Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΕΣΑ ΜΑΙΟΥ?????????????


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! ΕΦΤΙΑΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΕΛΑΤΤΩΘΕΙ ΛΙΙΙΙΓΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΡΗΜΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ....

ΠΟΙΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΟΥΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΜΕ ΑΓΧΟΣ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εγω...μονο πο δεν θα χρειαστει να περιμενω μεχρι το μαη εγω θα την κανω την παρασκευη που ερχετε...δεν βλεπω την ωρα...και δεν φτανει και η αγωνια μεχρι να την κανω αντε να ειναι και ολα καλα...το μωρο μου να ειναι ενταξει... :dry::dry::dry: ουφφφ....μακαρι ολα καλα να πανε και για μενα και για ολα τα κοριτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ... ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ... ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ... Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΕΙ?ΕΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΟΥΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φτου μην με ματιαξω δεν νομιζω να μου τυχει πιο ευκολη εγκυμοσυνη...ευχομαι οταν ξαναμεινω να ειναι ολα οπως και τωρα...μεσα σε αυτο το πρωτο τριμηνο εχω ζαλιστει δυο μονο φορες δεν ειχα ποτε αναγουλες ποτε εμετο και ουτε μου μυριζουν διαφορα εχω βεβαια κατι σουβλιτσες αραια και που αλλα ο γιατρος λεει δεν ειναι τιποτα απλα μεγαλωνει το μωρο...ολες οι εξετασεις ειναι μια χαρα εκτος απο τον χαμηλο αιματοκριτη μου...το μωρο μου ειναι τοσο καλο μωρε ανυσηχω για οταν θα βγει...λεσ τοτε να μου βγαλει την ψυχη??? :P:P:P:P εσυ ξεκουρασου ζουζουνα και απολαυσε την περιποιηση γιατι εμενα με γραφουν λιγο...κανεις δεν με περιποιειται :(:(:( μα γιατιιιιιι??????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑ ΝΑΙ ΣΕΝ ΚΑΝΩ Κ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ... ΟΛΟ ΠΕΡΙΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΜΑΜ ΛΙΓΟ ΕΧΩ ΠΙΑΣΤΕΙ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ ΟΧΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΜΕΤΟΥΛΗ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΑ ΔΙΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΟΧΟ ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΞΕΡΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΩΣ Υ Σ Τ Ε Ρ Ω :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε σε καταλαβαινω τοτε ειναι λογικο ... να σου πω την αληθεια μου κι εγω στην αρχη ανυσηχουσα και ελεγα μα γιατι να μην εχω κανενα συμπτωμα???λες να εχει κατι το μωρο μου? να μην μεγαλωνει σωστα?και ειχα ψιλοπανικοβληθει μεχρι που πηγαινα στον γιατρο μου εβλεπα τα θαυματακι μου να κανει βολτες στην κοιλια μου τουμπες να κουναει χερια ποδια και τρελενομουνα...ετσι ηρεμησα μου λεει και ο γιατρος οτι ολα ειναι τελεια και ολα καλα...αχ μωρε τι ωραια που ειναι να εισαι εγκυος και να μεγαλωνεις μια ζωη μεσα σου...μακαρι να με αξιωσει ο θεος να το ζησω οσες πιο πολλες φορες γινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ περιμένω να κάνω αυχενική στις 19/5, αλλά έχω τόση αγωνία, γιατί πέρυσι που ήμουν έγκυος στην αυχενική μου είπαν ότι έκανα παλίνδρομη..Οπότε όπως καταλαβαίνετε εχω τόση αγωνία μέχρι τότε που δεν περιγράφεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ...ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΘΕΙ ΠΑΛΙ 3 ΜΗΝΩΝ...ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΧΑ ΞΑΝΑ...ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕ ΠΟΛΥ ΒΕΒΑΙΑ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΠΕΡΙΦΗΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα αυτην την φορα ειμαι σιγουρη...με το αγχος δεν βγαινει κατι και αφου υπολογιζω πως μεχρι τωρα ολα ειναι μια χαρα δεν υπαρχει λογος να φοβασαι...εγω σου ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΥΝΕΒΗ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΟΥΡΗΘΡΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΜΕΓΑΚΥΣΤΗ Κ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΝ ΔΡΝ ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΔΕΙΓΜΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ?

ΤΙ ΤΡΑΓΙΚΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΧΑΝΕΙΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, ελπίζω σε όλες μας να πάνε τα πράγματα όσο πιό ομαλά γίνεται. water εγώ στον πρώτο υπέρηχο την 6η εβδομάδα ήταν όλα οκ, ό,τι μπορείς να καταλάβεις τότε. Έπειτα πήγα την 12η εβδομάδα για την αυχενική, και εκεί μου είπαν ότι το έμβρυο είχε παλινδρομήσει περίπου στην 9η εβδομάδα. Βέβαια εγώ δεν είχα πάρει χαμπάρι τότε τίποτα, εκτός του ότι δεν μεγάλωνε καθόλου η κοιλιά μου, αλλά θεώρησα ότι ακόμα ήταν νωρίς, δεν ήμουν σίγουρη κατά πόσο μεγαλώνει η κοιλιά το 1ο τρίμηνο. Αργότερα έκανα εξετάσεις και για θρομβοφιλία και είμαι στα όρια. Αυτή είναι εν ολίγοις η ιστορία μου μέχρι σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΙΜΙΑ Η ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΠΤ. ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΒΑΘΙΑ ΑΝΑΣΑ Κ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟΥΛΗ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΕΣ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo mena.exeis dikio koukla na anxonese apo ti stigmh pou soy etyxe ayto alla na skeftese oti upaexoun kai xeirotera egw epatha kati xeirotero ston 5mhna kai eprepe na diakopso thn kuhsh. Alla meta apo ayto exw kanei 2 paidia kai twra paw gia to 3.eyxaristw to theo kai proxoraw den simenei oti epeidei stravose thn prwth oti tha ksanastravosei...na eisai thetiki kai ola kala tha pane.....eseis pate gia auxeniki,egw stis 12 maiou exw rantebou gia trofoblasth peripou 2 bdomades agonia gia ta apotelesmata eyxome se oles gera paidia.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela mariakrhth apanthsa sth selida ti dhkia mas toy noembrh alla tha apanthsw kai edw..eixa mia proistoria me syndromo down kai eprepe na kanw diakopi kai etsi se kathe moy egymosini prepei kanw aythn thn eksetash pou einai gia xrwmosomikes anwmalies opws h amnioparakenthsh apla ginete apo thn 11 ebdomada kai etsi de xriazete h ayxenikh efoson tha kanw kai ayth apla yparxh to anxos....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑΚΑΡ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΠΩΣ ΟΣΟ ΜΕΓΑΎΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΝΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ Κ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakap75 έγραψε:

ela mariakrhth apanthsa sth selida ti dhkia mas toy noembrh alla tha apanthsw kai edw..eixa mia proistoria me syndromo down kai eprepe na kanw diakopi kai etsi se kathe moy egymosini prepei kanw aythn thn eksetash pou einai gia xrwmosomikes anwmalies opws h amnioparakenthsh apla ginete apo thn 11 ebdomada kai etsi de xriazete h ayxenikh efoson tha kanw kai ayth apla yparxh to anxos....
ΝΑΙ ΜΑΡΩ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΔΥΟ ΑΓΟΡΙΑ ΣΩΣΤΑ?ΚΑΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ...ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ???Η ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ???ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΚΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ????
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

water egw eimai 9 ebdomades kai 5 meres eimaste konta...maria krhth afou h ayxeniki sou bgeike kali na mhn anhshxeis katholou,oso gia ta agoria mou doksa to theo einai mia xara..nai htan tyxaio gegonos h periptosh mou kai elpizw kai ayth th fora na pane ola kala!!koritsia eseis ti lete pia exei meinei gia ayxeniki pota tha pate???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την αλλη παρασκευη εγω ουφ μετραω 6 μερουλες εγω παντως κοριτσια φοβαμαι πιο πολυ την παλινδρομηση :( γιατι χθες που πηγα στον γιατρο μου το κοιταξε λιγο κ μου πε να μην φοβαμαι για την αυχενικη φοβαμαι παρα πολυ μην παω κ εχει σταματησει η καρδουλα του το ειχε παθει μια φιλη μου κ απο τοτε τρεμω για αυτο μακαρι να πανε ολα καλα σε ολες μας κοριτσακια!!!! :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΝΕΡΟ ΓΑΡΓΑΡΗΣΤΟ(=WATER)ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ???ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑΕΙΝΑΙ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΠΩς ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΓΑΖΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ???ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ???ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΑΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΑΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΥΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ....ΦΤΟΥ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ.....ΑΦΟΥ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΑΙΜΑ...ΜΙΛΑΜΕ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΦΡΟΝΗΣΕΙ ΩΣΠΟΥ ΠΑΙΖΩ ΔΥΟ ΧΑΣΤΟΥΚΙΑ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΦΤΟΥ ΣΟΥ ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΕΤΟΥΣ ΝΖΑΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ...ΟΠΟΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑ ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΑΚΙ ΔΙΚΑΙΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΕΜΕΙΝΑΝ 5 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟ ΜΩΡΟΥΛΑΚΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ Κ ΝΑ ΧΩ ΠΙΟ ΘΕΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια.. έχω ξυπνήσει πριν μια ώρα να ταισω τον μπέμπη και δεν κλείνει το μάτι μου με τίποτα 😔😔 κανω ένα update για τους κολικούς μας! καταλαβαμε με τον άντρα μου ότι τελικά οταν δίνουμε το σιρόπι στον μπέμπη ειναι πιο ανήσυχος... είχαμε δυο βράδια οου δεν το δωσαμε επειδή κοιμόταν εκείνη την ωρα και κοιμήθηκε σαν πουλάκι...ουτε που ακούστηκε...συνεχισα και χθες το μεσημέρι και δεν το έδωσα πάλι και πάλι δεν εκλαψε καθόλου το μεσημέρι...το ιδιο και το βράδυ ξανά..βεβαια χθες έκλαψε κανένα τέταρτο αλλά ηρέμησε... κατάλαβα οτι χωρίς το σιρόπι ηρεμεί πιο εύκολα...και σκέφτομαι τωρα εγω... τόσο καιρό δηλαδή του έκανα κακο;😔😔😔 θα μιλήσω αύριο με την παιδίατρο να δω τι θα μου πει.. πάντως έχουμε 3 βραδιά κοιμηθήκαμε μια χαρά...η αλήθεια είναι ότι το χρειαζόμασταν..
    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...