Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπυράκια στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Μόνο εμένα δεν λάμπει το πρόσωπό μου λόγω εγκυμοσύνης???? :angry:

Εδώ και μια βδομάδα έχω γεμίσει σπυράκια και δεν ξέρω τι να κάνω!! Ποτέ δεν είχα, ούτε καν στην εφηβεία. Ξέρετε κάποια κρέμα για να ηρεμήσουν λίγο τα άτιμα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην σκας!

Μόλις περάσει το 1ο τρίμηνο δεν ξαναβγάζεις! Είχα και γω στο 1ο μου παιδί και όλοι μου λέγανε ότι θα κάνω κορίτσι! (πεσανε μέσα).:laugh:

Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις εκτός από υπομονή! :)

Θα περάσει! να είσαι σίγουρη! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

noni mou kalisspera!ki egw ti idio epatha stin egkumosini..

kai den eixa pote allwte..einai ormoniko alla ksereis ti legane oi palioi?otan i mama(egkumonousa) "asximainei" einai giati to paidi tha vgei polu omorfo..xaxa..gia krema den kserw kalutera na rwtiseis giatro giati einai ormoniko.auta..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαα!!εγω ειχα βγαλει αναμεσα σε 12η και 13η εβδομαδα αρκετα..

σε ολη την υπολοιπη εγκυμοσυνη ειχα το τελειο δερμα και να φανταστεις ειχα και ακμη στο παρελθον..

χρησιμοποιησε ενα ηπιο καθαριστικο και θα φυγουν μονα τους!!!

αποφυγε και τα λιπαρα καλου κακου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

σε ποιά εβδομάδα είσαι; :huh:

15η βδομάδα!!! Θα κάνω υπομονή αλλά θα πάω αύριο μια βόλτα στο φαρμακείο για καμία κρεμούλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ομοιοπαθουσα. πριν την εγκυμοσυνη δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα με την ακμη. Τωρα ομως.... μαλλον το παιδι μου θα βγει πολυυυυυυ ομορφο αν αληθευει αυτο που λενε. Εχω πολλα σπυρακια. Δουλευω σε δερματολογο και περα απο το σαπουνακι για πλυσιμο, δεν συστηνει οτιδηποτε αλλο σε αυτην τη φαση. Α και υπομονη! πολλη υπομονη! ;) Θα φυγουν καποια στιγμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nonigeorge έγραψε:

Μόνο εμένα δεν λάμπει το πρόσωπό μου λόγω εγκυμοσύνης???? :angry:

Εδώ και μια βδομάδα έχω γεμίσει σπυράκια και δεν ξέρω τι να κάνω!! Ποτέ δεν είχα, ούτε καν στην εφηβεία. Ξέρετε κάποια κρέμα για να ηρεμήσουν λίγο τα άτιμα????

Αν είσαι αυτή που νομίζω, γιατί δεν ρωτάς εμένα κατευθείαν, βρε;;;; Χαχαχαχαχα!!

Νονάκι μου, εγώ σπυράκια δεν έβγαλα, αλλά το δέρμα μου έγινε λίγο τρισάθλιο... Έσκαγε παντού!! Μόλις γέννησα, επέστρεψε η... λάμψη! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω εχω σπυρακια κυριως στην περιοχη των χειλιων...μην σκεφτειται τιποτα πονηρο... :laugh: :laugh: :laugh: και στο πηγουνι και λιγα στο μετωπο :blink::blink::blink: αλλα μικρουλακια αλλα φαινονται...ελπιζω να καθαρισω γιατι με βαρεθηκα να με βλεπω ετσι...κι οχι τιποτα αλλο καλοκαιριαζει κι ολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι άλλη ομοιοπαθούσα!!!!

Στην πρώτη εγκυμούνη το πρόσωπό μου έλαμπε κυριολεκτικα και έκανα γιο!!!!

Τώρα,από την 9 εβδομάδα ( είμαι στην 11η τώρα )

έχω κάτι βρωμοσπυρα και μόνο στο αριστερό μάγουλο!!!!!!! :laugh: :laugh:

Χρησιμοποιώ ένα ήπιο καθαριστικό , αλλα εκεί....θα κάνω υπομονή,αν είναι να βγει κόρη και κουκλάρα!!!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nonigeorge εγώ είχα πολλά σπυριά απο το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης μέχρι και τον 7ο μήνα.Ο γιατρός μου αλλά και ο φαρμακοποιός δεν μου έδιναν τίποτα να βάλω γιατί δεν κάνει και ώς εκ θαύματος έφυγαν τελείως απο τον 7ο μήνα και μετά.Τώρα δυστυχώς έχω πάλι :( υπομονή και θα φύγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ομοιοπαθουσα κι εγω!!!!!!!ενω δεν ειχα προβλημα με την ακμη στην εγκυμοσυνη γεμισα τοσα σπυρακια που δεν ηθελα να βλεπω το προσωπο μου στον καθρεφτη....τωρα εχω γεννησει εδω και 4 μηνες και εχω ακομα σημαδια τα οποια φευγουν σιγα-σιγα....αν και χλωμο το βλεπω να φευγουν τελειως... :dry: παντως γεννησα μια κουκλαρα!!!!!!!!!!οποτε χαλαλι της!!!!! :laugh: νομιζω πως το μονο που μπορεις να κανεις ειναι υπομονη!!!!μην τα πειραζει καθολου!!!εγω ενα πειραξα και ακομα να φυγει.... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω κοριτσια ειμαι στην 14η εβδομαδα και εχω γεμισει σπυρακια..ειχα εχω σε γενικες γραμμες σπυρακια ..αλλα συνεχιζω να εχω και τωρα,δεν μπορουμε να κανουμε κατι..μονο υπομονη....λενε οτι θα βγαλουμε ομορφα νινακια...οποτε χαλαλι... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ να'μαι κι εγώ...

ΠΟΤΕ δεν είχα σπυράκια αλλά τελικά στην εγκυμοσύνη γέμισα σπυράκια στο πηγούνι και γύρω απο το στόμα...Περιμένω αγοράκι...Κουκλάκι θα βγει το πουλάκι μου...

Ενώ γενικότερα το πρόσωπό μου λάμπει, όπως μου λένε, ωστόσο έβγαλα λίγα σπυράκια...Αρχισαν βέβαια να χάνονται σιγά σιγά αλλά τα έχω εδώ και κανα μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλι το αναποδο....ενω γενικοτερα ειχα θεματακι με ακμη

με το που εμεινα εγκυος αρχισε να υποχωρει το προβλημα

αυτο που μου λεγανε μεγαλυτερες σε ηλικια γυναικες(θειες,γιαγιαδες)

ηταν οτι αφου εχεις ομορφυνει τοσο θα κανεις κορη,τελικα μεσα πεσανε :)

και εννοειτε ειναι πενταμορφη χα χα χα!ευτυχως μεχρι και τωρα που εχουν

περασει σχεδον 6 μηνες απο τοτε που γεννησα το προσωπο μου ειναι

σε σχεση με το παρελθον σουπερ!!

υπομονη κοριτσαρα..σεβλεπω να κανεις παιδαρο αν ισχυουν αυτα που λενε!

με το καλο! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΠΟΛΛΕΣ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ Κ ΣΤΟ 1 ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΓΟΡΑΚΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΚΑΡΥΟΤΥΠΟΣ ΑΛΛΑ Κ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ. ΒΓΑΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΟ ΠΗΓΟΥΝΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗ Κ ΤΑ ΞΥΝΩ ΚΙΟΛΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι 29η εβδομαδα και ειμαι χαλια...δεν ειχα ποτε ακμη ουτε μικρα σπυρακια..ειχα παντα τελειο δερμα μεχρι που εμεινα εγκυουλα!!!χαλαλι της μπεμπας ,δεν λεω ,αλλα..χαλια ρε παιδια...

εχω σπυρακια στη πλατη και στη φατσουλα!!!!μικρα κοκκινα σπυρακια στο προσωπο και μεγαλα στη πλατη..αηδιααααααααααα.....εκανα πηλινκγ αλλα τιποταααα..δεν πειραζει ομως..θα κανω υπομονη διοτι ειναι ορμονικο και οταν γεννησω με το καλο την μπεμπουλα μου,θα φυγουν τα κακα αυτα σπυρακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω τη ζωη περιβολη μου κανατε!

Εγω βγαζω συνεχεια στο πιγουνι, γυρω απο το στομα κ στη μυτι! Και πονανε τρελα τα ατιμα αμα τα σπαω!!!!

Νομιζα οτι θα φυγουν, οτι ειναι απο την αλλαγη στο σωμα μου αλλα απ'οτι λετε πρεπει να το παρω αποφαση...

:S:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο. Πήγα και μια βόλτα από το φαρμακείο και μου έδωσε ένα καθαριστικό της Avene και ένα ξεβαφτικό της Bioderma. Εχουν υποχωρήσει...αλλά ακόμα είμαι "ένα παιδί μετράει τα...σπυράκια του". Οπότε θα κάνω υπομονή και βλέπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...