Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ...


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Εγώ έπαιρνα μια απίστευτη κρεμούλα της Biotherm,άπλωνόταν απίστευτα,μοσχοβολούσε κ δεν έκανα ούτε μισή ραγάδα,

έτσι,για δείγμα ρε παιδί μου!!!

Βέβαια δε ξέρω αν έκανε απίστευτη δουλειά η κρέμα

ή αν απλά ήταν θέμα κοιλιάς(είχα βάλει 8 κιλά κ η

κοιλίτσα μου ήταν σαν μπάλα μπάσκετ!!)πάντως

το αποτέλεσμα μετράει...

Φιλάκια,καλή συνέχεια σε όλες τις εγκυούλες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα παρει κατι κρεμουλες που ειναι για την κοιλιτσα αλλα απο τον 3ο μηνα αρχισαν να με ενοχλουν οι μυρωδιες και ετσι πηρα κι'εγω την βαζελινη την αοσμη της johnson... εβαζα καθε βραδυ πριν κοιμηθω και δεν εκανα ουτε μια ραγαδα, παρ'οτι ειχα αρκετα μεγαλη κοιλια και συνολικα πηρα 15 κιλα... το κακο ειναι οτι μενει λιπαρη η κοιλια μετα... γι'αυτο εβαζα απο πανω ενα φανελακι και μετα τη πιτζαμα μου για να μην την λερωνω...!!! Οταν καλοκαιριασε κοιμομουν μονο με το φανελακι...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

Cesilia έγραψε:

έχει κάποια ονομασία η κρέμα αυτή ή πρέπει να πάω στον δερματολόγο για να μου γράψει τη συνταγή;;;;[/quote:2yfnpjch]

Συνηθως οι φτιαχτες κρεμες για τις ραγαδες περιεχουν μια ετοιμη κρεμα για ραγαδες, πχ. frezyderm reconstria, ανακατεμενη με τρετινοινη η με κατι αλλο, πχ Eviol η αμυγδαλελαιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καταλαβα καλα? Βαζει καποια απο σας κρεμα και στο στηθος? Και στα ποδια? Νομιζα η κοιλια ηταν το θεμα. Αλλα στο στηθος επιτρεπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ βάζω μια φυτική κρέμα του Κορρέ με αμύγδαλο και βούτυρο αβοκάντο και αν θέλεις μπορείς να την βάλεις και στο στήθος και στους γλουτούς! Πάνω απ 'όλα όμως παίζει ρόλο το δέρμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΒΑΖΕΛΙΝΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΡΑΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ Κ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΡΜΑ ΕΧΕΙΣ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ .. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΖΕΛΙΝΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ Κ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΑΛΙΑ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έδωσε την salba mama αλλά φίλες μου πρότειναν βαζελίνη. Μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει την κρέμα γιατί η βαζελίνη δεν είναι και το καλύτερο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotin ego xrisimopoiousa tin hydrovit kath oli tin egimosini mou kai den ekana ragades stin koilia.epeidi omos megalose poli to stithos mou tous mines aftous-kai kaneis den me eixe proidopoiisei na vazo ligi kremoula kai sto stithos, ekana liges ragades distixos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prevenstria ths frezyderm ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η AN-N , EIXA PAREI KAI 20 KILA , EIXA GINEI SAN TO MPALONI ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΕΞΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΑΠΟΤΟΜΟ ΞΕΦΟΥΣΚΩΜΑ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΑΓΑΔΕΣ Κ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 1 ΜΙΚΡΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΙΚΙΝΙ !

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ Κ ΣΤΟ ΣΤΗ8ΟΣ Κ ΣΤΟΥΣ ΓΛΟΥΤΟΥΣ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

poupoukitsa έγραψε:

ΕΓΩ ΕΒΑΖΑ ΒΑΖΕΛΙΝΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΡΑΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ Κ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΤΟ ΤΙ ΔΕΡΜΑ ΕΧΕΙΣ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙΣ .. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΣΧΗΜΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΑΖΕΛΙΝΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΛΑΕΙ Κ ΓΙΝΕΣΑΙ ΧΑΛΙΑ :(
ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ,ΘΑ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΠΑΣΑΛΟΙΦΟΜΟΥΝ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΕΣΚΑΣΕ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΑΣΤΟ...ΕΣΥ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ παντα απίστευα ότι είναι αποκλειστικά θέμα δέρματος όμως τώρα πιστεύω ότι ίσως κάτι κάνουν και οι κρεμούλες και θα σας πω γιατί. από τον 4ο μήνα χρησιμοποιώ 2 φορές τη μέρα την synchroelast της synchroline σε κοιλιά και στήθος κι ενω έχω δίδυμα και η κοιλιά μου έγινε τεράστια δεν είχα κάνει ούτε μια ραγάδα. πριν 3-4 μέρες πρόσεξε η αδερφή μου (γιατί εγω πλεον δεν βλέπω εκεί!!!) ότι έχω 3 ραγάδες πολύ χαμηλά ακριβώς στο όριο του λάστιχου του εσώρουχου. σε εκεινο το σημείο επειδή μου φαινοταν πολύ χαμηλά και για να μη λερωθώ δεν έβαζα κρέμα και είμαι σίγουρη ότι αυτό φταίει για τις ραγάδες γιατί η κοιλιά τόσο χαμηλά δεν είναι τόσο φουσκωμένη όσο παραπάνω, άρα μάλλον κάτι κάνει καιη κρεμούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...