Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πάμε στη κούνια μας???


Recommended Posts

Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!!

Θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι που πολύ πιθανόν κάποιες απο'σας να το θεωρήσετε χαζό (και με το δίκιο σας ... :blush: ).

Έχω ένα αγοράκι 3 1/2 μηνών περίπου και ακόμα τον έχω και κοιμάται στη καλαθούνα, δίπλα μου στη κρεβατοκάμαρα. Όλη την υπόλοιπη μέρα τον βάζω και κοιμάται στη κούνια , στο δωματιό του που τρελαίνεται κιόλας γιατί είναι γεμάτο χρώματα.

Το θέμα είναι ότι μεγαλώσαμε αρκετά και δεν πολύ-χωράμε στη καλαθούνα. Αλλά εγώ φοβάμαι πολύ να τον πάω στη κούνια του να κοιμάται. Τώρα με το κάθε θόρυβο που κάνει .. τσουπ ανοίγω τα μάτια μου και τον κοιτάω. Αν τον πάω στο δωματιό του θα τον ακούω με την ενδοεπικοινωνία??? αν πάθει κάτι και δεν το πάρω χαμπάρι??? :dry: τρέμω και μόνο στην ιδέα.... :(

Ο αντρούλης μου μου έδωσε χρονικό περιθώριο για να το χωνέψω μέχρι τη Παρασκευή.. μετά θα πάει στη κούνια του ..... τέλος!1

Αχ.. τί να κάνω ? εσείς τί πιστεύετε είναι πολύ μωρούλι ακόμα ή το έχω ήδη αργήσει ?

Σας ευχαριστώ πάντως .... :):dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σοφία!

Εγώ και τα 2 μου παιδιά τα πήγα 40 ημερών..

Νομίζω οτι πλέον πρέπει να τον πας..

Και μη φοβάσαι δεν υπάρχει περίπτωση να μην τον ακούσεις τη νύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την αμαρτία μου 8α την πω ...

1 βραδυ τον πηγα στο δωματιο του , αυτοσ ροχαληζε σαν τον ρινοκερο και εγω δεν εκλεισα μάτι!

Μου φανηκε τόσο άδειο το δωματιο που του αντρα μου του σπασα τα νευρα κ δεν ξαναμιλησε για αυτο το 8εμα.

πηρα παρκο (κ στρωμα κανονικο) και τον εχω ακομα μεσα , την ημερα ειναι στο δωματιο του (αρκετα μακρυα) αλλα το βραδυ αρνουμαι να τον αφησω ...

Ξερω οτι δεν ειναι και πολυ σωστο αυτό αλλα 8ελω να ειναι η πρωτη μου ματια το πρωι και η τελευταια το βραδυ , και μεγαλωνουν υπερβολικα γρηγορα τα ατιμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και τα δύο μου παιδάκια τα είχα από την αρχή στην κούνια τους. :)

Βέβαια την κόρη, σαν πρώτο, την είχα στην κούνια της στο δωμάτιο της και εγώ κοιμόμουν μαζί της στο μονό κρεβατάκι για 2 εβδομάδες περίπου. Δεν άντεχα κι άλλο βέβαια γιατί ήταν πολύ ανήσυχη στον ύπνο της και όλη την ώρα πεταγώταν, ροχάλιζε και γενικά με ενοχλούσε και την κοίταγα όλο το βράδυ... :blink: μάτι δεν έκλεινα εν τέλη!!!

Μετά είχα την ενδοεπικοινωνία το βράδυ δίπλα στο κομοδίνο μου, αλλά η πλάκα είναι ότι την άκουγα με το παραμικρό πριν ακόμα ο θόρυβος φτάσει με την ενδοεπικοινωνία (έχει και μια διαφορά στην μετάδοση)...χαχαχαχα!!!

Θεωρώ ότι πρέπει να πάτε επειγόντως στην κούνια σας με το ωραίο σας δωμάτιο...και πρίν την Παρασκευή, έτσι για τον ξαφνιάσεις τον σύζυγο!!! ;)

..και πίστεψέ με δεν υπάρχει περίπτωση να ξυπνήσει ή να κλάψει και να μην τον ακούσεις.-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΑΡΓΗΣΕΣ ΛΙΓΑΚΙ ΧΙ ΧΙ ΧΙ!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΡΟΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΣΑΣ,

ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΗΣ 4 ΜΗΝΩΝ .

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΑΚΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ....ΚΑΜΠΑΝΑ!!! :laugh:

ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΙΧ!!

ΟΛΕΣ ΑΓΧΩΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΤΡΑΓΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις εχουμε την κουνια της μαζι μας στο δωματιο και πιστευω θα την εχω λιγο καιρο ακομα...δεν νιωθω ετοιμη ακομη!!

Αυτο διαφερει απο μαμα σε μαμα, η κουνιαδα μου κ τα δυο παιδια τα αλλαξε δωματιο μετα το χρονο, η κουμπαρα μου στις 40 μερες!!

Να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ...κατα τη γνωμη μου πρεπει δεν υπαρχει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofia μην ανοισηχεις και μην φοβασε να πας κατευθιαν το αστερακι σου στο κρεβατακι του,αυτο ειναι το σωστο,θα το ακουσεις κατευθιαν το μικρο μην ανχονεσαι ειτε με την ενδοποικοινωνια ειτε χωρις.

ΕΓΩ να θα φανταστεις θα εβαζα την μικρη μου κατευθιαν στο δωματιο της,αλλα με τρομαξαν με οσα ελεγαν.ΝΑ θα παθει αναροφηση,να θα πνιγη και δεν θα το προλαβεις και κατι τετοια και τελικα θα την κρατησω μεχρι 2-2.5 μηνων το πολυ στο δωματιο μας και μετα θα την βαλω στο δικο της δωματιο.

Μην ανοισηχεις κανε το σωστο και σαν μανα που εισαι και εχεις το ενστικο θα καταλαβενεις κατευθιαν ποτε σε χρειαζετε το αστερακι σου. :):):):););) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι 10 μηνων και ειναι ακομα στο δωματιο μας!!!!!

στην αρχη ειχαμε ενα παρκοκρεββατο και την βαζαμε μεσα αλλα επειδη ξυπναει με τον θηλασμο πολυ ευκολα βαλαμε την κουνια διπλα στο κρεββατι μας με ανοικτο το ενα καγκελο και περναμε υπεροχα!!!!!! :P :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου κ απο εμένα..

Να σου ζήσει το νινάκι σου!

Είναι όπως αισθάνεται η κάθε μανούλα..

Η μικρούλα μου κοιμόταν δίπλα μου στην καλαθούνα της μέχρι 3 μηνών..

Περίπου τότε αρχισε να μη βολεύεται,

παρόλο που η καλαθούνα ήταν η μεγάλου μεγέθους

κ παρόλο που είχα αγοράσει άλλο στρωματάκι!

Οπότε βρέθηκα σε δίλημμα..Να έβαζα την κούνια της στην κρεβατοκάμαρα??Δε θα μπορούσαμε να ανασάνουμε

λόγω έλλειψης χώρου..

Να την πήγαινα στο δωμάτιό της??Κ αν δε την άκουγα??(τι

σου θυμίζω..?)

Αναγκαστικά την πήγα στο δωμάτιό της λοιπόν..

Κ περιττό να σου πω οτι το πρώτο βράδυ

αυτή κοιμόόόόταν του καλού καιρού(την είχε καταβρεί

στο ορθοπεδικό της στρωματάκι)

εγώ δεν έκλεισα μάτι όλη τη νύχτα,

παρόλο που πήρα την ενδοεπικοινωνία με κάμερα

κ την έβλεπα κανονικότατα!Πηγαινοερχόμουν σαν την τρελλή... :blink:

Απο το επόμενο βράδυ όμως,όλα πήραν το δρόμο τους..

Αν αισθάνεσαι έστω κ λίγο έτοιμη γι αυτό το βήμα κάντο!Το μητρικό ένστικτο είναι τόσο δυνατό που δεν υπάρχει περίπτωση να σε χρειαστεί το μωράκι σου κ να μην εισαι εκεί..! ;)

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ κοριτσακια μου δεν ηθελα να εχω το παιδι μου διπλα μου κ να ειναι η ανασα μου στο προσωπάκι της. Την εβαλα κατευθειαν στην κουνια της κ αποδειχτηκε οτι ηταν το καλυτερο μιας κ στον υπνο δεν εοχυμε κανενα προβλημα. Τωρα που ερχονται με το καλό τα διδυμάκια μας θα τα βάλω στις κουνιες τους στο δωματιο μας λογο ελλειψης δωματιου αλλα στο κατω μερος του κρεβατιου οχι διπλα μας κ οταν με το καλό παμε στο νεο μας σπιτι δηλ περιπου οταν τα αγορακια μου θα ναι 3 μηνων θα πανε κατευθειαν στο δωματιο τους. Δεν υπαρχει περιπτωση να μην το ακουσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει σωστο και λαθος. Κανε αυτο που εσυ θεωρεις σωστο.Βεβαια αν κοιμαται ολο το βραδυ συνεχομενα, τοτε θα σου λεγα να την πας. Εγκυκλοπαιδικα, εμεις τον εχουμε μαζι μας γιατι θηλαζουμε και ξυπναει 850 φορες τη νυχτα. Δε σου λεω να κανεις σωνει κ καλα το ιδιο.

Το καλυτερο ειναι οπως νιωθεις εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοπελα μου

να σου πω κατι το ενστικτο μας ειναι τοσο δυνατο που ακομη κι εγω που κοιμομουν σαν βοδι ακουγα το μωρο μου(και ελεγα θα τον ακουω???χιχι)

εμενα απο την μερα που γεννηθηκε ηταν μονος του(ενα μηνα στην θερμοκοιτιδα)οταν τον πηραμε στο σπιτι μας ειχαν πει οτι ηθελε ενα 'αποστειρωμενο περιβαλλον' οποτε πηγε κατευθειαν στο δωματιο του.

εκατσα μαζι του 2-3 βδομαδες μεχρι να συνηθησουμε και οι 2 μας(κοιμομουν σε ενα μονο κρεβατι διπλα στην καλαθουνα)

ομως....ουτε εγω μπορουσα να κοιμηθω ουτε εκεινος(μαλλον ειχε συνηθησει μονος του χαχα)κι εγω με το παραμικρο κιχ πεταγομουν.

πηγαμε τοτε πηραμε παρκοκρεβατο και ενδοεπικοινωνια και μετακομισα στο κρεβατι μου

τα πρωτα βραδια αν και την ειχα στο δυνατο την ειχα βαλει στο κομοδινο μου περιτο να σου πω ομως οτι τοτε το ενστικτο μου δυναμωσε πιο πολυ γιατι πριν κανει το κιχ ξυπνουσα.

εκτος αυτου επιδη δεν θηλασαμε και επρεπε να τρωει συγκεκριμενα γευματα και ml τον ταιζα ακομη και κοιμησμενο(για να γινει αυτο ομως εβαζα ξυπνητηρι που τον ενοχλουσε πολυυυυυυυυυυυυυυ)

δεν με πηραζε καθολου που σηκωνομουν τοσες φορες μεσα στην νυχτα και πηγαινα στο δωματιο του.

τωρα βεβαια κοιμαται οοοολη νυχτα απο 7 μηνων και εχει μαθει να κοιμαται μονος του ακομη και αν ξυπνησει αποκοιμιεται μονος του.

πιστευω οτι μια χαρα θα ειναι το μωρακι σου και θα μπει σε μια σειρα και να δεις που ολα θα κυλισουν μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SOFIA έγραψε:

Έχω ένα αγοράκι 3 1/2 μηνών περίπου και ακόμα τον έχω και κοιμάται στη καλαθούνα, δίπλα μου στη κρεβατοκάμαρα. Όλη την υπόλοιπη μέρα τον βάζω και κοιμάται στη κούνια , στο δωματιό του που τρελαίνεται κιόλας γιατί είναι γεμάτο χρώματα.

Το θέμα είναι ότι μεγαλώσαμε αρκετά και δεν πολύ-χωράμε στη καλαθούνα. Αλλά εγώ φοβάμαι πολύ να τον πάω στη κούνια του να κοιμάται. Τώρα με το κάθε θόρυβο που κάνει .. τσουπ ανοίγω τα μάτια μου και τον κοιτάω. Αν τον πάω στο δωματιό του θα τον ακούω με την ενδοεπικοινωνία??? αν πάθει κάτι και δεν το πάρω χαμπάρι??? :dry: τρέμω και μόνο στην ιδέα.... :(

Ο αντρούλης μου μου έδωσε χρονικό περιθώριο για να το χωνέψω μέχρι τη Παρασκευή.. μετά θα πάει στη κούνια του ..... τέλος!1

Αχ.. τί να κάνω ? εσείς τί πιστεύετε είναι πολύ μωρούλι ακόμα ή το έχω ήδη αργήσει ?

Σας ευχαριστώ πάντως .... :):dry:

Καλημέρα τα παιδιά σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει πρέπει να κοιμούνται στο δωμάτιο των γονιών μέχρι και 6 μηνών και αυτό γιατί υπάρχει φόβος αιφνίδιου θανάτου! Όντας στο δωμάτιο των γονιών αισθάνονται ασφάλεια, σιγουριά γιατί νιώθουν ότι η μαμά είναι κοντά τους......όσο όμορφο -για μας- και αν είναι το παιδικό δωμάτιο δεν παύει να είναι ένα δωμάτιο κρύο για το μωρό χωρίς την ζεστασιά που του προσφέρει η μαμά! και σε αυτή την ηλικία τα μωράκια αισθάνονται την παρουσία της μαμάς........

δεν υπάρχει χώρος να βάλετε την κούνια στο δωμάτιό σας για άλλους 3 μήνες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Καλημέρα τα παιδιά σύμφωνα με έρευνες που έχουν γίνει πρέπει να κοιμούνται στο δωμάτιο των γονιών μέχρι και 6 μηνών και αυτό γιατί υπάρχει φόβος αιφνίδιου θανάτου! Όντας στο δωμάτιο των γονιών αισθάνονται ασφάλεια, σιγουριά γιατί νιώθουν ότι η μαμά είναι κοντά τους......όσο όμορφο -για μας- και αν είναι το παιδικό δωμάτιο δεν παύει να είναι ένα δωμάτιο κρύο για το μωρό χωρίς την ζεστασιά που του προσφέρει η μαμά! και σε αυτή την ηλικία τα μωράκια αισθάνονται την παρουσία της μαμάς........

δεν υπάρχει χώρος να βάλετε την κούνια στο δωμάτιό σας για άλλους 3 μήνες?

Συμφωνώ με την Argi. Και εμάς ο γιατρός μας είχε πει ότι τα μωρά πρέπει μέχρι την ηλικία των 6 μηνών να κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο με τους γονείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς η μικρή πήγε στην κούνια της 40 ημερών. Η μαία μου είχε πει να την βάζω μπρούμυτα με το που σαραντίσει κ την βόλεψε πάρα πολύ...

Δεν έπαθε κάτι να σου πω την αλήθεια, την είχα στην έννοια μου αλλά όλα πήγαν μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα. Εγώ το έβαλα στο δωμάτιό του 6 μηνών γιατί μας είπε ο γιατρός πως μέχρι τότε είναι επικίνδυνο για αναρρόφυση και δυστυχώς αυτό δεν είναι ιδιαίτερα θορυβώδες για να το ακούσεις εύκολα από την ενδοεπικοινωνία. Έγω μέχρι τότε τον είχα δίπλα μου σε λίκνο που τον χώρεσε ακριβώς μέχρι 6 μηνών. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den uparxei sosto h lathos .

esu blepeis pos einai kalitera gia esas kai esu apofasizeis .

an blepeis oti to mwro ena duo bradia kimate kala mono tou kai esu niotheis kala kane thn metakomish .

an den mporeis na nioseis esy kala kai to paidi tote perimente ligo akoma .

egw ton piga sto domatio tou ston ekto mhna .

alla kai pali ksipnousa poli sixna gia na paw sto alo domatio .

kapoia stigmh kataskinosa sto paidiko kai akoma pigenoerxomaste .

apo tote pou skeutomouna ki egw sas esena "pote PREPEI na paei "

exw perasei poles diaforetikes empiries me ton upno tou kai to mono pou katalaba einai oti den uparxei prepei .

sto epomeno tha eimai polu pio xalarh sto thema upnos .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δωμάτιο μας ήταν αρκετά μεγάλο και έτσι χώρεσε την κούνια της, όπου και κοιμάται από την αρχή. Λίκνο ή καλαθούνα δεν αγοράσαμε. Κάποιες φορές που είναι πολύ ανήσυχη κολλάω την κούνια στο κρεβάτι μας για να έχω εύκολη "πρόσβαση" στην πιπίλα. Κοιμάται μέχρι τις 06:30 - 07:00 το πρωί στην κούνια της και μετά συνήθως μουρμουράει μέχρι να την πάρω δίπλα μου και ξανακοιμόμαστε καμιά ώρα. Ξέρω ότι αυτό δεν είναι σωστό γιατί μαθαίνει κλπ αλλά το απολαμβάνουμε και έτσι το αφήνω να συνεχίζεται. Μετά την βάφτιση θα ετοιμάσω το δωμάτιο της και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

Η μαία μου είχε πει να την βάζω μπρούμυτα με το που σαραντίσει κ την βόλεψε πάρα πολύ...

Δεν έπαθε κάτι να σου πω την αλήθεια, την είχα στην έννοια μου αλλά όλα πήγαν μια χαρά!

τώρα τελευταία όλες οι στάσεις ύπνου επιτρέπονται ΕΚΤΟΣ μπρούμητα!!!!! είμαι σίγουρη ότι ο παιδίατρος θα πρότεινε κάτι άλλο!!!!

είναι λίγο ρίσκο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με την Argi..Ο μοναδικός άνθρωπος που μου είπε να βάζω το μωρό μπρούμυτα ήταν ένας παιδίατρος 70 χρονών,οικογενειακός φίλος...Η δική μου παιδίατρος που είναι 35 μου είπε οτι απαγορεύεται αυστηρά..Κ να αποφεύγω ακόμη κ στο πλάι να τη βάζω για να μη γυρίσει μπρούμυτα απο μόνη της!Το ίδιο κ όλες οι μαίες της κλινικής!

Τώρα βεβαια στριφογυρίζει απο μόνη της αλλα μπρούμυτα δε βολεύεται καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το Σταυρο μου τον εχα στην αρχη στηκαλαθουα μεσα στη κρεβατοκαμαραμας αλλα αυτο μονοτ βραδυ ολη την ημερα ηταν στη κουνια του στο δωματιο του καποια στιγμη διαπστωσα οτι το παιδι κοιμοταν το ρωι αλλα το βραδυ ηταν ξυπνιος , ειχε φτασει 52 ημερω οταν ηρθε παιδιατρος και μου ειπε οτι το παιδι δεν χωραει ανετα στη καλαθουνα και το στρωματακι αδνε τον βλευε ετσι πηγαμε στηκουνιαμε την ενδοεπεικοινωνια .Προσωπιακ θεωρω λαθος να κραταμε πολυ καιρο το παιδι στο χωρο μας .Οσο γα τη σταση υπνπθ εμενα μυειχε πει η παιδιατρος να ειναι με ελαφρα κλιση προς το πλαι οχι ανασκελα ουτε μπρουμητα και καθε τοσο τον αλλαζα πλαι .Εχουν βγει τα λεγομενα σφινακια που τα βαζεις και δνε αφηνον να γυρισει αν δνε υπαρχει κατι τετοιο καιμια κουβερτα καλα διπλωμενη κανει δουλεια.Η ενδοεπεικεινωνια πιανεικαι το παραμικρο ηχο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας !

Απ'ότι κατάλαβα θα πρέπει να τον πάω στη κούνια του όταν εγώ νοιώσω έτοιμη... ! Δυστυχώς, εγώ ακόμα φοβάμαι .. ! Θέλω να τον έχω δίπλα μου ! Θα προσπαθήσω να το "τραβήξω" όσο πιο πολύ μπορώ.

Πάντως η παιδίατρος μου είπε ότι και εσείς: να κάνω ότι εγώ αισθάνομαι ! και μου τόνισε βέβαια ότι δεν θα πάθει κάτι αν πάει στο κρεβάτι του. Το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό δικό μου ... :blink:

Οσο για τη στάση του ύπνου μου έχει πεί ΠΟΤΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ.... πάντα ανάσκελα και λίγο προς το πλάϊ....

Αχ... πολύ άγχος μωρέ έχουμε για τα μωράκια μας .. ! πιστεύω ότι κάποια πράγματα τα κάνουμε απο μόνοι μας δύσκολα αλλά το κάνουμε απο τη μεγάλη μας αγάπη .... !!!!! (να δω πως θα πείσω τον άντρα μου να μου δώσει μια παράταση .. χιχι... :woohoo: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΥΟ ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΒΑΤΟ ΜΕ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΡΩΜΑ.ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΛΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ ΤΟΥ Η' ΛΙΓΟ ΚΟΥΝΙΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΚΟΙΜΗΘΕΙ.ΘΑ ΔΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΜΕ,ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ+ΚΑΝΟΝΤΑΣ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΡΕΒΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΣΕΡΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...