Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ.

ξερω πως κ θερμοκοιτιδα να μπουν δεν θα παθουν κατι.για το καλο τους θα ειναι.κ νιωθω ασχημα που τα λεω αυτα γιατι κ αλλα κοριτσια απο εδω γεννησαν κ μπηκαν τα μωρακια τους θερμοκοιτιδα οπως η πιτερ παν κ η νιου μαμυ.

αλλα με στεναχωρει παρα πολυ οτι θα πρεπει να φυγω απο το νοσοκομειο χωρις τα παιδια μου κ να πηγαινω ν τα βλεπω μεσα σε κεινα τα κουτακια διασωληνωμενα.αλλιως τα ειχα φανταστει.

συγνωμη ρε κοριτσια που σας μουρλαινω.

θα φυγω να παω καμια βολτα να περπατησω γιατι κανω κ τη μαλακια κ διαβαζω διαφορα στο ιντερνετ που με κανουν χειροτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Λιονταρακι

να μη στεναχωριέσαι και κλαις, γιατί αυτό επηρεάζει και τα μωράκια σου. ΄Ολα θα πάνε καλά, θα δεις. Τα μωρά θα πάρουν κι άλλο βάρος μέχρι να γεννηθούν. Και μάλλον καλά κάνεις και πας βόλτα, γιατί, όταν είπαν και σε μας για κάποιο πρόβλημα στο ένα μωρό και έψαχνα τα πάντα στο ίντερνετ, κόντεψα να τρελαθώ.

Την καλημέρα μου σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακι ηρεμησε!!

μην ανησυχεις, ολα καλα θα πανε! αλλωστε δεν γεννιουνται ολα τα μωρακια μεγαλα!!!

μα μην διαβαζεις τιποτα στο ιντερνετ που σε αγχωνει και να σκεφτεσαι μονο οτι σε λιγο ερχονται τα μωρακια σου!!!!

ακομη κι αν χρειαστουν θερμοκυτιδα για λιγο, μετα θα τα εχεις αγκαλια!!!! ;)

:):):):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι,

μη σε απασχολεί πόσο πολύ το βάρος από τη στιγμή που μεγαλώνουν και θα συμπληρώσουν τις απαιτούμενες εβδομάδες, αυτό έχει σημασία. Τα πνευμόνια τους θα είναι μία χαρά, και όσο για λίπος έχουν καιρό μπροστά τους για να αποθηκεύσουν. Άσε μετά θα κυνηγάμε τα κορίτσια μας να κάνουν δίαιτα.

Όσο για το Ιντερνετ καλό είναι για εγκυκλοπαιδικές γνώσεις, αλλά μιλάω εκ πείρας έχω αγχωθεί χωρίς λόγο τόσες πολλές φορές για διάφορα θέματα, που άρχισα να μαθαίνω σιγά σιγά το μαθημα μου.

Μην αγχώνεσαι και στενοχωρείς και τα μωράκια σου όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

αχ, λιονταράκι με στενοχώρησες και όχι για τα μωράκια που δεν είναι πολύ μεγάλα γιατί αυτό τελικά δεν έχει τόση σημασία αλλά επειδή δεν είσαι εσυ καλά. εγω κάθε φορά που λέω στο γιατρό για το βάρος δεν μου δίνει ιδιαίτερη σημασία, μου λέει ότι είναι πιό σημαντικό να γεννηθούν στην ώρα τους για να είναι ανεπτυγμενα τα όργανα και το ανοσοποιητικό και το βάρος θα το πάρουν έτσι κι αλλιώς πριν ή μετά τη γέννα. χθες 2 μέρες πριν τη γέννα δεν μου μέτρησε βάρος παρόλο που του είπα.

μόλις συνειδητοποίησα ότι χθες έκανα τον τελευταίο υπέρυχο στην εγκυμοσύνη :woohoo: γενικά αισθάνομαι λίγο περίεργα που τελειώνει η εμπειρία της εγκυμοσύνης...αισθάνομαι τα μωράκια να κινούνται και με πιάνει κάπως που σε λίγες μέρες θα είναι άδεια η κοιλιά μου...είμαι ευγνώμων που έζησα την εμπειρία της εγκυμοσύνης...

επίσης έχω πλέον τεράστια αγωνία!!!τελικά είμαι φυσιολογική, είχα αρχίσει να ανησυχώ με την αναισθησία μου! μου φαίνεται ότι θα είναι πολύ μεγάλη η σημερινή μέρα, έχω και πολλές συσπάσεις και ψιλοφοβάμαι να βγω έξω. νομίζω όμως ότι είμαι λίγο καλύτερα από χθες από συσπάσεις. πάντως κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ, με διαλείμματα βέβαια λόγω ζέστης!!!

λιλαλου περιμένουμε νέα απ΄το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky, κι εγώ έχω τρομερή αγωνία για τη γέννα. Χτες κοιτούσα την κοιλιά και σκεφτόμουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες που οι μπόμπιρες είναι μέσα. Τράβηξα χτες κι ένα δυο βιντεάκια με τη φωτογραφική μηχανή που φαίνεται να κάνουν ΄΄κύμα΄΄ μέσα στην κοιλιά, για να τους το δείξω όταν μεγαλώσουν.

Κατά τ΄άλλα... το βράδυ η κοιλιά ήταν πέτρα και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Επίσης έχει ανοίξει την τελευταία βδομάδα ΤΡΟΜΕΡΑ η όρεξή μου και τρώω συνέχεια.

Κάνω και κάποιες τελευταίες δουλειές, για να είναι όλα τακτοποιημένα σε περίπτωση που χρειαστεί να μείνω στην κλινική πολλές μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε αλικη, μετο καλο!!!

καλα βρε θηριο κοιμασαι 10 ωρες σε αυτη τη βδομαδα?!?!?!?!?!?!?!

εγω απο τον πεμπτο δεν βολευομαι και δεν ξεπερναω τις 7-8 :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω έχω τραβήξει βιντεάκι το ...κύμα, τέλειο!!!

εγω έχω πολύ όρεξη για γλυκά, τρώω τουλάχιστον 1 τη μέρα :P :silly: :P

δεν με πειράζει όμως, σε 2 μέρες θα αρχίσει η δίαιτα!!!έχω πάρει 11,5 κιλά, εσύ?

βασιλική σε όλη σχεδον την εγκυμοσύνη είχα τεράστιο πρόβλημα με τον υπνο, κοιμόμουν αργά ξυπνούσα από τις 6! τον τελευταίο μήνα έχω γίνει έτσι γαϊδουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky, πήρα 16,5 κιλά μέχρι τώρα. Ξεκίνησα 58,5 με 1.61 ύψος και τώρα είμαι 75. Πολλά μου φαίνονται αλλά κι εγώ έτσι πιστεύω ότι μετά τη γέννα θ΄αρχίσει η διαίτα. Ευτυχώς έχουμε και γυμναστήριο κοντά στο σπίτι και στο εξάμηνο ελπίζω να αρχίσω να πηγαίνω. Ο άντρας μου είναι διατεθειμένος να τα κρατάει τ΄αγόρια τα απογεύματα μόνος του καμιά ωρίτσα, ώστε να κάνω γυμναστική, για να χάσω τα κιλά και να αισθάνομαι καλύτερα. Βέβαια, όλα θα εξαρτηθούν από το πόσο ζωηρά θα είναι τα παληκάρια μας, γιατί, αν κρίνω από όσα κάνουν στην κοιλιά, θα μας βγάλουν το λάδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω πιστεύω θα τα χάσουμε τα κιλάκια, θα βοηθήσουν και τα μωράκια σ΄αυτό! εγω για τη χαλάρωση ανησυχώ γιατί η κοιλιά μου έχει γίνει τεράστια, μου φαίνεται αδύνατο να γίνει όπως ήταν! σημασία προς το παρόν έχει να γεννηθούν γερά τα μωράκια μας και αργά ή γρήγορα θα ξαναγίνουμε κορμαρες :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμενα!!!

Λιονταράκι με στεναχώρησες πολυ!

Οχι για το βάρος των μωρών βέβαια , αλλα γιατί είσαι σε αυτή την ψυχολογική κατάσταση...

Σε καταλαβαίνω όμως απόλυτα , όλες μας έτσι θα είμασταν....

Το μόνο που εχω να σου πω είναι πως τα μωράκια θα πάρουν και αλλο βάρος και αν χρειαστεί λίγο να μπουν στη θερμοκοιτίδα δεν θα πάθουν κάτι , ίσα ίσα θα είναι για το καλό τους...Εξαλλου τελειόμηνα θα είναι και δεν θα κινδυνευουν καθόλου...

Θα κάνεις υπομονή και μετα θα τα έχεις μια ζωή στην αγκαλιά σου...

Και θα σου πω αυτό που μου είχε πει η μαμα μου όταν γέννησα το γιο μου...Της έλεγα,δεν το πιστευω οτι εχω μωράκι και ξέρεις τι μου απάντησε

χαμογελαστη?'' Κι όμως είναι δικό σου και θα έιναι δικό σου για πάντα...''

Οπως και τα δικα σου,μόλις είναι άψογα από κάθε άποψη θα τα έχεις για πάντα δικά σου...

Μην κλαις αλλο,δεν τα βοηθάς καθόλου έτσι!!

Aliky,τα κιλα σου είναι ΑΨΟΓΑ!!!!Οπως και τα δικά σου Lilaloy!!!

Eγω στο γιο μου,πήρα 16 κιλα και είμαι 1,60..Ειχα ξεκινήσει 45 κιλα και έφτασα 61!!!!Αλλα όλα χάθηκαν!!Μακάρι πάλι να πάρω μόνο τόσα!!!!!Τέλειες είστε !!! Φτου φτου!!!

Να πω και τα νέα μου....

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα και όχι λόγω ζέστης!!!!!

Απλα είμαι στη δουλεια,κ@λ@βαράμε ενώ θα μπορόυσα να είμαι σπίτι και να κάνω ένα σωρό πράγματα!!!!κλααααααααααααααααααααψ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!!!!!

Και εγώ βλέποντας κάτι φωτογραφίες από νησια - ξέρετε η κλασική φώτο με μαγιω σε κάποια βράχια από διακοπές όσο είμασταν ελευθεοι- και αντικρίζοντας το κορμί μου λεω,ποπο τελικα ήμουν κορμάρα και εγινα η βιοχλαπάτσα!!!!

Εχω βάλει στόχο - δεν ξέρω το πότε βέβαια- και θα ξαναγίνω η κορμάρα που ήμουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΛΟ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΟΥΤΕ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ... ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΗΤΙΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΕΧΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΟΥ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι πάλι και εγώ.Είμαι αυτή που σας διαβάζω και σας χαίρομαι!!!Λιονταράκι μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου.Αφού τα μωράκια σου είναι καλά σε όλα μη φοβάσαι καθόλου.Θα πάρουν βάρος.Είναι σκληρό οτι θα φύγεις μοναχούλα αλλά σκέψου οτι είναι για το καλό τους και μετά ουυυυυ θα τρελλαθείς να τα έχεις αγκαλίτσα.

Αliky απο οτι κατάλαβα αύριο γεννάς ε??Πω πω ...με το καλό κοπέλα μου,να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τα μπουμπούκια σου..Πως σε νιώθω...έτσι ήμουν και εγώ οταν έμαθα οτι θα μπω με πρόκληση.Την τελευταία μέρα είχα φάει μια πίτσα μόνη μου!!!!Με το καλό ολα θα πάνε τέλεια!!!Και οι υπόλοιπες κοντεύετε!!!Άντε άντε!!!!!να ξεφουσκώνετε μια μια!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aliky έγραψε:

Ζένια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! αύριο θα πάω για προεγχειρητικό έλεγχο και την πέμπτη γεννάω!!!

Με το καλό με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή Αλίκη, όταν λες προεγχειρητικό έλεγχο εννοείς ότι θα κάνεις εισαγωγή στο νοσοκομείο από αύριο και όχι από την Πέμπτη?

Τρελαίνομαι!!! Πότε πέρασαν οι μέρες, δηλαδή αυτό το ΣΚ θα έχεις τα μωράκια σου, δηλαδή ότι προλάβουμε να πούμε σήμερα, από την επόμενη εβδομάδα θα μας γράφεις νέα για τρεις!!!

Να είσαι καλά Αλίκη και εσύ και τα μωράκια, μην αγχώνεσαι καθόλου, το μυαλό μας θα είναι σε σένα, χωρίς όμως να ανησυχούμε. Πολλά φιλιά, με το καλό να διαβάσουμε νέα σου σε μία εβδομάδα.

Είχα προετοιμαστεί ψυχολογικά να σου γραψω αύριο και με αιφνιδίασες με τον προεγχειρητικό έλεγχο :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειλικρινα σας ευχαριστω πολυ για το νοιαξιμο.ειμαι καλυτερα τωρα.πηγα κ μια βολτα στο κεντρο.πηγα χοντος κ χαζευα τα καλλυντικα κ ξεχαστηκα.θα παω κ για μπανιο.μια χαρα θα ειναι τα μωρακια μου.θα ειναι μινιον!

την παρασκευη θα ξαναπαω στο γιατρο να δουμε το ρυθμο αναπτυξης.μακαρι η παναγιτσα να βοηθησει τα παιδακια μου κ να πανε ολα καλα.

λιλαλου κ αλικη σας ευχομαι με το καλο μεσα απο την καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικάκι , να σου ευχηθώ και εγω με τη σειρα μου , διοτι μπαίνω πιο σπάνια και ίσως δε σε προλάβω!!!

Ολα αυριο στον έλεγχο να βγουν τέλεια και με το καλό να κρατήσεις αγκαλια το θαυμα της ζωής...τα πλαματάκια σου!!

Ολα να πάνε καλά και να είναι ανώδυνα!!!!

Να τα φιλήσεις στα πατουσάκια τους!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας διαβαζω πολυ πολυ καιρο! :blush::blush::)

και ειπα σημερα να γραψω...

αλικακι και λιλαλο με το καλο και στις δυο σας...θα ζησετε πραγματικα τις πιο ομορφες στιγμες σας..

με το καλο και στις 2 σας :)

λιονταρακι μην στεναχωριεσαι...εχω και εγω την ασχημη αυτη εμπειρια της θερμοκοιτιδας και ξερω πως ειναι....ομως δεν θα ειναι για πολυ καιρο..δες την θετικη πλευρα του πραγματος...θα τα παρεις σπιτι και θα εισαι πολυ χορτατη απο υπνο και ξεκουραστη για να σε τρεχουν μετα τα ζουζουνια σου... :)

πολλα φιλια σε ολες.... :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι μην μασας η θερμοκοιτιδα τελικα δεν ειναικαι τιποτα!

ειναι αγχος κτλ, το ξερω το εζησα, αλλα περναει και μετα ολα τελεια.

καλυτερα να ειναι εκει να τα ταιζουν με ειδικα γαλατα να παρουν καλο βαρος. και εμενα την μπουμπου μου την ενισχυσαν με σουπερ γαλα, τον μπεμπη λιγοτερο. τωρα ολα καλα, ειμαστε σπιτι και ειμαστε τελεια.

και να σου πω και κατι? δεν ξερω αν θα ακουστει ασχημα, αλλα μετα την καισαρικη μια γυναικα ως ενα σημειο ανακουφιζεται απο το οτι εχει αυτο το χρονο να συνελθει και να μπορεσει μετα πιο δυνατη να παρει τα παιδια της στα χερια της. η καισαρικη δυστυχως ποναει και θελει αναρρωση!τουλαχιστον για καποιες μερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι απο τις 12 το μεσημέρι στην γιατρό για την Β' επιπεδου... :silly: Οι μικρές δεν λεν ν' αλλάξουν θέση και έτσι δεν μπορούμε να τα δούμε καλά.

Μέχρι στιγμής μου είπε τα βλέπει όλα φυσιολογικά! :woohoo: Έχω φάει κάτι σπρωξίματα όμως ...κάτσε καλά....αλλά τίποτε αυτές τον χαβά τους.... :laugh:

Είμαι για καφέ τώρα και περιμένω στις 5 να ξαναπάω. Λέτε να βραδιάσω σήμερα; :blink:

Ας είναι αρκεί να είναι όλα καλά..υπομονή.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν είχα τον πόνο και τα καφέ που λες αλλά αισθανόμουν ένα βάρος και είχα συχνοουρία! Μακάρι να είναι κορίτσι μου συμπτώματα και να δεις ένα μεγάλο νούμερο χοριακής!!!
    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...