Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΝΟΙΩΘΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ????


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ 12Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΟΙΩΘΕΤΕ Η ΝΟΙΩΘΑΤΕ ΤΙΠΟΤΑ?ΕΝΝΟΩ ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ, ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΤΛ????ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΠΙΑ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου water,εγω είμαι στην 11η εβδομάδα και ακόμα τα έχω όλα αυτά αλλά απότι θυμάμαι από την πρώτη μου εγκυμοσύνη απο την 12η εβδομαδα αρχιζα και καλυτερευα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water δεν ειναι υποχρεωτικο να εχεις αναγουλες και τετοια. και απο την 12η εβδ κιολας αρχιζουν και υποχορουν τα συμπτωματα αυτα και ξαναρχονται προς το τελος παλι (αν ξαναρθουν μπορει να μην εχεις και κανενα προβλημα μετα). τα πρηξιματα και οι πονοι στο στηθος πανε και ερχονται..φανταζεσαι να ηταν τουμπανο το στηθος κατα ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης! :woohoo: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ δεν είμαι μόνο εγώ εεε;;;;; :) :)

Κι εγώ την ίδια αγωνία έχω... γιατί δε νιώθω τίποτα!!!

Το στήθος πονάει λίγο άμα το πιάνω, αλλά καμία σχέση με πριν!

Με το καλό για όλες μας!!!! :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω να πω την αληθεια ποτε δεν ειχα ζαλαδες και εμετους και οταν το ειχα πει του γιατρου γελασε και μου λεει παιδι μου εγκυος εισαι δεν εχεις γαστρεντεριτιδα τι τους θες τους εμετους??? :P:P:P παντως το στηθος μου ποναει οχι οσο την αρχη αλλα ειναι ακομα αρκετα ευεσθητο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CRAZY ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΓΧΗ ΕΧΟΥΜΕ... :blush::blush: ΕΛΕΓΑ ΠΩς ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΓ ΘΑ ΗΣΥΧΑΣΩ :blush::blush: ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΑΓΚΑΛΙΑΣΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΘΑ ΧΩ.... :blink::blink: ΛΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ?????ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΛΩΤΣΑΝΕ ΤΑ ΜΩΡΟΥΛΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΝΟΙΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ................... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια, πρώτον να χαίρεστε που δεν έχετε συμπτώματα! Believe me, δεν είναι και ότι πιο ωραίο να την βγάζεις αγκαλιά με τη λεκάνη της τουαλέτας!!

Όσο για το άγχος... όντως, μόνο όταν γεννήσεις, φεύγει!! (Και επιστρέφει σε άλλη μορφή! Χαχαχ!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ νομιζω οτι ολες οι μανουλες αγχωνομαστε! :P

και εμεις που ειμαστε σε πιο προχωρημενη εγκυμοσυνη αν δεν μας τρελενουν στις κλωτσουλες και τα καρουμπαλακια τρεχουμε για υπερηχους! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: κι οχι τιποτα αλλο εχουμε και τους αντρες μας που μας κραζουν :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water μου να χαίρεσαι που έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και να εύχεσαι να συνεχίσει έτσι!

Και εγώ είχα καλή εγκυμοσύνη μόνο που στον 6ο μήνα μου παρουσιάστηκε σύνδρομο περικαρπιαίου σωλήνα και είχα μουδιασμένες παλάμες και πονούσαν τα χέρια μου μέχρι και που γέννησα. Αυτό όμως μην σε τρομάζει γιατί παρουσιάζεται σπάνια στην εγκυμοσύνη και σ'εμένα υπήρχε προδιάθεση να το πάθω.

Το οτι δεν έχεις ενοχλήσεις δεν σημαίνει πως δεν είναι καλά το μωράκι σου! Εχε λίγο υπομονή και γύρω στην 20η εβδομάδα που θα νιωσεις το νινί να κινείται θα έχεις να ασχολείσαι με την κοιλίτσα σου συνέχεια!!!!

Καλή συνέχεια και με το καλό να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές και όμορφο μωρούλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα ειναι μια χαρά. Εμεις που ταλαιπωρουμαστε στις εγκυμοσυνες θα πρεπει να μαστε η εξαιρεση. Η εγκυμοσυνη δεν ειναι αρρωστια. Εχω φιλες που..πετανε στην εγκυμοσυνη. Να χαιρεσαι. Ολα πανε τελεια και εισαι απο τις τυχερούλες! ΑΠολαυσέ το χωρις αγωνιες και ενοχες που δεν βοηθουν σε τιποτα!

as1cF5v0g410030NTkxNTBifDAxNjM3N2J8dHdpbnM.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κικιτσα22 έγραψε:

αν δεν μας τρελενουν στις κλωτσουλες και τα καρουμπαλακια τρεχουμε για υπερηχους! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: κι οχι τιποτα αλλο εχουμε και τους αντρες μας που μας κραζουν :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

O άντρας μου σκέφτηκε να μου νοικιάσει ένα μηχάνημα υπερήχων για να γλιτώσει και αυτός και ο γιατρός!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ένιωθα τίποτα από την αρχή! Το μόνο που έχω νιώσει μέχρι σήμερα είναι οι κλωτσιές και τίποτε άλλο απολύτως! Ούτε πρηξίματα, ούτε ναυτίες, ούτε πόνους, ούτε τίποτα! Απόλαυσέ το...είμαστε από τις τυχερές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mamoli έγραψε:

Kορίτσια, πρώτον να χαίρεστε που δεν έχετε συμπτώματα! Believe me, δεν είναι και ότι πιο ωραίο να την βγάζεις αγκαλιά με τη λεκάνη της τουαλέτας!!

Όσο για το άγχος... όντως, μόνο όταν γεννήσεις, φεύγει!! (Και επιστρέφει σε άλλη μορφή! Χαχαχ!!)

ποσο πολύ συμφωνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλες χαρείτε άφοβα όσες δεν έχετε δυσάρεστα συμπτωμάτα! Η μόνη φορά που έκανα εμετό ήταν όταν 4 μηνών έφαγα 1 βάζο πιπεριές τουρσι! Εεεε, τα θελα και τα παθα!

Ρούλα μου, φίλη μου.. Τι κάνει το νινί μας? Πόσο καιρό έχουμε να τα πούμε.. Αυχενική πότε θα κάνουμε?

Φιλιά πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου φιλενάδα!!! :)

Ακόμα δεν ξέρω... την άλλη εβδομάδα που έχω ραντεβού με το γιατρό θα μου πει πότε να πάω! Μέχρι τότε.. μετράω τις μέρες... :)

Φιλάκιαααααααααααααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ!!!αΠΟΛΑΥΣΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ..ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΥΧΕΡΕΣ..ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!ΣΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ..ΤΑ ..ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΥΠΟΧΩΡΟΥΝ..ΕΓΩ ΕΚΛΕΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΣΗ..ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ 12η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΟΛΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ!(ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΦΑΓΟΥΡΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ)

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ..ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ..ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΧΩΡΙΣ "ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ"...ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΓΛΕΝΤΙ.. :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ...

ΑΧ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΕΙΧΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ........ΑΥΤΟΣ Ο ΡΟΥΒΑΣ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ Κ ΤΗΝ ΕΒΛΕΠΕ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΕ....ΘΕΛΩ Κ ΓΩ............................. :):) ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΩ ΠΡΙΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: ωχ καταλαβα τον ειχες πρηξει λιγο τον ανθρωπο ναι???παντως εγω αν μπορουσα να ημουν συνδεδεμενη με ενα μονιτορ ολη την ωρα ευχαριστως θα ημουν σκεφτομουν για εκεινο το μηχανημα που το βαζεις στην κοιλια και ακους τους χτυπους της καρδιας του μωρου αλλα και παλι τι μου λεει πως δεν θα ακουω την δικια μου καρδια????και αν καποα στιγμη δεν την ακουσω και παει η δικη μου στην κουλουρη?χειροτερο αγχος...οποτε λεω να περιμενω μεχρι και το επομενο ραντεβου..και ειναι δευτερα ακομα ρε γαμωτο...ουφ :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΜΑΛΩΝΕ...ΤΩΡΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΓΧΟΣ....ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑΚΙ ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ Κ ΓΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗ ΟΠΟΤΕ ΤΤΗΝ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣΚΟΠΙΟ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ.... :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,να'μαι κι εγω στην 11η εβδομαδα,με μια μονιμη αισθηση αηδιας και πικρας στο στομα και στομαχι χαλια...

δεν εχω ορεξη να φαω τιποτα,ακομα και νερο πινω με το ζορι...

το στηθος με ποναγε τις πρωτες εβδομαδες,τωρα τρεις μερες ειναι χαλαρο!!

η μεση γενικα με ενοχλει,αλλα μπορει να ειναι και απο το κρεββατι...

μενω ξαπλα αρκετες μερες τωρα γιατι εβλεπα καφε στο χαρτι...

αυριο παω στον γιατρο για το προγραμματισμενο ραντεβου!

αντε να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia geia sas..Eimai kainouria sto forum, diavazw edw kai kairo alla prwth fora sas grafw. Eimai sthn 14:h evdomada kai logo mias palindromhs ton Ianouario twra den mporw na euxaristithw afthn thn egkumosinh mou..Eimai para polu anxomenh kai tous exw trelanei olous.. Sinexia trexw gia iperixous kai xoriakes..Enas theos kserei pos kratieme aftes tis meres giati stamatisan oi emeth,oi zalades kai niothw sxedon san na mhn eimai egkuos..O giatros mou protine na parw iremistika alla afto apokliete...Elpizw na mhn sas kourasa me tous latinikous xaraktires kai ta trela orthografika mou lathoi, alla exw megalosei sto eksoteriko kai den grafw kala sta ellhnika.. :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi mou mhn anxonese toso poli kai mhn tyxon kai pareis hremistika,exeis dikio na exeis ola ayta ta anxi alla logika sth fash pou eisai stamatane h emeti...apla kane pragmata pou se xalarwnoun.ayxenikh pote ekanes??ola tha pane kala thetiki skepsi na exoume!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera Mariakap75..To kserw pos eimai ipervolikh alla den mporw na to elenksw,oso gia ta hremistika den iparxei periptosh na parw otidipote pou mporei na vlapsei to nini mou..afxenikh ekana prin 10 meres kai simera milisa me ton giatro mou "ola kala" mou eipai..Exw 1 akomi koritsaki alla epidi olan pigan toso kala sthn proth mou egkumosinh nomiza pos etsi tha einai panta.. kai meta den emena egkuos gia 3 xronia sxedon.Opote otan telika emina egkuos oute pou pernouse apo to mialo mou oti mporei na min genithei telika otan to exasa sthn 10 evdomada me pire apo kato idika otan h korh mou arxise na mou leei pos den ton agapaei alo ton Xristoulh epidi ths pire to aderfaki ths..EFTIXOS emina egkuos amesos meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...