Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δείξε μου τον Σκύλο σου


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κορίτσια ΒΟΗΘΕΙΑ :

τις τελευταίες μέρες το κουτάβι μου κινδυνεύει να το "γδάρω" με τις ζημιές που κάνει !!!!!

οπως σας εχω πει, το βράδυ το αφήνω στο μπαλκόνι και του εχω εφημερίδες σε ενα συγκεκριμένο σημείο που αναγνωρίζει και κάνει τα ψιλά και τα χοντρά του ... μόλις το βγάζω λοιπόν και κλείνω τα πατζούρια, μετά από λίγο κάνει τα κακά του και μου γαυγίζει να πάω να δω οτι τα κανε... αλλαζω εφημερίδα. Αυτό γίνεται κανα 2 φορές και μετά ησυχία ! ΑΛΛΑ αν στη διαρκεια της νύχτας ξανακάνει, τα κακά του μένουν εκεί, οκ... ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΕΛΟ παει και σπινιάρει και ανακατεύει τις εφημερίδες του και συνεπώς και ΟΤΙ ακαθαρσία εχει κάνει !!! μετά τις κάνει κονφετί και δεν ειναι η ακαταστασία που φτιάχνει αλλα τα σιχαμένα κατουρα που παίζει και τρίβεται πάνω τους (αφού ειναι πανω στις εφημερίδες!!!)

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ !!;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

κορίτσια ΒΟΗΘΕΙΑ :

τις τελευταίες μέρες το κουτάβι μου κινδυνεύει να το "γδάρω" με τις ζημιές που κάνει !!!!!

οπως σας εχω πει, το βράδυ το αφήνω στο μπαλκόνι και του εχω εφημερίδες σε ενα συγκεκριμένο σημείο που αναγνωρίζει και κάνει τα ψιλά και τα χοντρά του ... μόλις το βγάζω λοιπόν και κλείνω τα πατζούρια, μετά από λίγο κάνει τα κακά του και μου γαυγίζει να πάω να δω οτι τα κανε... αλλαζω εφημερίδα. Αυτό γίνεται κανα 2 φορές και μετά ησυχία ! ΑΛΛΑ αν στη διαρκεια της νύχτας ξανακάνει, τα κακά του μένουν εκεί, οκ... ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΕΛΟ παει και σπινιάρει και ανακατεύει τις εφημερίδες του και συνεπώς και ΟΤΙ ακαθαρσία εχει κάνει !!! μετά τις κάνει κονφετί και δεν ειναι η ακαταστασία που φτιάχνει αλλα τα σιχαμένα κατουρα που παίζει και τρίβεται πάνω τους (αφού ειναι πανω στις εφημερίδες!!!)

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ !!;;;;

Ωωωωωχχ σε καταλαβαινω :S:S:S κονφετι ποτισμενα με τσισακια κ κακα :S:S . Μηπως να αρχισεις να του ελαττωνεις τα φυλλα της εφημεριδας...?Ασε μονο 1 διπλο!

Ολη αυτη η αντιδραση που περιγραφεις μπορει να ειναι βαρεμαρα ή απλα κουταβισια παιχνιδια.Κανενα μισαωρο πριν τον βγαλεις για υπνο παιξτε να κουραστει ή βρες ενα αντικειμενο που να του αρεσει κ αστο εξω μαζι του!!! Ή δοκιμασε καθε βραδυ οταν τον βγαζεις στο μπαλκονι να του δινεις ενα κοκκαλο για τα δοντια,ενα σνακ!!!!

Εγω στην δικια μου εχω ενα ζευγαρι αθλητικες καλτσες δεμενες μεταξυ τους κ τις λατρευει!!!Καθεται ωωωωρες με τις καλτσες....τις δαγκωνει,τις αγριευει κ εχουμε ησυχια.Επισης ξερει οτι αν ειναι φρονιμη το βραδυ,το πρωι θα ανταμοιφθει με μιαμ μιαμ λιχουδια!!! ;);)

ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! Κουταβι ειναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Η αλήθεια είναι πως ένα κουτάβι είναι σαν ένα μωρό.Δεν κάνω πλάκα.

Θέλει υπομονή ,αγάπη & φροντίδα.

Μέχρι να το βάλεις σε ρυθμούς να τα κάνει 2-3 φορές συγκεκριμένες ώρες, θα σου πάρει λίγο χρόνο.Υπάρχουν λιχουδιές για να το επιβραυεσεις & πάρε του κανένα παιχνιδάκι ή κόκαλο (απο μαγαζί για σκυλάκια)για να μη βαριέται.Μπορείς επίσης πριν το βάλεις για ύπνο να το εξουθενώνεις στο παιχνίδι...

Καλό κουράγιο & άγάπη να το θυμάσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας !

Εξω εχει ενα σωρό παιχνίδια που δαγκώνει και παίζει (και κοτσίδια και μπαλάκια ακόμα και κατι παλιές σαγιονάρες μου!!!).

Ηδη δοκίμασα να του βάζω λιγότερα φύλλα εφημερίδας, ισως τελικά και αφού τα κάνει και με ενημερώνει με το γαύγισμά του, να μην αφήνω και καθόλου...

Σκέφτομαι επίσης αυτό που είπατε, να τον εξαντλώ δηλαδή ΠΡΙΝ βγεί εξω για βράδυ για να είναι κουρασμένο, μηπως πεφτει για ύπνο μετα...

Τώρα σε 1 εβδομάδα θα κάνει και το 3ο εμβόλιο, και θα μπορώ να το βγάζω βόλτα για να τα κάνει...

Να σας πω και κατι για να γελάσετε ;; Αμα τον μαλώνω για τις ζημιές που κάνει, στην αρχή κατεβάζει το κεφάλι και μετά από λίγο πάει και μου κατουράει από αντίδραση ακριβώς μπροστά στην μπαλκονόπορτα !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

Αχ κορίτσια καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας !

Εξω εχει ενα σωρό παιχνίδια που δαγκώνει και παίζει (και κοτσίδια και μπαλάκια ακόμα και κατι παλιές σαγιονάρες μου!!!).

Ηδη δοκίμασα να του βάζω λιγότερα φύλλα εφημερίδας, ισως τελικά και αφού τα κάνει και με ενημερώνει με το γαύγισμά του, να μην αφήνω και καθόλου...

Σκέφτομαι επίσης αυτό που είπατε, να τον εξαντλώ δηλαδή ΠΡΙΝ βγεί εξω για βράδυ για να είναι κουρασμένο, μηπως πεφτει για ύπνο μετα...

Τώρα σε 1 εβδομάδα θα κάνει και το 3ο εμβόλιο, και θα μπορώ να το βγάζω βόλτα για να τα κάνει...

Να σας πω και κατι για να γελάσετε ;; Αμα τον μαλώνω για τις ζημιές που κάνει, στην αρχή κατεβάζει το κεφάλι και μετά από λίγο πάει και μου κατουράει από αντίδραση ακριβώς μπροστά στην μπαλκονόπορτα !!!!!!!!

TI MOU 8UMHSES!ETSI EKANE KAI H DIKIA MOU OTAN HTAN KOUTAVAKI....MIA DUO TREIS...E,TH TRITH FORA POU TO EKANE THS BALAME TH MOURITSA SXEDON MESA STA TSISAKIA KAI MIA KSULIA ME THN EFHMERIDA KAPOU(OXI PANW STO KOUTABI)GIA NA KANEI 8ORUVO KAI NA KATALAVEI..KAI META APLA DEN TO KSAEKANE!!YPOMONH MARAKI MOU KAI KALA APOTELESMATA!!FILIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα τσούπρες !

καιρό εχουμε να τα πούμε από εδώ! Τελικά με το πρόβλημα που είχα ολα πήγαν καλά ! Ξαναγύρισα στις πάνες, προσπαθώ να την αλλάζω ΑΚΟΜΑ πιό συχνά και νομίζω οτι ... ως δια μαγείας το τρελοκούταβό μας εχει συμμορφωθεί απίστευτα ! οταν θέλει νερό και τσίσα μας παραπονιέται και του ανοίγουμε να βγεί στο μπαλκόνι ! πάει μονο του πιά και στο νερό του και στην πάνα του και ξαναγυρίζει για να μπεί μέσα !!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

kate_rina έγραψε:

και εδω η ΕΜΜΑ μου θυλαζει τα 12 καταπληκτικα κουταβακια της!!! DSC00845_2.jpg
ροντβαιλερ ειναι?και ο δικος μου αλλα ειναι μικρος ακομα ειναι 4,5 μηνων.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι rottweiler ειναι!!!!!ειναι η αγαπη μου η ζωη μου!!!!! εχω και μια καταπληκτικη φωτογραφια που θυλαζει ενα απο τα παιδια της.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kate_rina έγραψε:

ναι rottweiler ειναι!!!!!ειναι η αγαπη μου η ζωη μου!!!!! εχω και μια καταπληκτικη φωτογραφια που θυλαζει ενα απο τα παιδια της..... DSC00859.jpg

TI APISTEUTH FWTO!!OLO SUNAIS8HMA!!AX!TI OMORFA POU 8A NIW8EI H SKULITSA SOU POU EGINE MANOULA.. NA SAS ZHSOUN K TA 12!!PANTA UGIESTATA!!ALH8EIA OLA 8A TA KRATHSEIS????LIGO API8ANO EINAI..GI'AUTO OTAN TA DWSEIS KOITA NA NAI KALOI AN8RWPOI GIATI GINETAI XAMOS APO PSUXAKIA POU VGAZOUN TA APO8HMENA TOUS STA ZWAKIA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κουταβοθυελλα ειναι αυτη?????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

12 λουκουμακια εκανε η Εμμα?

Να σας ζησουν μανουλα και παιδακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kate_rina έγραψε:

και εδω η ΕΜΜΑ μου θυλαζει τα 12 καταπληκτικα κουταβακια της!!! DSC00845_2.jpg

Τι γλυκιά φωτογραφία!Να σου ζήσουν!!

RUBELA πολύ όμορφα τα ζωάκια σου!Ο σκύλος δεν την πειράζει τη γατούλα??Παρεπιπτόντως το κοριτσάκι σου είναι μια κουκλίτσα.Να τη χαίρεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω πολυ!!! Η αληθεια ειναι οτι τα Αφγανισταν ειναι πολυ σπανια φυλη. Προσπαθω να ανεβασω και καποιες αλλες στασεις της

καθως και το γκριφονακι- κανις που εχω αλλα η συνδεση μου ειναι αθλια αυτη την στιγμη

ασε που μαλλον και οι φωτο πρεπει να ειναι τεραστιες και δεν τις βαζει... :(

tzitzikaki έγραψε:

Gastone μάλλον γράφαμε ταυτόχρονα.Πανέμορφο σκυλάκι!Τη ράτσα πάντως πρώτη φορά την ακούω :):)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!! απο τη γεννα της κρατησαμε μονο ενα και αυτο παλι θυλικο!!!!ειναι απιστευτη εμπειρια να δεις την γεννα της σκυλα σου...αν και φοβηθηκα πολυ οταν την ειδα οτι ειχε γεννηση ειδη τα 6 κουταβακια της....αλλα με την τοση αγαπη που μου εχει με αφεισε να παω την χαιδεψω και να την φροντισω....ειναι τοσο εξυπνο σκυλι...η εμμα μου ξερει 26 λεξεις-προτασεις...που ειναι σπανιο για ενα σκυλι!!!!δεν την αλλαζω με καμια...και το παιδι της τωρα δεν μπορω να το αγαπησω οσο αγαπω εκεινη....για να φανταστειτε προσφατα που πηγαμε και τησ καναμε εμβολιο ,αυτη η ενεση ετσουζε και ετσι εμμα αρχιζε να κλαιει και να τσιριζει,,πονεσε τοσο πολθ η καρδια μου να την ακουει που εβαλα και εγω τα κλαματα επι τοπου,και ο κτηνιατρος με την βοηθο του σκασανε στα γελια....τοσο τρελη ειμαι για την ΕΜΜΑ μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...