Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματικη,ποιος το περιμενε;;;


Recommended Posts

κοριτσακια τι κανετε?

εγω εχω 15 μερες να μπω μετα από τη τελευταια απογοητευση...

θυμαστε που εβγαινε το τεστ θετικο μετα την πρεγνυλ και που νομιζα πως εγινε επιτελους το θαυμα και σε μενα...και μετα ενα τεραστιο μηδενικο στη χοριακη...

τελοσπαντων μαζεψα τα κομματια μου,επεισα και τον αντρα μου και πηγαμε σ εναν εξωσωματικο που μου συστησε μια πολυ καλη μου φιλη που ειχα γνωρισει πριν 1 χρονο εδω στο μαμμυ και που πριν λιγες μερες μετα απο πολυ στεναχωρια καταφερε και απεκτησε ενα κοριτσακι με τη βοηθεια αυτου του γιατρου....

πηγαμε με τη λογικη να καταψυξουμε σπερμα,επειδη προκειται να λειψει 6 μηνες και να προετοιμαστω κι εγω για σπερματεγχυση...

μας εβαλε και καναμε εξετασεις:ορμονικες-θρομβοφιλια-ΝΚ-χλαμυδια απο ιστο περιοδου και στον αντρα μου σπερμοδιαγραμμα και καλλιεργεια...

τα δικα μου αποτελεσματα ηταν καλα,μου προτεινε μονο γλυκοφαζ για λιγο καιρο για καλυτερης ποιοτητας ωορηξια αλλα του αντρα μου ηταν απογοητευτικα ολιγοασθενοσπερμια και εντεροκοκκος και e.coli,του εδωσε αντιβιωση...

μετα απο ολα αυτα και μετα απο κλαμα...παλι συνηλθα και αποφασισαμε για εξωσωματικη οταν ξαναρθει...ετσι κι αλλιως δεν υπαρχει χρονος λογω του επαγγελματος του,ειναι ναυτικος οπως ξερετε....

βοηθεια κοριτσια,πειτε μου κατι...

τον φλεβαρη θα την κανουμε....

ας μου στειλετε τις εμπειριες σας απο αυτη τη διαδικασια κι αν θελετε σε πμ η δημοσια τους γιατρους σας στην Αθηνα.

ειμαι σε πολυ περιεργο σταδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Νανα

Καταρχην σου εστειλα πμ :)

Δευτερον θελω να σου πω οτι δεν εισαι η μονη που μπαινεις σε αυτη την διαδικασια (για να νιωσεις καλυτερα :) ),ειμαστε πολλες-οι και μαζεμενοι στο ποστ της εξωσωματικης ;) .

Οτι χρειαστεις να ρωτας (εγω ειχα γινει γραφικη :P )και ολοι θα σου απαντουν με χαρα!

Ευχομαι να τελειωσετε με αντιβιωσεις κτλ,να γυρισει με το καλο ο αντρα σου,να καταληξετε στους καλυτερους για εσας κ ολα να σου ερθουν ευκολα κ γρηγορα!

:kiss::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω πολυ για τα λογια δυναμης που μου δινεις...

το κουλο της υποθεσης ειναι πως πριν γνωρισω τον αντρα μου ειχε αφησει εγκυο μια κοπελα και γι αυτο δεν ειχαμε ψαχτει νωριτερα...αυτο ειναι λογικο;

τι να πω;εγω ειμαι αποφασισμενη πως θα προσπαθησω με καθε τροπο.

διαβασα ολο το Νο5 και εμαθα πολλα για ολες και για ολους σας.

εσυ λολι ποτε κανεις χοριακη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ, ΟΤΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙΑ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ. Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΣ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΑ ΞΕΧΝΑΣ ΟΛΑ!!!!!!!!

ΕΠΙΣΗΣ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ, ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ 10 ΑΤΟΜΑ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ 10 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ2 έγραψε:

ευχαριστω πολυ για τα λογια δυναμης που μου δινεις...

το κουλο της υποθεσης ειναι πως πριν γνωρισω τον αντρα μου ειχε αφησει εγκυο μια κοπελα και γι αυτο δεν ειχαμε ψαχτει νωριτερα...αυτο ειναι λογικο;

τι να πω;εγω ειμαι αποφασισμενη πως θα προσπαθησω με καθε τροπο.

διαβασα ολο το Νο5 και εμαθα πολλα για ολες και για ολους σας.

εσυ λολι ποτε κανεις χοριακη;

Το σπερμα ειναι ατιμο πραγμα :laugh: :laugh: :laugh: !!!!Ποτε κλαιει ποτε γελαει :lol: Yπαρχουν πολλοι παραγωντες που το επιρεαζουν (παθολογικοι κ ψυχολογικοι)!Στο ενα σπερμοδιαγραμμα μπορει να ειναι αψογο κ στο 2ο πατος!

χοριακη εκανα 20 Μαιου.13 μερες απο την εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 τα διαβασα τα ευχαριστα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

με το καλο κοριτσακι μου.........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κατι τετοια ακουω καιπαιρνω θαρρος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ανυπομονω κι εγω να κρατησω μια θετικη χοριακη και μετα ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!!!!!!!!

να ρωτησω κατι βρε κοριτσια,ισχυει οτι πρεπει να ειναι εδω ο συζυγος για να υπογραψει;;;

δηλ αν δεν πετυχω με την πρωτη κι εχω κατεψυγμενα εμβρυακια,μετα δεν μπορω να παω να κανω μονη μου την εμβρυοματαφορα ή πρεπει να ειναι εδω και παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...