Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΕΛΙΚΑ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΦΥΣΙΚΑ... ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΜΠΟΣΟΥΣ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΦΟΒΟ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο που ξερω ειναι οτι προκαλουν δυσφορια στο μωρο γιατι το ζεσταινουν και περισσοτερο οι ενχρωμοι υπερηχοι.κατα τα αλλα δεν εχω ακουσει να κανουν σε κατι αλλο κακο.μην φοβασαι εδω αλλες ειναι αναγκασμενες να περνουν φαρμακα .αν εβλαπτε το μωρο οι γιατροι δεν θα εκαναν υπερηχους εστω και να το ζητουσες μονη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΓΑΙΝΑ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΡΩΤΟΥΣΑ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΗΓΑ Κ ΣΕ ΠΡΟΓΕΝΝΕΤΙΣΤΗ Κ ΡΩΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΓΕΛΟΥΣΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΕ Κ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ... ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Κ ΜΕΝΑ. ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΕΓΧΡΩΜΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...Mhn mou lete tetia vre koritsia....Egw nomiza pos den pirazei katholou kai twra akouw pos prokalei disforia :(:( Paei to epsisa to mpempaki mou me tosous uperixous pou exw kanei mexri twra......Otan leme enxromous enooume auton pou fenete h roh tou aimatos kai vgazei kapia mple.kokkina xromata otan se eksetazei....???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μη φοβαστε δε κανουν κακο οι υπερηχοι..ισα ισα μαυτους μπορουμε να προλαβουμε παααραααα πολλα ροωτουσα συνεχεια οταν ημουν εγκυοσ και γελουσαν για τροι νοσοκομες κατι με κυμματα μουχαν πει ειναι καμια σχεση με ακτινογραφια αλλα δε θυμαμαι εγω μολις ακουσα οτι ειναι ακινδυνο σταματησα να ακουω το γιατρο απο την ανακουφιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχουν αποδείξεις ότι πειράζουν το έμβρυο, υπάρχει ομως μια συσχέτιση πολλών υπερήχων με ελλιποβαρή βρέφη.

Νομίζω πάντως ότι δεν έχει αποδειχτεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακουσει οτι δεν ειναι και οτι καλυτερο οι πολλοι υπερυχοι,ομως αν εβλαπταν το μωρο νομιζω πως ο γυναικολογος σου δεν θα στους εκανε.οποτε νομιζω πως δε χρειαζεται να ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi d εκανεσ συνεχεια εγχρωμους?αυτο με το κοκκινο κ μπλε που λεσ ειναι τα doppler κ αυτο λενε οτι ζεσταινει τους ιστους.τι να πω δεν ξερω παντως χθες που τηλ σε εναν προγεννετιστη γελουσε και μου πε αν ηταν να παθαινουν τα εμβρυα κατι οι γυναικεσ με αποκολλησεις που παρακολουθουνται καθημερινα θα εχαναν τα μωρακια τους. TSIHI το κακο ειναι οτι δεν μου τους εκανε μονο ο γιατρος στις αρχες πηγαινα κ αλλου για να διαστρεβλωσω τις αποψεις αφου την πατησα ηδη μια φορα με γιατρους που δεν ειδαν την αποκολληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tetio uperixo exei o giatros mou ti na kanw.....Epidi eixa mia palindromh ton Ianouario kai twra den mporw na isixasw,sinexia nomizw pos exw xasei to paidi kai trexw ston giatro gia na doume an xtipaei h kardoula tou..Pantos o giatros mou den mou exei pei pote oti einai epikindino h esto vlavero gia na mhn kanoume toso sixna :(:( Exw anxothei polu me auto to themw twra....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΝΟΥΝ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΙΧΕ ΠΕΘΑΝΕΙ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΠΩΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΣΤΗΝ ΤΡΕΛΑ................................................................ :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανχωνεσγται τοσο χωρις λογο.αν ηταν ετσι δεν θα καναμε υπεριχο.στην αρχη και τον 2 εγκυμοσινων μου μεχρι και τον πρωτο ενα μηνα με εβλεπε καθε εβδομαδα.στο πρωτο μου γιο εμαθα οτι ειμαι 1 μηνων και για 1 μηνα ακομα με παρακωλουθουσε,ηταν και η πρωτη εγκυμοσηνη.στον 2ο γιο μου ημουν 2.5 εβδομαδες.και σε αφτω με παρακωλουθουσε πανω απο μηνα καθε εβδομαδα,χωρια καθε 15 ημερες επηδη ειχα πρωβλημα με τον ζαχαρω.δεν νωμηζω οτι ειναι κατι σοβαρο.αν και να πω την αληθεια πρωτη φορα το ακουω οτι πηραζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΒΟΥΛΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΓΩ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΑ Κ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΟΨΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη που ρωταω.εσυ επηλεγης να κανεις υπεριχουν η σου το λεει ο γιατρο σου? αν σου το λεει αυτος κατι θα ξερει,ενοω οτι δεν πηραζουν αν εισαι στην πρωτη εγκυμοσηνη ειναι φυσικο να θελει να σε δει να μην σε ανχωσο κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Water ase ta stenaxora shmera kai ela na poume kamia saxlamara sto themataki mas...Manoules noemvriou-Dekemvriou 2010 :):)
ε .....καλα σου λεει,σκετο ψυχοπλακωμα εισαι......μην ψαχνεις να βρεις πραγματα για να αγχωθεις.....ηρεμησε και απολαυσε το οσο μπορεις!!!!οι περισσοτερες εχουμε χασει παιδακια ,αλλα προσπαθουμε να το δουμε αλλιως....αλλιως θα σαλταρουμε :S
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water εγω που το εψαξα γιατι μια φιλη μου εκανε καθε 2 εβδομαδες κ οχι γιατι ειχε καποιο θεμα απλα η γιατρος της ηταν πολυ αγχωδης εχω βρει οτι δεν εχει αποδειχτει τιποτε...ολοι λενε κανονικα να κανουμε τους 3 μεγαλους κ απο εκει κ περα 1 φορα το μηνα...σε μια ερευνα ενος πανεπιστημιου λεει οτι απογορευοντε αυστηρα...αρα κανεις δεν ξερει..παντως δεν εισαι η μονη κ εγω μεσα σε μια εβδομαδα εκανα καμια 10αρια κ αρκετη ωρα ο καθενας...γιατι αμα κανει ενας λαθος γιατρος μετα τρεχεις κ δεν φτανεις...τωρα κανω σχεδον καθε 3 εβδομαδες...θα ρωτησω ομως κ την γιατρο μου να δουμε τι θα μου πει...

δεν εισαι η μονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΑΦΑΕΛ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ ΚΥΗΣΕΩΣ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΡΓΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ... ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ...ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΗΜΟΥΝ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ... ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΑΣ???????? :P ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΑΦΑΕΛ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΕΝΕΣ 10? ΠΗΓΑΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑ ΓΝΩΜΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου water...δεν ειχα αγχος αν κ εχω κ ιστορικο αλλα πηγα σε εναν μα@@@@ κ εδικο στην προγεννετικη διαγνωση κ μου ειπε πεθαινεις σημερα αυριο.... γιατι το μωρο πιαστηκε πανω στην προηγουμενη καισαρικη...εγω δεν ηθελα να κανω εκτρωση κ αρχισα να τρεχω απο γιατρο σε γιατρο...κανενας δεν ειδε ποβλημα...τωρα ειμαι 21 εβδομαδων κ ειμαι καλα..ελπιζω να ειμαι μεχρι τελους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε κ φαντασου πηγα σε αυτον γιατι εψαχνα ειδικο στην προγεννετικη διαγνωση..κ επειδη στην περιοχη που μενω δεν εχουμε κ ποικιλια πηγα σεαυτον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΤΥΧΕΙ...ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ 2 ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΑΙΜΑΤΩΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝ ΔΙΔΥΜΑ :blink::blink: Κ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΧΕ ΞΕΚΟΛΛΗΣΕΙ ΟΛΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...