Μετάβαση σε περιεχόμενο

"SOS" ΠΟΛΥΠΟΔΑΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟΥ ΣΕ ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ!!


Recommended Posts

KORITSAKIA MOU TA FWTA TAS 8ELW!!! AKOUSTE THN ISTORIA MOU..EIMAI 23 XRONWN,EIMAI SE PROWRH EMMHNOPAYSH EDW K 7 MHNES,EKANA OMWS KAPOIA DUNATH 8ERAPEIA GIA 4 MHNES GIA NA FTIAKSOUME LIGO TIS ORMONES MOU K NA KSEKINHSW EPITELOUS PROSPA8EIES GIA NA MEINW EGKUOS ALLA......PANW POU TELH TOU MHNA 8A BAZAME MPROS..ME TON ANTROULH MOU,KANW ENDOKOLPIKO UPERHXW K MOU BRHKAN ENDOMHTRIO POLUPODA 8 EKATOSTA!! :ohmy: TO PROVLHMA MOU EINAI OTI PREPEI NA AFAIRE8EI OPWSDHPOTE GIATI EKTOS APO OTI EXW TRELH AIMORRAGIA 15 MERES TWRA K NIW8W KOMMATIA, O GIATROS MOU EIPE OTI SE PERIPTWSH POU MEINW EGKUOS 8A APOBALLW! :( EIMAI KATASTENAXWREMENH GIATI TWRA EINAI EUKAIRIA POU FTIAKSANE OI ORMONES MOU NA PROSPA8HSW GIA MWRAKI..K O POLUPODAS ME PAEI POLU PISW..DEN EXW POLLA PERI8WRIA GIA NA MEINW EGKUOS.. 8ELW NA MA8W AN PONAEI K AN KSEREI KAMIA POSO DIASTHMA META THN AFAIRESH TOU MPOREIS NA MEINEIS EGKUOS???UPARXEI PERIPTWSH H AFAIRESH TOU NA DHMIOURGHSEI PROVLHMA STH MHTRA?? TON GIATRO DEN TON RWTAW GIATI EINAI MPAMPOULAS!!!!OTI K NA TOU PW ME KOITAEI ME STRAVO MATI! SAS PARAKALW PEITE MOU OTI GNWRIZETE,8A ME BOH8HSETE POLU GIATI EIMAI MES TO AGXOS!! EUXARISTW! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπαμπουλας???για βαστα βρε Ελενα μου!τι σοι γιατρος ειναι αυτος που δεν μπορει να σου εμπνευσει γαληνη και την αισθηση οτι μπορεις να τον εχεις στο πλαι σου και να τον ρωτας τα παντα!Δεν εχω αναλογη εμπειρια,αλλα μηπως να πηγαινες σε εναν πραγματικο γιατρο και ανθρωπο μαζι?Πρεπει να σου λυθουν ολες οι αποριες καλη μου!ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου κατα πρωτον μαλλον πρεπει ν'αλλαξεις γιατρο!αν δεν νιωθεις ασφαλεια κ ανεση να συζητας τα παντα για την υγεια σου...τοτε τι να τον κανεις??? :huh::dry:

πριν 2 μηνες εκανε η μαμα μου εγχειρηση αφαιρεσης πολυποδα 3 εκατοστων...βεβαια εκεινη ειναι 43 χρονων....η εγχειρηση απ'οτι μου ειπε κρατησε μιση ωρα περιπου.μετα πονουσε λιγακι κ πηρε εξιτηριο την επομενη μερα!βεβαια ρωτησε τον γιατρο σε τετοια περιπτωση μια γυναικα μπορει να μεινει εγκυος??(καλα δεν μιλουσε για κεινη... :P απλα επαιρνε πληροφοριες) κ της ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα...δεν ρωτησε ομως μετα απο ποσο καιρο.το μονο που της ειπε να προσεξει ειναι να μην σηκωνει βαρη για 2 μηνες.α!κ της ειπε κ αυτο που ειπες κ συ οτι δεν ''κρατιεται'' το παιδι αν υπαρχει πολυποδας... :(

δεν ξερω τιποτε αλλο,αλλα πιστευω αν τον αφαιρεσεις συντομα,δεν θα εχεις προβλημα μετα...

επισης η γνωμη μου ειναι ν'αλλαξεις οπωσδηποτε γιατρο κ να παρεις κ αλλες γνωμες... :dry:

ο γιατρος της μαμας μου ειναι πολυ καλος κ το κυριοτερο ειναι...ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!η μαμα μου μιλαει με τα καλυτερα λογια γι'αυτον!!

ελενα μου αν μενεις αθηνα,μπορω να σου πω ποιος ειναι μηπως θελεις να τον δεις!!παντως οτι θελησεις πες μου...στειλε μου πμ!!!θα ειναι καλο να παρεις κ αλλες γνωμες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha elega oti basiko einai na dhis ligo ti dhiatrofi sou .kala ine na tros mono oma - salates kai fruta gia ena dhiastima kai na bris ena kalo omoiopathitiko .Oso eksartiese apo farmaka kai ormones to soma sou tha sinehisi na antidrasi , ise mono 23 kai ehis apiro xrono na kanis to moro sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALH SOY MERA GLYKO KORITSAKI!!!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΥΡΑ ΜΟΥ ΕΠΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙ....ΑΛΛΑ ΤΖΙΦΟΣ!!!!

ΚΑΠΟΙ ΑΣΤΙΓΜΗ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΚΑΜΟΙΑ 20ΡΙΑ ΜΕΡΕΣ...ΕΙΧΑ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΛΥΠΟΔΑ!!!!!ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΗΚΑ!!!!!

ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ.....ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ....ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΕΦΥΓΑ!!!!!ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΓΩΓΗ ΜΟΥ...ΠΟΟΟΟΟΛΥ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ...ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ ΠΗΡΕ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ!!!!!

ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ...ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ!!!!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΡΘΡΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΜΒΑΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!!

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ...ΛΙΓΑ ΠΟΝΑΚΙΑ....ΠΡΟΣΕΧΑ ΛΙΓΟ...ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!

ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!

Α....ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟ...ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΟΤΕς ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ!!!!!!

ΦΙΛΙΑ ΚΙΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο'μένα,

μια φίλη μου είχε πολύποδα, τον αφαίρεσαι και ο γιατρός της της είπε μετά τη δεύτερη περίοδό της οτι μπορεί να μείνει έγκυος. Ο λόγος που της είπε οτι πρέπει να βγει άμεσα είναι οτι λόγω οτι τον είχε στη μήτρα ήταν πολύ δύσκολο να συλλάβει. Τώρα είναι 3 μηνών και τρισευτυχισένη.

Πάρε πάντως και μια δεύτερη γνώμη, ίσως θα είναι καλύτερα να έχεις ένα γιατρό που δε θα φοβάσαι να συζητήσεις μαζί του.

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να τα αφήσεις όλα πίσω σου και να έρθει το παιδάκι που τόσο επιθυμείς.

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στεναχοριεσαι καθολου μα καθολου για τον πολυποδα. 1 κυκλο θα χασεις μονο...εβγαλα εμδομητριο πολύποδα τον Σεπτέμβρη, η επεμβαση γινεται υστεροσκοπικα κρατάει 20 λεπτά, μόλις ξυπνήσεις πονας λίγο σαν περίοδο και μετα απο 1 ωρίτσα το πολυ φεύγεις κανονικά. Πρέπει να σου έρθει περίοδος μετα την αφαίρεση και στον επόμενο κύκλο ξεκινάς κανονικά. Μετα την αφαίρεση στον επόμενο κύκλο ξεκίνησα την σπερματεγχυση!!Δεν θα χάσεις χρόνο και πρέπει να τον βγάλεις αν είναι ενδομήτριος..δεν αφήνει χώρο στο μωράκι να εμφυτευτει και να μεγαλώσει. Σου εύχομαι οτι καλύτερο και γρήγορα με ενα μωράκι στην κοιλιτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α! και οσο αναφορά τον γιατρό πρέπει να νιώθεις πολύ ανετα μαζί του να τον ρωτάς και την τελευταία βλακεία..μετα δηλαδή που θα μείνεις εγκυος και θα έχεις τόσες ανησυχίες τι θα κάνεις?? Οσο αναφορά για την μήτρα κανένα απολύτως πρόβλημα οταν βγεί θα είναι σαν να μην υπήρχε ποτέ τιποτα γι'αυτο το κάνουν υστεροσκοπικα και οχι με αποξεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κολλητή μου είχε το ίδιο και τώρα βλέπουμε παρέα την κορούλα της. Μην αγχώνεσαι θα χάσεις έναν κύκλο και μετά με ηρεμία θα δεις ότι θα αποκτήσεις το μωράκι σου. Όσο για τον γιατρό …. Να τον ρωτάς τα πάντα και ας στραβώνει. Ειδικά ο γιατρός μας πρέπει να είναι πρώτα «φίλος μας» για να μπορούμε να του μιλάμε άνετα αν του κρατάμε μυστικά ή δεν του λέμε τις απορίες μας είναι δώρο άδωρο. Ηρέμισε η καλή ψυχολογία είναι πολλές φορές η καλύτερη θεραπεία!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσακι μια φιλη της αδερφης μου ανακαλυψε στην εγκυμοσυνη τον πολυποδα και γεννησε μετα απο 9 μηνες μια χαρα σε πληροφορω..τωρα δε ξερω κατα ποσο παιζει ρολος το μεγεθος και καλα ειναι να μη ρισκαρεις...πηγαινε σε ενα γιατρο καλο εδω μπορεις να ακουσεις καλους γιατρους ..απο που εισαι και παρε και αλλη γνωμη δε χανεις τπτ..μαχαιρι ειναι ρωτα κιαλλου και αλλαξε τον το μπαμπουλα διοτι στην εγκυμοσυνη που θασαι με το τηλ ακγαλια γιατι οτι και να γινει θα φοβασαι λογικο ολες το πααινουν τι θα γινει?θα βγαλει το βουρδουλα?απο που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ την έχω κάνει δυο φορές! Τη δεύτερη την έκανα τον Μάρτη. Όπως σου τα είπαν τα κορίτσια είναι. Δεν είναι απολύτως τίποτα και τρέξε κανόνισέ το όσο πιο γρήγορα μπορείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

babanam έγραψε:

tha elega oti basiko einai na dhis ligo ti dhiatrofi sou .kala ine na tros mono oma - salates kai fruta gia ena dhiastima kai na bris ena kalo omoiopathitiko .Oso eksartiese apo farmaka kai ormones to soma sou tha sinehisi na antidrasi , ise mono 23 kai ehis apiro xrono na kanis to moro sou[/quot

H ALH8EIA EINAI OTI EXW ENA 8EMATAKI ME TH DIATROFH MOU..ALLA EUTUXWS DEN EXW PARAPANISIA KILA POU SIGOURA 8A EPIVARUNE TH KATASTASH.. EXW AKOUSEI OTI H OMOIOPA8HTIKH EXEI KALA APOTELESMATA KAI SUGKEKRIMENA GIA THN PROWRH EMMHNOPAUSH ALLA DUSTUXWS DEN EXW VREI KAPOION OMOIOPA8HTIKO KONTA STO PERISTERI POU MENW!!EXW ELAXISTO ELEU8ERO XRONO GIA NA PHGAINW MAKRUA. AN GNWRIZEI KAPOIA KOPELA 8A ME VOH8OUSE!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Μπαμπουλας???για βαστα βρε Ελενα μου!τι σοι γιατρος ειναι αυτος που δεν μπορει να σου εμπνευσει γαληνη και την αισθηση οτι μπορεις να τον εχεις στο πλαι σου και να τον ρωτας τα παντα!Δεν εχω αναλογη εμπειρια,αλλα μηπως να πηγαινες σε εναν πραγματικο γιατρο και ανθρωπο μαζι?Πρεπει να σου λυθουν ολες οι αποριες καλη μου!ευχομαι ολα να πανε καλα!!

TO EUXOMAI KAI SE EUXARISTW PARA POLU!! PREPEI NA VRW ENAN KALO GIATRO,EXW PAEI SE POLLOUS KAI OLOI MOU DEIXNOUN OTI ME EKMETALLEUONTAI LOGO THS PERIPTWSHS..MONO TA LEFTA TOUS NOIAZOUN...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...