Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο9


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσακια μου, σχετικα με τη δωρεα των βλαστοκυτταρων εχει καμμια το τηλεφωνο που επικοινωνεις για ενημερωτικο υλικο?????

http://hcbb.bioacademy.gr/index.php?opt ... t&Itemid=3

Για ενημερωτικό υλικό δεν ξέρω. Αυτό που ξέρω είναι ότι έχει κάτι σαν ενημερωτικά sessions στα οποία μπορεί κανείς να πάει να μάθει ό,τι θέλει! Αν ψάξεις στο σάιτ λέει τι και πώς.

Αγγελικούλα, ιδέα δεν έχω ούτε φαινόταν κάτι στον κανονικό υπέρηχο τουλάχιστον. Φαντάζομαι ονειρεύεσαι ροζ κορδελάκια ε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

xaxaxaxa na sou pw omws tin alitheia mou exw mia adinamia sta ksanyhoulia mwrakia :P fisika opws kai na nai to mwraki mou tha to latreuw kai tha tou foraw roz kordelakia :):):)

kala vre kuo einai idea mou i exoume ginei ligotero omilitikes apo pote??? kalokairiase kai skorpisame?? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είναι ιδέα σου. Καλοκαίριασε και σκορπίσαμε... στα πατώματα απ' τη ζέστη! Πραγματικά κι εγώ δυσκολεύομαι να πάρω τα πόδια μου μέχρι τον υπολογιστή Αγγελικούλα. Τρελή ζαλάδα. Πάω να ξαναλιώσω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνύχτα κοριτσάκια!!!

Εφαγα καρπούζι το απογευματακι και τρέχω συνεχώς τουαλέτα...αλλά το ήθελα σαν τρελή το άτιμο!!!

Προβλέπω δύσκολη νύχτα :S:S:S

Μήπως να κοιμηθώ στην μπανιέρα σήμερα για πιο εύκολη πρόσβαση για πιπι;;;; :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Βασούλα, πώς πήγε; Εδώ ήταν η πιο δύσκολη νύχτα so far. Πέταξα και το μαξιλάρι λόγω ζέστης και...

Έτσι μου 'ρχεται να πάω να κοιμηθώ στη μάνα μου σήμερα. Εκτός κι αν εγκαθιστούν air condition μέσα σε μια μέρα. Τουλάχιστον κατάλαβα ότι η μπέμπα κόβει βόλτες και το βράδυ, απλώς εγώ κοιμάμαι σαν βόδι και δεν καταλαβαίνω :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!

πωπω αποχη!!!!

μα τι εγινε βρε κοριτσια ολες στην παραλια εισαστε??? :P

εγω παντως σχετικα με τη ζεστη.. καθε καλοκαιρι γκρινιαζα στον αντρα μου οτι μου εκανε το δωματιο ψυγειο με το κλιματιστικο και κρυωνα, φετος εχω αναλαβει εγω το χειριστηριο και ο αντρας μου σκεπαζεται!!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

kuo μου ευχαριστω για τη διευθυνση...

αληθεια κοριτσια το εχουμε συζητησει ξαμα αλλα δεν θυμαμαι..

οι περισσοτερες γ :silly: ια δημοσια τραπεζα λεγατε για τη φυλαξη???

κι εγω προς εκει κατευθυνομαι, μονο που μας εχει βαλει ιδεες τωρα και ενα φιλικο ζευγαρι στην αγγλια οπου κανεις φυ :silly: λαξη για δικη σου χρηση αλλα καμμια σχεση με τις εδω ιδιωτικες και βασικα σε καλυπτουν και νομικα εκει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από εμένα!!!τι ζέστη είναι αυτή βρε κορίτσια;;;πωπω ένα από τα χειρότερα βράδια μου εχθές και δυσυτχώς δεν θα είναι το τελευταίο..θα λιώσουμε!!!!

μόλις επέστρεψα από τράπεζες και τα σχετικά...το φαγάκι μου είναι έτοιμο αφού σηκώθηκα αξημέρωτα πάλι και κάθισα να δω τα νέα...

βρε Μαράκι μου τι ήταν αυτό που πάθατε;;;πωπω ευτυχώς είναι καλά η μικρή Έλλη!!!περαστικά της βρε κοπέλα μου!!!

kuo Μου μεγειά τα καινούργια σας πραγματάκια!!!

εγώ σκέφτομαι την αλλη εβδομάδα να πάω να δω τις κλινικές..αλήθεια έχει πάει καμία, πρέπει να κλείσεις ραντεβού;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Να σας πω και τις περιπέτειες μας.....

Η Έλλη μου είχε να κάνει 3 μέρες πυρετό και ήταν σχεδόν καλά και από τον βήχα.

Το Σάββατο το απόγευμα μια φίλη βάφτιζε τον γιόκα της και πήγαμε. Όταν τελείωσε η βάπτιση το μόνο που θέλαμε με τον άντρα μου ήταν να πάμε στο σπίτι να αλλάξουμε και να πιάσουμε από έναν καναπέ στην δροσιά του air condition μαζί με καρπούζι και τυρί.

Έτσι σταματήσαμε στο σούπερ μάρκετ να ψωνίσουμε και μας βγήκε το καρπούζι ........ εκεί που ψωνίζαμε γλύστρησε το κοριτσάκι μου και έπεσε στα πλακάκια και χτήπυσε πίσω το κεφαλάκι της! Την πήρε αγκαλιά ο άντρας μου και της γύρισαν τα μάτια και λυποθύμησε.... την συνεφέραμε γρήγορα και όπως είμασταν φύγαμε για εφημερεύον νοσοκομείο. Πηγαίναμε τρέχοντας στον δρόμο σαν τρελοί, η μικρή είχε υπνηλία και έκανα του κόσμου τα χαζά για να την κρατάω ξύπνια.

Εκεί της έκαναν ακτινογραφία η οποία δεν έδειξε κάποιο κάταγμα αλλά μας έκαναν 3η μερη εισαγωγή για παρακολούθηση. Ευτυχώς το κοριτσάκι μου δεν είχε άλλα συμπτώματα που να προέρχονται από το χτύπημα. Ο βήχας της όμως επειδινώθηκε και ανέβασε και το βράδυ πυρετό. Την επόμενη μέρα ήταν πολύ καλύτερα, μέσα στην ζωηράδα. Οι συνθήκες του νοσοκομείου όμως ήταν χάλια (από που να αρχήσω....... :angry::angry::angry: τρομερή ταλαιπωρία και ανοργανοσιά )και υπογράψαμε με τον άντρα μου και εχθές το βδάδυ την βγάλαμε.

Μια από αυτές τις μέρες θα την πάω σε νευρολόγο ιδιώτη να την δει και αυτός να μας πει την γνώμη του καθώς και στην παιδίάτρο μας γιατί αν περιμέναμε από το νοσοκομείο ...... αφήστε!

Την λογική τους δεν μπορώ να την καταλάβω, πας στο νοσοκομείο, σε εξυπηρετούν στο άρπα κόλα και μετά σε προωθούν σε ιδιώτες εξωτερικούς ιατρούς με τον τρόπο τους....

Όταν είπαμε ότι θέλουμε να την βγάλουμε μας λένε μα γιατί? Θέλει και ερώτημα δηλαδή?

Μαρία μου περαστικά στην κουκλίτσα σου. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα σοβαρό........

Άστα να πάνε για τα δημόσια νοσοκομεία.....Πάλι καλά που την κάνανε εισαγωγή και της κάνανε όλες τις εξετάσεις :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!σημερα εχω γιατρουλη θα δουμε το μπεμπη κ θα παρακαλεσω το γιατρο να κοψει τις υστεριες κ να μαφησει να βγω απτο καβουκι μου ξανα! τρεχω σας διαβασω ενω παραλληλα διπλωνω ρουχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα!!!!Ξύπνησα με τα χίλια ζόρια!

Βασιλική, και εγώ ακριβώς σαν εσένα με το aircondition: Παλιά γκρίνιαζα και τώρα το έχω συνέχεια ανοικτό! Μόνο που σκέφτομαι να αγοράσω τον υγραντήρα του μικρού λίγο πιο νωρίς γιατί ξυπνάω και νοιώθω πολύ ξερό το λαιμουδάκι μου :S

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα...Το είχα πάρει πατριωτικά για την προηγούμενη βδομάδα αλλά... λόγω μουντιάλ άντε πείσε άντρα να τρέχετε δεξιά και αριστερά (είναι και η ζέστη και βαριέμαι ακόμα και να τον πείσω!!)

Μαράκι, περαστικά!Τι τραβήξατε... φαντάζομαι την αγωνία σας...

Mitsi, σε χάσαμε! Πώς πάει το καινούργιο σπίτι? Τι κάνει η μαγευτική Σάμος που μου έχει λείψει πάρα πολύ? Στενοχωριέμαι που φέτος δεν θα καταφέρουμε να έρθουμε...

Η Marietta που βρίσκεται? Γιατί έχει εξαφανιστεί??

Kuo, που είναι οι φωτογραφίες του γάμου οεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

[/quote:37ie3eos]

αν ειναι δυνατον!ευτυχως που το παιδακι σας ειναι ενταξει.οσα φερνει η ωρα δε τα φερνει ο χρονος,το ιδιο ακριβως επαθε η ανηψια του κουμπαρου με σπρωξιμο απο αλλο παιδακι.ηταν στο παιδων πριν μια βδομαδα για 2 μερες αλλα συνηλθε χωρις προβληματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Καλημέρα και από μένα!!!!Ξύπνησα με τα χίλια ζόρια!

Βασιλική, και εγώ ακριβώς σαν εσένα με το aircondition: Παλιά γκρίνιαζα και τώρα το έχω συνέχεια ανοικτό! Μόνο που σκέφτομαι να αγοράσω τον υγραντήρα του μικρού λίγο πιο νωρίς γιατί ξυπνάω και νοιώθω πολύ ξερό το λαιμουδάκι μου :S

Ακόμα δεν έχω αγοράσει τίποτα...Το είχα πάρει πατριωτικά για την προηγούμενη βδομάδα αλλά... λόγω μουντιάλ άντε πείσε άντρα να τρέχετε δεξιά και αριστερά (είναι και η ζέστη και βαριέμαι ακόμα και να τον πείσω!!)

Μαράκι, περαστικά!Τι τραβήξατε... φαντάζομαι την αγωνία σας...

Mitsi, σε χάσαμε! Πώς πάει το καινούργιο σπίτι? Τι κάνει η μαγευτική Σάμος που μου έχει λείψει πάρα πολύ? Στενοχωριέμαι που φέτος δεν θα καταφέρουμε να έρθουμε...

Η Marietta που βρίσκεται? Γιατί έχει εξαφανιστεί??

Kuo, που είναι οι φωτογραφίες του γάμου οεο???

το σ/κ ειχε κατασχσει ο αντρας μου το λαπτοπ κ ετσι βρηκα ευκαιρια να ασχοληθω ξανα με χειροτεχνιες!εφτιαξα μια γλαστρα ψηφιδωτη!!!

(ποια σαμος,με καποια με μπερδευεις?!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

(ποια σαμος,με καποια με μπερδευεις?!!!)

Καλά, δε λειτουργώ :S:S:S:S:S Σόρρυ Μήτση μου, είχα καιρό να σου μιλήσω στο φόρουμ και σε μπέρδεψα... με τη Μαριέττα από τη Σάμο που πρόσφατα μετακόμισε (ίσως επειδή αρχίζουν τα nick σας από -Μ- :( )

Πάντως γενικά τελευταία όλο μπερδεύω και ξεχνάω πράγματα :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

mitsi1985 έγραψε:

Καλά, δε λειτουργώ :S:S:S:S:S Σόρρυ Μήτση μου, είχα καιρό να σου μιλήσω στο φόρουμ και σε μπέρδεψα... με τη Μαριέττα από τη Σάμο που πρόσφατα μετακόμισε (ίσως επειδή αρχίζουν τα nick σας από -Μ- :( )

Πάντως γενικά τελευταία όλο μπερδεύω και ξεχνάω πράγματα :huh:[/quote:2rp297ai]

μην ανησυχεις κ εγω εχω μειωμενη λειτουργικοτητα αποταν σταματησα τη δουλεια.αν δεν εχεις κατι να σε εχει στη τσιτα...!!! :dry: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!τι κανετε;2 μερες τωρα δεν κοιμαμε καλα,πολυυυ ζεστη!σημερα μας ψιλοκουνησε εδω στο Κιλκις!!αν αρχισουν και οι σεισμοι...τελεια...δεν θα κοιμαμε καθολου!Μαρακι περαστικα...φανταζομαι τρομαρα που πηρατε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εχω το λαπτοπ διπλα μου στη καυτη βεραντα με πολλη σκια ευτυχως κ συνεχιζω τη ψηφιδωτη γλαστρουλα μου!με εχει πιασει πυρετος δημιουργικοτητας κ φτιαχνω τσιμιδακια για μαλλια,διακοσμω κουτακια,(αντι να δοκιμασω επιτελους τις ικανοτητες μου στη κουζινα) :blush::S:blush:

καμια ιδεα για σχεδια στις γλαστρες????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα !!!!

πωπω αποχη!!!!

μα τι εγινε βρε κοριτσια ολες στην παραλια εισαστε??? :P

εγω παντως σχετικα με τη ζεστη.. καθε καλοκαιρι γκρινιαζα στον αντρα μου οτι μου εκανε το δωματιο ψυγειο με το κλιματιστικο και κρυωνα, φετος εχω αναλαβει εγω το χειριστηριο και ο αντρας μου σκεπαζεται!!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

kuo μου ευχαριστω για τη διευθυνση...

αληθεια κοριτσια το εχουμε συζητησει ξαμα αλλα δεν θυμαμαι..

οι περισσοτερες γ :silly: ια δημοσια τραπεζα λεγατε για τη φυλαξη???

κι εγω προς εκει κατευθυνομαι, μονο που μας εχει βαλει ιδεες τωρα και ενα φιλικο ζευγαρι στην αγγλια οπου κανεις φυ :silly: λαξη για δικη σου χρηση αλλα καμμια σχεση με τις εδω ιδιωτικες και βασικα σε καλυπτουν και νομικα εκει...

Καλημέρα Βασιλική...

Και εγώ θα τα δώσω στην δημόσια Τράπεζα (Εδώ στην Θεσσαλονίκη είναι στο Παπανικολάου και γίνετε και κάθε Τετάρτη πρωί σεμινάριο). Τι να σου πω... Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ψέματα αυτά που μας πλασάρουν οι ιδιωτικές Τράπεζες εδώ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω.... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsi1985 έγραψε:

καλημερα κοριτσια μου!!!σημερα εχω γιατρουλη θα δουμε το μπεμπη κ θα παρακαλεσω το γιατρο να κοψει τις υστεριες κ να μαφησει να βγω απτο καβουκι μου ξανα! τρεχω σας διαβασω ενω παραλληλα διπλωνω ρουχα

Άντε με το καλό Μίτσι μου. Να μας πεις όλες τις λεπτομέρειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Καλημέρα Βασιλική...

Και εγώ θα τα δώσω στην δημόσια Τράπεζα (Εδώ στην Θεσσαλονίκη είναι στο Παπανικολάου και γίνετε και κάθε Τετάρτη πρωί σεμινάριο). Τι να σου πω... Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ψέματα αυτά που μας πλασάρουν οι ιδιωτικές Τράπεζες εδώ αλλά ειλικρινά δεν ξέρω.... :S[/quote:3a6jjf7x]

κι εγω τα ιδια πιστευω για τις ιδιωτικες εδω, αλλα υποθετω οτι στο εξωτερικο δεν ισχυει το ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου...ειπα σιγα σιγα να παρ θεση και εγω εδω...βλεπω ολες μας παμε μια χαρουλα δοξα το θεο...πλεον τελος η δουλεια και αρχισα και τα μπανακια....με προσοχη βεβαια...αλλα εχει τοση ζεστη και 5 λεπτα απο το σπιτι η θαλασσα τι αλλο θελω? φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σχετικα με ΤΗΝ ΦΥΛΑΞΗ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ: Κατόπιν παρακολουθησης της διαλεξης του αιματολογου-βιολογου στο Παπανικολαου και εναν απο τους 4 ειδικους στις μεταμοσχευσεις του ιδιου νοσοκομειου, μονο που ακουσα οτι σε περιπτωση που χρειαστει κατι το μωρο...μακρια απο εδω και απο ολα τα μωρακια του κοσμου....ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΥΓΙΩΝ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΩΝ 1. ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΘΟΥΝ ΤΟ ΜΟΣΧΕΥΜΑ ΤΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΨΑΞΟΥΝ ΓΙΑ ΣΥΜΒΑΤΟ ΔΟΤΗ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΚΡΥΟΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ-ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ 2. ΚΑΙ ΠΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΟΥΝ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕΙΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 1 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ 5 ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ, ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΕΙΣ 100.000-150.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΑΓΓΛΙΑ, ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΛΠ. ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ....ΑΥΤΑ ΟΠΟΤΕΕΕΕΕ δεν χρηζει σκεψη για το τι θα επιλεξω, επισης κατι αλλο πολυ βασικο ειναι οτι καμια μα καμια ιδιωτικη τραπεζα δεν εχει αδεια λειτουργιας. Σκεφτειτε και αποφασιστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ένα παιδί, του οποίου τα βλαστοκύτταρα έχουν καταψυχθεί για να χρησιμεύσουν σε θεραπεία, εμφανίσει κάποια στιγμή λευχαιμία, τότε και τα κύτταρα αυτά θα εξελιχθούν αργότερα σε λευχαιμικά. Θα χρειαστεί, λοιπόν, το παιδί αυτό βλαστοκύτταρα ενός άλλου παιδιού, τα οποία είναι άγνωστο κατά πόσο και πού θα βρεθούν, αφού οι ιδιωτικές τράπεζες δεν ασχολούνται με την ιστοσυμβατότητα των κυττάρων που φυλάσσουν (ή στο λεγόμενο διεθνές δίκτυο αναζήτησης μοσχευμάτων netcord).

ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΦΤΑΝΕΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...