Μετάβαση σε περιεχόμενο

δυστυχωσ ηταν εξομφαλο...


Recommended Posts

γεια σας,ειμαι νεα στο φορουμ και δυστυχως εχασα και εγω το μικρουλη μου πριν 5 μερες. ημουν στη 12η βδομαδα και διαπιστωθηκε οτι ηταν εξομφαλο και επρεπε να διακοπει η κυηση. ειμαι πολυ στεναχωρημενη και νιωθω και τυψεις γιατι κατα τη διαρκεια τησ εγκυμοσυνης συνεχεια γκρινιαζα για ολα!!! ουτε περασε απο το μυαλο μου οτι μπορουσε κατι να παει στραβα.τωρα ομως ποναει πολυ αυτη η απωλεια :(

θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο σας εχει ξανακουσει για το προβλημα που ειχε το μικρουλη μου.

λυπαμαι αν σας κουρασα.

ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geodm λυπαμαι πολυ για αυτο που συναιβει...να μην αισθανεσαι τυψεις ολες οι γυναικες στην εγκυμοσυνη ετσι κανουν ειναι οι ορμονες που χορευουν βλεπεις! Αλλωστε σιγουρα δεν φταις εσυ γι αυτο που εγινε ,ειναι παιχνιδια της φυσης! Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω, δεν το εχω ξανακουσει.

Σου ευχομαι ομως μεσα απο την καρδια μου το μικρο σου αγγελουδακι να βοηθησει στο να γεμισει ξανα η κοιλιτσα σου συντομα κ τοτε να πανε ολα καλα κ να καταφερεις να κρατησεις στην αγκαλιτσα σου το μπεμπεδακι σου! Ενα μπεμπεδακι που θα εχει το φυλακα αγγελο του! Προσπαθησε να ξεχνιεσαι κ να σκεφτεσαι τη ζωη απο δω κ περα. Ο μεγαλοδυναμος θα σου χαρησει αυτο που χρωσταει κ ειναι υποχρεωμενος να δινει σε ολες τις γυναικες... Κανε υπομονη κ βρες το κουραγιο κ τη δυναμη να συνερθεις!

Οτι χρειαστεις ειμαστε εδω. Φιλακια πολλα κ να θυμασαι, μονο θετικες σκεψεις!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou kopela mou, kserw akrivos pos esthanese giati kai egw ton Ianouario eixa mia palindromh sthn 12:h evdomada..Eklapsa polu stenoxorithika alla opos vlepeis kai apo to tikeraki mou eimai pali egkuos...Elpizw o theoulhs na sou valei alo sporaki sthn kilitsa sou sintoma gia na apalinei ton pono sou...Pantos auto pou les me ta parapona to kanoume oles giafto mhn to skeftese etsi,den efteges esu...Apla thn epomenh fora tha ektimiseis thn egkumosinh sou alios kai isos na kaneis san emena pou kathe fora pou ekana emeto elega S'euxaristw thee mou pou einai kala to mwraki mou kai megalonei kai oloi me theorousan trelh otan tous elega pos thelw na exw ola ta asxima tis egkumosinhs giati etsi eimoun sigourh pos ola pane kala...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

δυστυχώς και σε εμάς το μωράκι μας διαγνώσθηκε με εξώμφαλο..πριν μια βδομάδα στην αυχενική η γιατρός μου είδε μια κήλη και μας είπε οτι μάλλον είναι ομφαλοκήλη..σοκ...ούτε που ξέραμε τι είναι αυτό..τελικά σήμερα 13 εβδομάδες ακριβώς επιβεβαιώθηκε..αύριο πάμε για διακοπή...

τυχαίο γεγονός καθαρά...κάτι στην δομή δεν πήγε όπως θα έπρεπε..και είχαμε μια αυχενική τέλεια κατα άλλα..αλλά τι να το κάνεις...

ελπίζω καμία να μην το περάσει αυτό..

τώρα μαζεύουμε τα κομμάτια μας, προσπαθούμε να είμαστε λογικοί και ρεαλιστές και κοιτάμε μπροστά...πονάει αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο..

ελπίζουμε σύντομα να έχουμε ξανά ένα μωράκι και το κρατήσουμε αγκαλίτσα στους 9 μήνες γερό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρίμα κοπέλα μου...λυπάμαι πολύ...

έχω περάσει δύσκολα κ εγώ στο παρελθόν κ καταλαβαίνω...μπόρεσα όμως κ κράτησα ένα μωράκι αγκαλίτσα...

είμαι σίγουρη ότι το ίδιο θα συμβεί κ σε εσένα..καμιά φορά περνάμε δύσκολες δοκιμασίες αλλά εύχομαι ο Θεός να είναι μαζί σας, ειδικά στις δύσκολες ώρες αύριο....

όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ninou λυπαμαι...κανεις τοσα ονειρα και ολα γκρεμιζονται μεσα σε ενα λεπτο....κουραγιο......

ευχομαι ολα να πανε κατ ευχην απο δω και περα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι τοσο πολυ...κ εγω σημερα εχασα το μωρακι μου κ τεταρτη μπαινω για αποξεση.δεν υπαρχουν λογια.απλα ενα αναπαντητο γιατι?

ο γιατρος με ''ηρεμουσε'' λεγοντας μου οτι παλλινδρομησε γιατι ηταν ασυμβατο με τη ζωη.η φυση παντα προνοει.

καλυτερα τωρα παρα να γεννηθει με προβλημα.

εγω το μονο που λεω ειναι ο Θεος ξερει παραπανω απο μας! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

konna σε ευχαριστώ πάρα πολύ ..ελπίζω και εμείς σύντομα να κρατήσουμε ενα γερο μωράκι στην αγκαλιά μας..

bourique επίσης σε ευχαριστώ πάρα πολύ...να χαίρεσαι τα 2 αγοράκια σου και με το καλό η μπουμπού σας..

αχ τα όνειρα μπαίνουν στο πάγο..και προσπαθούμε να είμαστε αισιόδοξοι οτι στο τέλος όλα θα πάνε καλά..

sita εγώ το πέρασα σήμερα..η φύση πάντα ξέρει καλύτερα...

καλή δύναμη σου εύχομαι...και μην το βάζεις κάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρεις οτι η φύση και ο Θεός προνοούν για αυτές τις ψυχούλες.

Τον πρώτο καιρό ο πόνος μεγάλος και τα γιατί πολλά σου εύχομαι όμως γρήγορα να γεμίσει πάλι η κοιλίτσα σου με ένα γερό σποράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νινου γεια σου και απο μενα.H geodm που ειχα χασει το εμβρυακι μου περσι (εξομφαλο)εγω ειμαι με αλλο ονοματακι αυτη τη φορα.ειπα να κανω νεα αρχη και αλλαξα ονομα στο μαμμυ για χαρη της νεας ζωουλας που ειναι μεσα μου....το ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο να χανεις μια χυχουλα μεσα απο τα χερια σου.εγω εκανα ενα εξαμηνο για να το ξεπερασω και ξαναπροσπαθησαμε τον απριλη οπυ και ξαναμεινα εγκυος.ακομα νιωθω μια ανασφαλεια για το νεο μου νινι αλλα ειμαι σιγουρη οτι το γεναρη που θα το παρω αγκαλια θα ειναι ολα οκ.ηρεμησε και εσυ και συντομα θα δεις οτι ολα θα αλλαξουν. αν θες κατι να με ρωτησεις μιασ και εισαι ομοιοπαθης, μη διστασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evinicolas σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου..με το καλό να υποδεχθείτε το μωρό σας!! :)

μόνο μια ερώτηση θέλω να σου κάνω...κάνατε τίποτα εξετάσεις μετά απο αυτό το συμβάν?καρυότυπο στο έμβρυο ή σε εσάς?

εγώ το παλεύω μέρα με τη μέρα... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ninou μου,τίποτα δεν κάναμε.αφού ήταν πρόβλημα που συνέβη κατα τη σύλληψη και συμβαίνει μια στις 40000 νομίζω.απλά είμασταν λιγάκι ατυχουλες!!!στους τρεις μήνες πήγα στο γιατρο για να δει αν το ενδομητριο ήταν οκ.αυτη ήταν και η μονή εξέταση που εκανα μετα το συμβάν.όσο για τη ψυχολογία σου,

Μη φοβάσαι.τώρα σου φαίνεται πολυ δύσκολο αλλα καθώς περνάνε οι μέρες θα δεις που όλο και θα ξεθωριάζει.προσπαθήστε με τον άντρα σου όταν σας δώσει ο γιατρός το οκ γιατί αν ξαναμεινεις σύντομα έγκυος θα είναι πιο εύκολο ψυχολογικά για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λίγο θυμώνω με αυτή τη τύχη μας...μια στις 40000 και μας έκατσε...ουφ...

λοιπόν είμαι 8 μέρες μετά την διακοπή..σωματικά είμαι καλά και αύριο έχω ραντεβού στην γυναικολόγο να δούμε πως συνέρχεται το σύστημα..πραγματικά εύχομαι να συνέλθει σύντομα και ρυθμιστεί ξανά η περίοδος μου και να ξεκινήσουμε απο την αρχή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι ατυχια το ξερω αλλα πιστεψε με εδω μεσα εχω ακουσει και πολυ χειροτερα. να σαι καλα και συ και ο αντρας σου και αν εχετε τη δυνατοτητα (την οικονομικη βεβαια) για ενα σαββατοκυριακο εκτος, καντε το.!!!!!εμας μας ειχε βοηθησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ .ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΕΙΜΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24/ 05/13 ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΙΑ. ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ! ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΝΤΑΟΥΝ, ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΞΟΜΦΑΛΟΚΥΛΗ.ΗΤΑΝΕ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΜΕ ΦΟΒΟ ΠΙΘΑΝΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ. ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΒΓΕΙ. ΑΡΝΗΤΙΚΟ - Η ΘΕΤΙΚΟ? ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΑΝ ΕΠΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ... ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ!!! ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΞΟΜΦΑΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι οτι καλυτερο με τα αποτελεσματα της παρακεντησης...δυστυχως καμια φορα τα πραγματα δεν βγαινουν οπως τα φανταζομαστε η οπως τα ονειρευομαστε..ελπιζω να εισαι δυνατη και εσυ και ο αντρας σου και να παρετε την καλυτερη δυνατη αποφαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ mars ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΗΓΕ ΚΑΛΑ . Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΛΩΓΩ ΤΗΣ ΟΜΦΑΛΟΚΥΛΗΣ!!!! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ, ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη...

Σίγουρα είναι πάρα πολύ δύσκολο... Κάνε κουράγιο, κι εμείς οι γυναίκες είμαστε δυνατές και όλα τα αντέχουμε!

Υπάρχουν και πολύ χειρότερα, τουλάχιστον εγώ έτσι σκεφτόμουν όταν είχα τη δική μου αποβολή: γυναίκες που χάνουν τα παιδιά τους στον όγδοο ή ακόμα και στον ένατο μήνα...

Σου εύχομαι γρήγορα να αναρρώσεις και να έχεις στα χέρια σου ένα θετικό τεστάκι! Εμείς εδώ θα είμαστε για σένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάνε κουράγιο Τούλου κ μάζεψε όλες τις δυνάμεις σου! Είναι σίγουρα κάτι άσχημο, όμως θα πρέπει να προχωρήσετε μπροστά μόλις μπορέσετε και θα δεις πως την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρώτα από όλα στις μαμάδες που είχαν μωράκια με εξόμφαλο να είναι πάντα δυνατές και έχετε όλη μου την συμπαράσταση. Κατα καιρούς ψάχνω διαδικτιακά για γονείς με παιδιά που γεννήθηκαν με εξόμφαλο. Δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια μαμά και μόλις διάβασα το μνμ από την ΤΟΥΛΟΥ αποφάσισα να σας γράψω την ιστορία μας. Θα ξεκινήσω από το τέλος γιατί είναι καλό. Σήμερα ο μικρότερος γιός μας είναι 2 1/2 ετών υγιέστατος και γεννήθηκε με εξόμφαλο (που περιείχε μεγάλο μέρος των εντέρων του σε μέγεθος όσο ήταν το κεφαλι του) Ξέρω πόσο δύσκολη είναι η απόφαση αλλά έιχα αρκετή υποστήριξη από ένα σύλλογο μαμάδων στην Αμερική όπου και βρήκα εκατοντάδες περιπτώσεις βρεφών με εξόμφαλο. Δεν λέω ότι οι μήνες μέχρι να γεννηθεί ήταν εύκολη υπόθεση, οι εξετάσεις πάρα πολλές και σχεδόν κάθε 2 εβδομάδες. Δεν είναι ευκολο να αποφασίσεις γιατί κανένας δεν σου εγγυάτε τίποτα μέχρι να γεννηθεί το μωρό αλλά και πάλι τότε τον κοιτούσα και έψαχνα να βρω μήπως έχει και κάποιο σύνδρομο όπως το beckwith ... χρειάστηκε βέβαια να εγχειριστεί καθώς εμφάνισε επιπλοκές. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική αλλά είμαι εδώ αν μπορώ να βοηθήσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους,

πρώτα από όλα στις μαμάδες που είχαν μωράκια με εξόμφαλο να είναι πάντα δυνατές και έχετε όλη μου την συμπαράσταση. Κατα καιρούς ψάχνω διαδικτιακά για γονείς με παιδιά που γεννήθηκαν με εξόμφαλο. Δεν έχω καταφέρει να βρω κάποια μαμά και μόλις διάβασα το μνμ από την ΤΟΥΛΟΥ αποφάσισα να σας γράψω την ιστορία μας. Θα ξεκινήσω από το τέλος γιατί είναι καλό. Σήμερα ο μικρότερος γιός μας είναι 2 1/2 ετών υγιέστατος και γεννήθηκε με εξόμφαλο (που περιείχε μεγάλο μέρος των εντέρων του σε μέγεθος όσο ήταν το κεφαλι του) Ξέρω πόσο δύσκολη είναι η απόφαση αλλά έιχα αρκετή υποστήριξη από ένα σύλλογο μαμάδων στην Αμερική όπου και βρήκα εκατοντάδες περιπτώσεις βρεφών με εξόμφαλο. Δεν λέω ότι οι μήνες μέχρι να γεννηθεί ήταν εύκολη υπόθεση, οι εξετάσεις πάρα πολλές και σχεδόν κάθε 2 εβδομάδες. Δεν είναι ευκολο να αποφασίσεις γιατί κανένας δεν σου εγγυάτε τίποτα μέχρι να γεννηθεί το μωρό αλλά και πάλι τότε τον κοιτούσα και έψαχνα να βρω μήπως έχει και κάποιο σύνδρομο όπως το beckwith ... χρειάστηκε βέβαια να εγχειριστεί καθώς εμφάνισε επιπλοκές. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική αλλά είμαι εδώ αν μπορώ να βοηθήσω

καταρχην να χαιρεσαι τον γιοκα σου και να ειναι παντα καλα...θα ηθελα να σου πω-χωρις να γνωριζω τις επιπλοκες αυτης της καταστασης-οτι σε θαυμαζω και σε συγχαιρω για την αποφαση σου να προχωρησεις την εγκυμοσυνη σου και ειναι πολυ μα παρα πολυ αισιοδοξο το μυνημα σου για αλλες μαμαδες...και παλι μπραβο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tseleni σε ευχαριστω πραγματικα και ο λογος που εγραψα ειναι η αισιοδοξη πλευρα ολων των δυσκολιων. η επιπλοκη ηταν οτι εκλεινε η τρυπα και ο σακος παρεμενε εξω ενω ηδη τα εντερα ειχαν κολησει μεταξυ τους.. η πρωτη μου αντιδραση ηταν αρνητικη αλλα διαβασα και ειδα οτι τα περισσοτερα αντιμετωπιζονται και ειναι πολυ δυνατος μαζι του τελικα και εμεις παντα στη διαθεση σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ chriskon .ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ.ΣΥΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΣΟΥ !!!ΕΜΕΝΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΤΕΡΙΚΑ ,ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ Η ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΕΝΤΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΗΔΗ ΜΠΕΙ.ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΖΩΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΕ. ΠΡΕΠΕΙ ΜΑ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα τουλου, είναι πολύ δύσκολο να πρέπει να αποφασίσεις να σταματήσεις την καρδούλα που μεγαλώνει μέσα σου.θα ξανά γεμίσει η κοιλιτσα σου και θα είσαι ξανά χαρούμενη.

Και μένα το μικρό μου που ήταν εξοφαλο μου είχαν πει οι γιατροί ότι θα πέθαινε στον 7ο -8ο έβδομητρια. Δε θα άντεχε.τωρα εάν τελικά με τη βοήθεια του θεού δε συνέβαινε αυτό όπως αναφέρει κ η κοπέλα παραπάνω, δε θα το μάθω ποτέ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...