Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

Ακομα αναρωτιεμαι ...ΠΟΙΑ ΛΕΦΤΑ????? :woohoo: :woohoo:

Χαρα ειναι ασχημο ολο αυτο που περιγραφεις..απλως εξετασε μηπως η αδερφη σου περναει καποια φαση απομονωσης..αν της λειπει κατι..από ό,τι καταλαβα ειναι μονη της...συζητησε το μαζι της!!!

Σωσω ο μικρος τρελαινεται για τη θαλασσα...κανει σαν παλαβος!!!του πηραμε και ενα σωσιβιο και βαζει τα χερια στο πλαι και κουναει τα ποδια λες και εκανε μπανιο χρονια :silly: :silly:

Αλεκααααααα!!!!

τρις καληνυχτα και να μην σου ξυπνησει ο μικρος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sofh nana τι δεν εκανα καλα;;;;;;;;;δε μου βγηκε τιποτα..ετσι πως τα φησα ετσι μου βγηκε..

αντε ρε και ψηθηκα....σκατα..τι μπορει να εφταιξε;;

φροσω πως ειστε σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι να σας διαβσαω την πεσατε ολες;;;

εγω σημερα ακομα λιγο και θα πηδουσα απ' το παραθυρο!

πολλη γκρινια!!!

το απογευμα πηγαμε σε ενα συναδελφο στη Γερακαρου, 20χλμ απ μας. αυτα μες τη γκρινια. και ειχε φτιαξει η γυναικα του σπιτικη πιτσα, σαλατες μπισκοτογλυκο... για να μας ευχαριστησει η δολια! τι να κανουμε καθησαμε και τρωγαμε κανοντας ακροβατικα με τα ωμρα στα χερια! καλα που δε λερωσαμε τιποτα. μας εδωσαν και αυγα και μπολικα ζαρζαβατικα απο τον κηπο τους! να' ναι καλα τα παιδια!

αλλα τα μωρα στην επιστροφη αφηνιασαν! απορω πως οδηγουσε ο αντρας μου!

πονοκεφαλος μ' επιασε! 2 ντεπον πηρα και τιποτα ακομα!

της μικρης τα ουλα ειναι ολα ασπρα! οσο μ'αφησε να δω. γι' αυτο ποναει η δολια!

παυσηπονο τους βαζω υποθετο ντολαν ή καπως ετσι. γιατι απο το στομα δεν παιρνουν τιποτα! παλευουμε, κλαινε, το φτυνουν οποτε υποθετακι και κανενας δεν τσιτωνεται!

αντε καληνυχτα λοιπον...

να ειμαστε καλα να τα πουμε αυριο...

Υ.Γ. Αλεκα κανε και καμια βουτια για μενα! και μη μασας... εδω δεν μαζεψε περισυ η Greenpeace εμενα με την κοιλουμπα στα νερα του Ιονιου μηπως τρομαξου και φυγουν οι καρετα Καρετα! κολυμπα ελευθερα... και υπτια μη σου πω!!! να περνατε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Βαγκ;

Εσύ έκλεισες το μαγαζί;

Απίστευτο!!!

Τρις μου, διάβασα για την εξάντληση σου!!!

Κουράγιο!!!

Αν έπαιρνε πιπίλα, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα...

Σωσώ, δεν είχα πει ’’Χρυσούλα’’, αλλά ’’Χαρούλα’’.

Αμέσως να με διορθώσεις... χαχαχα!!!

Τα κουάκερ στα μπισκότα, δεν την πνίγουν τη μικρή σου;

Ωραία φαίνονται κι αυτά!

Ούτε εγώ έχω πετύχει το γιαούρτι γιατί δε βρίσκω γιαούρτι με πέτσα...

Η μαμά μου είπε οτι το μυστικό είναι θερμοκρασία που θα έχει το γάλα...

Πρέπει να βάζεις το χέρι σου μέσα και να αντέχει τη θερμοκρασία...

Το σκέπασες με την κουβέρτα;

Χαρά μου, δε δουλεύει η αδερφή σου;

Στο χωριό τι θα κάνει;

Προφανώς έχει τους λόγους της που θέλει να φύγει...

Εσύ να κοιτάξεις την οικογένεια σου!!!

Βασικά να κοιτάξεις τον ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ!!!

Πάνω απ’ όλους πρέπει να είσαι καλά ΕΣΥ!!!

Είσαι πολύ γλυκός και ευαίσθητος άνθρωπος...

Για να ευχαριστείς τους άλλους, αφήνεις πίσω τη Χαρούλα... και είναι λάθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα νανα...καλα καλε τοσο πρωινη;;μπραβο..ξερω ξερω δουλεια..εγω α το πλακωσω το σικο μου..

6 για γαλα μεχρι 6.30 μουρμουρουσε..μετα δε ξερω αν κοιμηθηκε 7,15 στο ποδι..μιλαμε..ελεος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα,..να σε πω...η σοφη ειε οταν χλυαρυνε το γαλα α βαλω το γιαουρτι;;θα το διαλυσω;;η α το αφησω μεσα ετσι πως ειναι;;και επισης για να το σκεπασω με κουβετρα πρεπει πρωτα να κρυωσει;;θα παρω και το μπαμπα μου..απο οτι θυμαμαι εκανε και αυτος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!!

Σωσω εμενα ξυπναει καθε μερα στις 7..σας εχω πει το παιδι μου μαλλον στην προηγουμενη ζωη του ηταν γαλοπουλα...δεν ξεφευγει από το προγραμμα του καθολου...

εχω μαθημα μεχρι τς 2 αλλα ευτυχως εχω μαγειρεψει από χθες..τον μικρο μαζι με το φαγητο του τον πηγα ηδη στος γονεις μου..

γιαουρτι δεν ξερω φυσικα να φτιαχνω αρα δεν μπορω να βοηθησω...

Χαρα ελπιζω σημερα να ειναι μια καλύτερη μερα..και με λιγοτερη γκρινια για τα διδυμακια της Βαγκ!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, να είναι χλιαρό, να αντέχει το χέρι σου τη θερμοκρασία.

Η Σόφη είπε να προσθέτεις το γιαούρτι σα να φτιάχνεις αυγολέμονο...

Η μαμά μου είπε να βάζω το γιαούρτι ακι ναν ανακτεύω λίγο... Άρα και οι 2 τρόποι είναι σωστοί.

Σκεπάζεις αμέσως με την κουβέρτα... αφού πρέπει να μείνει ζεστό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και κατι τελευταιο...

υπαρχει καμιας το παιδι που τρωει αυγο;;και αν ναι,πως του το δινετε;;δοκιμασα διαφορου τροπους..τελευταιος ηταν μεσα στο φρουτο..και δε μου εφαγε το φρουτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μας...

ετοιμαζομαι να φυγω για δουλεια κ ειπα να δωσω το παρον..

οπως καταλαβατε πηζω!!!!δεν προλαβαινω να κανω τπτ αλλα ολα τα καταφερνω!!!χαχαχα

σωσω εμεις αυγο κ ψαρι στο χρονο θα φαμε....

επισης τρωμε τοταλ οποτε δεν φτιαχνουμε σπιτικο γιαουρτι..

εμενα η μικρη αργει πλεον να κοιμηθει το βραδυ,τουλαχιστον στις 10 κοιμαται αλλα το πρωι την ξανακοιμιζω στις 7 αφου φαει κ ξυπναει 9.30 με 10....μια χαρα οσο κρατησει!!!

αλλαξαμε γαλα απο υποαλλεργικο σε κανονικο...ουτε να το δει..κλαιει σπαρακτικα..δεν ξερω τι να κανω..

σας αφηνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Ο Χριστόφορος πάλι άρρωστος είναι :( .

Περάσαμε ένα εφιαλτικό βράδυ.

Έχει βραχνιάσει, μπουκώσει, βήχει και δεν μπορεί να αναπνεύσει.

Όλο το βράδυ έπινε νερό.

Αρχίσαμε πάλι κορτιζόνη και έκλεισα ραντεβού σε γνωστό παιδοπνευμονολόγο στο Αττικό. Άντε να δούμε, πάντως τους παιδιάτρους γενικά δεν τους εμπιστεύομαι. Είναι παθολόγοι. Όταν το μωρό θέλει κάτι εξειδικευμένο πας σε εξειδικευμένο γιατρό. όπως και εμείς οι ενήλικες.

Ο καημένος όλη την ώρα κλαίει και φωνάζει μαμά, μαμά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και απο μας.

Ξυπνησαμε 10 παλι καλα.Ρωτηστε με ομως τι ωρα κοιμηθηκε το βραδυ?12 παρακαλω.

Εχω κουραστει με το θεμα του βραδυνου υπνου.Τα εχω δοκιμασει ολα και παλι δεν κοιμαται νωρις.Ολη μερα ειμαστε στην τσιτα χορευει,μπουσουλαει,πηδαει,παταει ορθια κανει κατακορυφο....κτλ..κτλ...και περιμενω να ερθει το βραδυ να κοιμηθεθι λιγο νωρις κατα τις 10 ας πουμε να ξεκουραστω και'γω λιγακι..αλλα που...

Φροσω μου θαυμαζω την υπομονη σου με 3 παιδια μπραβο σου.Ευχομαι να μην εχετε τιποτα σοβαρο και να ειναι το τελευταιο σας.Μηπως την αρπαξανε με κανενα κλιματιστικο?

παω να φτιαξω καφε.Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας

ελα βρε φροσω μου το μωρο

πάλι κορτιζονη;

εν το αφηνεις λεω γω μωρε το μωρο να πατε πρωτα γιατρο και μετα να του δωσεις φαρμακο;

κι αυτος ο παιδιατρος τι κανει βρε παιδί μου τι λεεει;

εμεις εδω τραγικα με το φαι

θα ξαναρχισω το τσιγαρο μου φαινεται ή πρέπει να παρω ναρκωτικά ή βαλιουμ

κατι μπας περιπτωση

ααα θα πεινω 2 ποτακια και θα γινομαι κουρουμπελο

τουλαχιστον εστι κουνουπιδι κι εγω μπορει και να βρισκω στοχο το στομα του Νίκου

:woohoo: :woohoo: :woohoo:

πλεον δεν ξερω

πραγματικα νομιζω οτι εαν πανε παιδικο ή ξυλοφορομενα θα τα βρισκω ή τουλαχιστον 3 κιλά κατω

μιλαμε γινεται χαμος σε καθε γευμα έτσι

εαν δωσω το πρωι γιαουρτι , τομεσημερι αναγκαστικα φαι δεν μπορω να δωσω τιποτε αλλο και το απογεμα παλι γιαουρτι

λετε να τα πειράξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ η παιδίατρος μου είπε να του δώσω 1 δόση κορτιζόνης.

Δεν δίνω από μόνη μου.

Άσε η βροχιολίτιδα είναι ευαισθησία των πνευμόνων, αλλεργία κτλ.

Δεν μπορείς να αφήσεις έτσι το μωρό γιατί δεν μπορεί να αναπνεύσει.

Είναι κάτι σαν άσθμα.

Λένε ότι μετά τα 2 στρώνει η κατάσταση. Για να δούμε....

Πόσο βάρος έχουν τα μωρά σου μάρκερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela ρε φροσω...ε τον γαμπρο..κριμα ρε γαμωτο..αλλα εχεις δικιο για τον ειδικο..

αντε να πατε και να πανε ολα καλα΄..

σοφη πες μου τ δεν εκανα καλα στο γιαουρτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω το μυστικο ειναι οταν το δενεις με την μαγια.Πρεπει το γαλα να ειναι ουτε καυτο ουτε πολυ χλιαρο.Το ανακατευεις περνοντας λιγο λιγο γαλα οπως το αυγολεμονο δηλαδη να ερθει σε ιδια θερμοκρασια.

Και το αλλο μυστικο ειναι οτι οταν αμεσως μετα το τυλιξεις σε κουβερτα δεν πρεπει να το κουνησεις καθολου για τρεις ωρες.

Εμενα βρε κοριτσια μια χαρα μου βγαινει.Για ξαναπροσπαθηστε.Αξιζει τον κοπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εισπνοες του δίνεις;

ή ενεση

ακριβως το ιδιο ειχε και το ενα απο τα τεσσερα παιδια ενος ξαδερφου του κωστα - αυτο νομιζω ενεση εκανε και του κανανε για πολυ καιρο πανω απο 3μηνο εαν θυμαμαι καλα

εαν θες να τη ρωτησω πολυ ευχαριστως για το τι εκαναν αυτοι

δεν ειχα προσεξει καλα τι ειχες γραψεις σορρυ

και ο Νικος ειναι περιπου 8200 και ο Στελιος 9100

απο βαρος καλα ειναι δε λεω

αλλα στην καμπυλη εχουν αρχισει και πεφτουν καθε φορα σχεδον μιση καμπυλη κατω ειναι

και το βαρος αυτο το εχουν παρει με πολυ πιεση ασε

εαν τα αφηνα ειδικα το μικρο ειναι ικανο να μην φαει τιποτα ολη μερα και να πιει μονο γαλα το βραδυ που το τσακιζει κατα μεσο ορο 300-350 καθε βραδυ και το πρωει 220-240

κατα τα αλλο μονο γιαουρτι θελει και τιποτο αλλο απολυτως

μας βγαινει η πιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ μια χαρά είναι το βάρος τους.

Πέφτουν καμπύλη όσο μεγαλώνουν.

Οι δικοί μου ήταν πάνω από τις καμπύλες και τώρα είναι απλά στο ανώτερο σημείο. Μόλις χρονίσουν θα είναι κανονικά παιδάκια :woohoo: .

Ξέρω κι από τον Αλέξανδρο.

Μην αγχώνεσαι τόσο πολύ. Αυτά μια χαρά μεγαλώνουν, τα νεύρα σου θα χαλάσεις.

Σου είπα κι άλλη φορά. Θα έρθει η μέρα που δεν θα προλαβαίνεις να γεμίζεις το ψυγείο και τότε θα τα σκέφτεσαι και θα γελάς.

Καλά ο Χριστόφορος βήχει σαν αράπης. Κορτιζόνη σταγονίτσες παίρνει κι έχει κι ένα μήνα που κάνουμε πρωι μεσημ. βραδυ αερολίν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας!

Αχ βρε Φροσακι!Ρε γαμωτο!Περαστικα στο μαναρακι!Να πατε εχεις δικιο!Κια γω αυτης της αποψης ειμαι!Εκαστος στο ειδος του!

Περαστικα γρηγορα ευχομαι!Πολλα πολλα φιλακια!

Μαριααα(καλυψω) πως πηγε η δουλεια?Ολα καλα?

Μαρια(μαρκερ) υπομονηηηηη!χαχαχαχα!

Χαθηκα λίγο γιατι ειχαμε διαρροιες χθες μαλλον απο τα δοντια!Φλογερα ο κωλος του!Κοκκινισε χαλια!Ευτυχως καλα σημερα!Σουντοκριμ φουλ και συνεχεια μπανια!Ολοκληρος!Μπλουμ!

Εγω περιμενω να αδιαθετησω και μ'εχει πιασει η γνωστη βαρεμαρα που σερνομαι!Ευτυχως ειναι ολα κομπλε και δεν εχω τποτα να κανω!Λιγα πραγματακια καθημερινα.

Ασχολουμαι και με το μπλογκ.Εκανα και σελιδα στο φεισμπουκ!Σας προσκαλεσα!Καλεστε και σεις κοσμο!Μανουλες κλπ!Αντε να γινουμε πολλες!

Παω να ξυπνησω μπεμπη!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Μάρκερ... ο Ανθιμούλης μου δεν είναι ακόμη 9 κιλά!!!

Και τρώει πάρα πολύ καλά!!!

Για να είμαι ειλικρινής δνε κοιτάω τις καμπύλες!!!

Γιατί τις κοιτάς και αγχώνεσαι;

Αυτό που μου λέει πάντα η παιδίατρος είναι να προσέχω τις εναλλαγές θερμοκρασίας...

Δηλαδή αν τον έχω σε χώρο με κλιματιστικό να μην τον μεταφέρω σε άλλο χώρο κοκ...

Πάντως, αυτό που λες για τα 2 χρόνια έχεις δίκιο.

Της κουνιάδας μου, μέχρι να γίνουν 2 ετών κάνανε συνέχεια μασκούλες!!!

ΣΥΝΕΧΕΙΑ, όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

re maraki..να σε πω..τα μπισκοτα οδοντοφυιας;;;καλε τα εκνα και βγηκαν πετρες..ετσι πρεπει..τα πετας παναντι και μενουν εκει..τι εκανα παλι λαθος..σοφια ξανα κανω τωρα γιουρτι/.θα σαω πω το βραδυ..

καλε καμια δε δινει αυγο;;

και εμενα αρνειτια πεισματικα να φαει..χες εμεινε 6 ωρες νηστικο..

και δημερα εφαγε μιση δοση φρουτων και εχουν περασει 4,5 ωρες..

φαγητο θα φαει..τελος..η μαλκια ειναι οτι δε μπορουμε να παμε πουενα γαμβωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρετω τις ομορφουλες!!!!!!!!

φροσω τι να πω... θα περασει και αυτο...

σωσωκα εγω της εδωσα αυγο και μετα απο τεσσερις ωρες το εβγαλε.

δεν της ξαναδινω μεχρι να παμε σε γαστρεντερολογο..

νανουκα χοντρουλιδες ειστε...

εμεις ειμαστε 7600...(κορμι λαμπαδα...) :laugh:

χαρα συμφωνω με τη φιλτατη αλεκα...

ρε κοριτσια ψαχνω για δουλεια....

αν κατσω στο σπιτι λιγο ακομα θα τα παιξω...

δεν ειναι οτι φταιει η μικρη..μια χαρα παιδακι ειναι..αλλα εγω πριν γεννησω ημουνα συνεχεια στους δρομους και τωρα τοσους μηνες μου εχει ψιλοκακοφανει... εστειλα το βιογραφικο μου και σενα παιδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οχι δεν μου ειπε! Απλα μου ειπε οτι θα το παρακολουθεί η γυναικολόγος κι αν χρειαστεί να ξαναπάω να με δει η ιδια που εκανε την Doppler. Μου ειπε για σημαδια. Και ειπε δεν είναι κ σίγουρο οτι θα γεννήσω πιο νωρις.    Επισης  πήρε θέση, αλλα  μπορει να αλλάξει γιατι  είναι νωρις ακομα. 
    • Αχ αυτό είναι το μόνιμο άγχος μου όσο και να προσπαθώ να μην το σκέφτομαι..και αργεί και το ραντεβού μου, 10 Αυγούστου, σκέφτομαι μήπως του πω να πάω νωρίτερα..με αγχώνει που δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς είναι μέσα στην κοιλιά μου..κι όλο την τρίβω κυκλικά μήπως το βοηθήσω να γυρίσει..όλοι όμως λένε, όπως και ο γιατρός, ότι έχουμε χρόνο.. επίσης έχω πάρει το μενταγιόν μπόλα και κάνω την άσκηση όπου όντως στα 4 κουνάς τη λεκάνη σου.. 🤷🤷
    • Καλή επιτυχία!!! Και νωρίτερα να κάνεις χοριακη θα δείξει.. μια χαρά κι η άδεια.. ξεκουράσου διάβασε κανένα βιβλίο, δες πέντε έξι σειρές και φυσικά βγαίνε χαλαρές βόλτες, καλοκαίρι είναι, δεν λέει να κλειστεις μέσα. Πώς κι επιλέξατε να μεταφέρετε μία?
    • Ναι, μαζί θα μεγαλώσουν!! Πολύ χαίρομαι 🤗🤗
    • Ωω μπουλουκακι μου φαίνεται το μωράκι σου! 🤗 Εμένα ο μπέμπης ήταν 1.500 τότε.. Σου είπε ο γιατρός να κόψεις το αλάτι; Μου είπε ότι γερνάει τον πλακούντα! Εμένα είναι grade 1 ακόμη αλλά αυτό μπορεί να αλλάξει ξαφνικά νομίζω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...