Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΚΩΛΗΚΟΕΙΔΕΚΤΟΜΗ;;;;


ΣΩΣΩ

Recommended Posts

ΑΦΟΥ βαζουν ολοι διαφορα θεματα ειπα να ανοιξω και γω ενα..

ενημερωτικα..

μπορει να γραψουν μονο σοι-οσες..

- εχουν κανει την επεμβαση τα τελευταια 15 χρονια

- μονο απο τη δεξια πλευρα

- οι επεισκεψεισ και οι εισαγωγες στο νοσοκομειο χωρις να εχουν κανει την επεμβαση,δε μετρανε..

- σε εσες εχουν ακομα το σημαδι και δε ξερουν τι να το κανουν..

για να σας δω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα γραψω μονο και μονο για την αθλια ουλη-σημαδι που μου αφησε ο χειρουργος!Γιατι πανε και 28 χρονια!!! :ohmy: Ημουν 4 χρονων!!εχει ως εξης!2 στρογγυλαδες πανω, μια γραμμη στην μεση και αλλες 2 στρογγυλαδες κατω!!Καλλιτεχνης ο ανθρωπος!!Μου εχει πιασει μεγαλη εκταση της δεξιας πλευρας και το περιεργο ειναι οτι μετα απο τοσα χρονια δεν εχει σβησει καθολου!!Τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, εγώ έκανα πριν 8-9 χρόνια περίπου, εννοείται στα δεξιά και έχω ακόμα το σημαδι αλλά δεν φαίνεται τόσο, βέβαια το εχω συνηθίσει κιόλας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKIA MOU EGW THN EKANA PRIN 7 XRONIA STO 8RIASEIO,STH DEKSIA PLEURA FUSIKA K AFOU EIXA KONTEPSEI NA PE8ANW GIATI EIXA PERITONITIDA.EUTUXWS GIA MENA MOU ETUXE ENAS GIATROS POLU TELEIOMANHS K OXI "POLU ANTRAS"!MOU EKANE PLASTIKH STHN EGXEIRHSH K APLA DEN FAINETAI TIPOTA!NA 'NAI KALA GIATI EXW DEI KATI TOMES K EXEI TROMAKSEI TO MATI MOU! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Καλε ΕΛΕΝΑ! τι οχι...πολυ αντρας???αχουουου..... :ohmy:

ti na sou lew...ma enas antras...ououou.. :silly: 2 metra me mia psili fwnoula,lepto frudaki pou to evgaze,makru malli kommwtiriou,limarismeno nuxaki k atrixa xeria!!olo skertso kai nazi itan o glukos mou!! :P kata t'alla antras!!plaka eixe,itan omws polu kalos sti douleia tou!auto na legetai! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κ απο μενα!!!

Κανονικα αυτο το θεμα ειναι "απαγορευτικο" για μενα :laugh: :laugh: μιας κ δεν εχω κανει (ακομα:unsure:).

Παρολα θελω να ρωτησω κατι :blush: .Ολοι καποια στιγμη θα χρειαστει να κανουν την συγκεκριμενη εγχειριση? Ρωταω γιατι ουτε ο μπαμπας μου εχει κανει :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα πλάκα , Elenakos , αν ήταν ΄΄ πιο άντρας ΄΄

θα είχες μια τομάρα , ΤΡΟΜΑΡΑ, σαν τη δική μου...

Σωσω έχουν περάσει 20 χρόνια , σόρυ , αλλα το σημάδι μου είναι

μοναδικό !!!!Δεν πρόκειται να φύγει ποτεςςςςς!!!Και φυσικα δεν κρύβεται!!!!

Μία γραμμή στο πρώτο κόψιμο,και μετα μία λόξή βιαστική , άγρια και χοντρή!!!!Πάνω και κάτω φαίνονται οι τρυπούλες από το ράψιμο και πιο

κάτω φαίνεται μια πιο μεγάλη τρυπούλα από οπου είχα παροχετευση διοτι θα πέθαινα,έκανα περιτονίτιδα βλέπετε και για να με γλιτώσουν μεγάλωσαν την τομή αρων , άρων...Πάντως με καθάρισαν καλα....Καλούλης ήταν ο ειδικευόμενος που μου έκανε τις αλλαγες και μου εδινε κάτι γαματα αδιάβροχα αυτοκόλλητα να βάζω πάνω από την γαζούλα για να βουτάω στη θαλασσίτσα μιας και την έπαθα κατακαλόκαιρο!!!!!!

Αυτα τα ολίγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Γεια σας κ απο μενα!!!

Κανονικα αυτο το θεμα ειναι "απαγορευτικο" για μενα :laugh: :laugh: μιας κ δεν εχω κανει (ακομα:unsure:).

Παρολα θελω να ρωτησω κατι :blush: .Ολοι καποια στιγμη θα χρειαστει να κανουν την συγκεκριμενη εγχειριση? Ρωταω γιατι ουτε ο μπαμπας μου εχει κανει :blink:

Δεν είναι απαραίτητο να την κάνουν όλοι!

Στην οικογένειά μου για παράδειγμα την έχουμε κάνει όλοι εκτός από τον αδερφό μου!!

Οπότε μην το σκέφτεσαι!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα,εγω ην εκανα πριν απο 10 χρονια στο Νοσοκομειο της Αεροπορειας στην Αθηνα σε εναν φανταστικο γιατρο αφου η τομη ειναι πολυ μικρη και απο ην δεξια μερια φυσικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερω οτι εχετε βαλει ορους αλλα θελω να ρωτησω κατι σαν ασχετη που ειμαι...

1.γινεται και απο την αριστερη πλευρα?

2.το χρονικο οριο υπαρχει για καποιο λογο?

3.οταν λετε μεγααααλη ουλη δηλαδη τι αποσταση?

4.που αποσκοπει το θεμα?στην αρχη νομιζα οτι εκανε πλακα αλλα μαλλον καπου θελει να καταληξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκανα την συγκεκριμενη επεμβαση το 1995 στο Παιδων..δεξια τομη δεν φαινεται σχεδον καθολου....καλο αυτο...εμπειριες απο το νοσοκομειο οι χειροτερες..με ειχε αναλαβει ενας παιδοχειρουργος και μου ειχε πει οτι ειναι χρονιος σκω λικοειδητης και οτι δεν χρειαζοταν επεμβαση,...μια μερα ομωες μπηκα με φριχτους πονους και ενας αλλος γιατρος βρηκε οτι ειχε ''σαπισει''ενα κομματι απο το εντερο μου και αμεσως μετα θα πηγαινε στη δεξια ωοθηκη μου...ευτυχως πηγαν ολα καλα και δεν επαθα τα χειροτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μπω στην παρεα τις evipapa ..εκανα την εγχειρηση καμποσα χρονια πριν , εχω ενα σημαδι 18 εκατοστων ,ανοιχτηκα δευτερη φορα απο περητονιτιδα, δεν κρυβετε με ΤΙΠΟΤΑ... και λιγα κιλακια να παρω , δυπλωνη η κοιλια στη τομη και γινωμε σα δυπατη φρατζολα ... :P ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια αφου ειστε τοσες πολλες...πειτε μου,,,πως καταλαβαινεις οτι εχεις κατι τετοιο?

ειναι τρομακτικο?

γιατι το λενε σκουλικοειδητιδα μερικοι και με τρομαζουν?ΕΕΕΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΑΔΙΑ...ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ..ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ Κ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ..ΤΟΤΕ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ.ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΥΡΕΤΟΣ..ΕΜΕΤΟΙ..ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ..ΑΑΠΟΤΟΜΗ ΑΝΟΔΟΣ ΛΕΥΚΩΝ ΑΙΜΟΣΦΑΙΡΙΩΝ Κ ΚΟΙΛΙΑ ΣΚΛΗΡΗ ΣΑΝ ΠΕΤΡΑ...ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ..ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΟ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ Η ΦΛΕΓΜΟΝΗ..ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΠΕΡΥΣΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ..ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ...ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ Κ ΠΛΑΣΤΙΚΗ Κ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ..Κ ΤΟ ΣΗΜΑΔΙ ΕΧΕΙ ΑΡΧΗΣΕΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πω πως το καταλαβαν σε μενα , ειχα πονους στη κοιλια , αφορητους πονους , με δυπλωναν στα δυο , επειδη 1 χρ πριν εκανε και ο αδερφος μου η μανα μου το ψυλιαστικε και με πηγε στη κλινικη του Παλ. Φαληρου . εκει μου εκαναν αιματολογικες εξετασεις και μετα απο3 ωρες χειρουργειο.. τσακ μπαμ ... μερικες φορες φερνει και πυρετο .. αλλα εγω δεν ειχα .. εκανα μετα την εγχειρηση , με τη περιτονητιδα.. αυτο δεν ειναι κανονας .. σε αλλους συνβαινει σε αλλουσ οχι .. απο την οικογενεια μου , μονο εγω και ο αδερφος μου εχουμε κανει , κανεις αλλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...