Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

vaster έγραψε:

JennyBill έγραψε:

δεν τα θελω καθολου..ελπιζω να μην μυριζουν!και για ακομη εναν λογο δεν τα θελω,αλλα μην γελασετε,λενε πως αυτα ευθυνονται για την αυξηση των ομοφυλοφιλων,το υλικο αυτο δημιουργει αλλαγες στον οργανισμο...δεν ξερω :blush:,προς θεου δεν εχω προβλημα με τους ανθρωπους,απλα λεω..[/quote:34dk8rhl]

μπελλα μου αυτο δεν το εχω ξανακουσει αλλα ξερω οτι για τα νεογεννητα δεν ειναι καλα τα πλαστικα λογω μικροβιων σε σχεση με τα γυαλινα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vaster έγραψε:

αν δεν μπορειτε καλα κανετε και δεν τα βλεπετε,εγω το θεωρω χρεος μου να τις στηριζω γιατι οταν ημουν εγω σκατα καποια κοριτσια που ειχαν βιωσει την απωλεια με στηριξαν οσο δεν μπορουσαν οι δικοι μου,και πραγματικα πιστευω πως εαν δεν τις ειχα ακομα θα ημουν στασιμη εκει στην απωλεια...μακαρι να μην συνεβαιναν τετοια...

σημερα πολυ ζεστη εχουμε Κιλκις,πηγα οαεδ και ενω καθομουν μεχρι να ερθει η σειρα μου,περασε ενας παπαρας και αφου με ειδε πηρε την σειρα μου...τι βοδια

κοριτσάρα άδικα περίμενες στην ουρά του ΟΑΕΔ...Οι έγκυες ποτέ δεν περιμένουν,πας απ' ευθείας μπροστά χωρίς να περιμένεις στην ουρά.Εγώ παντού το κάνω αυτό...Δεν υπάρχει λόγος να είμαστε αρκετή ώρα μέσα σε μικρόβια (οχι ότι στην ατμόσφαιρα υπάρχουν λιγότερα...αλλά γιατί αφού μας το επιτρέπουν οι καταστάσεις να μην το κάνουμε!!!). Οπότε από δω και πέρα... ξέρεις! Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

vaster έγραψε:

κοριτσάρα άδικα περίμενες στην ουρά του ΟΑΕΔ...Οι έγκυες ποτέ δεν περιμένουν,πας απ' ευθείας μπροστά χωρίς να περιμένεις στην ουρά.Εγώ παντού το κάνω αυτό...Δεν υπάρχει λόγος να είμαστε αρκετή ώρα μέσα σε μικρόβια (οχι ότι στην ατμόσφαιρα υπάρχουν λιγότερα...αλλά γιατί αφού μας το επιτρέπουν οι καταστάσεις να μην το κάνουμε!!!). Οπότε από δω και πέρα... ξέρεις! Φιλάκια.[/quote:n4k2m8hx]

Λαμπρινη μου να πω την αληθεια το σκεφτηκα να παω μπροστα αλλα ''κολλαω''γιατι δεν ξερω τι μπορει να ακουσω...και δεν ειμαι ατομο που τα περναω ετσι,μπορει να μου πουν κατι ''χοντρο'' και να αρχισω να κλαιω :( ,οποτε περιμενω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί δε ρωτάτε τον παιδίατρο του φόρουμ;

Εμείς έχουμε πάρει 2 πλαστικά και δύο γυάλινα. Απ' όσο ξέρω υπάρχουν ενστάσεις σχετικά με ένα χημικό που περιέχουν τα περισσότερα πλαστικά μπιμπερό, αλλά οι παιδίατροι μπορούν να μας πουν στα σίγουρα τι είναι καλύτερο.

Μπέλλα, τα μπιμπερό γράφουν πάνω αν είναι για νεογέννητο ή όχι. Δεν έχει να κάνει με το υλικό. Στα Dr Browns π.χ. λέει "επίπεδο ... " ανάλογα με την ηλικιακή ομάδα. Δες μήπως και της Avent έχει κάποια τέτοια ένδειξη.

EDIT: τώρα είδα την απάντηση της Βασιλικής.

Όσο για την αναμονή και τη μ@λ@κία που βαράει τον κόσμο στις υπηρεσίες... η Λαμπρινή έχει απόλυτο δίκιο, αλλά μάλλον είσαι κι εσύ σαν εμένα που δε θέλουμε να πάρουμε τη σειρά του κόσμου και τέτοια ε; Σήμερα επί 55 λεπτά στο ταχυδρομείο μέσα στη *@ζέστη με κοίταζαν και τους κοίταζα αυτούς που κάθονταν αλλά βέβαια κανείς δεν προσφέρθηκε να δώσει θέση. Ανάμεσά τους κι ένας παπάς (είναι η 2η φορά που παπάς κάνει την κότα, μια και λέγατε για καλούς χριστιανούς). Τελικά έκατσα σε μια... ζαρντινιέρα και πάνω που σηκώθηκα γιατί είχε έρθει η σειρά μου, ωωωωω, σκάει μύτη ο διευθυντής του ταχυδρομικού καταστήματος και μου λέει "περάστε" :angry::angry: Μετά ποιοι είναι οι ηλίθιοι; Δυστυχώς εμείς που περιμένουμε υπομονετικά τη σειρά μας με την ελπίδα κάποιος να πει να περάσουμε... Και δυστυχώς ξέρω ότι και την επόμενη φορά θα κάνω το ίδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα. Σήμερα από νωρίς στο πόδι. Έβγαλα επιτέλους τα ράμματα (εκτός από ένα) και από αύριο θα κάνω μπάνιο σαν άνθρωπος. Και επειδή οι περισσότερες ακούτε μπάνιο και νομίζετε για θάλασσα, σας διευκρινίζω ότι εννοώ απλά ένα ανθρωπινο ντουζ :P:P

Από σήμερα ξεκινήσαμε βάψιμο στο σπίτι και έχω πεθάνει. Θα πρέπει να αποχωριστώ για μέρες το κρεβατάκι μου και δεν ξέρω τι θα κάνω. Είναι που είναι δύσκολος ο ύπνος.

Βασούλα (Wendy)ξέχασα να σου απαντήσω που με ρώτησες για το που γεννάω. Στο Διαβαλκανικό, καλώς ή κακώς, γιατί ο γιατρός μου είναι μόνο εκεί.Εσύ;

Ναννά, να τον χαίρεσαι προκαταβολικά τον καλό σου.

Μπέλλα μου, κι εγώ παραλίγο να μαλώσω χτες με έναν παππού στο ταμείο προτεραιότητας του Leroy Merlin. Η κοιλάρα μου δεν ήταν αρκετά προφανής λόγος για να μου δώσει προτεραιότητα και φυσικά δεν είχε προσέξει σε τι ταμείο στεκόταν.

Βασιλική, γιατί το λες αυτό για την οδήγηση; Στο έχει απαγορέψει ο γιατρος;

Αγγελική και Yeliz, κουράγιο κορίτσια και συμφωνώ με την Ελπίδα για τα περί ενδυνάμωσης της σχέσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα και Αννουλα πολυ αηδια...εγω κλασικα ετσι θα συνεχισω,δεν μπορω να μπω στην διαδικασια αυτη..κριμα κριμα,πραγματικα απογοητευομαι με τους Ελληνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukou,irtha ki egw

Simera me xipnise to xazoulini mou me to loxigkato tou,ti paidi tha kanw!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

girisa sthn plevra tou antra mou tou pira to xeri kai to eniwse ki aftos!!! xarike o kahmenoulis!!!

Ax afiste vre koritsia, mou ekane parapona o antroulis mou, leei oti synexeia ton malwnw :blush::blush: kai h alitheia einai afth,alla den to kanw eskemena!

Katerinaki na prosexeis, vasika OLES sas.

Annoula perasthka ston Giwrika :P:P

Gia to thema me tis apwleies,tha symfwnhsw me thn Elpida.

Ki egw mpainw katefthian sto diko mas topic,oxi oti den me endiaferei ti ginete parapera,alla epireazomai opote thelw na to apofygw!!! :blush: stavrwste me :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμαμαι στην πρωτη εγκυμοσυνη μου ανεβηκα στο αστικο και φυσικα κανενας δεν σηκωθηκε...και ξαφνικα γυρναει μια κυρια και αρχισει''ρε αντε σηκωθειτε καποιος εγκυο γυναικα την αφηνεται ορθια''και λεει και σε μενα''μιλα καλε αν περιμενεις απο αυτους....''ψιλοντραπηκα,αλλα εχει δικιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αννα ναι, εδω και 2 μηνες μου απαγορεψε την οδηγηση λογω διδυμων!!!

αλλα το λεω και στην κατερινα λογω συσπασεων..

μου ειπε ο γιατρος μου πως ακομη και αν δεν το καταλαβαινουμε, η μητρα δεχεται πιεσεις απο τις κινησεις των ποδιων για τα πενταλ...

kuo μου γιατι καλη μου περιμενεις σε σειρα????

εγω εχω ευχαριστηθει προτεραιοτητα λογω εγκυμοσυνης σε ολες τις υπηρεσιες!! ποτε δεν περιμενω να μου το πουν!

παω απο μονη μου στα ταμεια και δεν δινω σημασια σε κανεναν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγκυούλες μου όμορφες καλημέρα σας... εδω και 1 ώρα προσπαθώ να σας διαβάσω και επιτέλους τα κατάφερα και ενδιάμεσα όσο περίμενα να αλλάζουν οι σελίδες έκανα και τις δουλειές μου... φανταστείτε ταχύτητα!!! (της σύνδεσης)

τέλοσπαντων ας ξεκινήσω... (έχω να σας δηλώσω ότι σήμερα θα εφαρμόσω την μέθοδο της kuo για να απαντήσω σε όλες χεχε για να δούμε αν θα τα καταφέρω!!)

an-n μου σε ευχαριστώ για τη δουλειά αλλά δεν θα πάω άλλο για 2 μέρες πήγα, την αρχή θα την κάνω τον Σεπτέμβριο.. άντε με το καλό να ξεκινήσεις να φτιάχνεις και την βαλίτσα σου.. :kiss::kiss:

Αννα μου πολύ χαίρομαι που το αντράκι σου είναι καλύτερα, άντε να γίνετε τελείως καλά να ηρεμήσεις και εσύ... όσο για τον αντρούλη μου μου λείπει και πολύ μάλιστα... αλλά μόλις ξεμπερδέψω με τον ΟΤΕ (που περιμένω να έρθουν μεσα στην εβδομάδα) θα πάω να τον βρώ!! χεχε

Νανα μου τι ωραία άρχισες τα ψώνια άντε κάνε υπομονή και θα τον κρατήσεις ολόκληρο στην αγκαλιά σου όχι μόνο πατούσες και ποπουδάκι!! χεχε

Καρκινάκι είναι και ο δικός σου αντρούλης Νανά μου? Να τον χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να ζήσετε πολλάαααα πολάαααα χρόνια ευτυχισμένοι και αγαπημένοι...με τα παιδιά τα εγγόνια τα δισέγγονα,τρισέγγονα σας και ακόμα παραπάνω!!! Και ο δικός μου σήμερα έχει γενέθλια και κανόνισα να του πάνε τούρτα εκ μέρους μου το βραδάκι.. θα του κάνω και εγώ έκπληξη και ας είμαι μακριά... :P

Βασιλικούλα μου υπομονή με τα πονάκια θα περάσουν και αυτά ξεκουράσου όσο πιο πολύ μπορείς.. όσο γιαυτο που είπες για τους άντρες μας έχεις πολύ δίκιο μόνο με καλή παρέα παλεύεται η απουσία τους.. πάλι καλά που έχω και εσάς και τα λέμε, γιατί οι άλλες φίλες μου όλες δουλεύουν και μόνο τα Σ/Κ βρισκόμαστε :kiss:

rozi μου καλημέρα και σεσενα

Σια μου καλό δρόμο μέχρι την Χαλκιδική και να περάσεις τέλεια, ξεμπέρδεψες και με την κλινική, μια χαρά σε βρίσκω!! :)

WENDY μου μην διαβάζεις για απώλειες αμα σε επιρρεάζουν βρε κορίτισι μου.. και μην σκέφτεσαι αρνητικά, δεν θα πάθει τίποτα το μωράκι σου!!!

Ελπιδάκι μου να τις διώξεις τις κακές σκέψεις, μην τις αφήνεις να σε επιρρεάζουν ... όσο για τα όνειρα είχα διαβάσει κάπου ότι οι έγκυες λόγω ορμονών βλέπουν πολλά όνειρα τα οποία είναι και πάρα πολύ ζωντανά και συνήθως αφορούν τη γέννα γιαυτό μη δίνεις καθόλου σημασία και χαλάρωσε..

Giouli μου πολύ καλό το άρθρο όντως... είμαι πολύ υπέρ του θηλασμού και αν κάνω μωράκι θέλω πολύ να το θηλάσω... η γιαγιά μου θήλασε 6 παιδιά και κανένα απο αυτά δεν αρρώστησε ποτέ όσο ήταν παιδιά...μεγάλη υπόθεση!!

vaster μου συμφωνώ απολύτως μαζί σου ότι πρέπει να υποστηρίζουμε τις κοπέλες που περνάνε δύσκολα.. και εμένα με βοήθησε πολύ να συζητάω με κορίτσια εδώ μέσα...απλά είμαι της άποψης οτι πρέπει να το κάνουν όσες το αντέχουν... ειδικά οι εγκυούλες θα προτιμούσα να μην τα διαβάζουν αν δεν μπορούν και αν τις επιρρεάζει άσχημα...

όσο για τα βόδια υπάρχουν παντού,αναίσθητοι άνθρωποι που δεν σέβονται τίποτα και κανέναν... μη μασάς εμείς τα παιδιά μας θα τα μεγαλώσουμε έτσι ώστε να μη γίνουν σαν αυτούς!!

kuo μου με γεια τη βαλίτσα, όσο για ιμάμιδες(μιλάω για τους δικούς μας γιατί για παπάδες δεν γνωρίζω)πιστευώ ότι είναι η χειρότερη φάρα, δεν τους έχω σε καθόλου καλή εκτίμηση, θεωρώ οτι δίνουν κακή εικόνα στη θρησκεία και περνάνε λάθος μηνύματα όπως βολεύει αυτούς και όχι όπως τα λέει η θρησκεία.. τέλοσπαντων μεγάλο θέμα είναι αυτό και θέλει πολύ συζήτηση και το κλείνω εδώ. :angry:

Αγγελική μου υπομονή!!! :kiss::kiss:

Λαμπρινή μου καλημέρα καλή όρεξη με τα γεμιστά!!! μιαμ μιαμ ζήλεψα!! θα πάω και εγω να κάνω πλιγούρι με λαχανικά τώρα γιατί μόλις διάβασα για φαγητό κατάλαβα ότι πείνασα χεχε

anna10019 καλημέρα και σεσενα και καλό κουράγιο με το βάψιμο... μη κάνεις τιποτα εσύ αστους άλλους να τα κάνουν και εσύ να τους κοιτάς χεχε

ΑΥΤΑΑΑΑ!!! πωπω πιάστηκα... ξεκίνησα να γράφω στις 59 σελίδες και τις κάνατε 61 τώρα εγώ φταίω αμα μου ξέφυγε κάτι? Όχι πείτε μου!!! ΠΟΛΥΛΟΓΟΥΔΕΣ!!! :P:P Σας φιλώ όλες πάω να μαγειρέψω και επανέρχομαι!! Κανονίστε να γεμίσετε 10 σελίδες πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

edw eimai,edw :laugh: :laugh:

esy ti epathes pali? egw antithetws,phga prin liges meres ston OAED kai enw eixe seira, rwtaei i ypallhlos:

h kuria ekei pisw einai egkuos? ....les kai den fainetai!

lew NAI ;) kai me fwnaxe mprosta!

kaneis den eipe tipota!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι μανούλες...δεν ρωτάμε κανέναν (γιατί κανείς δεν πρόκειται να μας πει ΠΕΡΑΣΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ) ! ! ! Δεν δίνεις σημασία απλά...άστους να λένε (μέχρι τώρα κανείς δεν μου χειπει τπτ βέβαια). Πριν κανά μήνα περίπου ήμουν στην Εθνική τράπεζα κ περίμενα,με είδε η ταμίας κ μου πε έλα σε παρακαλώ... κ βρέθηκε ένας παπούς και είπε τα κλασσικά... Εγώ κουβέντα! Γιατί? Τον στόλισε κανονικά η ταμείας κ ο προϊστάμενος του τμήματος...

Άρα... πάντα περνάμε μπροστά. Και τώρα και μετά όταν θα χουμε τα μωράκια μας μαζί μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Yeliz!!!

Θεκλα μου κανονικα ετσι πρεπει να γινεται,οι υπαλληλοι να μας φωναζουν να πηγαινουμε μπροστα,ετσι κανεις δεν θα μιλαει...νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Μπέλλα.Αφού είμαστε τόσο αγενής και απολίτιστος λαός, θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει η σύσταση στους υπαλλήλους (δημόσιους και ιδιωτικούς) να μας εξυπηρετούν κατά προτεραιότητα, και όχι να χρειάζεται να βγάλουμε εμείς το φίδι απ'την τρύπα...Εγώ, έχω τον άντρα μου που με μαλώνει διαρκώς γιατί δεν διεκδικώ τα δικαιωμάτα μου.

Βασιλική, καλά που το διευκρίνησες. Θα το ρωτήσω κι εγώ αύριο.

Yeliz μου, καλά θα ήταν αλλά δεν υπάρχει χέρι βοηθείας. Λείπει και η μανούλα μου. Έχει πάει στον αδερφό μου που ζει κατά τα μέρη σου, Κομοτηνή. Έχουμε καταγωγή από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Συμφωνώ απόλυτα με την Μπέλλα.Αφού είμαστε τόσο αγενής και απολίτιστος λαός, θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει η σύσταση στους υπαλλήλους (δημόσιους και ιδιωτικούς) να μας εξυπηρετούν κατά προτεραιότητα, και όχι να χρειάζεται να βγάλουμε εμείς το φίδι απ'την τρύπα...Εγώ, έχω τον άντρα μου που με μαλώνει διαρκώς γιατί δεν διεκδικώ τα δικαιωμάτα μου.

Βασιλική, καλά που το διευκρίνησες. Θα το ρωτήσω κι εγώ αύριο.

Yeliz μου, καλά θα ήταν αλλά δεν υπάρχει χέρι βοηθείας. Λείπει και η μανούλα μου. Έχει πάει στον αδερφό μου που ζει κατά τα μέρη σου, Κομοτηνή. Έχουμε καταγωγή από εκεί.

Θρακιώτισσα και εσύ πουλάκι μου? Αχ μπράβο πολύ χάρηκα!! Δύσκολο να μην έχεις την μανούλα σου κοντά... εμένα η δικιά μου μένει στα 200 μέτρα απο μένα και είναι πολύ μεγάλη βοήθεια... καμιά φίλη δεν έχεις που μπορεί να σε βοηθήσει, στην κατάσταση σου δεν κάνει να κουράζεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yeliz μου, κι εγώ σε γενικές γραμμές την έχω κοντά. Έκτακτο ήταν το ταξίδι στην Κομοτηνή. Όσο για φίλες, δυστυχώς τους πραγματικούς μου φίλους τους έχω ως επί το πλείστον μακριά :( Η κούραση, σήμερα θα είναι κυρίως. Από αύριο θα απέχω για να αποφύγω τις μπογιές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς εγώ δεν έχω ούτε την μαμά μου...ούτε την πεθερά μου κοντά. Μένουν Πάτρα κ Αγρίνιο αντίστοιχα! Ο αδερφός μου είναι κοντά αλλά τι να κάνει κι αυτός (ελεύθερο παιδί - πότε με φίλους,κλπ).Όταν τον τσακώνω για δουλειές φεύγει μετά από αρκετή ώρα. χχχ .Να δω τι θα κάνω μόλις θα ρθω με τη μπουμπού στο σπίτι.Με βλέοω να κατεβαίνω στο σπίτι μου στην Πάτρα (για όσο θα μαι "λεχώνα") για να χω και γω βοήθεια. (2 παιδιά μαζί δεν γίνεται στην αρχή! Θα τα παίξω....). Να μαστε καλά κ βλέπουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Yeliz μου, κι εγώ σε γενικές γραμμές την έχω κοντά. Έκτακτο ήταν το ταξίδι στην Κομοτηνή. Όσο για φίλες, δυστυχώς τους πραγματικούς μου φίλους τους έχω ως επί το πλείστον μακριά :( Η κούραση, σήμερα θα είναι κυρίως. Από αύριο θα απέχω για να αποφύγω τις μπογιές.

Αννα μου τι να σου πω βρε κοπέλα μου κουράγιο και προσπάθησε και σήμερα να απέχεις όσο μπορείς, να αγγαρεύεις τον άντρα σου... χιχι αντέχουν αυτοί μη μασάς!! :P:P

Λαμπρινή μου διδυμάκια έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου, ας έρθουν με το καλό οι μπουμπούδες μας και θα τη βρούμε την άκρη. Άλλωστε, εσύ είσαι και πεπειραμένη μανουλα. Αλοίμονο σ'εμάς τις πρωτάρες που θα πελαγώσουμε :side::side::side::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γιατί δε ρωτάτε τον παιδίατρο του φόρουμ;

Εμείς έχουμε πάρει 2 πλαστικά και δύο γυάλινα. Απ' όσο ξέρω υπάρχουν ενστάσεις σχετικά με ένα χημικό που περιέχουν τα περισσότερα πλαστικά μπιμπερό, αλλά οι παιδίατροι μπορούν να μας πουν στα σίγουρα τι είναι καλύτερο.

εχω προλαβει ως εδω να διαβασω.. γι'αυτο απανταω μονο σε αυτο το θεμα. ως παιδιατρος ο αντρας μου προτεινει τα γυαλινα μπιμπερο.τα πλαστικα δεν συνισταται και πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...