Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΓΟΥΛΟΜΑΖΩΜΑΤΑ...ΜΩΡΟΥΛΟΣΚΟΡΠΙΣΜΑΤΑ


Recommended Posts

Γεια σας εξωσωματικες μου φιλες και οι μονο! ;):kiss:

Θα ηθελα (για ακομα μια φορα) την πολυτιμη εμπειρια σας :blush: σχετικα με τις διαδικασιες της εξω/κης που δεν εξαρτονται απο εμας.Δηλαδη, τις ενεσουλες με τον ενα ή με τον αλλο τροπο τις κανουμε αλλα καποια στιγμη τελειωνουν...

τι γινεται με την ωοληψια και μετα με την εμβρυομεταφορα???

υπαρχουν ενοχλησεις μετα???

μπορει να υπαρξει καποια επιπλοκη κατα την διαρκεια της ωοληψιας ή μετα απο αυτην???

η συλλογη του σπερματος???απο το σπιτι ή στο κεντρο?

Δε μπορω να πω οι εχω ιδιαιτερο αγχος (πως το επαθα??)αλλα οι αποριες μου ερχονται αφου εχω φυγει απο τον γιατρο :blink:

Προς το παρον αυτα βολταρουν στο μυαλο μου...αλλα σιγουρα θα ερθουν κ αλλα. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOLLIPOP, ΓΕΙΑ!!!!!!!!!

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ, ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!

Η ΩΟΛΗΨΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΜΕΘΗ ΔΙΑΡΚΕΙ ΚΑΝΕΝΑ 15ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ, ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΠΟΝΕΣΑ ΣΤΗΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ. ΜΕΤΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΠ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ. Η ΜΟΝΗ ΕΠΙΠΛΟΚΗ Η ΟΠΟΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΤΡΩΣ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΥΓΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΡΕΑΣ.

Η ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΗ 5 ΛΕΠΤΑ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΤΙΠΟΤΑ!

ΜΕΤΑ ΦΕΥΓΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ...ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΑΓΧΩΝΟΝΤΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΑ ΔΩΜΑΤΙΑ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΝΑ ΠΟΥΝ ΣΕ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ... ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΩΟΛΗΨΙΑ?

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΟΤΙ ΘΕΣ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΛΙ!!!!!!! ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!

ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΩΣΟΜΑΤΙΚΗ, ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικα μου,ναι καλα καταλαβες :) Χτες που πηγα για τον 2ο υπερηχο μου ειπε ο γιατρος οτι μαλλον την Τεταρτη θα γινει η ωοληψια,αλλα αυριο που θα ξαναπαω θα ξερουμε σιγουρα.

Μετα την ωοληψια απο οτι καταλαβα δεν ποναει η κοιλιτσα ε?Οσο για τη μεθη,εχω ξανακανει για αλλο λογο κ ηταν μια χαρα!

Για το σπερμα τωρα,δυστυχως δεν ειμαστε κοντα οποτε θα το δωσει εκει θελει δεν θελει :laugh: :laugh:.Απλα εχω ακουσει πολλα για καταψυξη απο το σπιτι κ τετοια :blink:

Ευχαριστω για την απαντηση κ με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOLLIPOP, ΠΟΝΑΕΙ ΛΙΓΟ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΥΠΟΧΩΡΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΥΣΚΩΜΑΤΑΚΙ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΤΑΨΥΞΗ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΑΥΤΕΣ. ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΨΥΧΗ ΜΟΥ!!!!!!!!!!! ΘΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ! ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhsperaaa!!!

Xa! Molis eida thn epikefalida tou thematos

katalava oti esy to anoikses glyfitzouraki mou! :laugh:

Loipon na sta pw egw pou ta exw kai freska freska! :)

Vevaia menw Germania kai edw exoun allh taktiki alla panw

katw ta idia einai!

Loipon to sperma an eisai konta to dineis apo to spiti.

Mexri kai misi wra prin einai kala.Meta xalaei mou eipane.

O dikos tou to edine me to pou ftaname sthn polh pou einai

to kentro,phgaine sta Mac Donalds ekane thn douleia tou kai se 5

lepta eimastan sto kentro! :laugh:

Thn wolipsia thn kanoune synithos me methi alla kai me oliki

narkosi kamia fora.Sto kentro mou thn kanoune me oliki alla kamia

sxesh me ths alles olikes narkwseis! Ksypnas perdiki pineis kafedaki,trws kai feygeis opote aisthanese kala!

Meta h koilitsa ponaei ligo san ponous periodou.Sou dinoune ena paysipono na exeis mazi sou se periptosi pou den tous antexeis.

H emvriometafora den einai tipota! xaplwneis xalara,sou dinoune kai mia photo apo ta emvriakia sou kai ta vlepeis ola ekei!!! :laugh: Tha patheis plaka poso mikroulika einai! Sou vazei o giatros ena poly lepto kathetia sthn mitra kai ekei mesa pernaei enan akoma mikrotero me ta emvriakia sou!!! ayto htaaaan!!! kathese ksaploti ia 15 lepta,ta mazeyeis kai pas spitaki sou!! ;)

Pali meta apo ayto tha exeis ponous periodou mporei kai mexri to test egkymosynhs meta apo 14 meres alla anextoi ponoi. Aytaaaa!!

Eyxomai kai pali ta kalytera!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λενακι μου πολυ γελασα με τα Mc Donalds :laugh: :laugh:

Μετα την ωοληψια υπαρχει περιπτωση αιμορραγιας (απο το "σκαλισμα"?) :blink: ,τα παυσιπονα επιτρεπονται γενικα?

Σας ζαλισα ε?????

Λενακι,ποσες μερες σου εμειναν για την χοριακη? Πιστευω οτι ερχεται κ το 2ο ζουζουνι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσιααααα απο χτες με ταλαιπωρουν οι ενεσες....δεν μπαινουν ευκολα :(:( Προσπαθουσα σε διαφορα σημεια της κοιλιας κ δεν!!! :(ειχε κατακοκκινισει παντου :( . Σην σπερματεγχυση "γλιστρουσαν" πανευκολα,αυτη τη φορα απο την 2η μερα ενεσεων με ζοριζαν,με αποκορυφωση χτες κ σημερα :(

Γιατι μου κανει τετοια τωρα στα τελευταια??? :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bρε Γληφιτζουρακι...εχω ανατριχιασει ολοκληρη απο την περιφραφη σου!!Καλη επιτυχια ευχομαι και να ξερεις ο τιτλος του θεματος σου ειναι ο πιο γλυκος και τσαχπινικος ever!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop καλή δύναμη, εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! όσο για τις ενεσούλες, κάνε κουράγιο και προσπάθησέ το όσο μπορείς. να σκέφτεσαι το όμορφο αποτελεσμα που θα έχετε με τον αντρούλη σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Bρε Γληφιτζουρακι...εχω ανατριχιασει ολοκληρη απο την περιφραφη σου!!Καλη επιτυχια ευχομαι και να ξερεις ο τιτλος του θεματος σου ειναι ο πιο γλυκος και τσαχπινικος ever!!!! :kiss:

Μου αρεσει που το σκεφτομουν πριν αρχισω την περιγραφη για να μην "σοκαρω" κανεναν :unsure::unsure::unsure: μαλλον δεν τα καταφερα εεε????

Συγνωμηηηηηηηηηηηηηηηηη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Bρε Γληφιτζουρακι...εχω ανατριχιασει ολοκληρη απο την περιφραφη σου!!Καλη επιτυχια ευχομαι και να ξερεις ο τιτλος του θεματος σου ειναι ο πιο γλυκος και τσαχπινικος ever!!!! :kiss:

Μου αρεσει που το σκεφτομουν πριν αρχισω την περιγραφη για να μην "σοκαρω" κανεναν :unsure::unsure::unsure: μαλλον δεν τα καταφερα εεε????

Συγνωμηηηηηηηηηηηηηηηηη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πλακα κανω!!!!Μην μασας αλιμονο γιαυτο δεν ειμαστε εδω αλλωστε??Σε φιλω!Μην μου στενοχωριεσαι!Αν δεν μπει καποιος σε αυτη την διαδικασια δεν μπορει να κρινει απο τις λεξεις που απλα διαβαζει!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Αχ Λενακι μου πολυ γελασα με τα Mc Donalds :laugh: :laugh:

Μετα την ωοληψια υπαρχει περιπτωση αιμορραγιας (απο το "σκαλισμα"?) :blink: ,τα παυσιπονα επιτρεπονται γενικα?

Σας ζαλισα ε?????

Λενακι,ποσες μερες σου εμειναν για την χοριακη? Πιστευω οτι ερχεται κ το 2ο ζουζουνι σας!!!

Den mas zalises katholou!!!

Yparxei periptwsei na matwseis ligo nai alla synithos merikes

stagones sto skoupisma omws.An einai san periodos tha pareis amesws

ton giatro sou til.

Paysipona epitreponte nai alla oxi ta varia.Egw pernw panta Ibuprofen kai mia xara kanei thn douleia tou.

12 meres akoma gia thn xoriaki!!! eytyxws me thn mikrh pernaei pio

eykola o kairos! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Ρε κοριτσιααααα απο χτες με ταλαιπωρουν οι ενεσες....δεν μπαινουν ευκολα :(:( Προσπαθουσα σε διαφορα σημεια της κοιλιας κ δεν!!! :(ειχε κατακοκκινισει παντου :( . Σην σπερματεγχυση "γλιστρουσαν" πανευκολα,αυτη τη φορα απο την 2η μερα ενεσεων με ζοριζαν,με αποκορυφωση χτες κ σημερα :(

Γιατι μου κανει τετοια τωρα στα τελευταια??? :angry::angry:

Kai eg to idio provlima eixa :(

Pistevw giati oso kai na nomizoume oti eimaste xalares kai kala

asynaisthita sfigomaste kai etsi sfigoun oi mys mas kai den

mpainoun!Mporei na kanw kai lathos vevaia alla den mporw na to

eksigisw alliws!

Thn wra pou thn kaneis perne vathies anases kai ksefysa..etsi

mpainane kapws kalytera emena.Opws kai egw ekaka ena kolpaki..

Tis evaza strifontas aristera-deksia thn velona kai etsi glistrousan paneykola!! Gia kane mia dokimi etsi...

Kai emena sthn prwth ekswswmatiki mia xara glistrousan.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Καλε πλακα κανω!!!!Μην μασας αλιμονο γιαυτο δεν ειμαστε εδω αλλωστε??Σε φιλω!Μην μου στενοχωριεσαι!Αν δεν μπει καποιος σε αυτη την διαδικασια δεν μπορει να κρινει απο τις λεξεις που απλα διαβαζει!! :kiss:

Θελω απλα να προσεχω τα λογια μου στις περιγραφες για να μην τρομαξω καμια κοπελα που προκειτε να ξεκινησει :) γιατι πραγματικα δεν ειναι δυσκολο,αλλα σημερα νευριασα τοσο πολυ που μου ηρθε να παρω την ενεση κ την πεταξω :angry::angry::angry: Τελος παντων....

Ειστε ολες πραγματικο στηριγμα εδω!!!!!Οκ τα συζηταω και με λιγα ατομα δικα μου αλλα δεν το κατεχουν το αθλημα κ δε μπορουν να με βοηθησουν :P .

Lenaki μου καλο σε ευχαριστω γα τις αναλυσεις παρα πολυ :kiss: 12 μερες εμεινα κ μετα περιμενουμε ανακοινωση :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lenaki26 έγραψε:

Kai eg to idio provlima eixa :(

Pistevw giati oso kai na nomizoume oti eimaste xalares kai kala

asynaisthita sfigomaste kai etsi sfigoun oi mys mas kai den

mpainoun!Mporei na kanw kai lathos vevaia alla den mporw na to

eksigisw alliws!

Thn wra pou thn kaneis perne vathies anases kai ksefysa..etsi

mpainane kapws kalytera emena.Opws kai egw ekaka ena kolpaki..

Tis evaza strifontas aristera-deksia thn velona kai etsi glistrousan paneykola!! Gia kane mia dokimi etsi...

Kai emena sthn prwth ekswswmatiki mia xara glistrousan.. :dry:

Εμενα μου ειπε ο γιατρουλης,μολις κανω ενεση να κανω αρκετη ωρα μασαζ με ενα βαμβακι με οινοπνευμα στο σημειο για να διαλυεται το φαρμακο και μην σκληρενει το σημειο...Το εκανα αλλα...σκατουλες :laugh: :laugh: :laugh: anyway η αληθεια ειναι οτι με εχει πιασει μια ψιλογκρινια :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...