Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

εγω ξερω οτι ειναι εγκυος...χαχα..στη νσυναντηση..

καλε αστην να φαει οτι θελει..δημητρα ελα στα καλα σου..κλεισε τη σκαλα και ασε το παιδι να κανε οτι θελει..εω γυρναω...μονο στο ντουκ...χαχα

γραφε συνταγη..

1 κουπα αλευρι,

ακουπα κρεμα χολ,

3 κ.σ λαδι..κρυο νερο..

οσο παρει..να γινει καλη η ζυμη..οχι σφιχτη..

εγω εκανα τη μιση δοση..

1 χαρα..και πολλα βγηκαν παλι..

τα σφηνεισ στο φουρνο να πση8ουν..μεχρι να γινουν καφε..8α γινουν σκηλρα..μη κολωσεις..ετσι πρεπει να ειναι..

αλλα σε εχω ικανη να δεσεις το κουλουρακι και να της το δωσεις για να μη πνιγει(πως τα λεω η ρουφιανα)

και τα κανεις σχημα κουλουριου μικρου..μρ τρυπα στη μεση η μπασοτυνακια..παιδια αν κανω λαθος διορωστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

η πρωτη ειμαι σημερα που γραφω????

μπραβο μου....

μαρακι το λακακι σου χτυπαει σαν τρελο?????????? :woohoo: :woohoo:

η μικρη χθες το βραδυ ηπιε 130 μλ νερο μονο ρουφι...λετε να ηθελε γαλα και να της εδωσα νερο?????

130 μλ πινει ολη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσω πως ειχες κανει την τρυπα??

με οδοντογλιφιδα και βραστη πατατα???

ηταν πολυ της μοδας αυτο οταν πηγενα σχολειο...

καλα σε φανταζομαι μικρη..σαν emo θα ησουνα... :woohoo:

σουζαν η σωσω δεν ειναι καθολου του βαψιματος..

αντε κανα νυχι μαυρο και αυτο το σκεφτεται... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..και απο μας...και ναι...σηκωθηκαμε 8.20..πιατευτο..μουντος καιρος και αυτη ξεκινησε να βηχει..α;λλα οκ..

ετσι και μου κανουν μαλακια με την επεδτηση,αλλαζω εταιρεια..μη με ρωτατε τωρα..βαριεμαι να σας πω..θα σας πω το τελικο αποτελεσμα..

τι αλλα νεα εσεις;;

εγω σταματαω το αυγο απο σημερα..εβλεπα 3 μερες που το εδινα να κανει λιγο εμμετο μα πολυ λιγο διαγορα γευματα,την μια γαλα,την αλλη,φαγητο..οποτε λεω να το κοψω και να ξξανα δωσω σε καμια βδομαδα να δω αν ηταν απο αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!

απο τις 5.30 στο πόδι :woohoo: :woohoo:

δεν ξύπνησαν ομως καθόλου ολο το βράδυ, μην είμαι και αχάριστη :laugh:

κορίτσια η μικρη μου αρχισε και τα δέρνει τα μωρα :unsure:

οταν της παίρνουν τα παιχνίδια

και τα χτυπάει στο κεφάλι ρε γμτ :S:blink:

πόσες τιμωρίες να τη βάλω

ολη την ωρα τρέχω απο πίσω

πανικός

Δημητρα με το καλό η αδερφή να γεννήσει το μωράκι της!!

σουζαν είδα το βίντεο

και γω βάφομαι για να βγω εξω

απλά πράγματα

κονσίλερ για τους μαύρους κύκλους απο το ξενύχτι :laugh:

μολυβάκι, σκια βαριέμαι και μάσκαρα

και κραγιονάκι μη φανταστείς απαλό ροζάκι ισα ισα που φαίνεται

πάω να φτιάξω ενα 2ο καφέ

τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι συμπεθερούλα...

εγώ μπήκα πρώτη, αλλά ώσπου να σας διαβάσω, με πρόλαβες!!!

Εννοείται οτι κράτησα σημειώσεις!!!

Χαρά πολύ μ’ αρέσει που κι εσύ λες τον Πετρή σου ’’Πετρή’’!!!

Μάρκερ κι εγώ έχω netbook.

Μεγάλη ευκολία!!!

(έχει 1/2 ώρα που ξεκίνησα να γράφω... όλο με διακόπτυον...)

Μαράκι, από το πήγες... από δω το έφερες... πάλι με την πεθερά σου τα έβαλες!!!

χαχαχα!!!

Αλήθει... το λακάκι όλα καλά;

Δήμητρα να βάλεις ό,τι αρέσει σε σένα!!!

Και το δικό μου φόρεμα ήταν πολύ απλό αλλά με το χτένισμα και το βάψιμο, αναδικνύεται!

Σουζανίτα με το απαλό μακιγιάζ είσαι πολύ καλύτερη!!!

Εγώ με τον Πετρή μου συγκατοικίσαμε από την πρώτη βδομάδα!!!

Φοιτητές βλέπετε...

Είμασταν 3,5 χρόνια μαζί.

Μετά που ήρθα Κύπρο και μείναμε στο δικό μας σπίτι, με όλες τις ευθύνες που μπορεί να έχει αυτό...

Είχαν πολύ μεγάλη διαφορά... πόσο μάλλον να μη συγκατοικίσεις καθόλου...

συνεχίζω μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα να σας πω μια καλημερα πριν παω δουλεια...

η μικρη αρχισε να ξυπναει παλι τα βραδια..

δε μας θελει καθολου εμενα κ το μπαμπα της...για να μας γελασει πρεπει να παλεψουμε πολυ...με την πεθερα μου ειναι μες στα γελια...

ζηλευω παρα πολυ..κ στενοχωριεμαι...

δεν ξερω τι να κανω ...

χτες γυρισα κ τη βρηκα να εχει χτυπησει στη μυτη.η πεθερα μου μου ειπε οτι γδαρθηκε με το νυχι της...αλλα φαινεται χτυπημενη ολη η μυτη.

οκ να χτυπησει αλλα να μη μου λεει ψεμματα...

ετσι μου ερχεται να τα παρατησω ολα κ να κατσω σπιτι...

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια εμεις πριν καμια ωρα ξυπνησαμε...κοιμηθηκαμε μαζι με το μωρο γιατι ο αντρας μου ειχε υπηρεσια στο ξενοδοχειο μεχρι τα ξημερωματα...κανει προυπηρεσιες για περισσοτερα χρηματα,ο μικρος με ξυπνησε τραβωντας μου τα μαλλια και παιζοντας με τα χειλη μου .....Σωσω καιρος να αρχισεις να βαφεσαι :woohoo: :woohoo: Νανουκα σε ευχαριστω πολυ καθημερινα ετσι ειμαι αλλα σχεδον παντα με κατω το μαλλι.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σουζαν..υπερωριες θελεις να πεις..χαχα..

με τιποτα δε φαβομαι..τα καλλυντικα το ξανα λεω..χαλανε ..τα ανανεωνω καθε 2-3 χροναι..για κανενα γαμο βαφτισια.κηδεια..

εμεις θα παμε καρφουρ.να της παρω γλυκοπατατα..για απογ..

καλυψω..μη το πΙΡΝΕΙς ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ..θα στρωσει..αν η πεθερα δε της χαλαει χατηρι...θα γελαει σε αυτην συνεχεια..αλλα μη τρελαινεσαι..θα στρωσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Μάρκατ εμένα ο δον τα έχει ριμάξει τα μωρά.

Τους χώνει κάτι σφαλιάρες άλλο πράγμα.

Το ίδιο κάνει και στον παιδικό.

Τον βάζω τιμωρία, ζητάει συγνώμη, φιλάει το μωρό που χτύπησε και στη συνέχεια το ξανασφαλιαρώνει. Πάλι τιμωρία κοκ.

Ο δον μπουσούλαγε με τις παλάμες και τις πατούσες.

Τον λέγαμε το μωρό αράχνη :laugh: .

Όταν τον πήγαμε πρώτη φορά θάλασσα τον βάλαμε στην άμμο και μπουσούλησε σαν τα καβουράκια για πρώτη φορά μέχρι να φτάσει στο νερό.

Καλά πόσο ενθουσιαστήκαμε δεν λέγεται :P .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας.

Εμεις ξυπνησαμε 11.Ναι μην γελατε γιατι κοιμηθηκε 2.Τι θα κανω με αυτο το θεμα :dry: Εχω απελπιστει.Βασικα οσο δεν με εχει κουρασει καθολου αυτο το μωρο τοσο εχω κουραστει τον τελευταιο καιρο να προσπαθω να την κοιμησω.

Τωρα την εχω στην περπατουρα και εχει αλωνισει ολο το σπιτι σας λεω.ειναι το μονο μερος τελικα που μπορω να την αφησω και να μην φοβαμαι μην πεσει,μην χτυπησει..κτλ.

Καλυψω κρατα γερα,λογικο ειναι να ζηλευεις επειδη ειναι πρωτες μερες που την προσεχει αλλος απο εκει που ειχες εσυ την αποκλειστικοτητα.Το θεμα ειναι οτι θα σου κανει καλο η δουλεια αφου αυτο ηθελες.

Εγω παλι απο την αλλη δεν βιαζομαι να παω δουλεια.12 χρονια θυμαμαι τον εαυτο μου να δουλευει...χριστουγεννα,πασχα,καλοκαιρια,γιορτες,αργιες....Ειναι η πρωτη φορα που καθομαι λοιπον και το απολαμβανω...και δεν θελω να γυρισω συντομα.Εχω αναγκη να μεινω με το μωρο μου τωρα.Ειναι η απολυτη προταιρεοτητα μου.

Σουζαν καλο το βιντεακι,σε προτιμω με απαλο μακιγιαζ.Γνωμη μου γιατι ειμαι και'γω της δουλειας.

Λοιπον παω για τα καθημερινα να φτιαξω και καφε και επανερχομαι.

Μαρακι 78?που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααα

εμεις ειχαμε δυσκολο βραδυ ξυπνησε στις 12 κοιμηθηκε αμεσως ευτυχως μετα ξυπνησε στις 1μιση δεν κοιμηθηκε αμεσως δυστηχως τον πηρα αγκαλια να κοιμηθη και ξεχασα να δεσω τα μαλλια μου και αρχισε να τα τραβαει και να γελαει εγω σοβαρη μηπως και κοιμηθη αυτος οσο τα εβλεπε κατω τοσο ουρλιαζε απο χαρα τιποτα εγω σοβαρη περασε μια ωρα να παιζει με τα μαλλια μου τον βαζω στην κουνια πηγε ο πετρης δεν ξερω για ποση ωρα ακομη τον ταλαιπωρουσε εμενα με πηρε ο υπνος ξυπνησε κατα τις 6 εγω σερνομουν τον πηρα αγκλαλια λεω αν δεν κοιμηθη θα του δωσω γαλα και βλεπουμε στις 7 περιπου ξυπνησε γκρρρρρ τα νευρα μου μην τολμιση κανεις και μου μιληση για δευτερο θα του κοψω τη μιλια.

αντε παω να κανω τσιγαρο να δω τον αντρουλη μου και ερχομαι.

αααα και κατι ακομη αυτες της μερες δεν πολυ μπενω στο μαμυ γιατι προσπαθω να περασω οσο πιο πολλες ωρες γινεται με την αδερφουλα μου γιατι θα φυγει. ενταξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω αυτο ηθελα να πω αλλα μπερδεψα τις λεξεις χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα ....βαφεσαι σε κηδεια?????χαχαχαχαχα εχεις πολυ πλακα :laugh: :laugh: :laugh: sofibell και εσυ αισθητικος εεε???Καλυψω μην στεναχωριεσαι σιγα σιγα θα το συνηθισεις....και καλυτερα μιλα στην πεθερα σου και πες της να σου λεει τα παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σόφη μου και σε μας που δουλεύουμε είναι απόλυτη πρωτεραιότητα τα μωράκια μας!!! :P

Ρε Σωσώ... αυτό που στις κηδείες βάφεσαι... μπορείς να μας το εξηγήσεις;

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε ...τροπος του λεγειν...οχι στη κηδεια ευχαριστιεμαι περισσοτερο (καταλαβΤΕ ΤΙ ΕΝΝΟΩ)γιατι φοραω τα ρουχα μου τα καθημερινα..μαυρα τα περισσοτερα..

ενω τα αλλα θελεουν χρωματα και ζοριζομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλουσα για τον εαυτο μου και μονο.Δεν αμφισβητησα καμια μανουλα που δουλευει.

Φτιαχνω γεμιστα,ντοματες,πιπεριες,μελιτζανες.Λιγο μπελας το ανοιγμα αλλα μου αρεσουν πολυ.

Τελικα εχθες δεν πηγαμε για μπανιο γιατι φυσουσε πολυ.Να δουμε σημερα.

Τον Αυγουστο θα ερθει διακοπες για μια εβδομαδα ο αδερφουλης μου με την κοπελα του!Ειμαι πολυ χαρουμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω βαλε κανα χρωματακι στη ζωη σου γιατι αλλιως η μπεμπα σου θα σε φωναζει emoμαμα χαχαχαχα :laugh: :laugh: ....και η πεθερα μου συνεχεια μαυρα βαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σωσω ελεος με τα μαυρα και τις κηδειες!!!!

εμενα ο αντρας μου εχει απο σημερα αδεια 2 βδομαδες!!!!!

αλλα βεβαια δεν ειναι σπιτι... χιχι... αυτα που λεγαμε... πηγε να βαλει φιμε και στα πισω τζαμια του καινουριου αμαξιου για να μη χτυπαει ο ηλιος τα μωρα, μετα θα παει aldi και με τα στη μαμα μου να δει τι χρειαζεται για να τη βαψει απο βδομαδα τα καγκελα του μπαλκονιου.

εμεις εδω καλα σε γενικες γραμμες...

Δημητρα μπαινε λιγο καλε... μας ελειψες!

Μαρακι, πες μας καλε αν το λακακι προδιδει κατι ευχαριστο!!!! και ασε την πεθερα να κουρευεται!

Σοφη και η μικρη της κουνιαδας μου αργει να κοιμηθει τα βραδυα και ειναι 4 χρονων! ας παει προνηπια ή νηπια, δεν ξερω, απο του χρονου, και θα δουμε αν αντεχει να κοιμαται τοσο αργα!

Αλεκα ειπες να αρχισεις τα μπανια και χαλασε ο καιρος! αμαν πια! αλλα ξαναφτιαχνει! ετοιμασου!!!

Νανα, σα δε ντρεπονται να μη σε αφηνουν να εισσαι στο μαμμυ και να σε διακοπτουν!!!

τι αλλο.... δε θυμαμαι...

χθες ξαναεκανα μπισκοτα γιατι τα τσακισανε τα προηγουμενα. τωρα εκανα καλυτερη τη ζυμη. και οντως αν τα βαλεις στους 220ο με αερα, θελει 12΄ για να γινουν καφε.

παρηγγειλα και απο ενα ελληνικο άιτ, αλμπουμ ουδετερου χρωματος με ριζοχαρτα για τους νονους. και ειδικη καολα για να κολας φωτο σε τετοια αλμπουμ. 12Ε ειχε. το αλμπουμ. καλυτερα να μην ειχα αγορασει και για μας απο μαγαζι. απο εκει πιο φθηνα θα μου εβγαινε. ειχε και μεγαλυτερη ποικιλια... απο Δευτερα θα τα εχω. να παμε να παραγγειλουμε και τις φωτο, να παρω και απο το τζαμπο αυτοκολητα και αλλα χαζα να βαλω μεσα και να αρχισω να δημιουργω!

πωπω... τι εγραψα παλι η ... sorry!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεχασα...

βρε συμπεθερα, ρωτα τον ανρα σου...

η νυφη σας, ακομα οταν παταει τα ποδι ακαι ειναι ορθια, τις περισσοτερες φορες το πελμα ειναι σε καμψη και παταει πανω στα λυγισμενα δαχτυλα. επισης μερικες φορες, σηκωνεται απο θεση οκλαδων σε ορθια, στηριζόμενη τους αστραγαλους! μπλιαξ! θα της βγει καμια ποδοκνημικη και θα τρεχουμε! θα το πω στην παιδιατρο οταν παμε, αλλα μηπως χρειαζεται και ορθοπαιδικος;;;

please, μην ξεχασεισ να τον ρωτησεις!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...