Μετάβαση σε περιεχόμενο

βαφή μαλλιών και θηλασμός?????


Recommended Posts

Καλησπέρα μανούλες! Έχω μια κορούλα 2μήνων+ κ επιτέλους εδώ κ λίγο καιρό μπορέσαμε και θηλάζουμε αποκλειστικά ξεπερνώντας διάφορες δυσκολίες. Έχω να βάψω τα μαλλιά μου από την προ εγκυμοσύνη εποχή κ ήθελα να ρωτήσω (μάλλον είναι πολύ χαζή η ερώτηση

:unsure: συγχωρέστε με ) αλλά δεν έχω καμία πληροφόρηση κ θέλω να το σιγουρέψω, κατά τη διάρκεια του θηλασμού βάφουμε κανονικά τα μαλλιά μας ??

Και μια ακόμα ερώτηση, αφού άνοιξα θέμα. Τώρα που καλοκαιριάζει η ηλιοθεραπεία επιτρέπετε ή θα υπάρχουν τίποτα περίεργα φαινόμενα απο την ζέστη στα μεμε :laugh: :unsure: ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θηλαζω τα τελευταια 4 χρονια ............ αν δεν τα εβαφα τα μαλλια μου φανταζεσαι πως θα ηταν η ριζα μου ;;;; σαν υπεραιωνοβιο δεντρο χαχαχα βαφτα καλε !! μην αγχωνεσαι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki kalhspera

egw evafa ta mallia mou me herbaltide...nomizw etsi legetai- mou thn protine o kommwths o opoios htan arnitikotatos gia tou korre

tou korre mou eipan oti exei polles xrwstikes...mou to eipe k o gunaikologos opoios upostirizei oti k kanonikes vafes einai asfaleis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βαφη δεν αντεδεικνητε στον θηλασμο...αμντιθετα συνησταται εντατικα στο ανεβασμα της ψυχολογια ςτης μαμας...

επισης το ιδιο ισχυει γαι την ηληιοθεραπεια.....με μονη ποαρενεργεια του οτι το γαλα μπορει να γινει σοκολατουχο!!!

χαχαχα..πλακα κανω....

Γεννικα να ξερεις πως εκτος και αν το παιδι εχει καποιο προβλημα με αλλεργιες κλπ..ειναι πολυ πολυ πολυ λιγα τα πραγματα που απαγορευονται η δεν επιτρεπονται στον θηλασμο.

Αν θελεις μονο παρε βαφη χωρις αμμωνια η βαψτα αφου θηλασεις γιατι βρωμαει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα μπορεις να βαψει ςτ αμαλλια σου!

αν δεν ειχα βαψει τα μαλλια μου 2+ χρονια φανατζεσαι πως θα ημουν με τοσα λευκα που εχω?

οσο για την ηλιθεραπεια επιτρεπεται!

δεν παθαινει τιποτα το μεμε ουτε το γαλα...δεν ξυνιζει!

(μου το εχουν πει εμενα στην παραλια αυτο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθρωπακι μου, μην ανησυχεις,... κανενα απο τα 2 δεν επηρεαζει τον θηλασμο! ακομη και οι κανονικες βαφες των μαλλιων δεν επηρεαζουν!

το σημαντικο, οσο αφορα το μαλλι, ειναι να περιμενεις να αδιαθετησεις και μετα να τα βαψεις... για να πεσουν οι ορμονες σου ωστε να πιασει καλα η βαφη...

βεβαια το ιδανικοτερο ειναι να δεις 2 φορες περιοδο και μετα να τα βαψεις...

ολ'αυτα ειναι συμβουλες του δικου μου, προσωπικου κομμωτη!!!

τωρα για την ηλιοθεραπεια δεν ενοχλει παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις άμμεσες απαντήσεις σας, στις <<πολύ κουλές>> μου ερωτήσεις :laugh: !

Cesilia γενικά η μπεμπούλα δεν εχει αλλεργίες, ούτε μου κάνει κολικούς κ.τ.λ οπότε τρώω τα πάντα εκτός απο σαβούρες (γαριδάκια, αναψυκτικά κ.τ.λ- στην σοκολάτα όμως δεν μπορώ να αντισταθώ :silly: )κ γενικά δεν εχω αλλάξει κάτι εκτός του οτι ξεκινησα ομοιπαθητική. Τι άλλο απαγορεύεται όταν θηλαζεις (εκτός απο συγκεκριμένα φάρμακα), γιατί δεν γνωρίζω κάτι?

Ηaroullini, η περίοδος μου δεν εχει εμφανιστεί (και διάβασα οτι όταν θηλάζεις μπορεί να αργήσει να εμφανιστεί). Αν ισχύει αυτό θα πρέπει να μείνω αβαφη για τους επόμενους μήνες για να πιάσει καλά η βαφή..?? Καλέ θέλω να τα βάψω και μετά να κάνω ξανθές ανταύγιες, αν δεν πιάνει καλύτερα λες να μην ρισκάρω με τις ανταύγιες (δεν θέλω να βγούν πορτοκαλί :laugh: )..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω κανει ανταυγιες κατακοκκινες και εχουν βγει μια χαρα...παρολο που περιοδο δεν εχω δει ακομα...και κοντευω τους εξι μηνες...

http://www.mammyland.com/components/com ... tongue.pngαν περιμενα περιοδο...σωθηκα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιποτα δεν απαγορευετε...μονο απαγορευετε να ακους εξυπναδες ..εκει χαμογελας συγκαταβατικα..γιατι πιστεψε με θα ακουσεις πολλλλαααααααα!!!!

Χωρις πλακα...δεναπαγορευετε ουσιαστικα τιποτα, απλα ακολουθεις το αρχαιοελληνικο ουκ εν τω πολλω το ευ!!!

Όλα καλα να σας πανε και καλη συνεχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...