Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

DIOSA έγραψε:

anna10019 έγραψε:

Αννα μου τι να σου πω βρε κοπέλα μου κουράγιο και προσπάθησε και σήμερα να απέχεις όσο μπορείς, να αγγαρεύεις τον άντρα σου... χιχι αντέχουν αυτοί μη μασάς!! :P:P

Λαμπρινή μου διδυμάκια έχεις?[/quote:y0s5fd8h]

όχι δεν είναι δύο τα μωρά. Μία μπουμπούκα έχω τώρα. Ο μεγάλος μου είναι 4 ετών (το Σεπτέμβρη). Γι' αυτό λέω δύο παιδιά. Ο μεγάλος θα θέλει τα δικά του,η μπουμπου τα δικά της...οπότε καταλαβαίνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

anna10019 έγραψε:

Λαμπρινή μου, ας έρθουν με το καλό οι μπουμπούδες μας και θα τη βρούμε την άκρη. Άλλωστε, εσύ είσαι και πεπειραμένη μανουλα. Αλοίμονο σ'εμάς τις πρωτάρες που θα πελαγώσουμε :side::side::side::side:

καλά μην νομίζεις... έχω ξεσυνηθίσει.Έχουν περάσει κ 4 χρόνια.Βέβαια δεν ειναι κάτι που ξεχνιέται...αλλά μέχρι να μπεις στο κλίμα πάλι! Θα χω κ το μικρό να ρωτάει συνέχεια γτ? γτ? γτ? Θέλει να μαθαίνει συνέχεια! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ!!μια γρηγορη ματια εριξα!!!

αννουλα με κατατρομαξε δεν λες τπτ!!!η ανοητη!!!και γω παντα φοραω ζωνη..βλεπεις περα απο τη σωματικη μου ακεραιοτητα που ειναι οτι πιο σημαντικο υπαρχει πρεπει να σκεφτω και την παραβαση..ζω στο εξωτερικο και εδω δεν παιζουν με αυτα παρολο που η οδηγηση ειναι χαλαρη.χαιρομαι που το παλικαρακι σου ειναι καλα σημερα!

αχ για τι αλλο μιλησατε???χμμ δεν εω καλη μνημη τελευταια...

αα!!και γω εχω παρει 2 βαλιτσακια το ενα ειναι απο την αβεντ και το αλλο δεν ξερω γιατι και τα 2 εχουν παει στην πεθερα μου και δεν ηξερε να μου πει οταν τη ρωτησα.εχει τελεια πραγματακια μεσα.pampers,σερβιετες,κρεμες συγκαματος,εκπτωτικα κουπονια,ενημερωτικα φυλαδια,μπιμπερο.

οσο για το αν εχουμε βοηθεια....σκ@@α!!!

παρδον κιολας!εγω εχω μονο τον αντρουλη μου.εχουμε και μια α αποσταση με τους δικους μας!θα ερθει βεβαια η πεθερα μου αλλα τον σεπτεμβρη αφου θα εχω σαραντισει.εμεις το επιλεξαμε για να εχω αναρρωσει και γω..

τι αλλο ειπατε???δεν θυμαμαι... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηρθα κι εγώ!!!

Αγγελικούλα μας μπέρδεψες με τα κιλάκια του μωρού!!!

Αλλά και πάλι μια χαρά είναι είναι μην ανησυχείς!!!

Σχετικά με το απορρυπαντικό το αρκάδι πράγματι κολλάει στην θήκη του πλυντηρίου...Εγώ τελικά μετά τις χρήσιμες συμβουλές της κουνιάδας μου κατέληξα στο proderm.

Εφυγε και ο αντρούλης σου,ε...Υπομονή και στην Diosa μας...μετά θα τους επιθυμήσετε ακόμα περισσότερο οπότε χρειάζεται κάπου κάπου και η απόσταση! ;)

Αννούλα μου χαίρομαι που είναι καλύτερα ο Γιωργάκης! :kiss:

soypitsa μου να προσέχεις...ακόμα δουλεύεις;;;; Κάνε τις ενεσούλες σου και θα ηρεμήσεις!

Τελικά ήταν οντως συσπάσεις;Πολλές φορές μπερδεύουμε τις κινήσεις του μωρού με συσπάσεις...

Βασούλα σχετικά με τις απώλειες, να κάνουμε τον σταυρό μας και να προσευχόμαστε να πάνε όλα καλά με τα μωράκια μας...Εγώ αυτό κάνω συνεχώς!!!

Επίδομα αδείας δικαιούμαστε κανονικά...

Εχεις δίκιο Μπέλα μου οτι πρέπει να στηρίζουμε τις κοπέλες στις απώλειες αλλά όσο μπορεί η καθεμιά μας...Κι εμενα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου εάν δεν ήταν τα κορίτσια δεν θα συνερχόμουν με τίποτα...Με βοήθησαν και με στήριξαν απίστευτα όσο κανένας άλλος στο φιλικό μου περιβάλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικά με την εκκλησία που αναφέρατε εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα ευτυχώς...Οποτε με βλέπουν και δεν ύπάρχει θέση κάποια κυρία θα σηκωθεί...Πριν κανα μήνα περίπου με συγκίνησε απίστευτα μια κυρία που μου έδωσε και την βεντάλια της γιατί είχα εξάψεις και είχα γίνει μούσκεμα...Να´ναι καλά η γυναίκα!

Γενικότερα όμως διεκδικώ την σειρά στις δημόσιες υπηρεσίες..Αφού όταν έχουμε να πληρώσουμε λογαριασμούς λέω τον αντρα μου να με περιμένει στο αμάξι για να τελειώσουμε γρηγορότερα...οπότε μπαίνω μέσα πάω κατευθείαν στο ταμείο και τελειώνω τσακα τσάκα!!Αλλιώς αν πήγαινε ο άντρας μου κι εγώ περίμενα στο αμάξι θα κουραζόμουν απίστευτα... ;)

Αρχισα κι εγώ να φτιάχνω την βαλίτσα μου!!!!

Πήγα χθες στα καρφούρ και είχε προσφορά στις σερβιέτες λοχείας και έτσι εφοδιάστηκα!!!Απο πάνες πήρα πριν κανα μήνα απο τα καρφουρ που πάλι είχε προσφορά με 50% έκπτωση!!!Περιμένω τις εκπτώσεις για νυχτικάκια και ρουχάκια εξόδου του μωρού!!!

Οσον αφορά στην οδήγηση, αν και σε λίγες μέρες μπαίνω στον μήνα μου, οδηγώ κανονικά!Την ζώνη την φοράω Π Α Ν Τ Α απλά φροντίζω να την έχω χαλαρή στο κάτω μέρος ώστε να μην μου πιέζει την κοιλιά...Χωρίς ζώνη έχω ανασφάλεια :S

Αυταααα απο εμένα!

Φιλάκια σε όλες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Βασουλα!!!να ρωτησω,οι σερβιετες λοχειας ποιες ειναι;;;εγω εχω κατι ακρατειας αλλα ειναι πολυ χοντρες,σαν σερβιετες γιγας!δλδ φαινονται σαν να φορας μπειμπιλινο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα μου τις συστήνουν για τις πρώτες 2 μέρες κι ας είναι τόσο μεγάλες. Εγώ πήρα από to Mothercare τις μεγάλες για τις πρώτες μέρες και τις μικρές για μετά. Δεν τις έχω ανοίξει όμως να δω πως είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, και μια και μιλάμε για τέτοια θέματα, για όσες πάνε για καοσαρική, μεγάλη προσοχή στα εσώρουχα. Να είναι το λάστυχο όσο πιο ψηλά γίνεται για να μην βρίσκει στην τομή. Tip από τα σεμινάρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

δλδ το φουσκωτο κωλαρακι δεν το γλιτωνουμε!ε τωρα θα μου πεις σιγα το πραμα για 1-2 μερουλες θα ειναι!

μετα τη φουσκωτη κοιλια εχει σειρα το φουσκωτο κωλαρακι... :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

δλδ το φουσκωτο κωλαρακι δεν το γλιτωνουμε!ε τωρα θα μου πεις σιγα το πραμα για 1-2 μερουλες θα ειναι!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Θα είμαστε ασορτί με τα μπεμπούλια μας :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:):):):)

αν περιμενω να διαβασω ολες τις σελιδες,ετσι οπως σερνεται ο υπολογιστης μου..σημερα..θα σας γραψω το βραδυ!Απο τις 1515 παλευω να διαβασω αλλα μια ωρα η καθε σελιδα!

Απο τα ολιγα..ειδα οτι ολες ειστε καλα και χαιρομαι για αυτο!

σημερα φυσικα ημουν εξω παλι στους δρομους΅!!!πηγα στην ΕΥΔΑΠ..και μανεψτε τι εγινε..!!!!!!!!!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ειχε 20 και ατομα ουρα σαλιγκαρι..,εχω στο ενα χερι το λογαριασμο..στο αλλο χερι μια φραπεδια...Ολοι ειχαν μια μουρη...!!!!στα πατωματα...ολοι ουφ και ουφ ητανν...Μολις τους βλεπω .. :ohmy: ακριβως αυτη τη φατσα ειχα!!Και δεν περναει δεπτερολεπτο..με κοιταει ο μπροστινος μου..και φωναζει..."ΠΕΡΑΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥ..που εισαι εγκυος..σιγα μην κατσεις στην ουρα!!!!και παιδια δε πιστευα στα αυτια μου και στα ματια μου..οτι πηγα απευθειας ταμειο!!!φυσικα υπηρχαν και τα σκατοβλεμματα..αλλα δεν πειραζει σηκωσα το κεφαλι..τουρλωσα τη κοιλια..ρουφηξα τη φραπεδια και τους χαιρετησα ..λεγοντας "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..να ειστε καλα!!!"χαχαχαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την κατρινα!!!

βρε θελει γαιδουρια και αναισθησια για να κανουμε τη δουλεια μας γρηγορα!!!

μην περιμενετε να σας δωσουν προτεραιοτητα!!

εγω στην αναμονη για υπερηχο στο ελενα που περιμεναμε τις προαλες 3 κοπελες με την κοιλια στο στωμα ορθιες και στρογγυλοκαθονταν οι συνοδοι τους ειπα να σηκωθουν!!!

γενικα βασικα αν διακρινω αναισθησια διεκδικω μονη μου τα λογικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

kuo28 έγραψε:

[/quote:3gict76e]

Αχ βρε Αναστασία μου,κάνε μου τη χάρη αν μπορείς και ρώτησε τον αντρούλη σου τι στρωματάκι προτείνει για τα νεογέννητα? Κι αν αυτό αλλάζει με την πάροδο του χρόνου? Ευχαριστω εκ των προτέρων!Εχω μπερδευτεί λιγάκι με αυτό το θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

για καισαρικη υποθετω εσωρουχα ειναι εκεινα των γιαγιαδων;;που φτανουν μεχρι το στηθος;;;

Ναι Μπέλλα μου, είναι εκείνα που είναι σχεδόν strapless :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Γεια σου ρε Μπέλλα με τα ωραία σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

:):):):)

αν περιμενω να διαβασω ολες τις σελιδες,ετσι οπως σερνεται ο υπολογιστης μου..σημερα..θα σας γραψω το βραδυ!Απο τις 1515 παλευω να διαβασω αλλα μια ωρα η καθε σελιδα!

Απο τα ολιγα..ειδα οτι ολες ειστε καλα και χαιρομαι για αυτο!

σημερα φυσικα ημουν εξω παλι στους δρομους΅!!!πηγα στην ΕΥΔΑΠ..και μανεψτε τι εγινε..!!!!!!!!!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ειχε 20 και ατομα ουρα σαλιγκαρι..,εχω στο ενα χερι το λογαριασμο..στο αλλο χερι μια φραπεδια...Ολοι ειχαν μια μουρη...!!!!στα πατωματα...ολοι ουφ και ουφ ητανν...Μολις τους βλεπω .. :ohmy: ακριβως αυτη τη φατσα ειχα!!Και δεν περναει δεπτερολεπτο..με κοιταει ο μπροστινος μου..και φωναζει..."ΠΕΡΑΣΕ ΚΟΠΕΛΑΡΑ ΜΟΥΥΥΥΥ..που εισαι εγκυος..σιγα μην κατσεις στην ουρα!!!!και παιδια δε πιστευα στα αυτια μου και στα ματια μου..οτι πηγα απευθειας ταμειο!!!φυσικα υπηρχαν και τα σκατοβλεμματα..αλλα δεν πειραζει σηκωσα το κεφαλι..τουρλωσα τη κοιλια..ρουφηξα τη φραπεδια και τους χαιρετησα ..λεγοντας "ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..να ειστε καλα!!!"χαχαχαχα..

καλε μου μια μια σελιδα μας διαβαζεις;δεν κανεις συνδρομη να τα διαβαζεις με την μια ολα;;εγω ετσι το εχω γιατι αλλιωςςς :silly: :silly: ,αντε να βγαλεις ακρη!φραπεδακι εεε; ;) ,εγω δεν εχω πιει ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχα!πλακα εχουν!!!και φανταζομαι και τα μουτρα του αντρα μου αν,λεμε τωρα,χρειαστει να βαλω!!θα εχει να λεει για μια ζωη!!εδω τωρα λεει που φοραω κανονικα κυλοτακια,''αντε ρε με τις βρακες σου'',ε βεβαια ειχε μαθει τα στρινκακια ο κυριος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

καλε μου μια μια σελιδα μας διαβαζεις;δεν κανεις συνδρομη να τα διαβαζεις με την μια ολα;;εγω ετσι το εχω γιατι αλλιωςςς :silly: :silly: ,αντε να βγαλεις ακρη!φραπεδακι εεε; ;) ,εγω δεν εχω πιει ακομη[/quote:niuzrxoq]

τι εννοεις ολα με τη μια? κι εγω συνδρομη κανω αλλα κ πάλι μια-μια τις διαβαζω :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ κορίτσια, με επηρεάσατε και πήγα διάβασα τις απώλειες!

τι το θελα :(:( με πιάσανε τα ζουμιά και κλαίω μόνη μου τώρα!

πείτε κατι να γελάσουμε :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα, αν πας να πάρεις από το σούπερ μάρκετ, είναι πιθανότερο να τις βρεις κοντά σε αυτές για την ακράτεια (στο Καρφούρ τις είχε σε άλλο διάδρομο από τις σερβιέτες περιόδου!). Δεν είδα να γράφουν κάποιες "λοχείας", αλλά αυτές που πήρα γράφουν "για ειδικές χρήσεις" (για ξεσκόνισμα και άλλες βρωμοδουλειές ας πούμε :P )...

Εσώρουχα... εγώ πήρα κάτι μιας χρήσης από τα Mothercare, αλλά ένα νούμερο μεγαλύτερο για να μην πιέζει στην τομή. Έχουν πολύ γέλιο :blink:

Αναστασία, ευχαριστούμε :)

Γελίζ μου, δεν είναι θέμα θρησκείας δυστυχώς ούτε και αξιώματος. Είναι θέμα ανθρώπου. Τι γλυκούλα που είσαι :kiss:

Κατερινάκι, σαν να σε φαντάζομαι με την κοιλιά όλο τσαχπινιά να "κόβεις" στην ουρά και να σε στραβοκοιτάνε οι κοτάρες χαχαχ

Λαμπρινή, να τον χαίρεσαι το μικρούλη σου και με το καλό η μπεμπούλα!

Σχετικά με τις απώλειες... φοβάμαι ακόμη και να γράψω κάτι μήπως το πάρει στραβά κάποιος, δεν ξέρω :dry: Τους πρώτους μήνες είχαμε καθημερινούς τσακωμούς γιατί έκλαιγα με μαύρο δάκρυ με ό,τι διάβαζα κι ο άντρας μου δεν ήξερε πώς να το διαχειριστεί... Τελικά με κάρφωσε στο γιατρό (που μου τα έχωσε) και έκτοτε μπαίνω μόνο στο θεματάκι μας και 2-3 άλλα. Μακάρι να μπορούσα να πω κάτι με νόημα και ουσία, όμως και πάλι αυτό δεν θα άλλαζε κάτι. Γι' αυτό απλώς εύχομαι σιωπηλά να είναι καλά τα μωράκια μας και όσες κοπέλες έζησαν την απώλεια να καταφέρουν σύντομα να τραβήξουν μια γραμμή και στην επόμενη προσπάθεια να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...