Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

πεταχτηκα μεχρι το σουπερ μαρκετ!για τα ολιγα απαραιτητα!και ειχε προσφορα ..με καρτα carefour 50% στα babylino apo 17 euro στα 8,50 η συσκευασια των 62 τεμ.μονο για σημερα ισχυει η προσφορα σε ολα τα babylino!!!ayrio που λιγουν τα κουπονια μου..θα παω να παρω μερικα ακομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ -ΜΑΝΝΟΥΛΑ TI EΠΑΘΕΣ ???

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΟΡΑΜΕ ΖΩΝΗ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!

ΜΠΕΛΛΑ KAI EMENA EINAI TSITA H KOILIA!!ΜΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΓΥΑΛΙΣΤΕΡΗ!ΒΕΒΑΙΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΛΑΔΑΚΙ..ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΓΥΑΛΙΖΕΙ!ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΟΥ ΞΑΠΛΩΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΑΛΑΚΗ!

αΝΝΟΥΛΑ10019ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ..ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΕΝΑ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ???!ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ..3 ΕΤΩΝ ΕΚΕΙ!ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ!kitten & Piccolo Mondo 2003 -2004!!Αν θελετε θα σας βαλω φωτο! :)

Μαρακιευχαριστω αλλα δεν μου εκοψε τωρα που ημουν εκει να ρωτησω ,θα παω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντεχω αλλο...

Εχω να κοιμηθω 3 μερες, η ζεστη με εχει καταβαλλει τελειως, ο μικρος σημερα μονο δεν ειχε πυρετο, οι μυξουλες ομως χειροτερευουν και εμφανιστηκε στο παιδι και διαρροια = πλυσιμο και σιδερωμα (δεν μου εφταναν οοοοολα τα αλλα...) Εκει που με βοηθουσε και η μαμα μου, η αδερφη μου ξεκινησε δουλεια απο αδεια μητροτητας και της την κραταει και καπακι κολλαει και η μικρη, οποτε δεν μπορουμε να εχουμε και τα δυο μαζι!!! Ο μικρος εχει τρελαθει στην γκρινια και δεν θελει ουτε θερμομετρο να του βαλουμε... :angry: με την αντιβιωση δε, βγαζει αφρους...

Τα εχω παιξει τελειως... :(:blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ,ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!ΖΕΣΤΗ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΕΣΤΗ,ΟΕΟ????ΣΤΕΙΛΤΕ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΑ ΨΗΛΑ!!!!

ΚΑΤΡΙΝΑ,ΤΑ ΒΑΒΥΛΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ????ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΠΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 2 PAMPERS ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα, τι να πρωτοσχολιασω...τα τελεια κερια που φτιαχνεις, το υπεροχο δωματιο της Ελενας, ή την πισινα που πρασινισα απο τη ζηλεια μου μολις την ειδα...Για την προσφορα που λες δεν την γνωριζα, αλλιως θα εστελνα τον αντρα μου να αγορασει κανενα πακετο, εχουμε κοντα μας καρφουρ.

Οσο για τα υπολοιπα κοριτσακια, μεσα στην κουραση μου, λιγα θυμαμαι..Θυμαμαι μονο οτι ειναι καλα τα μωρακια σας, πηγατε καποιες και τα ειδατε και μεγαλωνουν μια χαρα!Αυτο ειναι το σημαντικο!

Τωρα μολις κοιμηθηκε ο μικρος :laugh: , και παω να φτιαξω την πιτσα που εχω υποσχεθει στον αντρα μου. Τον καημνενουλη, τον εχω παραμελησει και αυτον, αλλα μου ηρθαν ολα μαζεμενα και εμενα. Τουλαχιστον ειμαι σε αδεια κυησεως απο τη δουλεια, κατι ειναι και αυτο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου, ευχαριστω για τη συμπαρασταση, το ξερω οτι θα περασει, πρωτη φορα συμβαινει να αρρωστησει αλλωστε??? Απλα περναω δυσκολη φαση...

Οσο για τη ζεστη, εχει πολυ κουφοβραση εδω, και δεν μπορω να ανοιξω ουτε το κλιματιστικο γιατι ειναι αρρωστο το παιδι... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Δεν αντεχω αλλο...

Εχω να κοιμηθω 3 μερες, η ζεστη με εχει καταβαλλει τελειως, ο μικρος σημερα μονο δεν ειχε πυρετο, οι μυξουλες ομως χειροτερευουν και εμφανιστηκε στο παιδι και διαρροια = πλυσιμο και σιδερωμα (δεν μου εφταναν οοοοολα τα αλλα...) Εκει που με βοηθουσε και η μαμα μου, η αδερφη μου ξεκινησε δουλεια απο αδεια μητροτητας και της την κραταει και καπακι κολλαει και η μικρη, οποτε δεν μπορουμε να εχουμε και τα δυο μαζι!!! Ο μικρος εχει τρελαθει στην γκρινια και δεν θελει ουτε θερμομετρο να του βαλουμε... :angry: με την αντιβιωση δε, βγαζει αφρους...

Τα εχω παιξει τελειως... :(:blink::S

:blink::blink::blink::blink::blink:

Κοριτσακι μου..σου πεσανε ολα μαζι κι εφριξες!!

Κανε υπομονουλα..και ολα θα διορθωθουν!Ο αντρουλης σου δε σε βοηθαει>?Ας ειναι αυτα μαζενενα και τελευταια!βαθειες ανασες..φου φου φου..και γουσαααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε η πισινα ..δεν ειναι δικη μου!!!του γειτονα..και εχω πρασινισει και εγω κ οχι μονο ...Εδω σηκωθηκα και εφυγα απο το σπιτι το πρωι απο τα νευρα μου!!χιχιχιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για ta babylino...Ολα πανω κατω τα ιδια ειναι..καθε μωρακι μπορει να αντιδρασει διαφορετικα σε καθε πανα!αν δε δοκιμασουμε δε θα μαθουμε..παντως δεν εχω ακουσει κατι αρνητικο για αυτα..

στην Ελενα τα ειχα δοκιμασει ολα..και τελικα ανεχτηκε μια χαρα τις πανες του LIdl!!Που ηταν τοτε απο τις πιο οικονομικες..και πολλοι τα σνομπαραν..!Στη πορεια..τα πηραν ολες οι φιλες μου για τα μωρα τους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα... Σας έλεγα εχθές ότι είχα συσπάσεις.. ε, το βράδυ έγιναν πιο έντονες και σήμερα ακόμα πιο έντονες... Ήμουν στο μάθημα τοκετού και τις ένοιωθα έντονες ανά 5-10λεπτο και τα είχα παίξει... Πήρα το γιατρό τηλέφωνο μου είπε ότι πρέπει μια βδομάδα να πάρω άδεια από τη δουλειά, να πάρω yutopar, 3 μαγνήσια, 1 υπόθετο και να κάνω και μία ειδική εξέταση αίματος :S Τελικά ότι ενδοιασμό είχα για το γιατρό το ξεπέρασα σήμερα...κατάλαβα ότι μάλλον κάτι ήξερε για τις ενέσεις που επέμενε τόσο και εγώ γκρίνιαζα... Σήμερα έκανα τη δεύτερη ένεση, ήμουν πιο χαλαρή από εχθές και δεν πόνεσα καθόλου! Μετά το ντόπλερ θα κάνω το δεύτερο σετάκι ενέσεων.

Σας διάβασα στα πεταχτά. Πέθανα στα γέλια και την πισίνα των γειτόνων και την προτροπή να γεννήσεις εκεί :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα μου, ευχαριστω για τα καλα σου λογια. Ευχομαι να περασει γρηγορα για να ηρεμησω λιγο και να ξεκουραστω...Ποσο πολυ το εχω αναγκη!!!

Για τα babylino που λες, και εγω τα εχω δοκιμασει στο Γιωργο, οπως και Libero και Lidl, καμια πανα δεν του εκανε αλλεργια ή ερεθισμο! Το ιδιο φυσικα σκοπευω να κανω και στον μπεμπη, αν ολα ειναι ενταξει! Στο κατω κατω ολες οι πανες, πανες δεν ειναι??? :blink: Εκτος αν καποιο παιδακι δεν τις ανεχεται για καποιο λογο, οποτε οκ...

Για την πισινα το καταλαβα οτι δεν ειναι δικη σου... :( Αλλιως θα ειχα ερθει σπιτι σου και θα σου ειχα κατσικωθει εκει! ;) Ευκαιρια να γνωριστουμε κιολας, αλλωστε μενουμε και κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γύρισα... Σας έλεγα εχθές ότι είχα συσπάσεις.. ε, το βράδυ έγιναν πιο έντονες και σήμερα ακόμα πιο έντονες... Ήμουν στο μάθημα τοκετού και τις ένοιωθα έντονες ανά 5-10λεπτο και τα είχα παίξει... Πήρα το γιατρό τηλέφωνο μου είπε ότι πρέπει μια βδομάδα να πάρω άδεια από τη δουλειά, να πάρω yutopar, 3 μαγνήσια, 1 υπόθετο και να κάνω και μία ειδική εξέταση αίματος :S Τελικά ότι ενδοιασμό είχα για το γιατρό το ξεπέρασα σήμερα...κατάλαβα ότι μάλλον κάτι ήξερε για τις ενέσεις που επέμενε τόσο και εγώ γκρίνιαζα... Σήμερα έκανα τη δεύτερη ένεση, ήμουν πιο χαλαρή από εχθές και δεν πόνεσα καθόλου! Μετά το ντόπλερ θα κάνω το δεύτερο σετάκι ενέσεων.

Σας διάβασα στα πεταχτά. Πέθανα στα γέλια και την πισίνα των γειτόνων και την προτροπή να γεννήσεις εκεί :laugh: :laugh: :laugh:

ax bre Soypitsa moy telika eixe dikio o giatros e?

τελικα..ηταν όντως συσπασεις?τι σου ειπαν στα μαθηματα?τους το ανεφερες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα σουπιτσα, εισαι καλυτερα τωρα ετσι? Ειδες που σου λεγαμε να συμβουλευτεις τον γιατρο σου? ;) Τις ενεσεις τις κανεις για τις συσπασεις? Περαστικα βρε κοριτσακι και μην ξεχνας τα χαπια οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου, ακόμα να αναρρώσετε; Καλά βρε κορίτσι μου κι εσύ όλα μαζί θες να τα κάνεις; Και τον Γιώργο άρρωστο και πλύσιμο-σίδερο και πίτσα. Μήπως να χαλαρώσεις λίγο; Στην κατάστασή σου 3 μέρες άυπνη;

Κατρίνα μου, να το χαίρεσαι το Ελενάκι σου. Ο άντρα σου δεν πρέπει να κοιμάται πολύ ήσυχος με τέτοιες γυναίκες ;)

Κατερίνα (Soup), εύχομαι να είναι κάτι προσκαιρο. Σε κάθε περίπτωση, φρόντισε να ξεκουραστείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις ενέσεις τις κάνω για να ωριμάσουν τα πνευμονάκια του μωρού επειδή ο γιατρός προέβλεπε σημαντική πιθανότητα για πρόωρο τοκετό.

Στα μαθήματα μας είπαν ότι οι συσπάσεις είναι ανησυχητικές όταν συνοδεύονται από πόνο (αλλά όταν πίνεις μαγνήσιο δε νοιώθεις τόσο πόνο) και όταν γίνονται ανά τακτά και συχνά χρονικά διαστήματα. Αν π.χ. έχεις μόνο το βράδυ αφού έχεις ξεσκιστεί στο περπάτημα, τότε αυτές δεν μετράνε για συσπάσεις.

Νομίζω ότι τελικά δεν θα πάμε πουθενά διακοπές έτσι όπως πάω :(. Δεν πειράζει, ας είναι το μωρό μου καλά και έχουμε μπόλικα καλοκαίρια μπροστά μας!!

Πάω να κοιμηθώ γιατί νοιώθω σαν κοτόπουλο :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου, ναι, λεω τωρα να χαλαρωσω λιγο...Αυτη τη στιγμη καθομαι στην τραπεζαρια του σαλονιου ΑΚΡΙΒΩΣ κατω απο το κλιματιστικο το οποιο φυσαει ακριβως πανω μου και το καταευχαριστιεμαι! Ποσο το εχω στερηθει τοσες μερες δεν λεγεται! Ο αντρας μου λεει οτι θα παθω ψυξη με τις τρελες που κανω, αλλα βγαζω το απωθημενο μου! Δεν ξερει εκεινος τι παει να πει εγκυος που ζεσταινεται!

Τσακιζω και ενα κομματι πιτσα, εγινε τελεια, ο αντρας που με ευγνωμονει! Αν θελετε σας δινω τη συνταγη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεε πότε προλάβατε και γεμίσατε πάλι τόσες σελίδες; Αν τυπώναμε τις συνομιλίες μας θα αφανιζόταν μια σεβαστή έκταση του Αμαζονίου :P

Πήρα βαλιτσούλα για το μαιευτήριο γιατί -όντας και οι δύο του camping και ψιλοχύμα γενικά- είχαμε μόνο κάτι τεράστια σακίδια! Αναστασία μου, φεύγοντας σημείωσα και "εκκρεμότητες" από τη λιστούλα σου, thank you και πάλι :) Λοιπόν, από τα αναλώσιμα τύπου επιθέματα στήθους, κιλοτάκια μιας χρήσης και τέτοια, έχω να πω πως έχει αξιοπρεπέστατα στο m/care. Σερβιέτες από super market (στο Μητέρα έχω ακούσει ότι δίνουν κάτι γιγαντιαίες) και για τα υπόλοιπα έχουμε καιρό, μάλλον...

Πάω να σας διαβάσω κι επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουακο μου τι κανεις? Με γεια οι βαλιτσουλες, τωρα η μια θα παει το πιο ωραιο ταξιδακι μεχρι το μαιευτηριο! :laugh: Οσο για τις σερβιετες του Μητερα, στις δινουν (και στις χρεωνουν)ειτε τις χρησιμοποιησεις ειτε οχι, γεγονος ομως ειναι οτι ειναι οντως τερααααααστιες!

Κοριτσακια σας καληνυχτιζω και εγω, παω να κοιμηθω αγκαλια με τον αντρακο μου (τον μικρο) για να τον επιβλεπω και το βραδυ! (Αλλο που δεν θελω να κοιμομαστε αγκαλιτσα).

Φιλακια πολλα και θα τα πουμε αυριο (καλως εχοντων...)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς, Άννα μου σιδερένια και ποτέ ξανά ταλαιπωρία. Καλά σου μπανάκια και καλές προετοιμασίες. Thanks και για τις πληροφορίες :)

Βασούλα, έλιωσα με αυτό από το site που postαρες:

pearl-necklace-lsbs.gif

:laugh: :laugh:

Γελίζ, έκλεισε η παρένθεση της δουλειάς; Ελπίζω να ήταν λιγότερο τραγικά απ' όσο περίμενες. Το ξεχνάμε και επιστροφή στα μπανάκια τώρα ε; :)

Ρόζη, σούπερ νέα! Με το καλό :) Κι εσύ με καισαρική ε; Μαράκι mk23 εσύ; Από προετοιμασίες που ρωτούσες, νομίζω είμαστε σε καλό δρόμο. Εσείς!

Πω πω λογικά κι εμάς θα μας πει την άλλη εβδομάδα που θα πάμε ημερομηνία &*(!@#! :blink: Τελικά δεν είπατε πού γεννάτε!

Αγγελικούλα, το ξαναγυρνάω στα απορρυπαντικά: το Αρκάδι που έλεγες είναι σαπούνι, σκόνη, τι; Δεν έχω καταλάβει. Φοβάμαι πως αν βάλω σκόνη στο πλυντήριό μας θα βουλώσει... Είδα βγήκε και Planet για βρεφικά ρούχα και λέω να πάρω και τέτοιο!

Άννα, υπομονή ρε γαμώτο, τι άλλο να κάνεις; Σε 1-2 μέρες όλα θα είναι πολύ καλύτερα! Τι κρίμα ρε γαμώτο κι ο μικρούλης να ταλαιπωρείται έτσι καλοκαιριάτικα :(

Ωχ Κατερινάκι, τώρα είδα τι λαχτάρα πέρασες! Εύχομαι να ήταν περαστικό και με λίγη ξεκούραση να στρώσει. Τουλάχιστον ησύχασες για το γιατρό και για τις ενέσεις... Δεύτερο σετάκι= άλλες δύο και τέλος; Για τις διακοπές, σε σκεφτόμουν τις προάλλες που το ανέφερες... Του χρόνου βρε καλό μου, με τα μωράκια μας παρέα. Για καλό είναι κι αυτό από το να πας και να σε φάει το άγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...