Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΝΤΑΓΟΥΛΕΣ HELP!!


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ!! :):) :laugh:

ΨΑΧΝΩ ΕΔΩ Κ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΒΡΗΚΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ "ΠΑΙΖΟΥΝ" ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΔΕ ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΗ..

ΕΙΜΑΣΤΕ 8 ΜΗΝΩΝ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΗ ΕΚΤΟΣ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΠΑΤΑΤΑ-ΚΟΛΟΚΥΘΙ-ΚΑΡΟΤΟ-ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ0ΤΡΑΧΑΝΑ(ΣΥΝΟΔΕΙΑ ΚΡΕΑΤΟΣ)

ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΜΠΑΜΙΕΣ,ΚΡΕΜΜΥΔΙ Κ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΑΝ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΓΩ ΤΕΤΟΙΑ??ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ ΜΑ "ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΖΕΣΤΕ" ΜΕ ΣΥΝΤΑΓΕΣ???ΑΠΟ ΠΙΑ ΗΛΙΚΙΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινα εμεις τοτε περιπου αρχισαμε να τρωμε πολλα απο τα λαχανικα μας, 10 μηνων φαγαμε σχεδον οσα λαχανικα μαγειρευονται..ωμα οχι ακομα.

Μπορεις να φτιαξεις, κοτοπουλο με τραχανα η χυλοπιτακι, μοσχαρακι με φιδε, κοτοπουλο με ρυζακι, γεμμυστες πιπεριες, ειτε με κημα- θα ζητησεις να σου περασει 2-3 φορες τον κρεας του μωρου απο την μιχανη...εγω δεν ηξερα οτι κανει κημα..στερνη μου γνωση να σε ειχα πρωτα και παιδευομουν πως θα ετρωγε το κρεας..τωρα ομως...ουυυυυ

κρεμμυδι μπορεις να βαλλεις- ουτε εγω ηξερα τοτε οτι κανει

επισης κριθαρακι γιουβετσι, σηγα σηγα φασολακια λαδερα, λαχανοπουπα με κρεας- εγω εβαζα, λαχανο καροτο παντζαρι πιπερια.

Μπαμια μπορει να φαει σηγα σηγα, καντα λαδερες,

πατατα γιαχνι...

δεν θυμαμαι αλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koiταξε εδω www.wholesomebabyfood.com.Exει αυτο που ψαχνεις. Βεβαια, απο τη συναναστροφη μου με πολλους παιδιατρους καταλαβα οτι ο καθενας λεει τα δικα του...

Εμενα ο δικος μου ειναι 6,5 μηνων και ο γιατρος (συμβουλος θηλασμου) μου ειπε οτι μπορω να του δινω απο το φαγητο μας, εφοσον δεν εχει εμφανισει ως τωρα κλαποια αλλεργια μεσω του μητρικου γαλακτος και εφοσον δεν εχουμες ιστορικο αλλεργιων στην οικογενεια. Εννοειται το φαγητο προσεκτικα μαγειρεμενο και ως επι το πλειστον φρεσκΑ ΦΡουτα κ λαχανικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera ntina.ef. Egw exw theia proistamenh se paidiatrikh klinikh kai pigena thn mikrh mou ekei ton proto xrono kai thn eksetaze o diefthinths ths paidiatrikhs...Emena afto pou mou eipan ekei htan se genikes grames na mhn ths dosw otidipote exei sporia mesa..Dld, fraoules,aktinidia,ntomates kai alla..Kalo einai na apofigoume to spanaki kai an trwei kreas na perimenw me to augo mexri na xronisei.Opos kai to psari.Fisika ola xoris alati kai mpaxarika..Gia to pantzari krataw mia epifilaksh giati mou eixai pei mia filh mou otan genisa pos einai vlavero gia ta nefra...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ,ΝΤΟΜΑΤΑ Κ ΚΟΙΜΗΘΙΚΕ ΝΥΣΤΙΚΟ :(

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ,ΣΠΑΝΑΚΙΑ,ΣΕΛΙΝΑ ΚΤΛ ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ΑΥΤΑ..ΠΩ ΠΩ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΙ ΟΧΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...