Μετάβαση σε περιεχόμενο

δεν το ένιωσα ακόμα...


Recommended Posts

Είμαι πολύ προβληματισμένη.. :dry::dry:

Διανύω την 20η βδομάδα και εκτός από κάτι ψιλογαργαλήματα πού κ πού δε νιώθω ακόμα τις κινήσεις του μωρού. Ούτε ένα χτυπηματάκι που να δηλώνει την παρουσία του :(

Η κοιλιά μεγαλώνει από μέρα σε μέρα αισθητά όμως. Πώς γίνεται λοιπόν να μην το νιώθω αφού σωματικά λογικά μεγαλώνει; Μήπως πάει κάτι στραβά με κάτι άλλο; Υπάρχει καμιά κοπέλα που να το άκουσε την 20η βδομάδα 'ή αργότερα;

Ευτυχώς μεθαύριο έχω ραντεβού με το γιατρό..

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mη στεναχωριέσαι καθόλου !

Εγώ το γιόκα μου τον κατάλαβα την 21 με 22 βδομάδα!!! Μ'είχαν πρήξει όλοι (ειδικά η πεθερά μου :S:S ) : το άκουσες το μωρό? ένοιωσες τίποτα?????

Ημουν πολύ προβληματισμένη με όλα αυτά που άκουγα! και ξαφνικά όπως καθόμουν στο γραφείο, στη δουλειά μου, νοιώθω στη κοιλιά μου ένα τακ....! έπινα πορτοκαλάδα και εκείνος άρχισε τις σβούρες .. μάλλον του άρεσε πολύ!

Οσο το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι τόσο θ'αργήσεις να το καταλάβεις το μωράκι σου ! Κάνε υπομονή και σε λίγο όχι μόνο θα το καταλάβεις .... θα σε τρελάνει στις κλωτσιές ... :P:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην στεναχωριεσαι κοριτσακι μου και αυτα τα γαργαληματα που λες το μωρακι ειναι.και εγω το ιδιο αγχοσ ειχα με σενα και τωρα με εχει τρελλανει στα κλωτσομπουνιδια.χαχαααχχα.παντωσ οταν πασ στο γιατρο σου ρωτησε τον και μην φοβασαι.ολα καλα θα σου πανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenitsa μου θα συμφωνήσω με τις προλαλήσασες :) !!!! Μην αγχώνεσαι....και εγώ από την 21-22 άρχισα δειλά δειλά να αισθάνομαι κάτι...ίσως και η λαχτάρα μας καμιά φορά να νιώσουμε τα μωράκια μας, μας κάνει πιο ανυπόμονες και μας αγχώνει. Όλα καλά είναι θα το δεις...ή μάλλον θα το νιώσεις ;) !!! Φιλάκια :kiss: !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενιτσα μην αγχωνεσαι καλε! και αυτα τα γαργαλιτσα που νιωθεις το μπεμπακι σου ειναι...μπορει να σου εχει δωσει και κλωτσουλα και να μην το εχεις καταλαβει...σε αυτη την φαση συνηθως το νιωθεις οταν εισαι ηρεμη και ξαπλωμενη...επισης τα μωρακια κοιμουνται πααααααρα πολυ σε αυτο το σταδιο της εγκυμοσυνης..σε κανα 2 βδομαδουλες θα σε ξετρελαινει στις κλωτσουλες..και μετα θα σου αλλαζει τα φωτα στις κλωτσομπουνιες! :woohoo: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ όλες. Ήδη με κάνετε κ νιώθω καλύτερα

Απλά βλέπω σε διάφορα siteς και θέματα κοπέλες που το ένιωσαν από τη 17η ίσως κ νωρίτερα και αγχώνομαι υπερβολικά. Ελπίζω η ανάπτυξή του να είναι νορμάλ (σωματική και διανοητική) γιατί πολλά άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενιτσα απο οτι ξερω και εγω ειδικα αν ειναι η πρωτη εγκυμοσυνη το νοιωθεις γυρω στην 21 εβδομαδα η κουμπαρα μου το καταλαβε ακριβως οταν εκλεινε τον τεταρτο και εμπαινε στον πεμπτο...εξαρταται ομως απο πολλα ...καθε εγκυμοσυνη και καθε εγκυουλα δεν ειναι το ιδιο για αυτο μην δινεις πολλη βαση σε οσα διαβαζεις...αυτα ειναι εμπειριες καθε κοπελας και καθε μια μας λειτουργει διαφορετικα...εγω ανυσηχουσα στις αρχες γιατι δεν ειχα ποτε ουτε ζαλαδες ουτε εμετους τιποτα και ειχα φρικαρει μεχρι που πηγαινα στον γιατρο και εβλεπα το μπουμπουκι μου να θεριευει οποτε και εσυ μην ανυσηχεις και ολα καλα ειναι...να χαιρεσαι το μπεμπακι σου και να το κρατησεις σε λιγο καιρο στην αγκαλια σου γερο και δυνατο... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε εσενα ο νου σου παει στο χειροτερο!!!!!! :blink: :woohoo: οι κοπελες που τα ακουνε νωριτερα συνηθως ειναι αυτες που εχουν ηδη περασει μια εγκυμοσυνη και ξερουν πως ειναι. αλλες μπορει να νομιζουν πως το νιωθουν και να ειναι το αντερακι τους..γιατι πριν την 17 εβδ δεν ειναι και τοσο ευκολο να το καταλαβεις, λιγα γαργαλιτα μονο...εγω ελεγα στο γιατρο μου απο την 13 εβδ..γιατρε το νιωθω το μωροο!!! :woohoo: και μου λεει απο τωρα καλε?? το εντερακι σου ειναι :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι Lenitsa μου ..

αν ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη το πιο πιθανο ειναι να το νιωσεις λιγο αργοτερα ..η κοιλιτσα σου οπως εγραψες μεγαλωνει ,οποτε μεγαλωνει και το μωρακι σου ..απλα παιζουν πολλα ρολο για να αρχισεις να το αισθανεσαι πχ η θεση της μητρας, η θεση που εχει το μωρακι κ.α ..η αναπτυξη του ειναι μια χαρα αν ειχε καποιο προβλημα θα σου το ελεγε ο γιατρος σου ..πριν ξεκινησει τις κλωτσιες ξεκιναει το εμβρυακι με αυτα τα "γαργαλητα " και αργοτερα αρχιζει να κλωτσαει κι εγω στην αρχη μονο "γαργαλητα-μπουρμουληθρες" ενιωθα ..ολα θα πανε μια χαρα θα δεις και σε λιγες βδομαδες θα μας γραφεις για της κλωτσιες του..

καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και μια υπεροχη γεννα..

οτι χρειαστεις ειμαστε διπλα σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με καμια διαθεση για παρεξηγηση, μηπως εισαι γεματουλα?? Μια πολυ καλη μου φιλη που ειναι αρκετα παχουλη αρχισε να το νιωθει μεσα του 7ου μηνα. Ξερω πως οσο πιο αδυνατη εισαι τοσο πιο νωρις το νιωθεις.

Οπως και να εχει, μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα "γαργαληματα" ειναι αυτα που πρεπει να νιωθεις. Οχι κλωτσιες ακομα. Στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα νιωσει κατι την 20η εβδομαδα που μοιαζει με ...πεταλουδιτσες.

Τωρα ομως νιωθω... μπουρμπουληθρες εδω και μια βδομαδουλα περιπου. Λενε αν δεν ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη μπορεις να τα νιωσεις και λιγο νωριτερα.

Μην ανησυχεις, αυτο ειναι που νιωθεις. Με το καλο!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενιτσα το ιδιο θεμα ηθελα να ανοιξω και εγω.. :):)

ειναι η 2η μου εγκυμοσυνη τωρα μπηκα στην 20η εβδομαδα και κλοτσια δεν εχω φαει ακομα μονο φουσκωνω και νιωθω φτερουγισματα οταν ξαπλωνω αλλα οχι καθημερινα και εγω το ιδιο αγχος εχω παρολο που ειναι το 2ο...θα μας κλωτσισουν που θα πανε :laugh: :laugh: :laugh:

ανυπομονω και εγω να περασουν οι μερες να παω στο γιατρο...

ολα καλα θα μας πανε!!καλη εγκυμοσινη να εχουμε με γερα μωρακια!! ;):kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Εγώ ένιωσα τη μικρή μου λίγο πριν από τον υπέρηχο Β επιπέδου και όπως φάνηκε είχε τέτοια θέση που κλωτσούσε τον πλακούντα αντί για την κοιλιά μου. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι καθολου και εγω το ενιωσα στις 22 εβδομαδες ημουν ξαπλωμενη και ταραχτηκα στον υπνο μου και αρχισα να κλαιω... ημουν μονη μου γιατι δουλευε ο αντρουλης μου και τον περιμενα μεχρι να γυρισει να του το πω... ε! πο εκεινο το βραδυ δεν σταματησε να κλωτσαει ειδικα οταν ετρωγα σοκολατα... δεν θα το ξεχασω ποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

μην αγχωνεσαι Lenitsa μου ..

αν ειναι η πρωτη σου εγκυμοσυνη το πιο πιθανο ειναι να το νιωσεις λιγο αργοτερα ..η κοιλιτσα σου οπως εγραψες μεγαλωνει ,οποτε μεγαλωνει και το μωρακι σου ..απλα παιζουν πολλα ρολο για να αρχισεις να το αισθανεσαι πχ η θεση της μητρας, η θεση που εχει το μωρακι κ.α ..η αναπτυξη του ειναι μια χαρα αν ειχε καποιο προβλημα θα σου το ελεγε ο γιατρος σου ..πριν ξεκινησει τις κλωτσιες ξεκιναει το εμβρυακι με αυτα τα "γαργαλητα " και αργοτερα αρχιζει να κλωτσαει κι εγω στην αρχη μονο "γαργαλητα-μπουρμουληθρες" ενιωθα ..ολα θα πανε μια χαρα θα δεις και σε λιγες βδομαδες θα μας γραφεις για της κλωτσιες του..

καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και μια υπεροχη γεννα..

οτι χρειαστεις ειμαστε διπλα σου ...

[file/] ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ..ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ..!!ΤΩΡΑ..εμενα ΑΝ ΚΑΙ 22η Εβδομαδα..παλι δεν κλωτσαει πολυ..κι ας ειναι "γαιδουρακι"

μην επιρρεαζεσαι απο κανενα σαιτ..και καμμια αλλη..καθε κοπελα εχει διαφορετικη εμπειρια..

Φαντασου εμενα ηταν 2η εγκυμοσυνη και το ακουσα19 και5 και μετα αραια και που..

(και ειχα τρελαθει γιατι μια φιλη μου το ακουσε λεει στη 15η εβδομαδα!!!) :S:S:S:S

με το καλο κι απο μενα..

[Καλε γιατι δεν ερχεσαι στη παρεα μας να τα λεμε?ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ..?]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenitsa έγραψε:

Ευχαριστώ πολύ όλες. Ήδη με κάνετε κ νιώθω καλύτερα

Απλά βλέπω σε διάφορα siteς και θέματα κοπέλες που το ένιωσαν από τη 17η ίσως κ νωρίτερα και αγχώνομαι υπερβολικά. Ελπίζω η ανάπτυξή του να είναι νορμάλ (σωματική και διανοητική) γιατί πολλά άσχημα σενάρια κάνω στο μυαλό μου...

Bρε κοριτσάκι μου γιατι αγχώνεσαι τόσο??

Δεν έχει σχέση η σωματική ή διανοητική ανάπτυξη του μωρού

με το αν το νιώθεις ή όχι!

Εγώ ένιωσα τη μπουμπού μου την μέρα που εκλεινα τον 4ο,

αλλα μη φανταστείς καμιά κλωτσιά-ένα φτερούγισμα ένιωσα πολύ

πολύ έντονο!

Αλλα η κοπέλα μου μένει κάτω απο εμάς μου είχε πει

οτι τη δικιά της την ένιωθε σπάνια κ κυρίως μετά τον 7ο!! :ohmy:

Απόλαυσε αυτό που ζεις κ μη σκέφτεσαι χαζομαρίτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

WENDY έγραψε:

[file/] ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ..ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ..!!ΤΩΡΑ..εμενα ΑΝ ΚΑΙ 22η Εβδομαδα..παλι δεν κλωτσαει πολυ..κι ας ειναι "γαιδουρακι"

μην επιρρεαζεσαι απο κανενα σαιτ..και καμμια αλλη..καθε κοπελα εχει διαφορετικη εμπειρια..

Φαντασου εμενα ηταν 2η εγκυμοσυνη και το ακουσα19 και5 και μετα αραια και που..

(και ειχα τρελαθει γιατι μια φιλη μου το ακουσε λεει στη 15η εβδομαδα!!!) :S:S:S:S

με το καλο κι απο μενα..

[Καλε γιατι δεν ερχεσαι στη παρεα μας να τα λεμε?ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΥΓΟΥΣΤΟ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ..?][/quote:13lqcnbc]

βρε Κατρινακι κρυψε λογια...μην γραφεις οτι αγχωνομαστε κι εμεις!!!

χα χα χα πλακα κανω !!!!!

ναι ειμαι σχεδον 22 εβδομαδων αρχισε να κλωτσαει ..οχι ομως ολη την ωρα οπως πολυ σωστα γραφει και η κατρινα ..ισως ειναι ακομα νωρις ..ισως εξαρταται απο το καθε μωρακι ( εχουνε κι αυτα προσωπικοτητα ) οπως και να εχει ειναι λαθος να αγχωνομαστε γιατι δεν μας κλωτσανε συχνα η καθολου ..τα μωρακια μας ειναι καλα κι αυτο μας ειναι αρκετο !!!!

( πολυ σωστα καταλαβατε οι υπολοιπες που με ξερατε με πετυχατε σε μερα που ειμαι ηρεμη ευτυχως!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou.opos sou eipan kai alles min anxonese.ego to eniosa kapou ekei pou les stin 20 vdomada kai mono kati fterougismata pou kai pou.kai mena itan to proto mou.meta kata ton ekto arxise na varaei to asteri mou.ola kala tha pane min anisixeis. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χίλια ευχαριστώ που με παρηγορείτε! Τώρα είδα τα μηνύματά σας και συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί συνέδεσα τις κλωτσιές με τη διανοητική ανάπτυξη απλά δεν ξέρω τι να υποθέσω... Ίσως φταίει που κουβαλάω κ εγώ μια...σχιζοφρένεια :P:P:P

Maimoudaki έγραψε:

Με καμια διαθεση για παρεξηγηση, μηπως εισαι γεματουλα?? Μια πολυ καλη μου φιλη που ειναι αρκετα παχουλη αρχισε να το νιωθει μεσα του 7ου μηνα. Ξερω πως οσο πιο αδυνατη εισαι τοσο πιο νωρις το νιωθεις.

Καμιά παρεξήγηση maimoudaki, όχι δεν είμαι παχύσαρκη αλλά ούτε κ πετσί και κόκκαλο. Για να καταλάβεις έχω ύψος 1,62 και τώρα στον 5ο είμαι ήδη 69 κιλά. Βέβαια ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με κάποια παραπανίσια λόγω εξωσωματικής αλλά πρασπαθώ κ κάνω πολύ καλή διατροφή τώρα

Κατρινα έγραψε:

WENDY έγραψε:

[/quote:dqawm9li]

Μου φαίνεται εκεί θα έρθω γιατί έχει πέσει πολύ νέκρα στο "Μανούλες Σεπτεμβρίου-Οκτωβρίου 2010". Βλέπεις έχω ΠΗΤ 03/10 οπότε αυτό το θεματάκι μου ταίριαζε πιο πολύ.

Οπότε συνεχίζω στην αναμονή για τις κλωτσιές μου :silly: :silly:

Όπως ξαναείπα ευτυχώς πλησιάζει το ραντεβού με το γιατρό..

Με το καλό σε όλες μας κορίτσια!! Γερά μωράκια!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλίτσα όπως σου είπαν και τα κορίτσια δεν θέλει άγχος!!!

Το πρώτο παιδάκι συνήθως το νιώθουν από την 20η εβδομάδα και μετά με μέσο όρο την 22η!

Να σου πώ εγώ τι ένιωθα από την 19η εβδομάδα και πήρα χαμπάρι οτι ήταν το μωρό μου στην 21η!

Ένιωθα κάποιες φορές, συνήθως οταν ημουν ξαπλωμένη και χαλαρή, μπουρμπουλίθρες στην κοιλιά μου που έσκαγαν! Πιο πολύ μοιάζει όπως οταν έχουμε "αέρια" :blush: στο εντεράκι μας τα οποία δεν βρίσκουν την "έξοδο" :blush: και φεύγουν μέσα μας. Τότε προσπαθούσα να θυμηθώ τι στο καλό έφαγα και μου τα δημιούργησε αυτά, χιχιχι!!! Νομίζω κατάλαβες για τι πράγμα μιλάω ε; :P

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό να κραστήσεις όταν έρθει η ώρα ένα υγιές νινάκι!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου ξαπλωσε στο κρεβατι σου χαλαρωσε βαλε μουσικουλα και σιγα σιγα θα αρχισει να καταλαβαινεις πιο εντονα το μωρο σου!

Σε λιγο θα σε αρχισει τις κλοτσιες και δε θα σταματαει!Με το καλο! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Manoules kalispera k apo mena!

Egw dianuw ti 18h evdomada, 1h egumosini k mexri stigmhs mono kati san mpourmpouli8res exw niosei k klotsia elaxisti, se shmeio pou molis to antilamvanomai vazw to xeri k perimenw alla tipota. Araiaaaaa...mi sas pw psemmata oti den exw ligo agxos-anupomonisia alla sto lepto ta vgazw apo to mualo mou auta gia na eimai xalarh...

Ola 8a ginoun/er8oun stin ora tous...

THink Pink / Positive! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΙΤΣΑ,ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΥΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ

(ΒΛΑΚΕΙΕΣ!!!!)..ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΤΗΝ 22η ΠΕΡΙΠΟΥ.ΕΓΩ ΤΟ ΕΝΙΩΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑ ΣΤΗΝ 20η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...