Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΙΓΟ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!


μαρινιω

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΣΕΣ ΕΙΣΤΕ ΕΓΓΥΟΥΛΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΟΣΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΟΠΩΣ ΠΧ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΖΕΤΕ ΟΤΑΝ ΜΠΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΛΕΤΕ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ!!!

ΠΡΙΝ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ ΣΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΕΙΔΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ 6 ΜΗΝΩΝ ΦΕΝΟΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΟΡΘΙΑ!!! ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΑΤΙ ΘΕΙΕΣ ΤΗΝ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΤΑΝ ΚΑΜΙΑ!!!!!!!! :angry::angry::angry:

ΕΛΕΟΣ!!!ΛΕΩ ΑΣ ΜΗΝ ΣΥΓΧΙΣΤΩ !!!

ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΗΚΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΠΙΟ ΠΡΙΝ!!!!

ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ -ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΟΜΩΣ ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΝΤΑΙ!!!ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΜΙΑ ΕΓΓΥΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΑΝ ΦΡΕΝΑΡΕΙ ΤΟ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΚΑΙ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ....... :angry::angry:

ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΧΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ-ΘΕΙΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΓΓΥΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΤΕ!!!

ΗΜΟΥΝ ΟΡΘΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ...ΑΛΛΙΩΣ ΜΟΛΙΣ ΕΜΠΕΝΕ ΘΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ!!!

ΑΗΔΙΑΣΑ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΑΣ!!! :angry:

ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!ΝΑ ΑΠΑΙΤΕΙΤΕ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΝ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γενικοτερα λιγοι ειναι αυτοι που σεβονται τις εγγυες γυναικες καιαυτο που με εξργιζει περισσοτερο ειναι οτι ακομα και οι γυναικες που ισως εχουν περασει απο τοσταδιο αυτο δε καταλαβαινυν .Ειμαι μια μερα στο ΙΚΑ ηθελα να μου γραψουν τις λογοθεραπειες του Σταυρου ακριβς διπλα ηταν η αιθουσα που περνανε επιτροπη .Ξαφνικα ακουσαμε φωνες καιβρισιες και παω να δω , βλεπω μια κοπελα να ειναι στις σκαλες καινα κλαιει απαρηγορητη δνε ηξερα τη να κανω πηγα κοντα της και τη ρωτησα αν θελει νερο καπι στιγμη διαπιστωσα οτι ηταν εγγκος 7 μηνων και ο κσοος ειδε οτι η κοπελα ηταν εγγυος ακι της ειπαν να περασει μεσα και τοτε η γαμματεας της επιτροπης της ειπε να βγει εξω ακουτε της μιλησε πολυ ασχγημα συγκεκριμενα της ειπε :ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΓΚΑΣΤΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΝΕΤΕ ΠΡΟΕΑΙΟΤΤΑ ,Η ΝΑ ΠΕΙς ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ; ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝ ΤΗ ΔΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑ ΣΤΑΛΙΑ ΚΟΝΤΗ ΤΑΠΑ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ ,ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια έγραψε:

γενικοτερα λιγοι ειναι αυτοι που σεβονται τις εγγυες γυναικες καιαυτο που με εξργιζει περισσοτερο ειναι οτι ακομα και οι γυναικες που ισως εχουν περασει απο τοσταδιο αυτο δε καταλαβαινυν .Ειμαι μια μερα στο ΙΚΑ ηθελα να μου γραψουν τις λογοθεραπειες του Σταυρου ακριβς διπλα ηταν η αιθουσα που περνανε επιτροπη .Ξαφνικα ακουσαμε φωνες καιβρισιες και παω να δω , βλεπω μια κοπελα να ειναι στις σκαλες καινα κλαιει απαρηγορητη δνε ηξερα τη να κανω πηγα κοντα της και τη ρωτησα αν θελει νερο καπι στιγμη διαπιστωσα οτι ηταν εγγκος 7 μηνων και ο κσοος ειδε οτι η κοπελα ηταν εγγυος ακι της ειπαν να περασει μεσα και τοτε η γαμματεας της επιτροπης της ειπε να βγει εξω ακουτε της μιλησε πολυ ασχγημα συγκεκριμενα της ειπε :ΤΟ ΒΡΗΚΑΤΕ ΟΛΕΣ ΓΚΑΣΤΡΩΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΝΕΤΕ ΠΡΟΕΑΙΟΤΤΑ ,Η ΝΑ ΠΕΙς ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ; ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΑΝ ΤΗ ΔΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΜΑ ΣΤΑΛΙΑ ΚΟΝΤΗ ΤΑΠΑ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ ,ΠΕΤΕ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ;

E OXI RE PAIDIA!!!!!!!!!!!!KAI DEN THN EVRISES???????AUTH DEN THN EVRISE????????????? :ohmy::ohmy::angry::angry::angry::angry: A RE KAI NA HMOUN EGW STHN THESH THS!!!!!!!!!!!!! :angry::angry::angry:

POIA MANA ??????????AN LEGETE AYTH MANA EGW LEGOMAI ASTRONAYTHSSS!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΟΧΙ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΘΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΙ ΣΕ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ-ΘΕΙΕΣ ΚΤΛ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΓΓΥΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΤΕ!!!

και τοτε σε τι θα διαφερεις απο αυτες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλά..Σεβασμός στις έγκυες χαχα. Στην Ελλάδα???? Ωραιο ανεκδοτο!

Σε ολη την εγκυμοσύνη μου μια φορά μου έδωσαν προταιρεότητα ..Μ-Ι-Α.

Η κοιλιά τούρλα και ειδικά οι γυναίκες ολο έκαναν οτι δεν έβλεπαν. Το πιο γελοίο ήταν μια ημέρα πριν γεννήσω (39 εβδομάδων), εχω παει με την αδερφή μου σουπερ μαρκετ και πήρα καμιά 10 πραγματάκια. Παω στο ταμείο προταιρεότητας κ μπροστά μου ήταν μια μαμά με την κόρη της (η κόρη της στην ηλικία μου) με ενα καρότσι τιγκα στα πράγματα και έκαναν οι δεν με έβλεπαν... Στο τέλος τις σκυλόβρισε η ταμείας κ η αδερφή μου κ έγιναν τόσο ρόμπα που παραλίγο να φύγουν χωρίς να πληρώσουν. Στο σούπερ μαρκετ ειδικά ειχε τύχει να περιμένω κ 30 λεπτα κ να κάνουν οτι δεν βλέπουν.Αλλά τι συζητάμε..εδω δεν βρίσκεις αναπηρικό παρκιν που να μην παρκάρει ο κάθε μα...κας.. Αφήστε ρε κορίτσια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς δεν υπάρχουν ειδικές θέσεις για εγκύους

και μητέρες με καροτσάκια; :huh: Πάνε δηλαδή και κάθονται στις θέσεις

αυτές χωρίς να είναι έγκυες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Στα Μέσα Μαζικής Μεταφοράς δεν υπάρχουν ειδικές θέσεις για εγκύους

και μητέρες με καροτσάκια; :huh: Πάνε δηλαδή και κάθονται στις θέσεις

αυτές χωρίς να είναι έγκυες?

Οι θέσεις αυτές δεν είναι μόνο για εγκύους ή γυναίκες με μωρά, απλώς υποτίθεται ότι εάν μπει έγκυος/γυναίκα με μωρό/παππούς κ.λπ. σηκωνόμαστε αυτόματα. Φυσικά δεν τηρείται. Καλά η δική μου κοιλιά είναι αρκετά μικρή για τους μήνες μου, αλλά εννοείται πως σε ΜΜΜ δεν έχει σηκωθεί ποτέ κανείς. Σε δύο περιπτώσεις -μία σε λεωφορείο και μία στο ταμείο προτεραιότητας του σούπερ μάρκετ- μου ζήτησαν και τα ρέστα... :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia apla egw sikwnomai me to paramikro molis dw pappou-giagia-theia-eggio!!!kai lew autoi tha sikwthoun gia mena an eimai eggios??????????OXI!!!!!gia auto kai neuriazw!!!!!!kai lew tha to skeftw an ksanasikwthw ALLA EPEIDH SEVOMAI TON SINANTHRWPO MOU POU EXEI ANAGKH GIA AYTO TO KANW....KAI THA SINEXISW NA TO KANW GIATI EIMAI ANTHRWPOS KAI OXI ZWA SAN KAPOIOUS ALLOUS,,,,,,, :angry::angry::angry:

KORITSIA OSO AKOUW TIS ISTORIES SAS PRAGMATIKA NTREPOMAI POU YPARXOYN TETOIOI ANTHRWPOI!!!!!!! :angry::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xalia ta mesa mazikis metaforas stin ellada....

prosopika panta sikonomai gia ekgyes ilikiomenous manoules me mora ...to 8eoro aytonooito .... ti na po

afiste ego otan imoun egkyos o fovos kai o tromos m itan na vgo na pao opoudipote me tin mama m ... ginomastan 8eama ,se opoia ypiresia magazi kai opoudipote allou pigainame an den mou dinane protereotita i 8esi na katso ....ginotane xamos ... < i kori einai egkyos sas parakalo poli... > hahahaha :D :D kai ego kokkini san to patzari ...

nK2Vm4.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego gia na eimai eilikrinis otan imoun egyos, sinithos mou edinan thesi sta leoforeia kai proteraiotita stin trapeza. Imoun tyxeri mallon. To provlima xekinise meta pou gennisa. O mikros mou itan 1 etous tote, piga gia kapoia douleia sti DEI kai ginotan xamos. Gyrise mia kyria gyro sta 60 kai mou eipe oti efera to paidi mou gia na mou dosoun proteraiotita (eixa alloste megali kapsa na ton pao mesa sti ntala, Ioulio mina sti DEI) kai oti auti ta eggonakia tis (kapou 4 xronon) ta kleidose sto spiti kai pige sti DEI, gia na min dimiourgisei provlima stous allous stin anamoni...........Akouson akouson!!! Pali kala pou den me edeixan ta kanalia, auto sas leo mono!!! Oti thes akous ekei exo! Gia na mi sas po gia mia fora pou enas "kyrios" gyro sta 70, parkare paranoma pano se mia diavasi (sidera Xalandriou) kai den mporousa na peraso me to karotsi. Anagastika perimena kanena tetarto kai otan irthe mou zitise kai ta resta!! Mou eipe oti an ithela na tou ekana minisi...kai ekeinos den eixe kanena provlima......lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού σαν λαός δεν έχουμε εθνική παιδεία... τόσα κι άλλα τόσα περιστατικά πάντα θα βιώνουμε δυστυχώς.

Εγώ ευτυχώς στην εγκυμοσύνη δεν είχα τέτοια περιστατικά.

Ο Έλληνας κοιτάζει πάντα πως να βολεψει την πάρτη του και τίποτα παραπέρα.

ΜΟυ έλεγε ένας γνωστός που είχε πάει στην Ιαπωνία ταξίδι και του έκανε εντύπωση πώς όλοι οι Ιάπωνες τηρούσαν αυστηρή σειρά προτεραιτότητας σε όλα. Επίσης μας είπε ότι εάν δουνε κάποιον να πηγαίνει από το τέλος σφήνα μπροστά δεν μιλάει κανείς τους γιατί είναι σίγουροι ότι χρήζει ιδιαίτερης μεταχείρισης π.χ. αναπηρίας, έγκυος γυναίκα, γυναίκα με μωρό κτλ.

Πώς είναι εδώ στην Ελλάδα, καμία σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MarinaL έγραψε:

xalia ta mesa mazikis metaforas stin ellada....

prosopika panta sikonomai gia ekgyes ilikiomenous manoules me mora ...to 8eoro aytonooito .... ti na po

afiste ego otan imoun egkyos o fovos kai o tromos m itan na vgo na pao opoudipote me tin mama m ... ginomastan 8eama ,se opoia ypiresia magazi kai opoudipote allou pigainame an den mou dinane protereotita i 8esi na katso ....ginotane xamos ... < i kori einai egkyos sas parakalo poli... > hahahaha :D :D kai ego kokkini san to patzari ...

nK2Vm4.png

etsi etsi!!!SWSTHHHHHHH!!!!!!!!!! ;) :woohoo:

KALA KANATE!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nika έγραψε:

Ego gia na eimai eilikrinis otan imoun egyos, sinithos mou edinan thesi sta leoforeia kai proteraiotita stin trapeza. Imoun tyxeri mallon. To provlima xekinise meta pou gennisa. O mikros mou itan 1 etous tote, piga gia kapoia douleia sti DEI kai ginotan xamos. Gyrise mia kyria gyro sta 60 kai mou eipe oti efera to paidi mou gia na mou dosoun proteraiotita (eixa alloste megali kapsa na ton pao mesa sti ntala, Ioulio mina sti DEI) kai oti auti ta eggonakia tis (kapou 4 xronon) ta kleidose sto spiti kai pige sti DEI, gia na min dimiourgisei provlima stous allous stin anamoni...........Akouson akouson!!! Pali kala pou den me edeixan ta kanalia, auto sas leo mono!!! Oti thes akous ekei exo! Gia na mi sas po gia mia fora pou enas "kyrios" gyro sta 70, parkare paranoma pano se mia diavasi (sidera Xalandriou) kai den mporousa na peraso me to karotsi. Anagastika perimena kanena tetarto kai otan irthe mou zitise kai ta resta!! Mou eipe oti an ithela na tou ekana minisi...kai ekeinos den eixe kanena provlima......lol

:ohmy::lol::ohmy::ohmy::angry: GIA GELIA H' GIA KLAMATA EINAI TWRA AYTOI OI PAPOUDES-GIAGIADES?????????? :angry:

KALA EKANES KAI FWNAZES!!!ETSI PREPEI!!!!!!!!!!!!

APAPAPAP!!!SIGXYSH VRADIATIKOOOO!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο θεματακι ΜαρινιωΠερσι που ημουν εγκυος και δουλευα

επαιρνα το μετρο απο Κορωπι για Συνταγμα.

Μονο αντρες σηκωνονταν....

Οι γυναικες εκαναν οτι δεν εβλεπαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ponticaki έγραψε:

Ωραιο θεματακι ΜαρινιωΠερσι που ημουν εγκυος και δουλευα

επαιρνα το μετρο απο Κορωπι για Συνταγμα.

Μονο αντρες σηκωνονταν....

Οι γυναικες εκαναν οτι δεν εβλεπαν!

apisteuto!!! :ohmy: mpravo stous antres loipon!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ λυπηρό το φαινόμενο! Τελικά εμείς που μένουμε στην επαρχία γλυτώνουμε απο τέτοιες συγχύσεις. Εδω όλα είναι διαφορετικά και στην τράπεζα έχεις προταιρεότητα και στο super market σου κουβαλάνε τα ψώνια μέχρι το αμάξι. Εχει άλλα αρνητικά φυσικά αλλά απο εξυπηρέτηση δεν το συζητώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Πολύ λυπηρό το φαινόμενο! Τελικά εμείς που μένουμε στην επαρχία γλυτώνουμε απο τέτοιες συγχύσεις. Εδω όλα είναι διαφορετικά και στην τράπεζα έχεις προταιρεότητα και στο super market σου κουβαλάνε τα ψώνια μέχρι το αμάξι. Εχει άλλα αρνητικά φυσικά αλλά απο εξυπηρέτηση δεν το συζητώ.

eides h eparxia???ekei einai PERISSOTERO ANTHRWPOI ayto einai alitheia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπορεί φυσικά μόλις φύγεις να σε ''θάψουν'' αλλά αυτό είναι ενα άλλο θέμα. Εγω δεν είμαι έγκυος,ξέρουν όμως οτι έχω τραβήξει αρκετά πάνω σε αυτό το θέμα. Πήγα λοιπόν στο ΙΚΑ προχθές και φορούσα ενα φαρδύ φορεματάκι και μου έδωσαν προταιρεότητα. Τι και αν τους είπα οτι δεν είμαι έγκυος, δεν πειράζει, να εξυπηρετηθεί το κορίτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια για να πω την αλήθεια τα μεσα μαζικής μεταφοράσ δεν τα χρισιμοποιω γιατι δεν με αφηνει ο αντρας μου...(απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυοσ)...ωστοσο καθε φορα που παω στην λαικη αγορα, ακομα και τωρα που ειμαι στο μήνα μου, ειναι κατι γριεσ για να μην πω τιποτε αλλο....και ενω βλέπουν οτι εχω την κοιλιά στο στομαα...εκεινεσ με σπρωχνουν για να περασουν με χτυπάνε με τα καροτσακια τουσ και γενικα δεν τισ νοιαζει τ ι π ο τ α !!!!!!!!!!!!!! ενταξει το πωσ κρατιεμαι και δεν τισ βρίζω ειναι αλλο πραγμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patata77 έγραψε:

Mπορεί φυσικά μόλις φύγεις να σε ''θάψουν'' αλλά αυτό είναι ενα άλλο θέμα. Εγω δεν είμαι έγκυος,ξέρουν όμως οτι έχω τραβήξει αρκετά πάνω σε αυτό το θέμα. Πήγα λοιπόν στο ΙΚΑ προχθές και φορούσα ενα φαρδύ φορεματάκι και μου έδωσαν προταιρεότητα. Τι και αν τους είπα οτι δεν είμαι έγκυος, δεν πειράζει, να εξυπηρετηθεί το κορίτσι.

mpravo tous!!!an kai apo pisw ontws mporei na thavoun ALLA den perirazei... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni85 έγραψε:

εγω κοριτσια για να πω την αλήθεια τα μεσα μαζικής μεταφοράσ δεν τα χρισιμοποιω γιατι δεν με αφηνει ο αντρας μου...(απο την πρωτη στιγμη που εμεινα εγκυοσ)...ωστοσο καθε φορα που παω στην λαικη αγορα, ακομα και τωρα που ειμαι στο μήνα μου, ειναι κατι γριεσ για να μην πω τιποτε αλλο....και ενω βλέπουν οτι εχω την κοιλιά στο στομαα...εκεινεσ με σπρωχνουν για να περασουν με χτυπάνε με τα καροτσακια τουσ και γενικα δεν τισ νοιαζει τ ι π ο τ α !!!!!!!!!!!!!! ενταξει το πωσ κρατιεμαι και δεν τισ βρίζω ειναι αλλο πραγμα!!!!

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: kopela mou MHN pas ksana!!prosexe......autes den exoun oute iero oute wsio!!!!!!!!!!!!

milaaaaaaaaaa!!!!!!!!!fwnaaaaaaaaa toulaxiston!!!!!!!!!!!akous ekei!!!!! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ έχω πέσει και στις δύο συμπεριφορές, έχει τύχει να πάω σε τεράααααστιες ουρές και είτε υπάλληλος είτε άλλος πελάτης που περιμένει να εξυπηρετηθεί να μου λέει να περάσω μπροστά, αλλά και πολλές φορές μπαίνω στα μέσα και όλοι σφυρίζουν αδιάφορα... μια φορά στο μετρό περιμέναμε στην αποβάθρα εγώ, δύο άντρες και μια γυναίκα... έρχεται ο συρμός και φαίνεται απ' έξω ότι υπάρχει μια κενή θέση... οι άντρες περιμένουν διακριτικά να περάσω εγώ πρώτη, η γυναίκα έρχεται και περνάει σφήνα, χώνεται μπροστά μου και πάει και στρογγυλοκάθεται... και σηκώνεται από την απέναντι θέση ένας νεαρός και μου παραχωρεί τη θέση του... γενικά οι άντρες, και κυρίως οι νεαροί, είναι πολύ πιο ευαίσθητοι στο θέμα αυτό, οι γυναίκες δείχνουν μια ψιλοκακία μπορώ να πω...

καλά η τρελή χαρά μου είναι στη λαϊκή που πηγαίνω, με έχουν όλοι στα ώπα-ώπα, μου διαλέγουν πάντα τα καλύτερα, μου βάζουν τα βαριά στο καρότσι, και μάλιστα μια φορά ένας λέει στις άλλες πελάτισσες "περιμένετε να διαλέξω εγώ πρώτα για το κορίτσι που έχει να ταΐσει και το κοπέλι" (Κρητικός ήταν χεχε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πω

εγω παντως ρε κοριτσια οταν ημουν εγκυος με κανανε και ντρεπομουν κιολας

ολοι με ειχανε στα ωπα ωπα

στην τραπεζα στον οαεδ γενικα στις υπηρεσιες

παντα ολοι και ο κοσμος που περιμενε και οι υπαληλοι με φωναζανε πρωτη με το που εμπενα

αφου ντρεπομουν

στον δρομο τα αυτοκ παντα σταματουσαν να περασω

και τωρα με το μωρο τα ιδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...