Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ???


Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας! Ο Παντελής μου είναι σχεδόν 10 μηνών και δεν έχει δοκιμάσει καν ξένο γάλα πέραν του δικού μου , τον θηλάζω αποκλειστικά...

αλλά τελικά την πάτησα... τώρα που δεν χορταίνει από το γάλα μου τα βράδια μου ξυπνάει πεινασμένος ο καημενούλης...έχω δοκιμάσει τα πάντα..

δεν παίρνει κανένα γάλα για συμπλήρωμα ,αναγουλιάζει...

Έχετε παρόμοια εμπειρία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρα μου, γεια σου!

Πως καταλαβες οτι δεν χορταινει?

Επειδη ξυπναει?

Εμενα ειναι 15 μηνων θηλαζω ολλο αυτο το διαστημα.

Δεν σταματησε στιγμη να ξυπναει τα βραδυα, ακομη οταν ργω της εδωσα ξενο γαλα μπας και ηρεμισω λιγο.

Το οτι ξυπναει δεν φταιει το γαλα σου αλλα τα δοντακια, η ζεστη, αλματα αναπτυξης η ακομη και το αγχος αποχωρισμου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρα θα συμφωνήσω με την Ελενη2...

Κι εμενα ξυπναγε τα βραδυα - και ακομα το κανει καποια βραδυα παρολο που ειναι 14 1/2 μηνων - και ποτε δεν την θηλασα. Απλα την επαιρνα αγκαλια κ την κοιμιζα.

Μην μπεις σε αυτη την διαδικασια γιατι θα μαθει να πινει γαλα κ θα σου ξυπναει καθε μερα εστω και οταν ειναι 2 χρονων. Της κουνιαδας μου ειναι 2 1/2 κ ξυπναει καθε βραδυ κ ζηταει γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και ευχαριστω για τις απαντησεις. Καταλαβαίνω ότι πειναει γιατί θέλει να θηλάσει όταν ξυπναει κατα τις 5:00 το πρωι και ψαχνει το στηθος μου απεγνωσμένα το πουλάκι μου! Τρώει σαν μανιασμένο και δεν χορταίνει...

Εχει τύχει να του δώσω χαμομηλάκι πριν τον θηλασμό το βραδυ πριν κοιμηθεί και δεν μου ξυπνησε καθόλου.Γενικά έχω παρατηρήσει ότι εάν είναι καλά φαγωμένος και δεν έχει πονόδοντους κτλ κοιμάται σερυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΘΗΛΑΣΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΚΑΙ Ο ΟΡΕΣΤΗΣ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ 1 ΕΤΟΥΣ ,ΑΚΟΜΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΚΑΙ ΠΕΙΝΑΕΙ.ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera mara mou..

min agxwnesai..tha ti vreis tin akri sou..

den einai kai toso megalos pia gia na agxwnesai!taize ton polu kala to vradu..fagito kai gala kai siga siga tha to stamatisei.kai me ton diko mou etsi kaname.etrwge stis 9 meta galataki,upno.stis 12 peripou tou dina ena mpoukali ston upno tou kai siga siga sunithise..

elpizw na voithisa.

mats

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...