Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

sia 24 έγραψε:

Με τον μπαμπα που εμπλεξε, δεν το γλυτωνει σιγουρα!!! Βλεπω και τον 2ο να ακολουθει τα χναρια συντομα! :P[/quote:21apbyo7]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

καλό είναι να μαθαίνουν από μικρά!!!

Αγγελικούλα μου και εσύ στο είπα και πριν!!!σε ευχαριστώ πάντως!!!

κοριτσάκια σας αφήνω και εγώ πάω να χαζέψω λίγο τα mad!!!θα τα πούμε αύριο!!

καληνύχτα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

το φωτιστικο απλα ..πανεμορφο !!!!!

μεγια σας kuoula...

ζουζουνες μου σας καληνυχτιζω ..θα κανω λιγη παρεουλα στον αντρουλη μου σημερα ...λεω να το παιξω καλη συζυγος χε χε ....

θα τα πουμε παλι αυριο το πρωι( δεν γλιτωνετε απο μενα!) ..φιλακια πολλα καλο βραδυ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καληνυχτα και απο εμενα.

Κουραστικη μερα η σημερινη, αλλα και αυριο θα εχουμε αρκετο τρεξιμο...

Αγγελικουλα, τετοια ωρα θα πατε για καφε? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι τέλειο φωτιστικό :)

Γύρισα λίγο στενοχωρημένη από το γιατρό... Ο μικρός είναι 1.700, η υπερηχογραφική του ηλικία είναι 32 εβδ. και είναι σε ισχυακή προβολή. Μου είπε ο γιατρός ότι χλωμό το βλέπει να γυρίζει. Μα δεν είναι πολύ νωρίς για να βγάλει αυτό το συμπέρασμα??? Πφφφ.... Το αμνιακό υγρό συνεχίζει να είναι πολύ, ο τόσο χαμηλός αιματοκρίτης φοβάται μήπως αρχίσει σε λίγο να εμποδίζει την καλή οξυγόνωση του μωρού... Γενικά θέλει στενή παρακολούθηση και αύριο αρχίζω τις ενέσεις για τα πνευμονάκια του... Σε 2 βδομάδες το ντόπλερ!

Ρώτησα επιτέλους για την αμοιβή του! Μου είπε 1900 για τρίκλινο και 3000 για δίκλινο είτε κάνει καισαρική είτε φυσιολογικό. Τα 3.000 πολλά μου φάνηκαν :dry: . Το θεωρώ απαράδεκτο να ανεβαίνει η αμοιβή ανάλογα με το δωμάτιο (ο δικός μου δεν παίρνει ακριβώς όσο το δωμάτιο αλλά ανεβαίνει η ταρίφα, κάτι που μου την έσπασε). Εσάς τι τιμές σας έχουν πει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

theh mou eisai kouklaaaaaaa!!!exw na to lew koritsia!!!polla melanouria paizoun se auto to post!! :lol::lol::lol::lol::lol:

vasilikh h koilitsa api8anh!!!!!exeis diduma an 8umamai kala???

kuo mou polu omorfo to fwtistikoulh sas!!!

ax exete grapsei polles kai den kserw an sas 8umamai oles!

annoula o mikros polu asteraki ton kovw!!!

wendy mou kalhnuxta!!!aggelikh me prosoxh tis doulitses!!!

katerina mou(soupitsa) einai pragmati polu nwris gia na to leei o giatros sou auto.kanonika exei dunatothta na gurisei ws thn 36h evdomada.opote mhn agxwnesai.oi apopseis twn giatrwn diistantai dustuxws alla auto pou sou lew einai standard!emena h karamelitsa mou exei parei 8esh edw kai 10 evdomades.sthn arxh eixa anhsuxhsei kai lew giati gurise toso nwris..rwthsa th maia mou paizei na gurisei?kai mou leei ws thn 36h evdomada mporei na allaksei 8esh.meta apo ligo kairo ekana enan uperhxo kai h mpempa mou eixe thn idia 8esh pali.rwtaw ton gunaikologo mou pali to idio kai mou leei mporei n'allaksei ws thn 36h evdomada.opote mhn anhsuxeis!oso gia ton aimatokrith sou..8a anevei!fae fakes,ospria genika,kreas,pare kai sumplhrwmata sidhrou kai den exeis ek8eteis se kanena kinduno to nini sou!

egw 8a gennhsw sth Souhdia opote dustuxws den kserw apo times sthn Ellada.polla lefta omws vre katerina mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια ήρθα κι εγώ...

επιτέλους σας διάβασα!!!

Είδα υπέροχες κοιλίτσες, κούκλες μανουλίτσες!!!

Δεν πολυμπαίνω τελευταία γιατί ετοιμάζουμε το δωματιάκι του μωρού μας και είμαι πτώμα συνεχως...

Σήμερα πήγαμε και αγορασαμε τα χρώματα.Λαχανί και θαλασσί!

Εδώ και 3 μέρες τα πόδια μου είναι τούμπανο απο το πρήξιμο...Αλλά είναι και οι 3 μέρες που τρέχω συνεχώς στα καταστήματα για τα ψώνια...Προσπαθώ να κάνω και τις ασκησούλες που μας έδειξε η μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού για να ξεπρίζονται τα ποδαράκια μας αλλά όσο και να τις κάνω εφόσον είμαι συνεχώς στο τρέξιμο δεν τα βοηθάω καθόλου...

Ευτυχώς ηρθε η αδερφούλα μου η μικρή (είναι 17 χρονών και μόλις τελείωσε τις εξετάσεις της στο σχολείο) και μου έκανε λαμπίκο το σπίτι!!!Με έχει στα ώπα ώπα αλλά δεν μπορώ να κάθομαι και εκείνη να κάνει δουλιτσες...

Αύριο μάλλον θα πάμε στα πεθερικά μου στην Χαλκιδική οπότε μπορεί να κάνουμε και κανα μπανάκι!

Την Παρασκευή θα βάψουμε και την Δευτερα θα μας φέρουν το κρεββατάκι μας!!!

Το Σ/Κ θα πλύνω τα ρουχαλάκια του μικρούλη μου οπότε με την αδερφούλα μου να τα τακτοποιήσουμε...Την Δευτέρα θα πάμε να δούμε τον μπεμπάκο μας στην γιατρό μας και το βράδυ της Δευτερας θα φύγει η αδερφούλα μου γιατί την Τρίτη γιορτάζει και θέλει να είναι στα πάτρια εδάφη να το γιορτάσει με τους φίλους-ες...

Πάω για ύπνο γιατί κλείνουν τα μάτια μου απο την κούραση...

Καληνύχτα και πολλά φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Γύρισα λίγο στενοχωρημένη από το γιατρό... Ο μικρός είναι 1.700, η υπερηχογραφική του ηλικία είναι 32 εβδ. και είναι σε ισχυακή προβολή. Μου είπε ο γιατρός ότι χλωμό το βλέπει να γυρίζει. Μα δεν είναι πολύ νωρίς για να βγάλει αυτό το συμπέρασμα??? Πφφφ.... Το αμνιακό υγρό συνεχίζει να είναι πολύ, ο τόσο χαμηλός αιματοκρίτης φοβάται μήπως αρχίσει σε λίγο να εμποδίζει την καλή οξυγόνωση του μωρού... Γενικά θέλει στενή παρακολούθηση και αύριο αρχίζω τις ενέσεις για τα πνευμονάκια του... Σε 2 βδομάδες το ντόπλερ!

Ρώτησα επιτέλους για την αμοιβή του! Μου είπε 1900 για τρίκλινο και 3000 για δίκλινο είτε κάνει καισαρική είτε φυσιολογικό. Τα 3.000 πολλά μου φάνηκαν :dry: . Το θεωρώ απαράδεκτο να ανεβαίνει η αμοιβή ανάλογα με το δωμάτιο (ο δικός μου δεν παίρνει ακριβώς όσο το δωμάτιο αλλά ανεβαίνει η ταρίφα, κάτι που μου την έσπασε). Εσάς τι τιμές σας έχουν πει???

Καλό μου, γιατί να είσαι στενοχωρημένη; Το βάρος είναι σούπερ (τόσο ακριβώς ήταν και η δικιά μου την τελευταία φορά!), αυτό που σου είπε περί υπερηχογραφικής ηλικίας είναι πολύ πολύ καλό, με το αμνιακό είστε μια χαρά και το ότι το βλέπει χλωμό να γυρίζει είναι λίγο... πρόωρο και κατά το δικό μου γιατρό. Μπορεί να γυρίσει μέχρι αρκετά αργότερα! Για τις ενεσούλες... το ήξερες ότι μπορεί και να γινόταν κι ας μην είναι ό,τι πιο ευχάριστο. Από μια άλλη άποψη όμως, είναι ωραία αίσθηση να ξέρεις ότι είσαι on the safe side, όχι; Ως προς την αμοιβή, εμένα μου είπε 2.500 ανεξαρτήτως δωματίου (και πληρώνεται και σε κάθε επίσκεψη)...

Βασουλίνα μου! Καλά βαψίματα και καλές προετοιμασίες. Χαχαχ θέλω κι εγώ μια μικρή πρόθυμη αδελφή :P Γλυκούλα μου, ετοιμάζεστε ολοταχώς ε; Τρέξιμο, αλλά ευχάριστο τρέξιμο μια και πλησιάζει ο καιρός :woohoo: Καλά να περάσετε και... κάνε καμια βουτίτσα και για εμάς!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΠΑΛΙ ΔΙΑΒΑΖΑ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΡΩΤΟΘΥΜΗΘΩ..

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ WENDULA AN ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΜΠΟΥΡΔΟΥΚΛΩΘΕΙ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΘΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ..

ΡΑΓΑΔΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΒΥΖΙ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ 2 ΝΟΥΜΕΡΑ ΠΑΝΩ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΩΣ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΞΕΧΝΑΩ!!

ΚΙΛΑ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΣΤΑ 10+ ΑΠΟ 53,600 ΕΙΜΑΙ 64,00 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΙ Η ΜΑΓΔΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ..

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ..

ΟΙ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΟΥΚΛΙΑ ΣΑΝ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.

FACBOOK ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΦΩΤΟ ΜΟΥ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΘΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΤΟ ΧΑΤΗΡΙ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΤΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΤΑ ΜΟΥ..

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΑ ΕΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΕΜΕΝΑ Η ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΖΗΤΑΕΙ ΟΣΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.ΦΡΑΓΚΟΦΟΝΙΑΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ Η ΑΤΙΜΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ζήσεις Βασούλα και χρόνια πολλά

μεγάλη να γίνεις με άσπρα μαλλιά!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΒΑΣΟΥΛΑ!!!!πάντα ευτυχισμένη να είσαι κοπέλα μου και με το καλό να έρθει ο μικρός σας άγγελος!!!!εύχομαι σήμερα να περάσετε SUPER!!!!

κατερινάκι μου γιατί στεναχωριέσαι;;μια χαρά μου φαίνεται ο μικρός σου!!!όσο για την ισχυακή προβολή αυτό ,πορεί να αλλάξει ανά πάσα στιγμή...είναι νωρίς ακόμη...και τις ενεσούλες σκέψου οτι τις κάνεις για το καλό του μπέμπη!!!μην αγχώνεσαι!!!

Βασούλα μου ετοιμάζεστε και εσείς για το δωματιάκι!!!τέλεια!!!!ευτυχώς ήρθε και η αδεφούλα σου για βοήθεια!!!μην κουράζεσαι όμως πολύ...είναι και χαμηλά ο μπέμπης!!!

magykal καλά αποτελέσματα να έχεις στην καμπύλη!!!

εμένα η γιατρός μου κορίτσια παίρνει 1100€ ανεξαρτήτως αν κάνουμε καισαρική ή φτ...μια χαρά μου φαίνονται!!!

Κατερινάκι-kuo καλημέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsakia !!!emena o giatros einai sto elena..sthn arxh eipe 1500 alla meta leei tha to syzhthsoume..tha milhsei o antras mou mazi tou..kana eftakosari ton blepo na pernei to poli xiliariko..prin apo mena tha gennhsei mia synadelfos ston idio kai tha doume ti tha tou dosei kai thn antidrash tou...eseis koritsia? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanna80 έγραψε:

kalhmera koritsakia !!!emena o giatros einai sto elena..sthn arxh eipe 1500 alla meta leei tha to syzhthsoume..tha milhsei o antras mou mazi tou..kana eftakosari ton blepo na pernei to poli xiliariko..prin apo mena tha gennhsei mia synadelfos ston idio kai tha doume ti tha tou dosei kai thn antidrash tou...eseis koritsia? :blink:

kai xronia polla sth basoulaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :woohoo: :woohoo: :woohoo: :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules omorfes :):):)

prwines, prwines simera ;) emeis ksipnisame giati eixame exetaseis aimatos :S

katerinaki mou mi senaxwriesai ola mia xara einai, kai gw thewrw oti einai nwris na leei o giatros oti de tha girisei :blink: mia xara tha girisei vaze tou mousikoula katw xamila kai tha girisei ;) na se rwtisw gia poio logo kanoun tis enesoules? :blush:

vasoula mou xronia polla!!!! na ta ekatostiseis me to kalo to mwraki sas

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai erxomai sta dika mou twra egw tha dwsw prosexte FAKELAKI 1000 euro :angry::angry::angry: to xeirrotero pws mou to eipe o idios :angry:

eleos pia se auti ti xwra :angry::angry::angry:

anyway mi sinxistw prwiniatika :angry:

na sas rwtisw vre koritsia exete kanei kalliergia kolpikou ugrou?????

poios sas pire to digma??? piga simera sto mikroviologiko kai mou eipan oti prepei na to parei o giatros, autos giati d mou to pe auto? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί όλα τα όργανα έχουν αναπτυχθεί πλήρως εκτός από τους πνεύμονες. Κάνουν τις ενέσεις για να επιταχύνουν την ανάπτυξή τους σε περίπτωση πρόωρου τοκετού.

Καλημέρα και στις υπόλοιπες της παρέας :kiss:

Να ρωτήσω κάτι: έχει καμια άλλη πονάκια χαμηλά σαν περιόδου; Να ανησυχώ; Είχαν περάσει για 2-3 μέρες γμτ και τώρα πάλι τα ίδια, ευτυχώς όχι συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kai erxomai sta dika mou twra egw tha dwsw prosexte FAKELAKI 1000 euro :angry::angry::angry: to xeirrotero pws mou to eipe o idios :angry:

eleos pia se auti ti xwra :angry::angry::angry:

anyway mi sinxistw prwiniatika :angry:

na sas rwtisw vre koritsia exete kanei kalliergia kolpikou ugrou?????

poios sas pire to digma??? piga simera sto mikroviologiko kai mou eipan oti prepei na to parei o giatros, autos giati d mou to pe auto? :dry:

Πλάκα κάνεις... Τουλάχιστον είναι γιατρός που εμπιστεύεσαι; :dry:

Καλλιέργεια έκανα μόνο στην αρχή και το δείγμα το συλλέγει γιατρός, άρα μάλλον έτσι εξηγείται και το ότι σε παρέπεμψαν εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι εμένα προς το παρόνς δεν με έχουν πιάσει τέτοια πονάκια...αλλά εσύ είσαι και πολύ πιο προχωρημένη οπότε μπορέι να είναι η μήτρα που προετοιμάζεται για τον τοκετό...ρώτα και το γιατρό σου..

Αγγελικούλα για την καλλιέργεια μπορέι να σου πάρει το δείγμα ο γιατρός σου αλλά υπάρχουν και μικροβιολογικά που αν πας σου παίρνουν δείγμα...μπορεί το συγκεκριμένο να μην παίρνει δίγματα..ρώτα και σε κανένα άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia sas euxaristw :)

kuo mou oson afora to giatro asta na pane de mporw gamwto mou einai agnwstos, ton ntrepomai, de noiwthw katholou aneta mazi tou alla kai ti na kanw :dry: asopsete i anagki, thelw to giatro pou exw edw :(

alla....

ta ponakia ta xw kai gw kata kairous, kapws san na se kovei i koilia den einai? :dry:

ase twra teleutaia exw to allo gia tin akrivia edw kai dyo meres me ponaei polu apo katw, ena periergo sinesthima san travigma, san ponaki de mporw oute na to prosdiorisw :dry:

ksexasa na sas pw simera i mpoumpouka mou ksana kollise ti grathitsa tis panw apo ton afalo mou :woohoo: :woohoo: :woohoo: tin akoumpisa, einai toso mikrouli xriste mou :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα πρέπει να τερλάθηκες με τη μπουνίτσα της μικρης!!!

και εγώ καθημερινά νιώθω διάφορα να πετιούνται από εδώ και από εκεί αλλά δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς αν είναι χεράκια ή ποδαράκια....

τα πονάκια πρέπει να είναι όπως είπα και στη Κατερίνα προετοιμασία της μήτρας για τον τοκετό...

γιατί δεν πας στον δικό σου γιατρό;;και πας σε άλλο;;sorry Που ρωτάω αλλά δεν θυμάμαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia sas euxaristw :)

kuo mou oson afora to giatro asta na pane de mporw gamwto mou einai agnwstos, ton ntrepomai, de noiwthw katholou aneta mazi tou alla kai ti na kanw :dry: asopsete i anagki, thelw to giatro pou exw edw :(

alla....

ta ponakia ta xw kai gw kata kairous, kapws san na se kovei i koilia den einai? :dry:

ase twra teleutaia exw to allo gia tin akrivia edw kai dyo meres me ponaei polu apo katw, ena periergo sinesthima san travigma, san ponaki de mporw oute na to prosdiorisw :dry:

ksexasa na sas pw simera i mpoumpouka mou ksana kollise ti grathitsa tis panw apo ton afalo mou :woohoo: :woohoo: :woohoo: tin akoumpisa, einai toso mikrouli xriste mou :):):)

tetoia ponakia exo kai go kai einai kai poli xamhla o mikroulhs mou kai niotho oti tha bgei kana xeri apo kato na me xairetaei!!! :silly: :silly: :silly:

xtes to brady epiania popoudaki kai meta tis kolotoumpes epiana kai fainotan patousitsa koritsia ebala ta klammata h koukoubagia pao th xara mou...sa xazh koitao thn koilia mou!!1 :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thei mou i mpounitsa tis fainotan anaglifi kanonika pws einai ama kleinoume ta xeria mas :woohoo: teleio deuteri fora pou ti vlepw :woohoo: :woohoo: :woohoo:

loipon egw exw ena giatro edw sti zakintho o opoios ksegennaei patra, to thema einai oti einai makria kai ama px gennaw 3 to vradi ti tha ginei :dry:

opwte anagkastika vrikame giatro stin athina, pou einai kai konta me to spiti mou kai ana pasa periptwsi tha einai ekei alla de noiwthw aneta mazi tou, nomizw einai logiko, ton allo ton eixa se oli sxedon tin egkimwsini kaname ekei auxeniki, b' epipedou kai genikotera me fwnaze me to mikro mou, twra autos mou apeuthinete ws kiria kokovikou :blush::S

akoma kai auti i leptomeria gia mena einai kapws :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...