Μετάβαση σε περιεχόμενο

θηλασμός και θάλασσα


Recommended Posts

μανούλες καλησπερα!εσείς που θηλασατε το καλοκαιρι(γιατι εμας θα ειναι το πρωτο καλοκαιρι)τι κανατε;θηλαζατε κανονικα μπροστα σε ολους,βεβαια και με το μαγιο ουτως ή αλλως εισαι εκτεθειμενη και αν ναι πλενατε το στηθος σας πριν με νερακι για να φυγει το αλατι ή δεν χρειαζεται;γενικως τι κανατε;εμπειριες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περισι ηταν το καλυτερο καλοκαιρι μου....φετοσ να δουμε :S

μονο το βυζι κ βουυυυυυυυρρρρρ

εγω εβαζα ενα καπελο εκεισ κοντα στο κεφλαι κ στο στηθος κ δε φαινοταν τιποτα...σα να το κοιμιζα

δε το ξεπλενα παντα :S

αλλα οταν μπορουσα το κανα τοπικα με το χερι μου κ νερο...

καλο καλοκαιρι λοιπον!!!!!!!! B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεπλενεις λιγο το στηθος για να μην ειναι αλμυρο και θηλαζεις κανονικα!

περυσι θηλαζα στην παραλαι οποτε ερχεται μια και μου λεει

:-θηλαζεις?

-ναι

-μανα εισαι εσυ?

-γιατι

-θα το δηλητηριασεις το παιδι

-γιατι ρωτω?

-κανεις ηλιοθεραπεια και μετα θηλζεις?

το γαλα εχει ξυνισει, πρειε να ειναι σε δροσερο μερος και οχι μεσα στο ηλιο!

- εεεε να παω στο χασαπικο να μπω μεσα στο ψυγειο της απαντω!

μετα πο 2 μερες την συνατησαμε παλι με κοιτουσε με υφος

εχω πει το διαλογο στον αντρα μου και του λεω οτι ειναι αυτη....

ηταν α΄ξαδερφη της γιαγιας του αντρα μου!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτω από την ομπρέλα ξαπλωμένη και δεν έπαιρνε και κανείς χαμπάρι. Κάποιες φορές τις ξέπλενα με νεράκι και άλλες όχι. Δεν έδειχνε να ενοχλείται πάντως από την αλμύρα. Γλιτώσαμε και τα θερμός με το τσιτσί οn line ό,τι ώρα ήθελε. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα..εμεις περυση δεν πηγαμε θαλασσα..ηταν πολυ μικρος..αλλα φετος θα παμε...το κολπο με το καπελο καλοοοοο...ρε συ Βικυ..δεν ντρεπεσαι ρε συ...δινεις στο μωρο χαλασμενο γαλα..φτου σου!!!

Πολυ γελιο..απιστευτη ειναι..ηθελα να ηξερα τετια μαργαρηταρια...σκεφτονται και τα λενε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλλιο αργα παρα ποτε!(?)

Εγω σου προτεινω μαντηλακια(αυτα τα ειδικα για το στηθος) κ ξαλωτο θηλασμο στην ξαπλωστρα!

Εγω να δουμε τι θα κανω που για να φαει πρεπει να ειμαστε οι δυο μας μονο κ χωρις τπτ να της αποσπαει την προσοχη!

Τεραστια κουτσομπολα!Προτιμαει να μεινει νηστικη για 5-6 ωρες παρα να "χασει επεισοδιο"!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου δεν τα ήξερα αυτά τα μαντηλάκια για το στήθος ευχαριστώ!φροντίστε να πηγαίνετε σε ερημικές παραλίες είναι και αυτό μια λύση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bembini έγραψε:

Αναστασία μου δεν τα ήξερα αυτά τα μαντηλάκια για το στήθος ευχαριστώ!φροντίστε να πηγαίνετε σε ερημικές παραλίες είναι και αυτό μια λύση!

Μονο της κικο ξερω!

Ερημικη παραλια για να θηλαζει η τσαχπινα?χαχαχαχαχαχα

Αλλο τι εμεινε βρε Μαρακι μου!? :silly: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερημικη παραλια???????για να θηλασω ανετα και να κανω και μπανιο δεν το ειχα σκεφτει!!!!!

σιγουρα ομως θα προσπαθησω να βρω ενα μερος που να μην υπαρχει και πολυς συνωστισμος γυρω γυρω!!

εξαλλου με την μικρη θα πηγαινω για μπανιο μετα τις 6 με 5 και μιση και σπαει ο πολυς κοσμος οποτε κουβαλαω ενα σεντονακι της ενα καπελο κατι και ψιλοκαλυβομαι και ολα καλα ελπιζω B)

τωρα για το ξεπλυμα ολο και κατι θα φυγει αν μπεις 2-3 λεπτα κατω απο το ντουζ ε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ολα τα μεμε...στην αμμο!!!Αυτες δηλαδη που τα πετανε εξω ετσι κι αλλιως?????Και καλα αυτες που εχουν τα προσοντα...οκ...αυτες με τους πατσαδες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά...δεν είναι τρομερό να μην μας κάνει καμία εντύπωση μια γυμνόστηθη και να προκαλει σχόλια μια μαμά που θηλάζει?? :blink:

Να ρωτήσω και εγώ την γνώμη σας(αν και ξέρω τι θα μου απαντήσετε , οι μαμάδες που θηλάζουν είναι ατρόμητες!),εγώ γεννάω μέσα στον Ιούνιο(εχω ΠΗΤ 30/6), πιστεύετε οτι θα προλάβω να πάρω το μωράκι παραλία ή θα είναι πολύ μωράκι ακόμα(Σεπτέμβρη ,ας πούμε).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Πραγματικά...δεν είναι τρομερό να μην μας κάνει καμία εντύπωση μια γυμνόστηθη και να προκαλει σχόλια μια μαμά που θηλάζει?? :blink:

Να ρωτήσω και εγώ την γνώμη σας(αν και ξέρω τι θα μου απαντήσετε , οι μαμάδες που θηλάζουν είναι ατρόμητες!),εγώ γεννάω μέσα στον Ιούνιο(εχω ΠΗΤ 30/6), πιστεύετε οτι θα προλάβω να πάρω το μωράκι παραλία ή θα είναι πολύ μωράκι ακόμα(Σεπτέμβρη ,ας πούμε).

το μωρακι δεν μπορει να κανει μπανιο στη θαλασσα...επιτρεπεται απο 6 μηνων και μετα...αλλα μπορεις να το περνεις μαζι σου :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAXAXAXAXΑ.ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΑ ΠΕΜΠΙ.ΧΑΧΑΧΑ.Ε ΝΑΙ.ΚΙ ΕΓΩ ΘΗΛΑΖΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΖΑ ΛΙΓΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΟΥΛΑ.ΣΙΓΑ ΜΩΡΕ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΙΧΕ Κ ΚΟΣΜΟ.ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΤΣΕΤΑ ΤΙΠΟΤΑ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ξαδερφη μου γεννησε 5/6 και τον αυγουστο το βαλανε για μπανακι με τη συμφωνη γνωμη του γιατρου της!

οσο για θηλασμο εγω τα πεταω εξω σε καφε-πλατειες κλπ δεν θα τα πεταξω στην παραλια????μη σας πω τοπλες φετος γιατι χωρις μπανελα που θα βρω μαγιο αξιοπρεπες οχι σαν της γιαγιας μου σε νουμερο 95D και να μην τα σερνω στην αμμο???

πειτε μου αν εχετε καμια ιδεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι χωρις μπανελα?

μια χαρα βολευει!

η κορη μου γεννηθηκε Απριλιο και θαλασσα μπηκε τελος Ιουλιου!

η παιδιατρος μας ηταν υπερ απο 40 ημερων!

φυσικα με υψηλο δεικτη αντιλιακο και παντα μετα τις 6 στη θαλασσα!

φετος λεω να την ξεκινησω απο τον αλλο μηνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια και από μένα και μας ο παιδίατρος μας είπε ότι η θάλασσα επιτρέπεται όχι όμως η πισίνα λόγω χλωριου και σίγουρα πάντα με υψηλό δείκτη προστασίας και τις συγκεκριμένες ώρες..όσο για το θηλασμό κορίτσια και γω από τον πρώτο μου γιο τα πέταγα έξω κανονικά άντε να έριχνα πάνω μας κανά σεντονάκι...Με το καλό όσες περιμένετε!!περιμένω και γω το δεύτερο μου αγοράκι όπου νάναι είμαι στην 38η βδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...