Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

Καλημέρα,vasiliki76! Την περασμένη Δευτέρα που τα μετρήσαμε ο ένας ήταν 2.172γρ. κι ο άλλος 2297γρ. Μέχρι σήμερα πρέπει να έχουν πάρει 100 γρ. ακόμη ο καθένας.

aliky, μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι όλα να πάνε καλά την Πέμπτη!

Αύριο θα πάω κι εγώ στο γιατρό και μπορεί να γεννήσουμε και την ίδια μέρα. Καλή συνέχεια, υπομονή μέχρι την Πέμπτη κι όλα θα πάνε καλά! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

λες να γεννήσουμε μαζί??? θα νιώσω λίγο καλύτερα αν έχω τόση συμπαράσταση!!!

έχω άπειρες συσπάσεις, φοβάμαι μήπως δεν προλάβω την πέμπτη :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Αλικάκη, μη μασάς πουθενά όλα καλά θα πάνε, αφού έκλεισες 37 εβδομάδες αυτό έχει σημασία. Εμένα και ο αδελφός, αλλά και η ανηψιά στις 37 εβδομάδες γεννήθηκαν και ήταν και ένα μωράκι. Να φανταστείς ο αδελφός έχει 1,85 ύψος. Στις 37 εβδομάδες τα μωράκια είναι πανέτοιμα ανεξαρτήτως βάρους.

Κοίτα να τα χαρείς μέσα στην κοιλίτσα σου, όσο είναι προλαβαίνεις.

Πολλά φιλιά να είσαι καλά.

Λίλα και εσύ με το καλό κορίτσι μου και με ένα πόνο, που ξέρεις μπορείς να γεννήσεις και με φυσιολογικό τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!!!

Καλή εβδομάδα και καλα μπανάκια σε όλες!!!

Βρε πόσα κοριτσάκια θα γεννήσουν τις επόμενες μέρες...!!!!Γιούπι!!!

Με το καλο Aliky , Lilaloy και όποια ξεχνάω...Να κυλήσουν όλα όμορφα και ήρεμα και να κρατήσετε τα θαυματάκια σας υγιέστατα στην αγκαλιά σας!!!

Soula123 , φαντάσου τι ακούω εγώ που μάλλον περιμένω δύο αγοράκια και έχω άλλο ένα αγόρι.Καλέ με λυπούνται!!!!Γκρρρρρ!!!!Τι χαζά είναι αυτά και μετα θυμούνται να σου πουν, ε...γερά να είναι...!

Λιονταράκι τι να πω και εγω για τον κουμπάρο και το ΄΄λάθος της φύσης΄΄

Κανένα σχόλιο,αλλα πολλα συμπεράσματα για το μυαλό του!!!!!!!!!!

Ζετούλα βουρ για μπάνια , βόλτες και σουβλάκια,εσύ έχεις λίγο καιρό ακόμη,χόρτασε τα όλα!

Ναταλάκι καλορίζικο!!!Τι ωραία που τακτοποιηθήκατε...

Να το χαρείτε και με το καλό να γεμίσει και με το τέταρτο αγγελούδι σας!!!

Εμέις ξεσκιστήκαμε - ειδικά οι μαμάδες μας- να καθαρίζουμε....Ενταξει δεν τρέχαμε κιολας αλλα κυριολεκτικα μας πήρε δύο μέρες,αλλα τελείωσε...

Είχε και ξυσίματα στο πάτωμα επειδή βάψανε πρόσφατα...

Πάντως είναι έτοιμο και σταδιακα μέχρι το ΣΚ θα μεταφερθούν και τα πράγματα.

Σήμερα θα πάμε για να αγοράσουμε κάποια τελευταία συμπληρωματικα από αξεσουαρ και μαστορέματα που κάνει ο άντρας μου...

Να ευχηθώ και στη minie , την καινούργια κοπελιτσα που μπήκε,όλα να πάνε καλα!

Σόρυ για την πολυλογία,είχα και δύο μέρες να μπω!!!χα!χα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη,lilaloy με το καλο κοριτσαρες!!!υγεια κ τιποτα για τα μωρακια σας!

πω πω πως περασε ολος αυτος ο καιρος που τα λεμε εδω στο μαμυ!φοβερο ετσι;

αλλαζει η ζωη μας κοριτσια!!κ ας αφησουμε τον καθε ασχετο να λεει τα δικα του!θα μεγαλωσουμε τα παιδια μας με αγαπη και θα πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια εδω ειναι..

Ελπιζω να καατανοητη την απουσια μου τις τελευταιες μερες..

αλλα προσπαθουμε..

ααχ μας βγαζουν το λαδι μεχρι να κοιμηθουν μια μιση παμε στα κρεβατια μας και μεχρι να κοιμηθουν πηγε 3 παρα.. δνε ειναι κατασταση αυτη..

τελως παντων ελπιζω να στρωσουν σιγα σιγα και να φταιει μονο η αλλαγη..

λοιπον να ευχηθω στο αλικακυ μας με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

καλα θα τα πουμε μεχρι την πεμπτη ουτως η αλλως..δεν πιστευω να σας κανουν καμια εκπληξη νωριτερα..χαχα

λιλαλου μου και εσυ με το καλο..

λιονταρακι ας το αφησω ασχολιαστω το σχολιο του κουμπαρου..απλα μην τους ακους..

ευη μου καλα ψωνια και εσεις..

φιλεναδααα χαιρετωωωωωωωωωωωωωωωω..

χαιρετισματα και σε ολα τα κοριτσακια..

σημερα ειμαι καλυτερα απο χθες..μονο μια σας σουβλια να το πω ετσι ειχα κατα τις 12 η ωρα αλλα απο τοτε τιποτα αλλο..

ααυτα τα νεα μου..

τα φιλια μου κοριτσουδιαα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ πολύ χαιρομαι που ειμαστε ολες καλά.

aliky k lilaloy με το καλό κοριτσάκια μουυυυυυυ ευχομυ απο τον γιατρόοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα να σας δώσω φιλάκια για καλό απόγευμα!!!!!!!!!!!!!!

Σχολάω και πάω γιατί εχω τρεχάματα και αγορές,αλλα χαίρομαι!!!!

Ζετούλα καλά είσαι?

Αντε ρε με τα χαζα που ακουμε,ενταξει δεν είμαστε χαζες ξέρουμε οτι θα είναι και δύσκολα με τα διδυμα αλλα οχι και ακατόρθωτα....

Οι πρώτες είμαστε που έχουμε δίδυμα και δύο ή τρία παιδάκια ή και παραπάνω παιδάκια?Μη τρελαθούμε!

Εγω παρακαλάω να είμαι ψύχραιμη και υπομονετική και δεν φοβάμαι τίποτα!Απολύτως τίποτα...Να φτάσουμε ώς το τέλος , να γεννηθούν με το καλο και να γεμίσει και πάλι το σπίτι μας!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss: Σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη καλά ψώνιαααααααααααααα αντε τωρα να τα χαρειτε στο νεο σας σπιτι. Κ συμφωνώ σ αυτο που λές να φτασουμε με το καλό ως το τέλος κ ας λενε οι ασχετοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilaloy μια χαρα τα κουκλακια σου και θα εχουν παρει και παραπανω ;)

αντε με το καλο!!!!

και σε σενα αλικακι πολλες ευχες!!

με το καλο να ερθουν τα μωρακια σας :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε καλέεεε που εισαστε ολες?

Λιονταρακι τι εγινεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε???????? ολα οκ με τα σπορακια σου? κανονισατε κ εσεις για γεννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσαρες τι κανετε???????????? εγώ καλά παρολο που δεν κοιμηθηκα καλά λογο ζέστης ξύπνησα ευχαριστα σημερα κ ας ξύπνησα κ απο τα χαραματα εξαιτιας κ ενος ηλιθιου κοκορα τον οποιο σε λιγο τον βλεπω να γινεται σουπα κ ας μην την τρωω.

Λιονταρακι τι εγινε καλέ που χάθηκες?

Κοριτσακια μου εισαστε ολες καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!! ΚΙ ΕΓΩ ΧΑΛΙΑ ΕΙΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ. ΔΕΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΓΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ. ΕΧΩ ΣΗΚΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΘΕΣΗ...

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΙΤΣΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ.

ΑΙΚΑΚΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ;;;;; ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ.

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΕΣΥ ΤΙ ΝΕΑ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 αυτο με την τουαλέτα το εχω κ εγω δυστηχώς κ νιωθω εντονη συσφορια αν προσπαθησω να κρατηθώ. Και πιεση χαμηλά. Ε τωρα οσο πλησιαζει ο καιρος αναμενομενο ειναι να νιωθουμε ετσι.

Αν κ η φυση επρεπε να προνοει κ να μας κάνει να κοιμομαστε ταβλα τωρα για να φορτισουμε τις μπαταριες πριν σκασουν μύτη τα μωρακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΕΤΟΥΛΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, Η ΦΥΣΗ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ!!!! ΕΓΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΥΠΝΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ...

ΕΧΩ ΣΚΥΛΟΒΑΡΕΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΣΙΤΩΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα

και εγώ χάλια κοιμήθηκα, όχι τόσο λόγω τουαλέτας, αλλά λόγω ζέστης. Μου φαίνεται θα πάω να ξανακοιμηθώ τώρα!

Α, κουνουπιέρες πήρατε, εγώ είπα στην αρχή να μην πάρω, αλλά βλέπω ότι τα κουνούπια άρχισαν σιγά σιγά τις επιδρομές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πηρα κ για τους δυο κουνουπιερες κ παρολο που εχουμε κ σιτες σε ολο το σπίτι κ παλι εχουμε κουνουπια. Καλου κακου θα σου ελεγα να βαλεις. Το πολυ πολύ παρε απο τα jumbo που ειναι οικονομικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς δεν έχουμε πολλά κουνούπια, αλλά λέω να μην το ρισκάρω. Μάλλον όπως λέει η Ζέτα θα πάρω από τα jumbo. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην τρυπήσω τοίχους ή ταβάνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

κι εγω δεν παραγγειλα κουνουπιερα μαζι με τις προικες αλλα τελικα αποφασισα να παραγγειλω μια για το διμηνο που θα κοιμουνται στην ιδια κουνια.. μετα θα ερθει οκτωβρης και δεν θα εχει κουνουπια...

ζετουλα νομιζω οτι στο θεμα του υπνου εκπαιδευομαστε ωστε να μην μας ερθει ξαφνικη η αυπνια...

αλλιως θα μας επερνε καιρο να συνηθισουμε τα νεα δεδομενα ελλειψης υπνου :P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αστο κοριτσακι αυτο δεν συνηθίζεται με τιποτα οσο κ να εχεις μάθει οσες αντοχες κ να χεις καποια στιγμή θα λυγίσεις κ ποσο μαλλον εμεις με τα δυο μωρακια. Εγώ θυμαμαι στην κόρη μου οτι δεν με πειραζε ιδιαιτερα ξυπνουσα αμεσως την θηλαζα κ νανι κ μαλιστα σχετικά νωρις αρχισε να κοιμαται περισσοτερες ώρες αλλα κ παλι οταν ειχε καμια φορα ψιλοανησυχια ηταν λες κ με εδερνε καποιος μερα νυχτα κ σερνομου. Ποσο μάλλον με δυο τώρα. Κ εγω τρεμω γιατι ολοι μου λένε οτι τ αγορια συνήθως εχουν αρκετους κολικους κλαψ κλαψ

λιονταρακι που εισαι καλέ κ περιμενουμε νεα σου απο χθες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον.

η αληθεια ειναι πως τα νεα δεν ειναι πολυ καλα.γι αυτο κ δεν μπηκα χτες καθολου.αφενος γιατι ημουν χαλια κ αφετερου γιατι δεν ηθελα να σας χαλασω κ σας τη διαθεση.

τα μωρα δεν εχουν παρει σχεδον καθολου βαρος.μεσα σε 23 μερες πηραν λιγοτερο απο 300 γρ το καθενα.τιποτα δηλαδη.ο γιατρος ηταν ανησυχος.δεν μου ειπε κατι ανησυχητικο στην ουσια δηλαδη τιποτα δεν μου ειπε απλα οτι δεν παιρνουν οσο πρεπει.αλλα τον εβλεπα οτι ηταν προβληματισμενος.κ εγω απλα τον κοιτουσα κ εκλαιγα.κ ο αντρας μου κι αυτος ηταν αποσβωλομενος.αφου δεν μπορουσα να ρωτησω τιποτα.τα μωρα ειναι 1550 γρ το καθενα.παρα πολυ χαμηλα για τη βδομαδα τους.δεν υπαρχει καμια περιπτωση να φτασουν σε δυο βδομαδες που ειναι να γεννησω τα δυο κιλα.ενταξει ξερω πως ειναι με εναν πλακουντα κ σιγουρα ζοριζεται να θρεψει κανονικα δυο μωρακια.το κακο ειναι πως δεν μπορω να κανω τιποτα.

το καλο ειναι πως αναπτυσσονται καλα κατα τα αλλα.το αμνιακο καλο.οι καρδουλες καλες.αλλα η θερμοκοιτιδα θεωρειται πια δεδομενη.καλα αυτο θα το αντεξω.αλλα δεν ξερω αν το χαμηλο βαρος θα επηρεασει καπως την υγεια των παιδιων.

σε λιγο θα τον παρω το γιατρο παλι τηλ να κανονισουμε να παω σε ενα ιατρειο εξω να κανω παλι υπερηχο την αλλη βδομαδα γιατι αυτος θα λειπει για να δει πως αναπτυσσονται.

αυτα τα νεα.κλαιω απο χτες συνεχεια.

συγνωμη αν σας ψυχοπλακωσα πρωι πρωι αλλα ξερω πως εσεις καταλαβαινετε ακριβως τι σημαινει να αγωνιας γι αυτα τα πλασματακια που εχουμε μεσα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ,

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ. ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΚΥΗΣΗ 600 ΓΡ. ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσακι μου μην κλαις. Κατι μ ετρωγε που δεν σε ειδα χθες να μπαινεις.

Κοιταξε να δεις ομως τις τελευταιες μέρες παιρνουν αποτομα βάρος. Εγώ ειμαι αισιοδοξη κ πιστευω οτι θα το παρουν μαζεμένο. Κ θερμοκοιτιδα να μπουν δεν υπαρχει περιπτωση να παθουν το παραμικρό απλα εσυ ξέρω οτι θα νιωθεις κάπως. Να σου πω ομως κ κατι αλλο. Μια μακρινη συγγενης γεννησε διδυμακια αρκετα νωριτερα επειδη το ενα της ειχε σπασει το σακο κ δεν το ειχαν παρει χαμπαρι. Το κοριτσακι γεννηθηκε με το ζορι 700 γρ κ το αγορακι περιπου 900. Τα παιδακια να ναι καλα ειχαν ερθει στα γενεθλια της μιρης μου κ ειναι σπιρτα αναμμενα. Ναι μπηκαν για καμια εικοσαρια μερες θερμοκοιτιδα αλλα ουτε εχουν κατι ουτε ειχαν απο την ώρα που βγηκαν. Μην ανησυχεις κοριτσακι μου. Κοιτα να χαλαρώσεις κ να προσπαθησεις να το απολαυσεις τις μέρες που σου μένουν κ ολα θα πανε καλα θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...