Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι τόσο αγχωμένη...


Recommended Posts

Καλημέρα σας.Όπως καταλάβατε είμαι καινούργια στο forum και αρκετά αγχωμένη.Πριν απο 9 ημέρες κάναμε την πρώτη μας εμβρυομεταφορά με 3 πολύ καλά εμβρυάκια (4 κυτταρικές διαιρέσεις) και τώρα περιμένουμε!!Όλο αυτό τον καιρό τα μηνύματα σας είτε με ηρεμούν είτε με αγχώνουν περισσότερο.Όχι προς θεού οτι φταίτε εσείς αλλά η άγνοια μου!

Είμαι κλεισμένη στο σπίτι απο την ωοληψία και έχω κουραστεί παρα πολύ!Την δεύτερη μέρα κίολας είχα και κάτι πονάκια περιόδου -όπως έχω τώρα δηλαδή- και ο γιατρός μου αύξησε τα utrogestan σε 800mg την ημέρα!Οπότε μπορείτε να φανταστείτε τι ύπνους ρύχνω... :P

Ξέρει καμία σας,εάν αυτά τα πονάκια είναι 'φυσιολογικά'?Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και εύχομαι σε όλες τις μανούλες to be καλά αποτελέσματα και στις ήδη μανούλες να χαίρονται τα παιδάκια τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλώς ήρθες στην παρέα μας MOraxella....

δεν ξέρω να σου απαντήσω στις ερωτήσεις σου....

θέλω να σου ευχηθώ μεσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο και μια τερ'αστια χοριακή σε λίγες μέρες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

χρειάζεται λίγη υπομονή και μόνο θετική σκέψη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κ καλως ηρθες Moraxella

Εγω στην ειμαι στην 8η μερα μετα απο την εμβρυομεταφορα.Κι εγω εχω πονακια αλλα οχι σαν περιοδου. Τραβηγματακια κ τσιμπηματα στην κοιλια εχω.Ο γιατρος μου ειπε οτι μαλλον ειναι απο τις ωοθηκες που τις ταλαιπωρησαμε.

Περιμενουμε λοιπον :) .Ποτε θα κανεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!!!

Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά πριν 17 μέρες και προχτές πήρα

τα θετικά αποτελέσματα.Είχα από την αρχή τα πονάκια που λες

και ήταν απόλυτος φυσιολογικά! Μάλιστα είναι και καλο σημάδι! :)

Εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας.Lollipop για να είμαι ειλικρινής έχω μπερδευτεί με τα πονάκια μου!Υπάρχουν στιγμές που είναι όντως σαν πόνοι περιόδου και άλλες που είναι αυτό που περιέγραψες!Το θέμα είναι οτι στο τέλος δεν έχω εμπιστοσύνη σε αυτά που νιώθω!

Την χοριακή θα την κάνω την Πέμπτη 20/5,παραμόνη μιας πολύ σημαντικής γιορτής για εμένα!Λέτε μια ωραιότατη χοριακή να είναι το δώρο μου για εφέτος?!?!? :):):)

Είναι αρκετά δύσκολο όμως αυτό που περνάμε!Εγώ το περνάω παρέα μόνο με τον αντρούλη μου μιάς και αποφασίσαμε να μην αγχώσουμε και στεναχωρήσουμε τους δικούς μας!Δεν ξέρω εαν κάναμε σωστά...

Απο την άλλη όμως έχω τις καινούργιες μου φιλένάδες... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Σου εύχομαι απο καρδιάς να πάνε όλα τέλεια και η χοριακή να τριπλασιάζεται!!!!!!χιχιχιχιχι

Για να δούμε τα δικά μου πονάκια θα έχουν την ίδια κατάληξη!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσυ 20/5 εγω 21/5 μακαρι οι Αγιοι Κωνσταντινος και Ελενη να κανουν το θαυμα τους!!

Οι ενοχλησεις κ εμενα με μπερδευουν κ με αγχωνουν....χτες ας πουμε ειχα λιγα πονακια το πρωι κ ολη την υπολοιπη μερα τιποτα!Τωρα καλο ειναι ?κακο ειναι?θα σε γελασω...δεν εχω ιδεα.

Καλη επιτυχια κ μην ζοριζεσαι,δεν ειμαστε οι μονες που "δοκιμαζομαστε" ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalwshr8es sthn parea mas moraxella!gia na eimai eilikrinhs den gnwrizw na apanthsw sta erwthmata sou alla 8a h8ela apo kardias na sou euxh8w ta kalutera!euxomai na exeis hdh mesa sthn koilitsa sou sporaki-ia pou siga siga 8a megalwsoun kai 8a ginoun panemorfa tousodoulika mwrakia!euxomai mia terastia xoriakh kai propantwn mhn agxwnesai!!!!!sigoura kati paizei sthn koilitsa sou!lollipop euxomai ta kalutera k se sena!euxomai na exeis hdh sporaki-ia sth koilitsa sou k na megalwnei!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλως ήρθες στην παρέα μας και καλή αναμονή. Και εγώ στην ίδια φάση είμαι πάω για τεστ στις 25!!!

Ελπίζω όλες εσείς που θα πάτε νωρίτερα να έχετε θετικά αποτελέσματα οπότε να πάρει και εμένα η μπάλα!!!! :P:P

Τα πονάκια μην σε φοβίζουν.... τόση ταλαιπωρία έχει πέσει εκεί κάτω είναι λογικό. Ολες τα έχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πονάκια σήμερα είναι και στην μέση! :-( βέβαια ο σύζυγος για να με παρηγορήσει λέει ότι φταίει η πολύ ξάπλα...χιχιχιχι.Σε λίγες ώρες φεύγει και η Δευτέρα και μετάάλλες 2 μερούλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!Σήμερα πονάκια γιοκ!Θα με τρελλάνουν οι ωοθήκες μου!!!!χιχιχιιχι!!!

Κορίτσια εν αναμονής της χοριακής,ελπίζω να αντέχεται!Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

upomoni!!!euxomai ola na sou erthoun opws ta thes..alla min agxwnesai..thetiki skepsi kai aisiodoksia!!min skeftessi twra ponaw..twra oxi..ti ginetai?oti nai na rthei the na rthei!tha perasoun oi meres kai emeis edw eimaste k gia ta kala k gia ta kaka!!kalws mas irthes!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella έγραψε:

Καλημέρα!!!!Σήμερα πονάκια γιοκ!Θα με τρελλάνουν οι ωοθήκες μου!!!!χιχιχιιχι!!!

Κορίτσια εν αναμονής της χοριακής,ελπίζω να αντέχεται!Φιλάκια

κι εμενα τα πονακια ελαττωθηκαν,σχεδον εξαφανιστηκαν.2-3 φορες τη μερα με επισκεπτονται πλεον...Οσο για την αναμονη...αντεχεται δεν αντεχεται θα την περασουμε ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσούδια πριν απο λίγο βγήκα ξανά έξω στον κόσμο!!Όλες αυτές τις ημέρες είμαι από το κρεβάτι στον καναπέ και με αφορμή κάτι χαρτιά για την αναρωτική, πήγα βόλτα μέχρι το αστυνομικό τμήμα της γειτονιάς!!Τέτοια χαρά που πήγα στην αστυνομία,δεν την περίμενα :silly: :silly:

Joanaki σε ευχαριστώ και εσένα πάρα πολύ για την θετική σου ενέργεια και σιγά σιγά νομίζω οτι κάτι μου έχει έρθει απο αυτήν!!

Άλλη μια μέρα ακόμα και χοριακή σου έρχομαι....(σήμερα παραδόξως νιώθω πολύ καλά). :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!Αύριο είναι η μεγάλη μέρα για την μέτρηση της χοριακής!Βρε κοριτσιά να σας ρωτήσω κάτι?Να πάρε ένα test σπίτι να δω τι θα βγάλει ή δεν έχει αξία?! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella έγραψε:

Καλημερούδια!Αύριο είναι η μεγάλη μέρα για την μέτρηση της χοριακής!Βρε κοριτσιά να σας ρωτήσω κάτι?Να πάρε ένα test σπίτι να δω τι θα βγάλει ή δεν έχει αξία?! :unsure:

εγω θα σου έλεγα όχι γιατί αν δεν δείξει θα στεναχωρηθείς και δεν αξίζει(γνωμη μου βέβαια)...

αντε κοπελα μου μια μερούλα έμεινε με το καλό!!!!!!!

ευχομαι μέσα από την καρδια μου μια τεραστια χοριακή!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρεούλα μας!!!

Και εγώ έκανα εμβρυομεταφορά πριν 17 μέρες και προχτές πήρα

τα θετικά αποτελέσματα.Είχα από την αρχή τα πονάκια που λες

και ήταν απόλυτος φυσιολογικά! Μάλιστα είναι και καλο σημάδι! :)

Εύχομαι σε λίγες μέρες να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Λενάκι συγχαρητήρια!Δε τα ξερα τα καλά σου νέα!Με το καλό!

Moraxella το ίδιο θετικά σου εύχομαι να είναι τα πράγματα και για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟRAΧΕΛΛΑ, ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΑΣΗ, ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ , ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ 100% Η ΑΛΗΘΕΙΑ, ΕΧΟΥΝ ΔΙΞΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΛΛΑ ΑΝΤΑΛΩΝ ΤΑ ΤΕΣΤ. :ohmy:

ΚΟΙΤΑΞΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗ ΚΑΝΕ ΑΝ ΤΟ ΝΟΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΟΥΛΑ , ΔΕΝ ΕΒΛΑΨΕ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ :laugh: :laugh:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΑΑΑΑΣΤΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΑΥΡΙΟ, ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moraxella γιατί έμεινες σπίτι τόσο καιρό; δεν καταλαβαίνω,όλες τόσο μένουν; Σου εύχομαι καλή επιτυχία μια τεράααααααααααστια χοριακή.... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωρίζω να βοηθήσω σε αυτό που ρωτάς θέλω να ευχηθώ σε όλες σας καλή επιτυχία κ όλα να πάνε καλά!!

θα μπω αύριο κ στις 21 κ 25 κ ελπίζω όλα τα νέα σας να είναι καλά.

Αλήθεια moraxella γιατί δεν πας μια βόλτα? σιγά- σιγά μην κουραστείς απλά για να ξεσκάσεις λίγο...φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΝΝΑ kai Eyeore71 ίσως ήταν χαζομάρα μου που κάθησα σπίτι τόσες πολλές ημέρες αλλά μια φίλη μου, που έχει περάσει τα ίδια 6 φορές και χωρίς θετικό αποτέλεσμα, με φόβησε λιγουλάκι!Είχε και τα καλά του όμως!!Τηλεόραση,κουτσομπολίστικες εκπομπές και δεν θυμάμαι καν την τελευταία φορά που μαγείρεψα και έπλυνα τα πιάτα!Να είναι καλά ο αντρούλης μου!

Σας ευχαριστώ όλες πολύ πολύ για τις ευχές σας και ελπίζω αύριο να σας έχω καλά νέα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...