Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΟΛΕΣ---ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΕΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ--ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΑΛΥΣΙΔΕΣ ---ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα..δεν γνωρίζω το στυλ σου αλλά εγώ ψωνίζω απο μαγαζιά τύπου ¨μπεναρες" μέσα στην αγορά, που έχουν ινδικά, κ.α., είναι φαρδιά και βολεύουν. Ειδικά τώρα το καλοκαιράκι έχουμε πολλές παραπάνω επιλογές σε φορεματάκια και παντελόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Εγώ έκανα το λάθος και αγόρασα ρούχα εγκυμοσύνης (ευτυχώς λίγα) από το Mothercare (το φτηνότερο φόρεμα που βρήκα και πήρα έκανε 68€) και από του Ομηρόλη (πήρα μια τουνικ μπλούζα 65€ και ένα παντελόνι 45€). Όλα πανάκριβα! Όταν το μελέτησα το θέμα, είδα πως αν πάρω μεγαλύτερα νούμερα από νορμάλ ρουχα είμαι οκ!

Τα κολάν με βόλεψαν αφάνταστα όπως και οι φόρμες από το Πίκοκς στα ΤΑΛΩΣ. Πολύ οικονομικά!!! Οι περισσότερες μπλούζες που είχα μου έκαναν στην εγκυμοσύνη οπότε πήρα πολύ λίγες. Για πιο καλά ρουχάκια, πήρα 3 φορέματα απλά μεγαλύτερο νούμερο και φρόντισα να είναι ελαστικά (για να χωράω και τους επόμενους μήνες ;) ). Αυτά τα πήρα από το Μπετίνα που έχει και μεγάλα μεγέθη και μοντέρνα! Να πας τον άλλο μήνα που μπαίνουν και οι εκπτώσεις!

Μην πάρεις πολλά και σου μείνουν αμανάτι! Εγώ με 2 κολάν, 2 φόρμες και 3-4 ακόμα κομμάτια έκανα μια χαρα τη δουλεία μου! Σύνολο σχεδόν 10 αλλαξιές.

Εσώρουχα έκανα επίσης το λάθος και πήρα 3-4 βρακάκια εγκυμοσύνης βαμβακερά όπου τα πλήρωσα 8€ το ένα και δεν διαφέρουν από ένα συνηθισμένο βρακι. Μετά βρήκα στην Πλ. Κορνάρου δίπλα στον φούρνο του Ταμιωλάκη, ένα μαγαζί με εσώρουχα και πιτζάμες όπου τα απλά βαμβακερά βρακάκια τα έχει 2€ το ένα και πήρα από εκεί μπόλικα και σουτιέν θηλασμού 10€ το ένα! Τέτοια εσώρουχα χρησιμοποίησα και κατά την διάρκεια της λοχείας μιας και η περίοδος κρατάει περίπου 40 μέρες.

Αν θελήσεις οτιδήποτε πές μου!

Καλή συνέχεια με την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να κρατήσεις ένα υγιες μωράκι! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με τη σακουλινα..πανε σ κνενα κινεζικο η σε κανενα ζαρα και παρε κανενα ταφτανι και κανενα φαρδυ φουστανι..και τα τζαμπο νομιζω ειχαν -εχουν παντελονια με λαστιχο φαρσυ στη κοιλια..

τωρα νομιζω μονο αλυσιδες εχει το ηρακλειο..

φορα και τιποτα του αντρα σου και 1 χαρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΙΝΩ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ. ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΦΟΡΑΓΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΤΟ SMALL ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΟ LARGE ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΕΜΑΤΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΕΨΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΣΟΥΤΙΕΝ --- ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΟΥΝΙΚ 20 ΕΥΡΩ ΣΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ---ΟΠΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΚΑΙ ΕΣΩΡΟΥΧΑ---ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΣΤΙΣ ΑΛΥΣΙΔΕΣ---ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας κορίτσια! και εγώ αντιμετώπιζα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!! Ειδικα το μαγαζί με τα εσώρουχα θα το επισκευτώ οποσδήποτε!!!!

να'στε καλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaso έγραψε:

Πολύ χρήσιμες οι συμβουλές σας κορίτσια! και εγώ αντιμετώπιζα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!! Ειδικα το

μαγαζί με τα εσώρουχα θα το επισκευτώ οποσδήποτε!!!!

να'στε καλα !!

ΜΑΡΙΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΕΣΩΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΛΙΚΑ ---ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΝΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΣΟΥΤΙΕΝ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ! ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΜΕ ΣΤΕΝΕΥΟΥΝ!

ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΟΣΟΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΣΑΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

θα συμφωνησω με τη σακουλινα..πανε σ κνενα κινεζικο η σε κανενα ζαρα και παρε κανενα ταφτανι και κανενα φαρδυ φουστανι..και τα τζαμπο νομιζω ειχαν -εχουν παντελονια με λαστιχο φαρσυ στη κοιλια..

τωρα νομιζω μονο αλυσιδες εχει το ηρακλειο..

φορα και τιποτα του αντρα σου και 1 χαρα..

κινέζικα και πάλι κινέζικα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑ, ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ ΝΑ ΨΩΝΙΣΕΙΣ, ΑΝΤΙ-ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ......

ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΖΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ LARGE H' EXTRA LARGE....

ΕΙΔΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ.

ΕΓΩ ΑΠΟ ΣΟΥΤΙΕΝ ΒΟΛΕΥΤΙΚΑ 2-3 ΤΥΠΟΥ ΑΘΛΗΤΙΚΑ.ΒΡΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΙΚΗ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΠΌΤΙ ΦΟΡΟΥΣΑ (ΤΩΡΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΧΩΡΟΥΣΑ :blink: )

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ...ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ -ΒΕΒΑΙΑ- ΕΡΧΟΝΤΑΙ B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...