Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

καλεεε τι βρακια??εγω μετα τη καιαρικη μου τα κανονικα μου φοραγα!χαχαχα..σιγα μη βαλω βρακααα..να πεσω να πεθανω καλυτερα...ωχχωχωχ

Μπελλα τι εννοεις..συνδρομη???? :S

Βασιλικουλα εχεις δικιο..μη σου πω θα κλεισω ραντεβου 22 Αυγουστου να ειναι ιδια μερα!!!

Φραπε πινω τις τελευταιες μερες..ενα τη μερα..ντεκαφ!

σημερα χαζευα τα απορρυπαντικα τα παιδικα!δεν κατεληξα πουθενα..Το αρκαδι οντως ειναι παχυ και κολλαει..

proderm υγρο και σκονη..

Persil baby σκονη

εγω παντως προτιμω υγρο..δεν αφηνει σταμπες..

τωρα οσο αναφορα τους λεκεδες..υποψην..αυτα ολα δεν καθαριζουν καλα τη σκληρη βρωμια!!θυμαμαι απο ενα διαστημα και μετα της Ελενας τα επλενα με τα δικα μας αλλα οχι τα πολυ βρωμικα..και τα εκανα 2 ξεπλυμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

kuo28 έγραψε:

Θέκλα είσαι χαζό. Και για να μάθεις...

granny.jpg

χαχαχαχαχαχα αχ βρε κορίτσια να είστε πάντα καλά!

Τι ωραία που περνάμε όλες μαζί! Μακάρι να μέναμε και κοντά να κάναμε παρεούλα με τα μωράκια μας!

Είστε καταπληκτικές όλες!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

σημερα χαζευα τα απορρυπαντικα τα παιδικα!δεν κατεληξα πουθενα..Το αρκαδι οντως ειναι παχυ και κολλαει..

proderm υγρο και σκονη..

Persil baby σκονη

εγω παντως προτιμω υγρο..δεν αφηνει σταμπες..

τωρα οσο αναφορα τους λεκεδες..υποψην..αυτα ολα δεν καθαριζουν καλα τη σκληρη βρωμια!!θυμαμαι απο ενα διαστημα και μετα της Ελενας τα επλενα με τα δικα μας αλλα οχι τα πολυ βρωμικα..και τα εκανα 2 ξεπλυμα!

Αντί συνάντησης, προτείνω session πλυσίματος για να τα συγκρίνουμε. Εγώ έχω πάρει Προδέρμ και Planet για βρεφικά. Εντός των ημερών λοιπόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

που κανεις συνδρομη και σου ερχονται στο email σου,

και πως το κανεις αυτο? :blink::blink::blink::blink::blink:

ααα κι με λενε και χακερ οι φιλεναδες μου?Αυτο πως μου διεφυγε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το αρκαδι καλυτερα ειναι να το διαλυεις σε νερο και μετα να το βαζεις στο πλυντηριο,αλλα παλι αφηνει μια γλιτσα-μυξα ενα πραμα λογο ελαιολαδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μπέλλα μου τις συστήνουν για τις πρώτες 2 μέρες κι ας είναι τόσο μεγάλες. Εγώ πήρα από to Mothercare τις μεγάλες για τις πρώτες μέρες και τις μικρές για μετά. Δεν τις έχω ανοίξει όμως να δω πως είναι.

Κορίτσια τα μαιευτήρια δίνουν σερβιέτες & εσώρουχα μιας χρήσεως.

εμένα επειδή δε με βόλευαν αυτές που έδιναν λόγω όγκου,αν & τις έβαλα το πρώτο 24ωρο,είχα πάρει αυτές που χρησιμοποιούσα πάντα.

Όσον αφορά τα εσώρουχα, το μόνο που χρειάζετε είναι να είναι βαμβακερά & τα κανονικά λίγο ποιο πάνω απο την τομή σε περίπτωση καισαρικής.Μην μπήτε στο τρυπάκι που θέλουν να πουλήσουν τα καταστήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω να πω πάντως ότι η Yeliz είναι παράδειγμα προς μίμιση. Ακόμα κι εγώ που γενικά θεωρούμαι αισιόδοξος άνθρωπος, έχω εκπλαγεί από το πόση δύναμη και αισιοδοξία και κυρίως μεγαλείο ψυχής, μπορεί να έχει ένας άνθρωπος.

Κατά τα άλλα, επειδή είμαστε σε ορμονική σύγχιση, καλό είναι να συμμετέχουμε στον πόνο του άλλου κατά τις δυνάμης μας. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει σωστό ή λάθος ούτε μέτρο σε αυτό. Ταπεινή μου άποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

καλεεε τι βρακια??εγω μετα τη καιαρικη μου τα κανονικα μου φοραγα!χαχαχα..σιγα μη βαλω βρακααα..να πεσω να πεθανω καλυτερα...ωχχωχωχ

Μπελλα τι εννοεις..συνδρομη???? :S

Βασιλικουλα εχεις δικιο..μη σου πω θα κλεισω ραντεβου 22 Αυγουστου να ειναι ιδια μερα!!!

Φραπε πινω τις τελευταιες μερες..ενα τη μερα..ντεκαφ!

σημερα χαζευα τα απορρυπαντικα τα παιδικα!δεν κατεληξα πουθενα..Το αρκαδι οντως ειναι παχυ και κολλαει..

proderm υγρο και σκονη..

Persil baby σκονη

εγω παντως προτιμω υγρο..δεν αφηνει σταμπες..

τωρα οσο αναφορα τους λεκεδες..υποψην..αυτα ολα δεν καθαριζουν καλα τη σκληρη βρωμια!!θυμαμαι απο ενα διαστημα και μετα της Ελενας τα επλενα με τα δικα μας αλλα οχι τα πολυ βρωμικα..και τα εκανα 2 ξεπλυμα!

στην κόρη μου έπαιρνα το προδέρμ,τώρα για αλλαγή πήρα το persil σε υγρό & μαλακτικό να το δοκιμάσω όταν έρθει η ώρα.

¨οντως απο κάποιους μήνες & έπειτα χρησιμοποίησα το δικό μας με 2ξεπλύματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!την yeliz την κταλαβαινω απολυτα..δεν γινεται αλλιως αν θελεις να προχωρησεις...ποναει περισσοτερο να γελας..πραγματικα ποναει,αλλα μονο ετσι συνεχιζεις!γι'αυτο και θα συνελεθει γρηγορα η κοπελαρα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Έχω να πω πάντως ότι η Yeliz είναι παράδειγμα προς μίμιση. Ακόμα κι εγώ που γενικά θεωρούμαι αισιόδοξος άνθρωπος, έχω εκπλαγεί από το πόση δύναμη και αισιοδοξία και κυρίως μεγαλείο ψυχής, μπορεί να έχει ένας άνθρωπος.

Κατά τα άλλα, επειδή είμαστε σε ορμονική σύγχιση, καλό είναι να συμμετέχουμε στον πόνο του άλλου κατά τις δυνάμης μας. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει σωστό ή λάθος ούτε μέτρο σε αυτό. Ταπεινή μου άποψη.

Τα συνόψισες πολύ όμορφα και είπες όσα θα ήθελα να πω, thank you :kiss:

Κι εγώ με Γελίζ, με τα χίλια! Είσαι απίστευτη κοπέλα.-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιδακι μου μολις γυρισει το αντρακι μου απο το γυμναστηριο θα τον ρωτησω και θα σου πω.

κατερινα μου(κυο) σκεφτεσαι την καισαρικη?

κατερινα μου(κατρινα) αστερι σε βρισκω!!!

κοιταξα μηπως εχω επιπλεον πληροφοριες για το τι χρειαζομαστε να παρουμε μαζι μας στο μαιευτηριο αλλα δεν βρηκα αλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω τη χαιρομαι..πραγματικα..σου μεταδιδει τοση αισιοδοξια!

τωρα ομως μη σκεφτομαστε αρνητικα θεματα...να σας πω τι επαθα η χαζη σημερα?Μια μικρη ιστοριουλα να γελασετε!

κι ενω λοιπον ετρεξα να πληρωσω καποιοους λογαριασμους..και πηγα να δω απορρυπαντικα..και εψαχνα μαγιω για τη βαπτιστηρα μου..(υποψην..δεν οδηγω και ολες τις αποστασεις τις κανω με τα οποδια και λεωφορεια!!για Ταχι μοο οταν ειναι πολυ μακρινες και επειγον)Πηγα και στη κουμπαρα μου..και καποια στιγμη σκεφτομαι..αμαννν αμαννν ..δεν εχω μαγειρεψει..Η ωρα 1400!και ο αντρας σχολαει 1500..4 παρα θα ειναι σπιτι!! :S:S:S:S Τρεχω λοιπον στο κρεοπωλειο..ανοιχτο..αλλα κανεις μεσα..μουσικη κλπ...φωναζω..τιποτα..Μετα απο 6-7 λεπτα..εμφνιζεται ο κρεοπωλης!!χαχαχου χαχαχα..9 ευρω 4 μπιφτεκια!τρεχω σπιτι (αντε να τα αποψυξω!!)Panic....Τελος παντων..κατα τις 1600 ειναι σχεδον ετοιμα..φτιαχνω και πουρε..και βλεπω οτι ο δικος μου αργει!παιρνω τηλ..τιποτα..βρε ξανα..το εκλεινε..βρε ξανα ..η κληση σας προωθειται..20 φορες πηρα μεχρι τις 1700!! :woohoo: :woohoo: τα νευρα μου...λες να παθε κατι?η με γραφει??ουφ..τελικα..χτυπαει το σταθερο, ασχετο νουμερο..κατα τις 1730"ναι?ποιος ειναι?...ελα Κατερινακι..ειμαι σε εξωτερικη δουλεια..ξεχασα το κινητο στο γραφειο..ο συναδελφος λεει το τρελανες ..εγινε κατι?

:S:S:S εε οχι Ηλια μου..απλα ανησυχω που εισαι απο τις 1500 και δεν απαντας ...και κανενα τηλ..και εχω μεινει και νηστικη απο τις 1400 να σε περιμενω..χμχμχμχμ..

Βρε Κατερινα στις 1800 δε σχολαω σημερα???δεν εφυγα αργα το πρωι?? :blink::blink::blink::S:S:S:blush::blush::blush:

Η ηλιθιααααα!!!ΠΟσο Αλτςχαιμερ δηλ αυτη η εγκυμοσυνη????Εσας σας εχει συμβει κατι παρομοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, δεν την σκέφτομαι. Δυστυχώς έχει ληφθεί εδώ και μήνες αυτή η απόφαση. Για τέλη Ιουλίου μας λέει, αλλά την άλλη εβδομάδα περιμένω να πει πότε ακριβώς :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Λαμπρινη συμφωνω εντελως με το τροκτικο!ειναι μεγαλη αηδια το συγκεκριμενο ''παιδικο''τραγουδακι,μιλαω για αυτο που εβαλες στο φεης.

κατάλαβα... και γω σήμερα το πρωί το είδα ! Είδες τι περνάνε χωρίς να καταλάβουμε ? Τα πάντα θέλουν μεγάλο φιλτράρισμα για να μπορούν να παρακολουθούν τα μικρά μας.Αλλά τι να πρωτο κοιτάξεις βρε παιδί μου, είναι τόσα πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

αχ!την yeliz την κταλαβαινω απολυτα..δεν γινεται αλλιως αν θελεις να προχωρησεις...ποναει περισσοτερο να γελας..πραγματικα ποναει,αλλα μονο ετσι συνεχιζεις!γι'αυτο και θα συνελεθει γρηγορα η κοπελαρα μας!!

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια... αλλά πραγματικά όπως λέει και η vaster δεν γίνεται αλλιώς... για μένα προσωπικά ήταν μονόδρομος η θα το αντιμετώπιζα όπως κάνω τώρα η τίποτα... το χάος.. και επειδή εμένα το 'τίποτα' δεν με εκφράζει.. αποφάσισα ότι πρέπει να 'βγάλω', να 'κερδίσω' κάτι απο το όλο θέμα και αυτό το κάτι ήταν να γίνω πιο δυνατή απο πρίν... και μαζί μαυτό να νιώθω ευγνωμοσύνη που είμαι ακόμα εδώ... γιατί τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα... Τέλοσπαντών κλείνουμε και αυτήν την παρένθεση γιατί έχω να σας πω για τα βρακιά!!!

:P:P:P :laugh: λοιπόν και εμένα η μαμά μου μετα την καισαρική μου έφερε ένα τέτοιο, βρακί-τέντα και έπαθα σοκ.. αλλά μεσα στην ζαλάδα μου, μου το φορέσανε χωρίς να αντιδράσω... όταν κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα δεν μπορούσα να βρώ την άκρη για να το κατεβάσω :silly: :laugh: τόσο πάνω ήταν... ε αυτό ήταν το έβγαλα και φόρεσα κανονικό εσώρουχο... τελικά δεν χρειαζόταν να είναι τόοοσο βαθύ... η τομή είναι πάρα πολύ χαμηλά και το πιο μικροσκοπικό εσώρουχο να βάλεις δεν ενοχλεί!!! όσο για τις σερβιέτες μια χαρά δουλειά κάνουν και αυτές που είναι για τη νύχτα (οι μακρυές για μεγάλη ροή) επίσης κάτι που με ενόχλησε εμένα ήταν τα φτερά στις σερβιέτες, ενώ ποτέ δεν με ενοχλούσαν παλιότερα μετά την καισαρική δεν μπορούσα με ενόχλησαν πολύ ... ίσως γιατί ήμουν ξάπλα δεν ξέρω... αυτάααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου εισαι απιθανη!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D μ'εκανες και γελασα...

κυο μου αν δεν γινομαι αδιακριτη γιατι αποφασιστηκε καισαρικη?το πρωτο σου παιδακι δεν ειναι?κιλα πολλα δεν βλεπω να εχεις παρει..αν δεν θες δεν απαντας..ρωταω γιατι φοβαμαι και μενα μη με πανε για καισαρικη ενω ολα δειχνουν κανονικα..

αχ κοριτσια φοβαμαι πολυ!!!!μπουμπουνιζει,αστραφτει και ριχνει το "καταπετασμα"!!!!Παναγια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

λεω να παω να κρυφτω μεσα και να βγαλω καμια φωτογραφια τα πραγματακια μας και να σας τα δειξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou eiste apisteutes de mporw na stamatisw na gelaw :laugh: :laugh: :laugh:

psit pou eiste otan tha einai na agorasoume auta ta wraia vrakia tentes na pame oles mazi mpas kai mas kanoun kaliteri timi :P:P:P:P

sovareuomai twra :silly: :silly: :silly:

anastasia mou ama se parigorei auto kai gw efiga aron aron apo ti thalassa giati rovlepete vroxi, o ouranos exei skotiniasei :blink: kai fantasou aurio mpainoume stn ioulio :blink: , emena pantos i vroxi einai to kalitero mou ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

vaster έγραψε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια... αλλά πραγματικά όπως λέει και η vaster δεν γίνεται αλλιώς... για μένα προσωπικά ήταν μονόδρομος η θα το αντιμετώπιζα όπως κάνω τώρα η τίποτα... το χάος.. και επειδή εμένα το 'τίποτα' δεν με εκφράζει.. αποφάσισα ότι πρέπει να 'βγάλω', να 'κερδίσω' κάτι απο το όλο θέμα και αυτό το κάτι ήταν να γίνω πιο δυνατή απο πρίν... και μαζί μαυτό να νιώθω ευγνωμοσύνη που είμαι ακόμα εδώ... γιατί τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ χειρότερα... Τέλοσπαντών κλείνουμε και αυτήν την παρένθεση γιατί έχω να σας πω για τα βρακιά!!!

:P:P:P :laugh: λοιπόν και εμένα η μαμά μου μετα την καισαρική μου έφερε ένα τέτοιο, βρακί-τέντα και έπαθα σοκ.. αλλά μεσα στην ζαλάδα μου, μου το φορέσανε χωρίς να αντιδράσω... όταν κάποια στιγμή πήγα τουαλέτα δεν μπορούσα να βρώ την άκρη για να το κατεβάσω :silly: :laugh: τόσο πάνω ήταν... ε αυτό ήταν το έβγαλα και φόρεσα κανονικό εσώρουχο... τελικά δεν χρειαζόταν να είναι τόοοσο βαθύ... η τομή είναι πάρα πολύ χαμηλά και το πιο μικροσκοπικό εσώρουχο να βάλεις δεν ενοχλεί!!! όσο για τις σερβιέτες μια χαρά δουλειά κάνουν και αυτές που είναι για τη νύχτα (οι μακρυές για μεγάλη ροή) επίσης κάτι που με ενόχλησε εμένα ήταν τα φτερά στις σερβιέτες, ενώ ποτέ δεν με ενοχλούσαν παλιότερα μετά την καισαρική δεν μπορούσα με ενόχλησαν πολύ ... ίσως γιατί ήμουν ξάπλα δεν ξέρω... αυτάααα[/quote:44wk2beu]

yeliz μου στην καισαρικη εχεις αιμοραγια αλλα υποθετω λιγοτερη;;εγω παντως σε κανονικη γεννα(τελος παντων γεννα)δεν ειχα ιδιαιτερο αιμα,και γω μια μερα εβαλα μεγαααλη σερβιετα,μετα και με τις νυκτος ημουν καλυμμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...