Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνή ροζ γραμμή... και επειτα ;;


Recommended Posts

Κοριτσούδια καλησπέρα !

είχαμε μια σχετική συζήτηση με την κουμπάρα μου και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

σας εχει τύχει σε τεστ εγκυμοσύνης με αχνό θετικό αποτέλεσμα την μία μέρα και την επόμενη ακόμα πιό αχνό εως ανύπαρκτο ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

Κοριτσούδια καλησπέρα !

είχαμε μια σχετική συζήτηση με την κουμπάρα μου και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

σας εχει τύχει σε τεστ εγκυμοσύνης με αχνό θετικό αποτέλεσμα την μία μέρα και την επόμενη ακόμα πιό αχνό εως ανύπαρκτο ;;

kalhspera maria+fotis.

mou exei tuxei na einai axno thn prwth mera kai th deuterh na einai to idio axno.mhpws den to ekanes th 2h mera prwinh wra?euxomai ta kalutera pantws!!!!!me mia entonh roz grammh pou na vgazei mati!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου χει τυχει τα χριστουγεννα.3 θετικα τεστ με φθινουσα πορεια στην ενταση που φαινοταν κ μετα αδιαθετησα...ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη κυηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asterias έγραψε:

ναι μου χει τυχει τα χριστουγεννα.3 θετικα τεστ με φθινουσα πορεια στην ενταση που φαινοταν κ μετα αδιαθετησα...ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη κυηση...

βιοχημική κύηση :S ;;

αυτο μπορεί να συμβεί χωρίς να παίρνεις κάποια θεραπεία (χαπια κλπ) ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τεστ ιδια

αλλα το ενα πρωί και το αλλο μετά μεσημβρινού φαγητού...

χμμμ...

αλλα και μια χοριακή δεν θα είναι χαμηλή εως και ανύπαρκτη εαν τα τεστακια ειναι αχνά ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα αυτο που μου ειχε τυχει ηταν το πρωτο τεστ ηταν πολυ αχνο κ το

δευτερο πιο εντονο!!

δεν εχει σημασια αν το κανεις πρωι η απογευμα το τεστ,εγω κ στις

2 εγκυμοσυνες μου τα ειχα κανει το απογευμα!

κανε μια χοριακη αυριο..καλα αποτελεσματα σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria βιοχημική κυηση ειναι η κυηση που σταματαει παρα πολύ νωρις, μερικες φορες δεν γινεται καν αντιληπτη απο τη γυναικα, και οφειλεται σε καποιες ανωμαλιες του εμβρυου. Η ιδια η φυση δεν το αφηνει να γεννηθει, και το αποβαλλει ο οργανισμος. μη σε ξενιζει η ονομασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως να κανεις χοριακή. εδω εγω πηγα με χοριακη σε γιατρο, με εξετασε και μου ειπε οτι δεν βλεπει εγκυμοσυνη ενω ήμουν και γεννησα τη μπουμπουκα ου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χοριακη τρεχοντας...και εγω ετσι ειχα χαρει με 3 αχνα τεστ και πηγα για χοριακη και βγηκε 20..ηταν βιοχημικη. βεβαια μπορει να μην σημαινει και τπτ και απλα η συλληψη να εγινε αργα.ποσες μερες καθυστερηση εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστωωωΩΩΩ Rebbekουλα μου!

επειδή μου κάνει κολπάκια ο κύκλος μου, μάλλον είμαι πάνω στο όριο (σίγουρα είμαι 30 μέρες από την τελ περιοδο)...

χμμμ...

δεν μου αρέσει αυτή η περίπτωση της βιοχημικής...

καθόλου δεν μου αρέσει...

γενικά αισθάνομαι απίστευτη εξάντληση, φλέβες στο στήθος εχω και πονους μία δεξιά μία αριστερά...

αλλα το ατιμο το τεστ... χθες αχνο θετικό και σήμερα αντί να είναι πιό εντονο, είναι πιό αχνό ;;;

:laugh: ... θα μας τρελάνουν... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι σου έυχομαι τα καλύτερα!!

Αν έτυχε σε κάποιους δεν σημαίνει οτι θα γίνει και σε εσένα..

Αντε πήγαινε πρωί πρωί για χοριακή και περιμένουμε νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πώς σε νιώθω τώρα!Ουτε να κοιμηθείς καλα καλα δε θα μπορέσεις!Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!Και γυρνα να μας τα πεις!Ολα καλα θα είναι, απλώς νομίζω σου βγήκε αχνό λόγω του μεσημεριου.Αν το έκανες με τα πρώτα πρωινά ουρα θα έβγαινε έντονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, είχα αχνό τεστ (με πρωινά ούρα) και την ίδια μέρα χοριακή 200!!

Πιστεύω αν το δεύτερο το έκανες πάλι με τα πρωινά θα έδειχνε πιο έντονο.

Κανονικά έτσι έπρεπε να το κάνεις για να'ναι συγκρίσιμα.

Όπως και να'χει, καλή επιτυχία από τη χοριακή!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσούδια είστε καταπληκτικές !

σας ευχαριστώ όλες !!!

και ευχομαι και σε σας το καλύτερο !!!!

σκεφτομαι να κρατηθώ και να πάω αργότερα μέσα στην εβδομάδα για χοριακή... πρίν το επόμενο ΣΚ φυσικά ..!!!!

φιλιά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα. Εγώ ξέρω οτι το θετικό είναι θετικό και τέλος. Αλλά αυτό που έχει σημασία είναι να μην το κάνεις π.χ. με μία μέρα καθυστέρηση γιατί πολλές φορές η σύλληψη έχει γίνει καθυστερημένα και δεν υπάρχει αρκετή ποσότητα χοριακής γοναδοτροπίνης στα ούρα. Εγώ όταν έμεινα έγκυος, έκανα τεστ με 5 μέρες καθυστέρηση (με το ζόρι κρατιόμουνα να μην κάνω νωρίτερα ;) ) και βγήκε σε 5 δευτερόλεπτα θετικό. Εύχομαι να έχεις μώράκι, είναι η ωραιότερη εμπειρία....Φιλιά και καλά αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑ+ΦΩΤΗΣ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΜΕ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ, ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ, ΛΙΓΟ ΠΡΙΣΜΕΝΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΟΡΜΟΝΙΚΟ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΦΕ ΥΓΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΤΑΝ, ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ. ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΣΤ ΠΕΡΙΠΟΥ 15 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΤΟ ΦΥΛΑΓΑ ΣΤΟ ΝΤΟΥΛΑΠΙ, ΕΛΕΓΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ; ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΑ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΕΣ 4 ΗΜΕΡΕΣ ΤΟ ΕΚΑΝΑ. ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΑΡΑΘΕΤΙΚΟ!!!!. ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΦΟΥΛ!!! ΤΟ ΚΑΦΕ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΠΕΡΑΣΕ ΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ. ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ ΚΑΝΕ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΜΕΣΩΣ. Ή ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΛΑΒΕ ΤΟ ΤΕΣΤ -ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ-! ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια ... είστε καταπληκτικές !

ευχαριστώ τόσο πολύ για το ενδιαφέρον σας !

τελικά εκανα σήμερα ενα self clear ? γιατι τα 2 πρώτα ήταν predictor και ήταν δυστυχώς πεντακάθαρο αρνητικό :(:(

ΑΛΛΑΑΑΑΑΑ... τι κανουμε στα δύσκολα ;;;; κο λυ μπά με ! κο λυ μπά με !!! :):) :silly:

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :woohoo:

Πολλά φιλιά και καλή επιτυχία σε όολες ! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε δυναμικάααααα....Μην ξαναπάρεις predictor, την επόμενη (που θα είναι και η τυχερή σίγουρα) πάρε clearblue και μην το κάνεις με την πρώτη μέρα καθυστέρησης. Την έχω πατήσει και ξέρω. Κρατήσου και περίμενε μερικές μέρες. Κανένα τεστ δεν είναι θαυματουργό να μας πει τα ευχάριστα πριν την καθυστέρηση αν και μπορεί να τύχει με κάποια τεστ να γίνει και αυτό. Καλύτερα όμως να πας από την ασφαλή οδό προς αποφυγή απογοητεύσεων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Μαράκι, τώρα είδα την εξέλιξη.Τελικά μαπα τα πρεντικτορ.Εμένα μου την έσπαγαν που θέλουν 3 λεπτά για να δείξουν, κι έχω πολλάααα χρόνια να πάρω, τώρα μπορεί να έχουν μειώσει το χρόνο αναμονής βέβαια.Και πότε δηλαδή περιμένεις περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα :)

τι να πω με την περίοδό μου ... την παρακολούθησα καποτε για κανα 2 - 3 χρόνια και ερχόταν μόνη της στις 35 μέρες περίπου. Μετά εμπλεξα με άγχος (λόγω δουλειάς) και ανέβαινε η προλακτίνη, υποθυροειδισμός κλπ. απο τότε που ξεκινήσαμε για νινί - χωρίς να παίρνω κανένα χάπι- ερχόταν για 4 μήνες, ακριβώς στις 30 μέρες (αφού σκεφτόμουν οτι τελικά το σπέρμα είναι απιστευτα θεραπευτικό χιχιχι!!!! τους 2 τελευταίους μήνες μου τα χάλασε, προτελευταία φορά ήρθε στις 35 μέρες και τελευταία στις 40 (το παρατράβηξε, τυχαία; δεν το νομίζω!)

εκανα εξετάσεις όμως και τελευταία μου είχε ανέβει η προλακτίνη και τώρα είμαι σε θεραπεία πάλι, αλλα είμαι ήδη στην 35η μέρα καθυστερησης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...