Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αιματακι ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!


Recommended Posts

Κοριτσιααααααααααα βοηθεια.Μολις πηγα τουαλετα και ειχα λιγο ροζ αιματακι στο χαρτι.Πηρα το γιατρο και μου ειπε να παρω utragestan και να κανω χοριακη αυριο.Μου ειπε πως τετοια υγρα θα εχουμε.Να παρω τα χαπια να δυναμωσει λιγο η μητρα μου.Αχ Παναγια μου λετε να γινει τιποτα κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ.ΠΑΡΕ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΩΣΕ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΝΙΚΟΒΑΛΛΕΣΑΙ.ΞΑΠΛΩΣΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΣΗΜΕΡΙΑΝΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασακι μου τιποτα δεν θα ειναι!! στον τριτο μηνα ειχα και εγω κατι σταγονιτσες και πηρα utrogestan! ομως θελει απολυτη ξαπλα!!! φυγε απο το κομπιουτερ,πηγενε ξαπλωσε μην σηκωθεις καθολου για καλο και για κακο! και πες να σου φερουν τα χαπια να παρεις! κατα προτιμηση ενδοκολπικα,οχι απο το στομα,γιατι πιανουν πιο καλα ενδοκολπικα. ξαπλα,ε>?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου μην αγχωνεσαι κοπελα μου...

παρε τα χαπακια σου...ξεκουρασου και ολα μια χαρα θα ειναι...

ειναι πολυ συχνο φαινομενο το αιματακι...

εγω ειχα αιμοραγια τρελη...και μια χαρα ηταν το σπορακι μου :)

φιλια και οχι αγχος :kiss:;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαπια απο το στομα μου ειπε τον 100 να παρω 2-2-2 τα κολπικα πως θα τα παρω?1 πρωι μεσημερι βραδυ?Μηπως υπαρχει περιπτωση να αλλαζω μηνα?περιμενα 10 με 12/6 περιοδο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ουλτοτζεσταν ειναι μονο ενα ειδος....δηλαδη τα ιδια χαπια μπορεις να τα βαλεις κολπικα ειτε να τα παρεις απο το στομα...

απλα οταν τα βαζεις κολπικα μειωνενται οι παρενεργειες τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρτην ενα τηλεφωνο και πες στο γιατρο για ενδοκολπικα. να δεις που θα σου πει οκ. ισα ισα ειναι καλυτερα. εμενα ο δικος μου μου ειχε πει οτι δρουν πολυ πιο γρηγορ ακαι πιο δυνατα αν τα παρεις ενδοκοπλικα. δεν ξερω ομως μηπως πρεπει να αλλαξει η δοση. οποτε παρε να ρωτησεις!!!!

αφου εισαι 4 εβδομαδων και 5 ημερων ,σε 2 μερες αλλαζεις μηνα. αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο απο τωρα η αλλαγη μηνα. πεσε να ξαπλωσεις να δεις και τα μεσημεριανα(που λεει και η ερι) και μην αγχωνεσαι για τιποτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι βρε κοπελιά. Όλες το έχουμε περάσει, δεν είναι τίποτα σοβαρό πάρε τα χάπια σου και όλα καλά θα πάνε.

Αυτά τα έχει η εγκυμοσύνη και ειδικά αν είσαι στην αλλαγή του μήνα.

Επίσης αν είχες κάνει σεξ και αυτό επηρεάζει...εμένα αυτό μου είχε συμβεί!!! :blush:

Νόμιζα πως κάτι δεν πήγαινε καλά και έτρεξα αμέσως να πάρω τα utrogestan, όπως μου ειπε ο γιατρός. Όταν όμως του είπα από κοντά ότι τότε είχαμε κάνει σεξ και είδα το αιματάκι τότε γέλασε και μου είπε προσοχή όχι εντάσεις!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι σεξ δεν καναμε ακομα, φοβαμαι .Θα περιμενω να παμε στο γιατρο πρωτα και να δω τι θα μας πει.Τελικα εβαλα ενα κολπικα και θα ξαναβαλω το βραδυ και σαν να ηρεμησα λιγο.Νομιζω οτι πρεπει να καθαριζει ο κολπος μου.Αν ηταν κατι κακο νομιζω θα πονουσα πολυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο το μωρακι σου.στην 2η εγκυμοσηνη ειχα αιμα στην αλλαγη του μηνα.αλλα στην αρχη που δεν το ηξερα ειχα περιπου πανω απο μια εβδομαδα.πηρα τηλ την γιατρο μου αλλα δεν μπορουσε να με δει γιατι ηταν αρχη και δεν θα φενωταν τιποτα.για να φανταστης εμαθα οτι ειμαι εγκυος 2.5 εβδομαδες.μονο απο την χοριακη παρακωλουθουσαμε την εξεληξη του.μην ανχωνεσε επιρεαζεται πιο πολυ αυτο απο οτι εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαση χοριακης αν αυριο ειναι διπλασιασμενη, θα ειμαστε κοντα στο 540, αρα την παρασκευη θα μπορεσουμε να το δουμε γιατι μου ειπε πανω απο 800 μοναδες θελει για να φαινετε!!Βουλα ενω ειχες αιμα οπως λες μια εβδομαδα πονουσες κι ολας?

Επειδη ειμαι μεσα στον πανικο οταν συμβαινει κατι τωρα καταλαβα πως δεν ηταν και τοσο αιματακι τελικα, αλλα αχνο ροζαλι οπως οταν καθαριζουμε ενω τελειωνουμε περιοδο και σχεδον εχει ξανακιτρινισει οπως αρχικα!Συγνωμη για τις λεπτομερειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia32 έγραψε:

Βαση χοριακης αν αυριο ειναι διπλασιασμενη, θα ειμαστε κοντα στο 540, αρα την παρασκευη θα μπορεσουμε να το δουμε γιατι μου ειπε πανω απο 800 μοναδες θελει για να φαινετε!!Βουλα ενω ειχες αιμα οπως λες μια εβδομαδα πονουσες κι ολας?

Επειδη ειμαι μεσα στον πανικο οταν συμβαινει κατι τωρα καταλαβα πως δεν ηταν και τοσο αιματακι τελικα, αλλα αχνο ροζαλι οπως οταν καθαριζουμε ενω τελειωνουμε περιοδο και σχεδον εχει ξανακιτρινισει οπως αρχικα!Συγνωμη για τις λεπτομερειες.

Anastasia μου προσπάθησε να μην πανικοβάλλεσαι. Γιατί το μεταφέρεις και στο μωρό σου. Ειδικά στην αρχή, οι περισσότερες κοπέλες έχουν λίγο αίμα, συνήθως όταν αλλάζουν μήνα. (Εγώ στην εγκυμοσύνη μου, είχα ατέλειωτη αιμορραγία από την αρχή μέχρι το τέλος, και δόξα το Θεό, όλα πήγαν καλά)!

Θα προσέχεις τον εαυτό σου, δεν θα σκύβεις, δεν θα κουράζεσαι, και θα φροντίζεις να ξαπλώνεις και όλα θα πάνε κατ' ευχήν.

Πολλά φιλιά, καλή συνέχεια :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν θυμαμαι να πονουσα.αλλα οτι ειχα αιματακι σαν ροζαζι και καφετι.μην ανχωνεσαι.και στην πρωτη εγκυμοσηνη το ειχα και μαλιστα πιο λιγες ημερες ενω στην 2η παρα πανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.

Μη φοβάσαι,οι περισσότερες έχουμε δει αίμα.

Στην κόρη μου έπαιρνα τα ultrogestan για 3μήνες,διότι είχα πολύ αίμα & στη 2η εγκυμοσύνη είχα λίγο ροζ για μερικές μέρες.

Ξάπλα φαντάζομαι θα σου είπε να είσαι & βέβαια όχι άγχος.

καλή συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη φοβασαι..εγω εχω αιμα καφε και πιο ανοιχτο απο την πρωτη μερα.ειναι ηδη 20 μερες αλλα ολα οκ μεχρι στιγμης.ακουσα και για κοπελες που ειχαν σε ολη την εγκυμοσυνη..να φοβηθεις αν πονεσεις παρα παρα πολυ και εχεις πολυ αιμα.ολα θα πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

πώς είσαι σήμερα? ελπίζω καλύτερα...

κ εγώ είχα ροζ στο τέλος του 2ου μήνα κ πήρα utrotzestan κ όλα πήγαν καλά. Μείνε βέβαια στο κρεβάτι για λίγο κ χαλάρωσε...πότε θα πας στο γιατρό να σε δει κ να σου πει τι να κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειχα αιμα αλλες φορες καφε αλλες κοκκινο και αλλες ρπζ εκατσα 2 εβδομαδες ξαπλα και περασε τωρα ειμαι 8 εβδομαδων και 5 ημερων , μην ανησυχεις συμβαινουν αυτα στην εγκυμοσυνη , θελει ηρεμια , ξεκουραση και καλη διατροφη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα και εγώ ροζ ακριβώς την 28η μέρα του κύκλου.

Είναι φυσιολογικό.

Από την αλλαγή του μήνα ή την εμφύτευση.

Μην ανησυχείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ειμαι 32 χρονων κ προσπαθω απο οκτωβριο του 2022 αμεσως μετα το γαμο μας....με τεστ ωορηξιας βεβαια π δεν την εβρισκα ποτε γτ ο κυκλος ηταν οτι να ναι...μ ειπε να καουμε απλα μεχρι 5 κυκλους προκλησης κ.μετα εξωσωματικη...δεν μ ειπε καν να κανω ενεσεις μαζι με χαπια κ να παμε σπερματεγχυση...δεν μ εβαλε καν ορμονολογικες....σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα ειναι αψογα...δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει...δεν εχω συλλαβει ουτε μια φορα
    • Αχ @Xrisa95 χτύπησες φλέβα με την ερώτηση σου! Εγώ προσωπικά δεν ξεχνάω λεπτό ότι είμαι έγκυος 🤰!! Ακόμα και το βράδυ τινάζομαι απότομα πολλές φορές γιατί φοβάμαι μην έχω κακή στάση για το έμβρυο 🤣🤣🤣 ότι να ναι!! @ΛΕΥΚΗ @Antonia2 αυτό το συζήτησα με την γιατρό προχθές! Μου είπε ότι δεν είναι καλό να αντιμετωπίσουμε την έγκυο σαν άρρωστη και καλά είναι να κάνουμε ότι κάναμε και πριν αλλά σε ήπια μορφή! Και όταν γύρισα να της πω για το βάρος ότι σηκώνω το πολύ 3-4 κιλά μου είπε " εσύ άσε τα 3-4 κιλά" και της λέω ότι υπάρχουν έγκυες που σηκώνουν περισσότερα και μου είπε ότι γυναίκες που έχουν και άλλα παιδιά δεν υπάρχει θέμα αλλά σε γυναίκες που είναι από υποβοηθούμενη αναπαραγωγή είναι πιο αυστηροί!!  Εντάξει εγώ το βρίσκω υπερβολικό πάντως 3-4 κιλά δεν είναι κάτι!! Φυσικά εγώ πλέον ούτε αυτά σηκώνω γιατί δεν θέλω να κάνω του κεφαλιού μου!
    • Καλησπέρα. Δεν έχω τα συμπτώματα των πρώτων ημερών αλλά νιώθω ένα τράβηγμα και πρήξιμο μόνο στην κοιλιά.  Αύριο θα είναι η 10η μέρα από την εμβρυομεταφορα και σκέφτομαι να κάνω ένα τεστ που έχω. Τι λες θα δείξει κάτι; Ο γιατρός είπε να κάνω χοριακη στις 8 Ιουλίου αλλά δεν αντέχω 
    • Μακαρι να ερθουν ολα καλα για ολες μας!!!🙏❤️🧿 Την αλλη Τεταρτη εχω γιατρο!! Ανυπομονουμε μ τον αντρα μου!!! Καλη αρχη μ το νεο γιατρο κ με τη νεα προσπαθεια!! 🤞🤞❤️❤️❤️❤️ Χαρηκα πολυ μ τα νεα σου Ελισσαβετ μου!!! Το οτι εισαι ηρεμη παιζει τεραστιο ρολο νομιζω κ βοηθαει πολυ!!  Ευχομαι πολυ πολυ συντομα να κρατας θετικη χοριακη!!!🙏🤰✨️🤞🥰 Να μας γραφεις τα νεα σου!!
    • Ο γιατρός δεν είμαι αλλά πιστεύω κακος δεν το κοίταξε πριν κάνετε πρόκληση η προλακτινη είναι ένα βασικό εμπόδιο που θεωρώ έπρεπε να ξεπεραστεί πρώτα πριν προχωρήσετε  εγω πρόκληση δεν χρειάστηκε να κάνω γιατί ρύθμισα την ωορρηξία με το χάπι για την προκαλακτινη με την ενδοκρινολόγο  τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται;  Ρωταω γιατί περίπου εχουμε τα ίδια θεματάκια ( εντάξει σίγουρα από γυναίκα σε γυναίκα διαφέρουν ) εγω τότε που προσπαθούσα για το πρώτο μωρο ήμουν 33 είχε περάσει ένας χρόνος και κάτι αλλά κουβέντα για εξωσωματική δεν μου είχε πει 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...