Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως "ρεγουλαρεις" ενα λαιμαργο βρεφος?


Recommended Posts

Στις 23/04 επιτελους γεννησα τον κανακαρη μου!!!! 3900 κιλα, 52,5 εκ υψος με πολλες πολλες τριχες!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ο τοκετος ηταν γρηγορος, καθωτι δευτερο παιδι, 2 ωριτσες συνολικα μας πηρε και για ακομη μια φορα θα το φωναξω: ΖΗΤΩ Η ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΣ!!!!!

Χτες γυρισαμε σπιτι αλλα εχω ενα προβλημα... ο κυριος ειναι σουπερ λαιμαργος ! δε ξερει ποτε να σταματησει να τρωει...συνεχεια ψαχνει με αποτελεσμα εγω να δινω κι αυτος τελικα να κανει εμετο

Για πειτε βρε κοριτσια καμια ιδεα να τον φερω στα "ισα" :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει!!Εχω και εγω εναν μπέμπη 29 ημερών και έχουμε παρόμοιο πρόβλημα .Εμένα απο την κλινική κιόλας έβγαζε γουλίτσες και τώρα άρχισε να μου κάνει και εμετό.Όταν λες εμετό εννοείς ρουκέτες?Τον βάζεις να ρευτεί?Θηλάζεις?Εμένα το μυαλό μου πάει σε γοπ..πόσες φορές τη μέρα κάνει εμετό?Δεν έχει να κάνει με λαιμαργία ο εμετός γιατί κ εμένα ο δικός μου τρώει πολύ..θηλάζουμε με τις ώρες..αλλά αυτές τις μερες άρχισε να μου κάνει εμετό.Οι γουλίτσες και ο εμετός αν γίνονται σχεδόν σε κάθε γευμα είναι συμπτώματα παλλινδρόμησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει ο παιδαρος!

Θηλαζεις ή δινεις φορμουλα;

Αν θηλαζεις, αυτο ειναι απολυτα φυσιολογικο! Εμενα μεχρι να σαραντησει ετρωγε καθε μιση ωρα! Μετα στρωνουν τα πραγματα...

Μαξιλαρι θηλασμου εχεις; Αν οχι, παρε ενα. Θα σε ξεκουρασει πολυ! Εγω τον ειχα αραχτο στο μαξιλαρι να θηλαζει ενω εγω σερφαρα ή διαβαζα καποιο βιβλιο. Οσο για τις δουλειες, ασε τους αλλους να τα κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια

οχι δεν νομιζω οτι ειναι γοπ...κυριως γουλιες μεγαλουτσικες θα τις χαρακτηριζα

θηλαζω αλλα με θηλαστρο και δινω και συμπληρωμα γιατι ο κυριος τρωει 120ml τη φορα! εγω και απ τα δυο στηθη βγαζω γυρω στα 90 οποτε δε του φτανει ουτε για ζητω!!! :cheer::cheer::cheer::cheer:

οποτε μαλλον να μην ανησυχω... θα στρωσει λετε εσεις

απλα με τη μαργαριτα - απο οσο θυμαμαι τουλαχιστον - ηταν πολυ πιο ευκολο το ταισμα (ισως γιατι δεν ετρωγε τοοοοοσο πολυ)

θα κανω υπομονη και βλεπουμε :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε γεννησες?????????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

να σου ζησει νικη μου :)

καλε απο τωρα θηλστρο?

αν θες να θηλασεις κοψε το θηλαστρο κ το ξενο,,

μονο μεμε κ θα κατεβει το γαλα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ Κ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ!!!! :):):)

ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΑΙΜΑΡΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΦΙΟΖΟΥ ΜΟΥ Κ ΑΚΟΜΑ Κ ΤΩΡΑ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ ΜΙΑ ΩΡΑ Κ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ Κ ΕΦΤΑΣΕ 7,900 ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ.

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΚΟΨΕ Κ ΘΗΛΑΣΤΡΑ Κ ΦΟΡΜΟΥΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 2 ΜΑΖΙ,ΕΚΤΟΣ Κ ΕΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ.

ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΔΩΣΕ ΤΟ ΜΕΜΕ ΧΩΡΙΣ ΟΡΙΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΚΕΙΝΟΣ ΘΕΛΕΙ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ Κ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΜΟΥ ΘΗΛΑΖΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 18 ΜΕ 20 ΩΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ,ΧΩΡΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΗ! ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ! ΔΩΣΕ ΤΟΥ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΟΥ Κ ΕΚΕΙΝΟ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ! ;)

Κ ΕΧΩ ΜΙΑ ΥΠΟΨΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ Κ ΞΕΝΟ,ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ ΠΟΛΥ ΕΝΩ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΕΠΤΟ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΔΟΚΙΜΗ Κ ΚΟΨΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΟ ΞΕΝΟ.

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Κ ΠΑΛΙ!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραπεδια μου, δεν θελω να σου κανω κουμαντο και το θεμα σου δεν ειναι αυτο, αλλα...σταματα το θηλαστρο.Ειναι πολυ νωρις για να χρεισημοποιεις θηλαστρο και θα σου κοπει το γαλα(οταν το θηλαστρο δεν ειναι καταλληλο.Το μονο καταλληλο για εσας ειναι το νοσοκομειακο)

Το θεμα ειναι κατα ποσο εσυ θελεις να βοηθησεις τον οργανισμο σου να κατεβασεις γαλα η οχι.

Το μωρο πρεπει να ειναι στο στηθος οσο θελει(για ωρες) και οποτε θελει(ανα μιση ωρα).

Προσπαθησε το, αξιζει.

Α! θηλαζω ηδη 15 μηνες και με το θηλαστρο εβγαζα απο την αρχη με το ζορι 50 μλ! :blink:

Δεν μπορουν ολλες οι γυναικες να βγαλουν γαλα με το θηλαστρο.

Μηπως λοιπον ειναι απλα λαιμαργος και πινει αρκετα?

Καλη συνεχεια και να σου ζησει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε απολυτο δικιο για το θηλαστρο... το προβλημα ειναι οτι οι θηλες μου εχουν ηδη ματωσει(ναι ξερω ειμαι ανεπιδεκτη μαθησεως! δε μπορω να το βαλω να το "πιασει" σωστα :( )

και καθε φορα που επιχειρω να τον βαλω στο στηθος εκτος του οτι σφαδαζω στον πονο ξανανοιγει η πληγη... οποτε προς το παρον το θηλαστρο ειναι μονοδρομος

και βγαζω καλη ποσοτητα γυρω στα 160 και απ τα δυο... να δω ποσο θα κρατησει :unsure::unsure::unsure:

σιγουρα το δικο μου ειναι πιο ευπεπτο γιαυτο και το συμπληρωμα που του δινω ειναι μολις 10-20 ml

παντως καθε φορα που τον δινω να φαει κανει λες και εχει να φαει 10 μερες! και οτι καποιος θα του παρει το μπιμπερο :laugh: :laugh: :laugh:

τελος παντων...για να δουμε πως θα παει.... μαλλον ειμαι ανυπομονη γιατι συνηθησα πλεον με τη μαργαριτα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νικη στη αρχη ειναι δυσκολα ..ποναει..κ γω σφαζομουν...ειναι λαθος σταση...βαζε γαλα στη θηλη σου κ αεριζε το καλα..

εγω πηγα να τη παθω απο τη ψευτοθηλη κ απο το θηλαστρο..

ποιο αχαρο απο το θηλαστρο δε υπαρχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ! ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΛΗΓΩΘΕΙ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ Κ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΙΑΙΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΛΟ.

ΠΑΡΕ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΤΗΣ ΜΕΝΤΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΗ ΛΑΝΟΛΙΝΗ Κ ΜΕ ΛΙΓΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΑΠΛΩΣΕ ΤΗΝ ΣΤΙΣ ΘΗΛΕΣ ΣΟΥ Κ ΑΣΕ ΤΑ ΒΥΖΑΚΙΑ ΣΟΥ ΑΝΕΜΕΛΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ!! ΘΑ ΔΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ! ΠΕΤΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ!

Κ ΚΡΑΤΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙ ΒΡΕΣ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ.ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ 95F ΣΤΗΘΟΣ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ! ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ! ΑΦΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ! ΣΚΕΨΟΥ ΤΟ...

ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...