Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

Καλημερα!!!

τι μου κανετε??

αν και εχω κοιμηθει 3 μιση ωρες ολες κι ολες ειμαι ξυπνια απο τις 0715!!

Παλι τα ιδια ειχαμε ..δεν μπορουσα να κοιμηθω,ειχα ενα βαρος στο στηθος..,ειχα και τα νευρα μου,αντε να χαλαρωσω..κατα τις 2 παρα πρεπει να με πηρε ο υπνος..και 0200 ειχε ληγουρες παλι :woohoo: :woohoo: ο δικος μου..για σοκολατα!!!!!!!!αν εχει το θεο του..παλι με ξυπνησε ..εφαγε ηπιε και κοιμηθηκε..και εγω μεχρι τις 0330 κοιτουσα το φεγγαρι στη βεραντα ξαπλωμενη στο καναπε..μεσα στα νευρα και ενα μωρο να κανει τουμπες..και τουμπες..!!!!ουφφ θα σηκωθω να φυγω να παω στο εξοχικο..να ησυχασω..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

koritsakia mou sas trellana ligoulaki alla to diorthosa egkairos xixixixixi kontepsa na sas trellanw kai sas :P:P:P:P

loipon piga xtes sto giatro, afou efaga oli ti vroxi tis athinas kai autos o axaraktiristos mas ksepetaxse se 10' lepta :angry: an itan toso kiolas, edw psilostravose pou zitisa na tin dw se 3d :angry: de katalava tosa pernei kai akoma poio polla tha parei :angry: milame feugontas etrema apo ta neura mou :angry:

mou leei oti ksegennaei se tria nosokomeia, iaso, gaia kai alexandras

tou apeklisa ex' arxis to iaso an kai opws eipe oi times exoun pesei

sto alexantras mou eipe ginete xamos kai oti exoun tis egkies se karotsakia mexri na vrethei domatio :blink: mipws ta para lege??? :angry: tespa tha gennisw mallon gaia giati mou vgainei mazi me ta dika tou giro sta 2.600 konta kai stou dimosiou telika, gia na doume elpizw na einai etsi kai na mi mou ta girnaei pali :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Καλημερα!!!

τι μου κανετε??

αν και εχω κοιμηθει 3 μιση ωρες ολες κι ολες ειμαι ξυπνια απο τις 0715!!

Παλι τα ιδια ειχαμε ..δεν μπορουσα να κοιμηθω,ειχα ενα βαρος στο στηθος..,ειχα και τα νευρα μου,αντε να χαλαρωσω..κατα τις 2 παρα πρεπει να με πηρε ο υπνος..και 0200 ειχε ληγουρες παλι :woohoo: :woohoo: ο δικος μου..για σοκολατα!!!!!!!!αν εχει το θεο του..παλι με ξυπνησε ..εφαγε ηπιε και κοιμηθηκε..και εγω μεχρι τις 0330 κοιτουσα το φεγγαρι στη βεραντα ξαπλωμενη στο καναπε..μεσα στα νευρα και ενα μωρο να κανει τουμπες..και τουμπες..!!!!ουφφ θα σηκωθω να φυγω να παω στο εξοχικο..να ησυχασω..!

Κατριν μου κουράγιο. Προετοιμάζεσαι από τώρα για ξενύχτια.

Αλήθεια όμως γιατί δεν πας στο εξοχικό να χαλαρώσεις? Είναι παραθαλάσσιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki grigora sto exoxikooooooooooo asizititi ;)

na sou pw oti kai gw sto tyro tha voskw molis girisei o giorgos :P opwte tha sinantitoume estw kai kei ;)

mi stenaxwriesai, grapstwn sorry pou sta lew etsi psixra alla se katalavainw kai kserw pws einai :angry:

emena o dikos mou exei trello kollima me tous upologistes ktl de mporeis na fantasteis ti mou kanei, einai ikanos na stekomai orthia sti porta kai na mou leei epi ena tetarto twra, twra erxomai, erxomai :angry:

alla ti na ton kanw, kserw oti m' agapaei alla to kollima kollima

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsakia mou sas trellana ligoulaki alla to diorthosa egkairos xixixixixi kontepsa na sas trellanw kai sas :P:P:P:P

loipon piga xtes sto giatro, afou efaga oli ti vroxi tis athinas kai autos o axaraktiristos mas ksepetaxse se 10' lepta :angry: an itan toso kiolas, edw psilostravose pou zitisa na tin dw se 3d :angry: de katalava tosa pernei kai akoma poio polla tha parei :angry: milame feugontas etrema apo ta neura mou :angry:

mou leei oti ksegennaei se tria nosokomeia, iaso, gaia kai alexandras

tou apeklisa ex' arxis to iaso an kai opws eipe oi times exoun pesei

sto alexantras mou eipe ginete xamos kai oti exoun tis egkies se karotsakia mexri na vrethei domatio :blink: mipws ta para lege??? :angry: tespa tha gennisw mallon gaia giati mou vgainei mazi me ta dika tou giro sta 2.600 konta kai stou dimosiou telika, gia na doume elpizw na einai etsi kai na mi mou ta girnaei pali :angry:

Χεχ, έχω ακούσει και γι' άλλους γιατρούς που στραβώνουν με αυτό, αν και δεν είμαι σίγουρη γιατί. Κατά τ' άλλα σε "έπεισε"; Αυτό είναι το σημαντικό, αν και για να ξεγεννάει σε τρία νοσοκομεία... προφανώς έχει εμπειρία και... πελατεία. Δεν πήγες να το δεις το Γαία; Από $$ πάντως -για ιδιωτικό και με την αμοιβή του γιατρού- μια χαρά ακούγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τωραα το ποστ τερας! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αχ Αγγελικουλα ειπα κι εγω τι μπεμπαρα ειναι αυτη?και την ειπε ο γιατρος μικρη??Μου τη δινουν αυτοι οι γιατροι..γιαυτο ελεγα οτι ειναι σουπερ ο ακτινοδιαγνωστης στο Ιπποκρατης..οτι ηθελα μου εδειχνε!και μου στοιχησε 90 ευρωτο DOPPLER!Σημερα φευγει ο αντρουλης σου ε?καλο ταξιδι να εχει..

Βασιλικη εμενα δεν μου εχει πει για καρδιογραφημα ..ενω θα κανω καισαρικη!

Γιουλη ευχαριστω για τη ενημερωση για το στρωμα.Κουραγιο στη δουλεια!

Μαγδα..εσυ που δοκιμασες τη γλυκοζη τοσο χαλια ηταν?Εμενα,μου αρεσε μια χαρα!σαν να επινα νερακι κρυο με λιγο ζαχαρη!μιαμ μιαμ.. :x ωχ ξεχσα τα τσιμπηματα ..αουτς..(αν δειτε τα χερια μου..καταμαυρα ειναι ακομα)

Ελπιδα μου,σορρυ που σε αφησα στα κρυα του λουτρου χτες..δεν περιμενα να γραψεις..ειδα οτι ολες την κανανε..Τελικα ειδες που ανησυχουσες αδικα ματια μου ομορφα?τα ιδια μου εκανε χτες βραδυ ο δικος μου!μηπως ειχες αγχος για κατι και αντιδρουσε η μουμπου?

Βασουλα..τελειος ο μικρος σου..μια χαρα και τα κιλα του ε?κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο με την αριστερη πλευρα!

Ροζι..θα δεις και εσυ το αγορακι σου σημερα..καλο υπερηχο να εχεις! :kiss:

Κατερινακια μου τελικα δεν μου ειπατε τι θα γινει με το καφε???εεεε???? :whistle::whistle::whistle:

Νανουκαυπομονη κοριτσι μου..με τις πεθερες δεν τα βγαζεις ευκολα..και που υπαρχουν και που δεν υπαρχουν ..προβλημα δημιουργουν!Σπανιες περιπτωσεις σουπερ πεθερας! :S

Θεη μια χαρα και το δικο σας αντρακι..υγειεστατο..!!Τι αλλο θελουμε?Οσο για τα 13 κιλα ..σιγα μωρε υπερβαλουν..Οκ κι εγω εχω κολλησει σταθερα στα 14+(2 τα προεορτια)=16 κιλα!θα σκασω?Οποιος με βλεπει δε πιστευει οτι εχω παρει τοσα!

Kαι να σας πω και κατι?στην Ελενα ειχα παρει 17 κιλα!!μολις γεννησα ειχα χασει 11 ολοκληρα κιλα!!!!!!Σουπεερρρ???και εφυγα απο το νοσοκομειο με το παντελονι που φορουσα πριν μεινω εγκυος!Ελαστικο μεν..αλλα..κουμπωνε! ;)

Sorry αν ξεχασα καμμια αλλα το ποστ θα φτασει..2 σελιδες.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην σας στεναχωρούν αυτά τα κολλήματα!! Καλύτερα αυτά παρά άλλα.

Ξέρω έξω από τον χορό πολλά λες αλλά :blink::blink::blink:

Λοιπόν εχτές είχα ραντεβού με την Αννούλα. Πήγαμε μαζί στο σεμινάριο θηλασμού που γίνεται στο Ιπποκράτειο. Πάρα πολύ καλό. Μαθαίνεις πάρα πολλά και πιστεύω ότι είναι πολύ χρήσιμο για όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Επειδή εγώ με τις σημειώσεις δεν τα πάω καλά είδα ότι κρατούσε η Άννα. Πιστεύω μόλις μπορέσει θα σας κάνει ένα briefing :woohoo: :woohoo:

Κουράστηκα λίγο εχθές. Νόμιζα ότι θα τελείωνε κατά τις 20.00 αλλά φύγαμε από εκεί δέκα παρά. Ήμουν και στο πόδι από τις 7 το πρωί που δεν πήγα σπίτι. Καταλαβαίνετε και σήμερα στην δουλειά από τις 8 :blink::blink::blink:

ΥΣ. Άννα χάρηκα πάρα πολύ που σε γνώρισα. Είσαι γλύκα και μία πολύ κομψή και όμορφη εγκυούλα.....

Ελπίζω να κάνουμε οι Θεσσαλονικιές μία συνάντηση πριν γεννήσουμε. Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω. Δεν έκατσε την προηγούμενη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Μία ερώτηση, επειδή λέω να πάω στο φαρμακείο για να ετοιμάζομαι σιγά σιγά: να πάρω... κρέμα/λάδι για τις θηλές; :blink:

Εχτές στο σεμινάριο μας είπαν για μία κρέμα. Δεν θυμάμαι το όνομα. Θα ρωτήσω και εγώ την Άννα. Αλλά μας είπαν είναι αυτή και μία άλλη η μόνη κρέμα που δεν χρειάζεται μετά να πληθούμε αν θηλάζουμε.

Γενικά από ότι κατάλαβα δεν είναι απαραίτητο από την πρώτη στιγμή (μπορεί να μην χρειάζεται και καθόλου) να πάρουμε τέτοια κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ειδατε?ξεχασα να χαιρετησω την αγαπημενη μου Μπελλα!Καλημερα ομορφια!

Κατερινα..εγω δεν ειχα παρει τετοιο λαδακι..για θηλες..

οτι εβαζα στη κοιλια το ιδιο βαζω και στο στηθος!

VASELINE με aloe vera..βαζω τωρα τελευταια..οντως νανουκα ειναι πολυ δροσερη..ε?α κι ενα λαδακι κοριτσια με αγριοκερασο μυρωδια..το εβαζα μετα την αποτριχωση!μυριζει απιστευτα και κραταει!

οσο για τα κολληματα..σας εχω πει τη γνωμη μου ..απο καποιο σημειο και μετα κατανταει κουραστικο εως πολυ βαρετο..κι εμενα ολη μερα μπροστα στο λαπτοπ ειναι μεχρι τα μεσανυχτα!απο την ωρα που γυρνα απο τη δουλεια,βγαινει απο το σπιτι ερχεται παλι εκει καθεται..

Και αν του λεω καΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΠΟΝΟ..ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ?κΙ ΕΣΥ ΟΛΗ ΜΕΡΑ mammyland ΕΙΣΑΙ! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αγοράσατε αφρόλουτρα, κρεμούλες κτλ για τα μωράκια σας. Αν ναι τι μάρκα πήρατε. Πήγατε σε φαρμακείο ή πήρατε πχ Johnson , Chicco κτλ?

Επίσης για την ευαίσθητη περιοχή μετά την γέννα τι θα χρησιμοιήσετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo mou gia idiotiko me ola komple einai mia xara, distixos de piga na dw to nosokomeio apo konta :dry: o giatros einai kathigitis panepistimiou me terasties listes pelatologio allana to vraso as irtan kalos kai na me ekane na noiwthw kala kai as eixe pelati mono emena :dry:

en to metaxi to kovwna genname ta poio adinatoulia sto forum mas :P de peirazei gera na einai kai ola ta alla... emena mou eipe oti einai mia xara apla tha einai mallon elafria

katrinaki mou 90 euro to doppler xwris na dikaiogogei tpt to tamio???

emena o giatros mou eipe oti to doppler de grafete :blink:

opoia kopela kserei as mou roteinei kapoion stin athina na paw na to kanw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια αγοράσατε αφρόλουτρα, κρεμούλες κτλ για τα μωράκια σας. Αν ναι τι μάρκα πήρατε. Πήγατε σε φαρμακείο ή πήρατε πχ Johnson , Chicco κτλ?

Επίσης για την ευαίσθητη περιοχή μετά την γέννα τι θα χρησιμοιήσετε?

:dry::dry::dry::dry::dry::dry:

τιποτα ακομη...δεν εχω παρει!αλλα εχω υποψην..APIVITA....SUDOCREAM(που υπαρχει παντα στο ντουλαπι μου),Frezyderm,

αλλα δειτε κι αυτο..

http://www.familylife.gr/v2/category.php?id=10

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kuo mou gia idiotiko me ola komple einai mia xara, distixos de piga na dw to nosokomeio apo konta :dry: o giatros einai kathigitis panepistimiou me terasties listes pelatologio allana to vraso as irtan kalos kai na me ekane na noiwthw kala kai as eixe pelati mono emena :dry:

en to metaxi to kovwna genname ta poio adinatoulia sto forum mas :P de peirazei gera na einai kai ola ta alla... emena mou eipe oti einai mia xara apla tha einai mallon elafria

katrinaki mou 90 euro to doppler xwris na dikaiogogei tpt to tamio???

emena o giatros mou eipe oti to doppler de grafete :blink:

opoia kopela kserei as mou roteinei kapoion stin athina na paw na to kanw

Αγγελικη βαριεμαι τα διαδικαστικα..πληρωνω..μαζευω αποδειξεις και στο τελος θα δω τι θα παρω απο την ασφαλιστικη μου!Παντως Ντοπλερ με λιγοτερα..κι εξω..δεν εχω ακουσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινιω Καλημερα!!!εκανα το παστιτσιο μου!!! το 3d πολλοι γιατροι δεν το θελουν ,και η γιατρος μου ειναι μεσα σ'αυτους,δεν εχει στον υπερυχο της!δεν ειναι σιγουρη οτι ειναι εντελως ακινδυνο,γι'αυτο οχι συχνα και οχι για πολυ ωρα!απο κρεμουλες εχω δειγματακια απο SUDOCREAM,αλλα εχω παρει ηδη,βουτυρο καριτε για τους ερεθισμους και μαυρο σαπουνι για μπανακι,αμυγδαλελαιο καικαλεντουλα για το σωματακι,αυτα βαζω και γω για τις ραγαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μην σας στεναχωρούν αυτά τα κολλήματα!! Καλύτερα αυτά παρά άλλα.

Ξέρω έξω από τον χορό πολλά λες αλλά :blink::blink::blink:

Λοιπόν εχτές είχα ραντεβού με την Αννούλα. Πήγαμε μαζί στο σεμινάριο θηλασμού που γίνεται στο Ιπποκράτειο. Πάρα πολύ καλό. Μαθαίνεις πάρα πολλά και πιστεύω ότι είναι πολύ χρήσιμο για όλες τις μέλλουσες μανούλες!!

Επειδή εγώ με τις σημειώσεις δεν τα πάω καλά είδα ότι κρατούσε η Άννα. Πιστεύω μόλις μπορέσει θα σας κάνει ένα briefing :woohoo: :woohoo:

Κουράστηκα λίγο εχθές. Νόμιζα ότι θα τελείωνε κατά τις 20.00 αλλά φύγαμε από εκεί δέκα παρά. Ήμουν και στο πόδι από τις 7 το πρωί που δεν πήγα σπίτι. Καταλαβαίνετε και σήμερα στην δουλειά από τις 8 :blink::blink::blink:

ΥΣ. Άννα χάρηκα πάρα πολύ που σε γνώρισα. Είσαι γλύκα και μία πολύ κομψή και όμορφη εγκυούλα.....

Ελπίζω να κάνουμε οι Θεσσαλονικιές μία συνάντηση πριν γεννήσουμε. Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω. Δεν έκατσε την προηγούμενη φορά.

ΚΑλημέρα κι από μένα. Πριν μπω στη διαδικασία να σας διαβάσω, μιας και εχτές δεν μπήκα όλη μέρα, να πω κι εγώ ότι χάρηκα πολύ που σε γνώρισα Γιούλη μου. Και εσύ είσαι πολύ γλυκός άνθρωπος και ένιωσα άνετα μαζί σου από το πρώτο λεπτό! Θα χαρώ πολύ να σε ξαναδώ όπως και να γνωρίσω φυσικά και άλλα κορίτσια του forum. Θεσσαλονικιές, επανασυνταχθείτε :cheer:

Δεν ξέρω αν θα προλάβω σήμερα να σας παραθέσω τις σημειώσεις από το σεμινάριο γιατί έχω πολλές εξωτερικές δουλειές. Επιφυλάσσομαι πάντως για τις επόμενες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια αγοράσατε αφρόλουτρα, κρεμούλες κτλ για τα μωράκια σας. Αν ναι τι μάρκα πήρατε. Πήγατε σε φαρμακείο ή πήρατε πχ Johnson , Chicco κτλ?

Επίσης για την ευαίσθητη περιοχή μετά την γέννα τι θα χρησιμοιήσετε?

Γιούλη μου, εγώ μόνο ένα προδέρμ έχω πάρει που είναι για σώμα και... μαλλιά (χαχαχ) και μου έδωσαν κι ένα στα Mothercare με μπόλικη ενυδατική κρέμα μέσα που γράφει ότι το έχουν δοκιμάσει μαίες και τέτοια (ελπίζω όχι πάνω τους) :dry: Για το άλλο, ένα σωρό προϊόντα υπάρχουν και στο σούπερ μάρκετ και στο φαρμακείο. Η Αναστασία μας έγραψε ένα στη λίστα της.

Κορίτσια η μικρή με τρέλανε το βράδυ. Μέχρι τώρα ανησυχούσα γιατί δεν την καταλάβαινα, αλλά όπως αποδείχθηκε μάλλον απλώς κοιμάμαι σαν το βόδι... Τι μάνα θα γίνω; Όλες ξυπνάτε εκτός από μένα. Αν κλαίει και δεν το ακούσω; :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχα!μην ανησυχεις δεν υπαρχει περιπτωση να κλαιει και να μην το ακουσεις!εγω ξυπναω με το κλαμα της μπεμπας που ειναι απο κατω μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες ε; Μπέλλα :kiss:

Αγχώθηκα γαμώτο. Σε ένα μήνα γεννάμε καλώς εχόντων των πραγμάτων. Κάθομαι και σπίτι τώρα κι έχω χρόνο να σκεφτώ ό,τι μαλακία θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το περιεργο θα ηταν να μην ανησυχουμε για τιποτα!!!φυσιολογικο ειναι να μας πιανει αγχος οσο πλησιαζει ο καιρος!απ'οσο γνωριζω παντως το κλαμα του μωρου ειναι ''σχεδιασμενο''για να το ακουμε!!!χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...