Μετάβαση σε περιεχόμενο

pregnyl5000 και τεστ!


Recommended Posts

κοριτσια τι κανετε;;;

μηπως ξερει καμια αν μετα απο πρεγκνυλ αν κανεις τεστ καθε μερα και η γραμμη γινεται εντονοτερη,αν ειναι ενδειξη εγκυμοσυνης.

Βοηθεια κοριτσια γιατι αυτο τον μηνα εχω τρελαθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτό το φόρουμ αναφέρουν ότι χρειάζεται να περάσουν τουλάχιστον 7 μέρες από την ενεση κ μετα να κάνεις το τεστ- εξεταση χοριακης.

http://www.bubhub.com.au/community/foru ... p?t=269725

Εσύ πότε έκανε την ενεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα αθηνουλα μου!Για χαλαρωσε καλε..πολυ ανχωμενη σε βρισκω κ πως θα ρθει ετσι το σπορακι σου;;;;;κ γω απο τι ξερω πρεπει να περασουν καποιες μερες κ μετα να κανεις τεστ!!!!μα γιατι δεν περιμενεις να δεις καθυστερηση κ μεχρι τοτε να ευχαριστηθεις τις τρελιτσες με τον αντρουλη σου;;;;;το ανχος ειναι η καλυτερη αντισυλληψη!!!χαλαρωσε κ ηρεμησε κ θα δεις πως θα ρθει!!!!το ξερω το θες πολυ κ σε καταλαβαινω αλλα ετσι κανεις κακο στον εαυτο σου!!!!!!!!!11προτεινε στον γιατρο αου να αρχισετε στον επομενο κυκλο(που να μην υπαρξει) χαπια σερπαφαρ κ ετσι θα μπορεις να ξερεις ποτε κανεις ωορηξια!!!!ετσι απο την αρχη σου εκενε ενεση χωρις πρωτα να προηγηθει καποια προετοιμασια;;;;στα λεω επειδη εδω κ 3 χρονια τραβιεμαι κ γω κ πλεον εμαθα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω σταθερο κυκλο και σταθερη ωορηξια απλα αυτον τον μηνα την καθυστερησα απο υπερβολικο αγχος,την πρεγκνυλ την εκανα μονο μονο για να ξερουμε το 36ωρο που θα ερθουμε σε επαφη.

την ενεση την εκανα τη δευτερα 3/5

ευχαριστω για τις απαντησεις σας bell kai kali

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μενα!!

Λοιπόν πρώτα απ όλα για τέστ νομίζω οτι είναι πααααααρα πολύ νωρίς.

Άησε με το καλό να έρθει 2-3 μέρα καθυστέρησης και κάνε.

Και φυσικά όπως σου είπαν και τα κορίτσια βγάλτο απ το μυαλό σου.

Τώρα όσο για τα χάπια σερπαφάρ που διάβασα να σου προτείνει μια κοπέλα, η δική μου γνώμη είναι οτι εάν κάνεις κάθε μήνα ωορρηξία κανονικά δεν τα χρειάζεσαι.

Αυτα τα παίρνεις για να κάνεις σίγουρα ωοθυλάκια.

Αν στον υπέρηχο είδε ο γιατρός σου οτι κάνεις απο μόνη σου τότε δεν υπάρχει λόγος χορήγησης τους.

Απλά η συνήθης αγωγή είναι serpafar (clomiphene) και ένεση pregnyl για ωορρηξία σε 36 ώρες.

Χαλάρωσε και περίμένουμε όλες τα ευχάριστα νέα σου.

Καλή καλή επιτυχία!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ponpon δεν προτινα τα χαπια υατ σγια να τα παρει απο μονη της!!!!απλα για τνα της κανει την ενεση θεωρησα οτι δεν κανει ωορηξια κ γι αυτο το ειπε κ παρεξηγησες τα λογια μου!!!γιατρος δεν ειμαι απλα επειδη αντιμετωπιζω θεμα με την ωορηξια ξερω οτι pregnil k serpafar πανε πακετο!!!!!!οσο για σενα αθηνουλα μου με ξερεις κ νομιζψ βνα χεις καταλαβει οτι θελω το κακο σου!!!!!!!!οτι σου πει ο γιατρος καρουλα μλυ κ οτι θες εδω ειμαι!!απλα πριν πει καποιος την γνωμη του ας διαβαζει λιγο πιο σωστα για να καταλαβει το νοημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε καλλι μου,το ξερω κοριτσακι μου

κι αλλη η κοπελα δε το ειπε απο κακο

σας ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

ειστε ανακουφιση μεσα στο αγχος μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα καλησπερα σου!!

δεν επιτρεπεται να κανεις χοριακη ή τεστ πριν περασουν 15 μερες απο την ενεση γιατι μπορει να δειχνειλογω αυξησης της ορμονης, λανθασμενη ενδειξη κυησης οποτε σε καταλαβαινω αλλα δεν εχει κανενα απολυτως νοημα να υποβαλλεις τον εαυτο σου σ αυτην τη διαδικασια!

καλη σου επιτυχια :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALLI5 ειλικρινά δεν καταλαβαίνω το λόγο που θίχτηκες.....

Φυσικά και κατάλαβα οτι δεν της πρότεινες να τα πάρει μόνη της, δεν πρόκειται για καραμέλες. Ούτε και διαφώνησα με το μνμ σου αλλά καθότι παθούσα με serpafar που πήρα ενώ δεν έπρεπε σκέφτηκα να μοιραστώ τις πληροφορίες που έχω αποκτήσει γύρω απ αυτά τα χάπια.

Πρόσεξα στη μνμ της Νανάς οτι κάνει ωορρηξία κάθε μήνα κανονικά (υπέθεσα οτι αυτό είναι διαπιστωμένο με υπέρηχο).

Μέχρι πριν λίγο καιρό νόμιζα κ γω οτι pregnyl και serpafar πάνε μαζί.

Δεν είναι όμως έτσι τελικά και όπως μου εξήγησε ο ειδικός υπογονιμότητας που με παρακολουθεί φαίνεται οτι έχω πάρει τζάμπα serpafar για 8 ολόκληρους μήνες.

Και ξέρεις φυσικά οτι η κιτρική κλομιφαίνη δεν είναι κ ότι καλύτερο. Πόσο μάλλον να την πάρεις χωρίς λόγο. Και να σημειώσω οτι δεν την πήρα απο μόνη μου αλλά υπο την καθοδήγηση ενος ολίγον ανεύθυνου γιατρού ο οποίος δεν έλεγξε καν την ωορρηξια μου πριν μου τα δώσει.

Είχα την εντύπωση οτι στο φόρουμ κάνουμε μια γόνιμη ανταλλαγή πληροφοριών και γνώσεων που έχουμε αποκτήσει για να βοηθήσει η μια την άλλη και αν διαβάσεις λίγο καλύτερα το μνμ μου που σε πείραξε δε νομίζω να βρεις το λόγο.

Εννοείται οτι κ συ της προτείνεις serpafar με βάση τις δικές σου γνώσεις κ εμπειρίες αλλά όπως κατάλαβες υπάρχουν και άλλες πτυχές γύρα απ το θέμα.

Συμπέρασμα: ναι στα serpafar για λίγους μήνες οταν η γυναίκα δεν κάνει απο μόνη της ωοθυλάκια και μόνο με αυστηρή παρακολούθηση με υπέρηχο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pon pon μόλις συνειδητοποίησα κάτι...Έπαιρνα 6 μήνες κλομιφαίνη,χωρίς ο γιατρός μου να μου κάνει κανέναν υπέρηχο και καμία ένεση από τίποτα.Δεν ξέρω τι ακριβώς προκαλεί η κλομιφαίνη,;;;; ξέρω πάντως ότι μου την έδινε μήπως και αυξηθούν οι πιθανότητες να μείνω έγκυος, έτσι απλά και εννοείται πως τπτ...Σήμερα ξεκίνησα ενέσεις εξωσωματικής αγώγης....και βλέπουμε.

Άσχετο Bell πολύ χαίρομαι που σε ξανασυναντώ στο φορουμ, σκεφτόμουν μια μέρα οτι έχω καιρό να σε δώ,μου έχει μείνει η Χιονάτη του προφίλ σου που μου αρέσει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας χιλιοευχαριστω ολες!

δεν μου απαντησε ομως καμια αν κανεις τεστ μετα απο πρεγκνυλ αν η γραμμη γινεται εντονοτερη καθε μερα που περναει αν ειναι ενδειξη εγκυμοσυνης.το εχει κανει καμια αυτο το πειραματακι;;;;;

ΥΓ:Κλομιφαινη δεν χρειαστηκα γιατι κανω κανονικα ωορηξια καθε μηνα μονη μου κι αν επαιρνα θα διαταραζε τον κυκλο μου.Ευχαριστω ομως και την ΚΑΛΛΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΝ ΠΟΝ,να ειστε καλα κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pira seprafar auto to mina kai ekana parakolouthisi worixias aurio tha kanw tin enesi!!!!o giatros m pe na kanw test mono an exw kathisterisi oxi poio prin!!!!piga simera to wothilakio m einai 21 xiliosta k to endomitrio 9.3 ...apla m pe oti vlepi mallon to provlima tis salpigges!!!1ax o theos mazi mas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΩΡΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΑΡΚΕΤΑ.ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΥΠΕΡΗΧΩΝ.ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΜΗΤΡΑΣ ΚΑΙ ΩΟΘΗΚΩΝ.ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΗΡΘΕ ΣΕ 'ΡΗΞΗ' ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΣΠΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ, ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟ.ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΟΛΕΣ ΜΑΖΙ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΤΑ ΧΟΡΗΓΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝΤΑΙ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΨΑΧΝΟΜΑΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rena,τα σερπαφαρ τα δινουν στην αρχη του κυκλου για να κανεις περισσοτερα ωοθυλακια και ειδικα σε γυναικες που δεν κανουν ωορηξια,αφου φτασουν σε ικανοποιητικο μεγεθος ο γιατρος κανει την ενεση πρεγκνυλ για να σπασουν μετα απο 36 ωρες και σου λεει την ωρα που θα πρεπει να εχεις επαφη.

εμενα οταν μου εκανε την ενεση,το ωοθυλακιο ηταν 20χιλ και το ενδομητριο 9. για να επιτευχθει εγκυμοσυνη το ενδομητριο πρεπει να ειναι τουλαχιστον 8.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΑ2 έγραψε:

δεν μου απαντησε ομως καμια αν κανεις τεστ μετα απο πρεγκνυλ αν η γραμμη γινεται εντονοτερη καθε μερα που περναει αν ειναι ενδειξη εγκυμοσυνης.το εχει κανει καμια αυτο το πειραματακι;;;;;

!

Νανά μου όσο αφορά την αρχική σου ερώτηση σου απαντήσαμε να κάνεις υπομονή μέχρι τις ημέρες της καθυστέρησης γιατί και να δείξει κάτι το τεστ νωρίτερα δεν είναι αξιόπιστο και μπορεί να απογοητευτεί ή να χαρείς χωρίς λογο.

Πρώτα απ όλα η ουσία που ανιχνεύει το τεστ δε φαίνεται τόσο νωρίς και κατά δεύτερον μπορεί να ανιχνευτεί ψευδώς λόγω των φαρμάκων.

Οπότε υπομονή!!!!

Πότε "δεν" περίμένεις περίοδο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyeore71 έγραψε:

pon pon μόλις συνειδητοποίησα κάτι...Έπαιρνα 6 μήνες κλομιφαίνη,χωρίς ο γιατρός μου να μου κάνει κανέναν υπέρηχο και καμία ένεση από τίποτα.Δεν ξέρω τι ακριβώς προκαλεί η κλομιφαίνη,;;;; ξέρω πάντως ότι μου την έδινε μήπως και αυξηθούν οι πιθανότητες να μείνω έγκυος, έτσι απλά και εννοείται πως τπτ...Σήμερα ξεκίνησα ενέσεις εξωσωματικής αγώγης....και βλέπουμε.

Eyeore71 καλή επιτυχία στην εξωσωματική σου!!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να αποκτήσεις γρήγορα ένα ή και δύο μωράκια.

Όσο για την κλομιφαίνη όπως ανακάλυψα εκ των υστέρων πρέπει οπωσδήποτε να συνοδεύεται απο τακτικούς υπερήχους για να δει ο γιατρός

1. αν τη χρειάζεσαι

2. πώς αντιδρά ο οργανισμός στην κλομιφαίνη

3. αν σου δημιούργησε κάποια κύστη ωστε να μην την ξαναπάρεις κ τον επόμενο μήνα

4. ακόμα και αν σου δημιούργησε κύστη (που είναι συχνό) πώς εξελίσσεται

Επιπλέον έμαθα οτι καλό είναι να λαμβάνεται μήνα παρά μήνα ωστε να έχει ο οργανισμός ένα κενό για να ξεκουράζεται ανάμεσα..

Τέλος πάντων εύχομαι για σένα που ξεκίνησες εξωσωματική να τελειώσει σύντομα αυτός ο δρόμος της υπογονιμότητας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pon pon σε ευχαριστώ.Επίσης διάβαζα τώρα αυτό που γράφει η Νανα και εγώ εχω πραγματικά σταθερές ωορυξίες και όντως μου χάλασε τον κύκλο μου από 26 μέρες κύκλο, είχα τρελλαθεί, έκανα από 31 ως και 36 μέρες τι να πω...ευτυχώς δεν έκανα κύστη και ευτυχώς με το που σταμάτησα την κλομιφαίνη ο κύκλο μου επανήλθε στα κανονικά του, σταθερά 26-27 μέρες.

Nana παίζει πολύ να πάρεις ψευδές αποτέλεσμα.Η pregnyl είναι γοναδοτροπίνη και αυτό ακριβώς είναι που ανιχνεύει το τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kelly24 έγραψε:

egw pira seprafar auto to mina kai ekana parakolouthisi worixias aurio tha kanw tin enesi!!!!o giatros m pe na kanw test mono an exw kathisterisi oxi poio prin!!!!piga simera to wothilakio m einai 21 xiliosta k to endomitrio 9.3 ...apla m pe oti vlepi mallon to provlima tis salpigges!!!1ax o theos mazi mas!!

Καλή καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου και κυρίως διώξε όσο μπορείς το άγχος μακριά!!!

Eyeore71 Αθήνα μένεις?

Σε ρωτάω γιατί ψάχνω γιατρό για εξωσωματική στη Θεσσαλονίκη.

Εμένα η κλομιφαίνη μου έκανε κύστες μου άφησε κάτι κιλάκια αλλά το βασικό είναι οτι δεν μπορώ να την ξαναχρησιμοποιήσω για να κάνω σπερματέγχυση γιατί έχω κάνει ήδη 8 κύκλους :( .

Οπότε μου μένει μόνο η λύση της σπερματέγχυσης σε φυσικό κύκλο και τέλος η εξωσωματική και νομίζω οτι θα διαλέξω το δεύτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα και απο εμενα.....ειμαι και εγω καινουρια και μου εδωσε η γιατρος μου τα serpafar για 5 μερεσ αλλα δεν μουπε να κανω την ενεση.επισης περιλιπτηκα να πω οτι αρχησα προσπαθειες απο τον ιανουαριο.επισης εχω κυστουλεσ και δεν μου εκανε υπερηχο η δεν μουπε οτι εχω ποιο προβλημα απλα πηρα τα χαπια να δουμε αυτη τη φορα και για πρωτη φορα τη θα δειξει ο υπερηχος.τα εχω χασει δεν ξερω τιποτα και φοβαμαι μην κανω κακο στον εαυτο μου. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pon pon δυστυχώς μένω Αθήνα και δεν μπορώ να σε βοηθήσω το μόνο που θα σου πω είναι ότι ο γιατρός μου είναι σε κρατικό νοσοκομείο, στο Αττικό και τον εμπιστεύομαι γιατί όλους τους άλλους τους θεωρώ αν όχι αλήτες όλους όμως τρελούς εμπόρους...

Και στη Θεσ/κη να ζούσα σε παρόμοια λύση θα κατευθηνόμουν.Βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνω αν δω και αποειδώ τι να πώ.Δίκοπο μαχαίρι είναι.

Neraida, να πάρεις ίσως και μια δεύτερη γνώμη,σε νιώθω όταν λες φοβάμαι, και εγώ φοβάμαι και νομίζω πως όλες οι κοπέλες που μπαίνουμε σε τέτοιες διαδικασίες το έχουμε το συναίσθημα. Μην το σκέφτεσαι πολύ και σε παίρνει από κάτω.Τα λέω σε σένα, να ακούω και εγώ. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΝΕΡΑΙΔΑ2.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΕΔΩ Κ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΚΑΝΑ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΓΙΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ...ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ, ΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΔΗΛΑΔΗ, ΑΝ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΧΑΠΙΑ ΚΛΠ..ΓΙΑ ΤΑ SERPAFAR XΩΡΙΣ ΕΝΕΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΕΧΩ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

neraida 2 έγραψε:

κοριτσια μου καλημερα και απο εμενα.....ειμαι και εγω καινουρια και μου εδωσε η γιατρος μου τα serpafar για 5 μερεσ αλλα δεν μουπε να κανω την ενεση.επισης περιλιπτηκα να πω οτι αρχησα προσπαθειες απο τον ιανουαριο.επισης εχω κυστουλεσ και δεν μου εκανε υπερηχο η δεν μουπε οτι εχω ποιο προβλημα απλα πηρα τα χαπια να δουμε αυτη τη φορα και για πρωτη φορα τη θα δειξει ο υπερηχος.τα εχω χασει δεν ξερω τιποτα και φοβαμαι μην κανω κακο στον εαυτο μου. :(

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΕΡΑΙΔΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΩΟΘΥΛΑΚΙΩΝ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΗΛ.ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ 13-14 ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΩΟΡΗΞΙΑ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΠΡΕΓΚΝΙΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΔΙΟΡΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟΥ ΩΑΡΙΟΥ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ 36ΩΡΟ...ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΕΚΑΝΑΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΡΙΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ... :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...