Μετάβαση σε περιεχόμενο

β επιπεδου στο ικα


Recommended Posts

καλημερα.τον αυγουστο πρεπει να κανω την εξεταση β επιπεδου και σκεφτομαι να την κανω στο ικα.φοβαμαι λιγακι μηπως τα μηχανηματα δεν ειναι καλα.αν και εχω αρκετη εμπιστοσυνη στο γιατρο μου και πιστευω πως δεν θα μου το προτεινε αν δεν ηταν ασφαλες θα ηθελα να ακουσω και τη γνωμη σας απο οσες κοπελες εχετε κανει εκει β επιπεδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσα καλημέρα! Θα μπορούσες να πάς κ στα εξωτερικά ιατρεία του Νοσ. Αλεξάνδρα (στην οδό Λαμψάκου 6 - δίπλα στο βασικό κτίριο του νοσοκομείου). Εκεί ότι πληρώσεις (λίγα χρήματα βέβαια) θα τα πάρεις πίσω απ το ΙΚΑ. Εγώ που πηγα για υπερηχο είδα ότι έχουν καινούργια μηχανήματα κ σου εξηγούν αναλυτικά τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου λιανα!ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!μου κανει εντυπωση γιατι ο γιατρος μου ειναι στο αλεξανδρα και δεν μου προτινε να κανω την εξεταση εκει.θα το κοιταξω ομως τωρα με αυτο που μου ειπες για τα μηχανηματα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω για το ικα σχετικα με το β επιπεδου αλλα εμενα στις εξετασεις τις πρωτες στοθεραπευτηριο Αθηνων ειχαν κανει λαθος στο στιγμα επειδη εγω ειχα λιγο αναιμια ειπαν στη μαμα μου που ειχε παει να απρει την απαντηση οτι δεν μπορουν να της την δωσουν και οταν η μαμα μου ρωτησε αν υαρχει προβληαμ της ειπεν οτι κατι εβλεπαν και επρεπε ανκανει και ο ανρα ςμου εξεταση!κουφο ε ; ευτυχως εμεις ξεραμε οτι δνε εχουμε στιγα και τελικα οταν ειδε ο γυναικολογος μου την απαντηση πεθανε στα γελια απλα ειχα λιγο χαμηλο σιδηρο λογικο σε φαση κυησης απο τοτε καμια αλλη εξεταση στο ΙΚΑ .Κλεισε σε καποο δημοσιο νοσοκομειο και παρε τα χρηματα απο το ΙΚΑ πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας κοριτσια

απο οτι ξερω στο ικα δεν κανουν β ειπεδουν εγω που πηγα πριν 3 εβδομαδες μου ειπε οτι θα παω στον εξω γιατρο και με την αποδηξη αθ παω στο ικα για ν παρω και καλα τ λεφτα μου πισω σου δινουν 8 ευρω εαν δεν τ δεχτεις κ κανεις ενσταση οπως κανουν οι περισοοτερες περνεις τα μισα λεφτα πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poph1987 έγραψε:

γεια σας κοριτσια

απο οτι ξερω στο ικα δεν κανουν β ειπεδουν εγω που πηγα πριν 3 εβδομαδες μου ειπε οτι θα παω στον εξω γιατρο και με την αποδηξη αθ παω στο ικα για ν παρω και καλα τ λεφτα μου πισω σου δινουν 8 ευρω εαν δεν τ δεχτεις κ κανεις ενσταση οπως κανουν οι περισοοτερες περνεις τα μισα λεφτα πισω

καλησπέρα κορίτσια.Υπάρχει ιατρείο του ΙΚΑ στην πλ. Κάνιγκος όπου μπορείς να κάνεις όλους τους υπέρηχους χωρίς να πληρώσεις τπτ, μόνο με το παραπεμπτικό του ΙΚΑ(κ κλείνοντας βέβαια το απαραίτητο ραντεβού). Επίσης υπάρχουν και τα εξωτερικά ιατρεία του Νοσοκ.Αλεξάνδρα στην οδό Λαμψάκου 6, όπου πληρώνεις μεν αλλά σχεδόν παίρνεις όλα τα χρήματά σου πίσω. Εγώ πριν 2 βδομάδες πήγα και πήρα τα χρήματά μου πίσω απ' το ΙΚΑ.Μια μικρή συμμετοχή κράτησαν περίπου 3 ευρώ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και που ειναι ακριβως αυτο ? σε συγκεκριμενο ικα πας?

εγω ειμαι θεσσαλονικη γιαυτο ρωταω αν ειναι στην αθηνα συγουρα θα υπαρχει και εδω σωστα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας!!!lamprini δυστυχως πηρα την ημερομηνια που μου ειπαν στο ικα και παρολαυτα ειχαν κλειστει ολα τα ραντεβου :angry: μετα πηρα και στο αλεξανδρα (εκει θα γεννησω)και παλι δεν βρηκα :angry::angry: ευτυχως βρικα στο ελενα για β'επιπεδου!αραγε θα παρω ολα τα λεφτα πισω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Τέλεια νέα!!  Μπράβο κορίτσι μου! Με το καλό να κυλήσει ήρεμα και ευχάριστα η εγκυμοσύνη σου και σε λίγο καιρό να έχεις στην αγκαλιά σου το μωράκι σου!!  Θα χαιρόμαστε να ακούμε τα νέα σου!! 🙏😊💗
    • Τώρα μπήκα να γράψω!!!! Όλα καλά! 141 παλμοί το μωρό μεγάλωσε όσο έπρεπε με έβγαλε 7 εβδομάδες και 1! Αλλά το πάμε από βδομάδα σε βδομάδα επειδή είχε η χοριακη αυτό το σκαμπανευασμα!!! Μου είπε όμως ότι όλα τα βλέπει όπως πρέπει να είναι κ η εμφύτευση σωστή καμία αποκόλληση τίποτα.... απλά κρατάμε την πισινή μας! Εσείς όλα καλά???? Τον βρήκες τον γιατρό?
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!! @Raf123 συγχαρητήρια για την κόρη!!! Τέλεια!!!  διαβασα ολα τα νεα σας με γιατρους κ ψωνια!! Σούπερ!! Εγω πηρα τωρα το κολιέ εγκυμοσύνης το μπολα! Επίσης είμαι σε φάση που πρέπει να ξέρω ακριβώς πως θα κάνω το δωμάτιο του παιδιού μιας κ τώρα φτιάχνω το σπίτι κ έχω μαστορια! Κατά πάσα πιθανότητα λέω ν πάρω την κούνια από τ ικεα μια άσπρο καφέ με συρτάρι από κάτω που γίνεται κ κρεβατι.  Κ γω θέλω φωλιά μάλλον θα πάρω μια από Βόλο που μ άρεσε σε σχεση με τις αλλες. Τίποτα δεν μ αρέσει γ τα αγόρια δυσκολεύομαι πάρα πολύ 😝
    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...