια νυχτα να ηταν ετσι..ετσι και αλλιως και τα μωρα ανθρωποι ειναι , εχουν και τις κακες τους μερες..

Καλυψω σιγουρο ειναι προσκαιρο ολο αυτο..ισως σου φαινετα κιολας επειδη την αποχωριζεσαι για λιγο..σιγουρα σαν τους γονεις τιποτα στον κοσμο...

Σοφη καπως ετσι ημουν εγω..αργουσα πολυ να κοιμηθω από μωρο, συνηθεια που μου εμεινε σε ολες τις φασεις σε σημειο που αν δε διαβαζα το βραδυ δεν μπορουσα να νυσταξω..μεχρι τωρα που ειμαι καθε βραδυ πτωμα και ισα που προλαβαινω 3 σελιδες να διαβασω.. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα νομίζω πώς τα δόντια πρέπει να είναι αραιά.

Ούτως ή άλλως τα επόμενα θα σπρώχνουν τα μπροστά.

Αν δεν είναι αραιά θα τα στραβώσουν.

Και μην ξεχνάς ότι αυτά τα δόντια θα αλλαχτούν.

Τότε θέλει μεγάλη προσοχή.

Ο δον πλέον δεν θέλει να του πλένω τα δόντια.

Μάχη έχουμε κάθε μέρα.

Μαράκι μην κάνεις μήνυση ειδικά αν δεν έχεις και μάρτυρες.

Μπορεί να σου κάνει κι εκείνη μετά και πάει λέγοντας.

Μπορείς όμως όταν δεις το αμάξι πάνω στο πεζοδρόμιο να φωνάξεις την αστυνομία.

Είναι υποχρεωμένοι να την γράψουν και να τις πάρουν τις πινακίδες.

Αν το κάνεις αυτό 2-3 φορές να δεις πώς το κόβει.

Πες βάγκμαν ποιο είναι το πρόστιμο για πεζοδρόμιο. Ξέρω ότι σε ράμπα αμεα το παιρνει ο γερανος.

Ενημερώσου για το ακριβές πρόστιμο και απαίτησε να το εφαρμόσει ο αστυνομικός.

Αν όχι απείλησέ τον οτι θα τον αναφέρεις για παράβαση καθήκοντος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφη μου εγω θα το ειχα σκασει ηδη χα χα

δεν αντεχω

ειμαι σπυροεξατώμενη χα χα

ο αντρας μου τα περνει κρανιο γιατι τον ξεψειριζω συνεχεια

χα

χα

κοριτσια δεν εχω προλαβει να διαβασω τιποτα

αχ πηγαμε σημερα να δουμε εναν παιδικο

και με πιασανε τα κλαματα εκει μεσα

αφηστε που να λεω

δεν ξερω εαν θα καταφερω να τα παω

μονο στη σκεψη εκλαιγα με μαυρο δακρυ

μην κανετε ετσι μου ελεγε η υπευθυνη

καλυτερα θα προσκοληθουν απανω σας εαν τα αφησε κιαλλο και τετοια

μπας περιπτωση εκει δουλευει μια γνωστη μας και πηγαμε μονο και μονο γι αυτο γιατι την αμπιστευεται ο Κωστας

αλλα δεν τα παω εκει με τιποτα

χαλια μαυρα κοριτσια

χαλια

τι να πω θα δω και αλλους

600μας ειπε και τα 2

αλλα με κατι δωρα και τετοια παει στα 682

και μαλιστα ολα τα βαζουμε εμεις απο το μωρομαντηλο - τα σεντονια - τα παμπερς - τα φρουτα - ακομα και το φαι εαν δεν τρωνε ακομα μας ειπε καποια απο τα φαγητα

αλλα ενταξυ εαν δεν φτιαξουμε δεν πειραζει αταιστα δεν θα τα αφησουν κατι θα φτιαξουν να φανε

τι να πω δεν ξερω

εμενα δεν μου αρεσε καθολου

ο αντρας μου ειπε να μην τα βλεπω ολα με κακο ματι

βλεπουμε

Μαρια

εαν δεν βαριεσαι τα δικαστικοτετοια κανε μυνηση

εγω παλι βαριεμαι πολυ κατι τετοια

τρεχα φωνες κακο και στο τελος θα το ξανακανει

και θα ξαναψηστει και οσοι εχουν τζιπ θα πουμε οτι εχει δικιο και θα τασκωθεις

κλπ κλπ κλπ

βεβαι ασου ξαναλεω εαν μπορεις κανε το κι εγω μαζι σου

ερχομαι για ΞΥΛΟ εαν θες

το προτειμω

αφηνει τα σημαδια του

χα

χα

χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

odoντοβουτσα λεω να παρω για την μικρη..εχουν τα μαδερκερ..

μαρκερ τι δε σου αρεσε στο παιδικο;;κατι συγκεκριμενο;;αλλα να δεις και αλλου..θα τα αφησεις καλο μου..τι αλλο να κανεις;;

καλε χρυσουλα εχετε τοσα πολλα δοντια;;αληθια;;μπραβο..

εγινε η φουλεια μου με τη βονταφον..επιετελους..

παιδια ακουστε περιληπτικα..ειχα επιδοτηση 80 ρυρω..και τους ειπα(αληθεια οτι η γουιντ μου σινει 300 ευρω κινητο..μετα πολλα με τα λιγα,καταφερα και πηρα και γω 300 ευρω απο τη βονταφον

επιχειρηστε τ`ο.

13 χροια συνφδρομητρια με 50 ευρω καθε μηνα λογαρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω η γουιντ γενικα κανει καλες προσφορες την εχει ο αντρας μου πολλα χρονια

οσο για τον παιδικο

η κυρια που τον εχει θα βγει σε συνταξη σε 4 χρονια και τον εχει παρατημενο γενικα

ειναι καθαρος και οι κοπελες εχουν 12ετη εμπειρια

δε λεω αλλα

οι μοκετες ειναι του 21 πατανε με τα πουπουτσια ολοι

καρακλακια φαγητου εχουν πολυ λιγα γω παντως 2 ειδα και τα ταιζουν οποια πεινασουν πιο νωρις

ηταν καθαρος δε λεω

τα παιχνιδακια ηταν πολυ παλια

και μικροπραγματα που μπορει ναετα να πνιγει ενα παιδακι

ειχε μονο 2 τμηματα

για μεγαλα και για μωρα μεχρι απο οτι καταλαβα 2,5 και

και ειναι 1 κοπελα για 10 παιδια και στο ταισμα παει και αλλη μια

ο χωρος εξω ηταν ολο αγκαθια

γενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω καλα το λεω εγω πώς εισαι η πιο εμπειρη μανουλα του Οκτωβρη!!!!

σημαντικη η παρεμβαση για τα δοντια!!!!παντως τα εχει βγαλει σχετικα ανωδυνα χωρις αλλες καταστασεις..

Σωσω εγινε χοντρουλης χωρις δοντα, φαντασου τι εχει να γινει με δοντια...!!! :P:P:P οδοντοβουρτσα του πηρα και εγω αλλα δεν την εχω χρησιμοποιησει ακομα γιατι δεν κρατιεται πουθενα!!!!

σημερα μετα τον υπνο του μεσημεριου ειναι γκρινιαρης...

να πεσει ο ηλιος και φυγαμε για βολτα περπατημα στην παραλια στην Ιτεα για να ηρεμησει...

Μαρια τα πραγματα στους παιδικους δεν μπορει να ειναι ολα παντα καλα..τουλαχιστον κοιταξτε να ειναι υπευθυνο το προσωπικο και καθαρο το περιβαλλον...

μετραω τωρα ποση ωρα καθεται στο παρκο παιζοντας και μιλωντας μονος του...ειμαι στο ιδιο δωματιο βεβαια αλλα νδεν του εχω μιλησει...ενα ολοκληρο τεταρτο!!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακουστε τωρα και το αλλο

που παλι τα περνω κρανιο και μετα λεμε τωρα

συγνωμη εγω απο οτι υπολογιση 9 αυγου γυρναω στη δουλεια και ο Κωστας θα κλεισει λεει 2 βδομαδες απο 24 Ιουλ μεχρι και της 8 πριν γυρισω στη δουλεια και ακοστε τωρα το ωραιο

ακο τι λεει

να παμε στο εξοχικο τους για την 1 εβδ του ιουλιου και να κρατησει 2 ραντεβου που εχει και να πηγαινοερχεται μαις και ειναι 30 λεπτα το εξοχικο

αλλα το κοριφαιο

θα πρεπει να λειπει τουλαχιστον 3 ωρες για να τα προλαβαινει

οποτε εγω θα μενω μονη μου παλι μετα παιδια τις ωρες εκεινες (που πεφτει ενδιαμεσα να τα κοιμησω και να τα ταισω μονη μου)για να μην κακοκαρδισει τους πελατες και γιατι το χρειαζονται

συγνωμη τοτε

εγω γιατι να φυγω απο το σπιτι μου και να παω καπου αλλου να κανω τοσες ετοιμασιες για να ειμαι μονη μου;

αφου οπως το υπολογισαμε μπανιο στη θαλασσα δεν θα προλαβαινουμε να κανουμε και θα πρπει να ταιζω και μονη

ενω εδω αυτες τις μερες εχει αδεια και η μανα μου και θα μπορω να πηγαινω κι εκει

τι να πω κυριε μου

τι να πω

ενε καταλαβαινω ωρες ωρες ή ειμαι τελειως κουζουλη ή ολοι οι αλλοι κουζουλαθηκανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ΜΑρακι μηνυση για συκοφαντικη δυσφημιση; μαρτυρες εχεις; αυτες οι υποθεσεις δυσκολα φτανουν ως την εδρα. τζαμπα τα δικαστηκα εξοδα. καλυτερο αυτο που ειπε η Φροσω. δεν ξερω βεβαια το ακριβες προστιμο, ακομα δεν πηγα Τροχαια, αν θες κατι απο αλλοδαπους πολυ ευχαριστωσ, αν θες να μαθω. ισως να το εχει και το σάιτ της αστυνομιας.

βρε /Νανα, δεν ειχα παρατηρησει τον φιογκο!!! χιχι! καλα λετε!

το σάιτ ειναι www.lookbook.gr πριν λιγο μας πηραν απο την κουριερ. τα εστειλαν κι ολας!!! θα τα παραλαβουμε αυριο.

τη συνταγη για τα μπισκοτα την εχει μεσα στο φυλλαδιο που μου στειλανε σημερα απο τη nestle!!! εχει και ενα παιδικο ρυζογαλο! στο σάιτ τους www.nestlebaby.gr εχουν πολλες συνταγες.

με τους παιδικους τι να πω... μακαρι να ζουσανε τα παιδια μας σε χωρα ευρωπαϊκων προδιαγραφων σε τομεις οπως υγεια και παιδεια... γιατι εδω... τα μαυρα μας τα χαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια κατσε οπως εισαι στο σπιτ σου και στη σειρα σου αφου εχει και η μαμα σου αδεια να ξεκουραστεις και εσυ...εκτος και πατε ολοι μαζι στο εξοχικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

μόλις τελειώσαμε με το φαγητό μας

εντάξει όλα καλά χωρίς δράματα :lol:

το μεσημέρι τους έδωσα απο το δικό μας φαγητό είχα πατατούλες με κοτόπουλο στο φούρνο, ανάλατες βέβαια οι πατατούλες οι δικές τους μόνο

και χθες ο μικρός έφαγε μισό μπιφτέκι :woohoo:

ξέρετε τι μου εκανε σήμερα ο μικρός

κόλλησε το ριλάξ στον τοίχο για αντίσταση και ανέβηκε πάνω :blink:

Παναγία μου ευτυχως τον πρόλαβα

σκέτο ζιζάνιο το αντρί μου

ο μεγάλος είναι λίγο χέστης, δεν κάνει τέτοια :lol:

Φρόσω εμένα οι κόρες μου τα πλένουν μόνες τους τα δόντια οταν τα πλένω και εγω, κάνουμε τις ιδιες κινήσεις χαχα

πρώτα μπροστά, μετα στο πλάι κοκ

σωσω απόψε θα κάνεις αποτρίχωση?

δλδ χθες που πήγες για μπάνιο, η τρίχα κάγκελο?χαχαχαχαχαχα

Ελένη για πες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenh pew re..den exv problhma...ξανα λεω ευτηχως που δεν ηταν ο αντρας της..αν και λεω..σιγα μωρε..ειμαι μανα εγω..χαχα

το λεω παντου..να ξερετε..πιανει..

καλα οχι και να αφησω το ποδι σαραβακος και γκολ..

αλλα δε πειραζει..

και να φανταστεις μαρκατ οτι θα κανω το μισο..το αλλο μισοαποτριχωση μπορει απο βδομαδα..αλλιως την παραπανω βδομαδα..δε θα σκαδω..

ποια θελει να κανει μπανιο μαζι μου θαλασσσα;;;

ρε μαρκατ ταλιμπαν και ο δικος σου,ε;;

μαρκερ δε μπορουμε να τα εχουμε ολα στους παιδικους αλλα ...καλα κανεις και κοιτας καποια πραγματα..τουλαχιστον την υγιεινη..και 1 τομο για 10;;πλακα κανεις;;δε ξρω..να ψαξεις και αλλου..παω να πιω καφε..πηρα και το καινουργιο μου κινητο..ξερετε αν τα καινουργια κινητα πρεπει να τα φορτιζουμε κιολας;;

χθες η σουζαν το εκανε μαρι κλερ εγω σημερα θα το κανω...γερμανος...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τωρα γυρισαμε ειχαμε παει βολτα...xaxaxaxaxa Σωσω εχεις πολυυυυυυυυυυυυ πλακα...εγω απο οσο ξερω τα καινουργια κινητα πρεπει να τα φορτιζεις τουλαχιστον 8 ωρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...