Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνειται πεισματικα να πιει γαλα!!


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια..ο μικρος μου (17μηνων)εδω και 2 μερες αρνειται να πιει το γαλα του..ενω το επινε κανονικα και χαιροταν οταν εβλεπε το μπουκαλι ετσι ξαφνικα δεν το θελει...τα υπολοιπα τα τρωει κανονικα χωρις καποιο προβλημα..λετε να βγαζει και αλλα δοντακια?εχει ηδη 16 η λετε κατι αλλο να τον ενοχλει??περιμενω τις συμβουλες σας!!!Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ πιθανον να περναει φαση..τι να πω..δε ξερω απο δικια μου εμπειρια..απλα 1 φιλη μου ετσι πεισματικα δεν επινε αλλα ηταν για 5-6 μερες..μετα ολα κουλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα δικά μου τα παιδιά δόξα τον θεό πίνουν πολύ γάλα.

Από γνωστούς όμως που συζητάμε, πολλά παιδιά έτσι ξαφνικά το κόβουν. Έχουν αλλάξει μάρκες, είτε σε φρέσκο είτε εβαπορέ αλλά τίποτα. Έτσι λοιπόν τους το δίνουν σε μορφή κρέμας, βράζουν γάλα με σιμιγδάλι και όταν αρχίζει να πείζει το δίνουν με κουτάλι.

Βέβαια το γαλατάκι στο μπουκάλι ή στο ποτήρι θεωρώ ότι δεν συγκρίνεται, χαλαρώνει και το παιδί και διευκολύνει και την μητέρα, αλλά από το να το κόψει εντελώς...δοκίμασε διάφορους τρόπους που του αρέσει.

Εύχομαι βέβαια να είναι περαστικό... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμ... Τις τελευταιες μερες ειναι η δευτερη ή τριτη φορα που βλεπω να ανοιγει το ιδιο θεμα (εκτος απο το δικο μου)!!!

Δεν εχω ιδεα τι τρεχει... Τα επιασε τα μωρα μας η ζεστη και κοψανε το γαλα?

Παντως κι εμενα ετσι μου λενε. "Φαση ειναι και θα περασει"

Απο το Πασχα περιμενω και τιποτα! Υπομονη!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα πηγα τον μικρο στην παιδιατρο και μου ειπε οτι βγαζει τα τεσσερα τελευται δοντακια δηλαδη τους μεγαλους τραπεζιτες!ειναι αρκετα επωδυνο μου ειπε και μαλλον γι αυτο εκοψε αποτομα το γαλα...θα του περασει λεει μαλλον..το καλο ειναι τρωει κρεμα και γιαουρτακια..εγω του εδινα το Frisogrow και πριν 2βδομαδες αρχισαμε το ΝΟΥΝΟΥ KID..EIΔΩΜΕΝ,.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...