Μετάβαση σε περιεχόμενο

programmatismenos toketos kai vlastokyttara


Recommended Posts

geia sas koritsia!eimai ston mina mou kai perimenw pws kai pws na kratisw ton mpempi mou agalia!

Stin episkepsi mas prin merikes meres deiksame stin giatro to doppler!Gourlwse ta matia kai mas eipe pws to nini mas den einai xontrouli(2.800) alla exei megalo swmatotypo!mexri tis 15 iouniou pou mou exei dwsei imerominia 8a ftasei ta 3600!epeidi loipon einai to prwto mou den 8elei na me talaipwrisei kai kleisame ena rantevou akoma stis 31 tou mina!An den exw gennisei mexri tote 8a programmatisoume ton toketo kai 8a prokalesoume ta ponakia!

o plakountas exei "gerasei"se kapoia simeia,apo ygro eimaste se simpa8itika plaisia opote den vlepei ton logo na meinei mesa o mpempis mexri kai tin 40h ebdomada!8elei na ton ftasei sta 3.200-3300 kai na ton bgaloume!esas sas exei symvei kati tetoio?

Episis na pw pws egine anafora sta vlastokyttara(ti xasimo 8ee mou!to xoume kapsei me ton antra mou kai exoume diavasei olo to forum edw mesa se sxesi me ayta kai empiries allwn gonewn)kai enw eixame kataliksei se dwrea stin dimosia trapeza,mas ebale xeri!

Sygekrimena eipe,kalytera na ta petaksoume para na ta dwsoume se aytous!Egw den tous dinw oute nyxi apo to daktylo mou!Ypopsiasmenoi me ton antra mou gia olo ayto to xaos pou epikratei me ta vlastokyttara,eipame pws mallon 8elei na mas sprwksei se kapoia idiwtiki gia na mi xasei tin miza!Alla eixe frikarei me tin ennoia pws dinoume gennetiko yliko kapou pou den exoume idea ti to kanoun,den enimerwnoun kanena ktl ktl!

Emeis pali pou parakolou8isame seminario stin akadimia mesa pistikame pws oi idiwtikes den ta lene akrivws etsi opws einai!Mas plasaroun oti 8eloume na akousoume!Afiste pou ypirxan kai goneis pou ta eixan dwsei se idiwtikes kai travagan ta mallia tous gia to poso koroida tous piasane!

TI na pw?Exoume to agxos mas san neoi goneis,exoume kai ayta na talaipwroun to myaloudaki mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.εχουμε σχεδον τη ιδια πιθανη ημερομηνια τοκετου.εγω ειμαι μεχρι 17 ιουνιου αλλα και γω θα παω πιο νωρισ για τοκετο. μεχρι τησ 3 ιουνιου μπορει και μια βδομαδα νωριτερα.δηλ την αλλη πεμπτη.θα δουμε κιολασ.εμενα ο μπεμπησ μου ειναι 2300.φαντασου.μινιατουρα θα βγει.αλλα δεν με πειραζει ασ βγει και 2500 κιλα.ανυπομονω να μπω να γεννησω αν και εγω θα κανω καισαρικη γιατι ακομα ειναι αναποδα δεν εχει παρει θεση.και καλυτερα κιολασ γιατι φοβομουνα για φυσιολογικα.τωρα οσο αφορα τα βλαστοκυταρα θα τα κρατησω και εγω και ασ μην τα χρειαστω ποτε.η εταιρεια που θα τα στειλω εγω ειναι η (FUTURE HEALTH) και ειναι στην αγγλια.μου την συστησε ο γιατροσ μου.ειναι πολυ καλη.αυτα απο μενα.φιλια πολλα

και ευχομαι ολα να σου πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα.. :)

Ευχομαι να γεννησεις τοσο γρήγορα που να μη χρειαστεις

να κανεις προκληση.

Γιατι πρεπει "να το φτασει στα 3200-3300 και να τον βγαλει"..?

(δε μου αρεσε καθολου ετσι οπως το διαβασα... :(:( ..)

Και γιατι πριν απο τις 40 εβδομ..?

Οι μετρησεις που κανουν οι γιατροι ειναι στο περιπου.

Η μπεμπα μου στην 39η εβδομαδα ζυγιζε 3500γρ. και γεννηθηκε

40 εβδομ. 3040 γρ.

Παρολο που ηταν μικρουλα με ταλαιπωρησε παρα πολλες ωρες.

Ακουω απο αλλες μαμδες που γεννησες το πρωτο τους παιδι σε 1 ωρα.

Τιποτα δεν ειναι απολυτο.

Οσο για τα βλαστοκυταρα.. μπορεις αν θες να διαβασεις

το παρακατω αρθρο.

http://www.apogevmatini.gr/?p=34431

Φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τη Φανή; Τι πάει να πει δεν υπάρχει λόγος να περιμένετε μέχρι την 40η εβδομάδα; Για να είναι 40 εβδομάδες ο η εγκυμοσύνη θα υπάρχει κάποιος λόγος!!!!!

Επίσης οι μετρήσεις έχουν απόκλιση 10%. Εμένα μου το εβγαζαν μικρό, κάτω από 3 κιλά και μου είπαν να το κρατήσω όσο περισσότερο γίνεται για να πάρει βάρος το παιδί. Τελικά γεννήθηκε από μόνο του στην ΠΗΤ, 3570γρ.

Οσο πιο μεγάλο είναι το παιδι, σε φυσιολογικα πλαισια πάντα, τόσο πιο δυνατό είναι στο ξεκίνημα. Θηλάζει καλύτερα, δεν ανησυχείς για το βάρος που χάνει στην αρχή...

Άσε την φύση να αποφασίσει. Εκείνη ξέρει καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...