Μετάβαση σε περιεχόμενο

Παιδάκια του 2007 !!!


Recommended Posts

MINA3 έγραψε:

να μαι κι εγω. ειδα φως και μπηκα!!!

τι κανετε κοριτσια?

η διανοιξη των δακρυικων πορων της κυριακουλας μου πετυχε (για οσες δεν γνωριζουν ειναι η μεσαια μου κορη και ειναι γεννημενη 1 μαιου 2007) αν και δεν ειχαμε πολλες πιθανοτητες γιατι την καναμε σε μεγαλη ηλικια και ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

ο γιατρος ειπε πως πλεον δεν θα δακρυζει με το παραμικρο και δεν οα χρειαζεται αδιαβροχη μασκαρα χαχαχα

Σιδερένια και καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 610
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

MINA3 έγραψε:

ο γιατρος ειπε πως πλεον δεν θα δακρυζει με το παραμικρο και δεν οα χρειαζεται αδιαβροχη μασκαρα χαχαχα

αμμμμμμμμμμμ αυτό που το πάς?????? :laugh: :laugh: :laugh:

Σιδερένιοι βρε κουκλίτσα μου, πάντα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xazomanoula έγραψε:

Ας γνωριστούμε λοιπόν. Μένω στο Ίλιον, είμαι τρελή χαζομαμά, λατρεύω όλων των γεύσεων τα παγωτα ;) χαζεύω όταν μου δίνεται η ευκαιρία με τις ώρες τη θάλασσα και προσπαθώ να βάλω σε μια τάξη τον ατίθασο και αρκετά πεισματάρη, όπως εξελίσεται, κανακάρη μου. :)

Πες μας και το ονομά σου!!! Ή μήπως να σε φωνάζω παγωτένια??? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια να΄στε καλα.

πρεπει να φυγω δυστυχως γιατι η μικρη μου κορη κανει πυρετο απο το mmr της προηγουμενης εβδομαδας και εχει ανησυχο υπνο. αχ οι ευθυνες και το αγχος της μανας δεν τελειωνουν ποτε!

φιλακια πολλα θα τα λεμε συχνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MINA3 έγραψε:

να μαι κι εγω. ειδα φως και μπηκα!!!

τι κανετε κοριτσια?

η διανοιξη των δακρυικων πορων της κυριακουλας μου πετυχε (για οσες δεν γνωριζουν ειναι η μεσαια μου κορη και ειναι γεννημενη 1 μαιου 2007) αν και δεν ειχαμε πολλες πιθανοτητες γιατι την καναμε σε μεγαλη ηλικια και ειμαι πολυ χαρουμενη!!!

ο γιατρος ειπε πως πλεον δεν θα δακρυζει με το παραμικρο και δεν οα χρειαζεται αδιαβροχη μασκαρα χαχαχα

Μινα Περαστηκα στη μικρουλα σου καλη αναρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άσε ZOGLAG, τα ίδια περνάμε κι εμείς, μη νομίζεις!!!

Η μεγάλη ζηλεύει πολύ τον μικρό και συνέχεια μαλώνουν...

Εχθές να δεις τι μου έκανε η άτιμη...ήπιαν ωραία και καλά το γαλατάκι τους μετά το μπάνιο και τα άβαλα για ύπνο. Η μεγάλη σε κρεβάτι και ο μικρός σε κούνια στο ίδιο δωμάτιο, τον μικρό τον πήρε αμέσως ο ύπνος...και σηκώνεται η κυρία έτσι ξαφνικά και βάζει το χέρι της μέσα στην κούνια, πιάνει το δικό του και του γυρνάει ένα δάχτυλο.

Ο καημένος να κλαίει μέσα στον ύπνο του με λιγμούς!!! Μπαίνω μέσα στο δωμάτιο και την βλέπω όρθια δίπλα του και να μου χαζογελά.... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι γλυκές μου, είχαμε γενέθλια πριν λίγες μέρες!!!!! :)

Έγινε 2 το αντράκι μου!!! Σας ευχαριστώ πολύ, να χαίρεστε κι εσείς τα παιδάκια σας!!! :)

Για πείτε κανένα νέο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ZOGLAG για τις ευχες σου.

mirlitsa να τα εκατοστησει ο γιοκας σου και να τον βλεπεις παντα γερο και ευτυχισμενο!!!!

ειδες ποσο γρηγορα μεγαλωνουν τα ατιμα?

ποτε ηταν που τα ειχαμε στην αγκαλια μας μωρακια ποτε περπατησαν και τωρα παιδακια πλεον θελουν την ανεξαρτησια τους!!!

βλεποντας τα να μεγαλωνουν καταλαβαινεις ποσο εχεις μεγαλωσει κι εσυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MINA3 έγραψε:

βλεποντας τα να μεγαλωνουν καταλαβαινεις ποσο εχεις μεγαλωσει κι εσυ.

Μόνο ηλικιακά όμως.....κορίτσια χωρίς πλάκα γίνομαι 33ετών και νιώθω μεγάλη. Κάποτε έβλεπα ή άκουγα για μια γυναίκα 32-33 και την φανταζόμουν μεγάλη, με οικογένεια και χωρίς ενδιαφέροντα...τελικά δεν ισχύει!

Εγώ είμαι πιο παιδί από τα παιδιά μου!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ πολυ χαιρομαι που ανακαλυψα την στηλη σας.η δικια μου η γοργονιτσα την λενε αθανασια κ ειναι γεννημενη 10 φεβρουαριου του 2007.πηγαινει παιδικο απο τον σεπτεμβρη κ αυριο θα παμε στην γιορτουλα που θα κανουν για το καλοκαιρακι.δεν μπορω να πιστεψω πως περασε ο καιρος που αλλαζαμε πανες κ τωρα ειναι παιδακι που παει σχολειο!φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MINA3 έγραψε:

και εγω 33 ειμαι και νιωθω 13! μην πω σε καποια πραγματα 3!!!!!

μου φαινεται πως δεν θα μεγαλωσω ποτε...

αχ καλο ειναι να νιωθεις μικρη .. εγω ειμαι 31 και νιωθω 41 :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην παρεούλα μας sisi2007. :)

Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν τα παιδιά δεν λές τίποτα!!!! :S

Κι εμείς ,καλά να μα 'στε τον Σεπτέμβριο θα ξεκινήσουμε παιδικό σταθμό...πόσο περίεργο μου φαίνεται δεν λέγεται...

Δεν θα την πηγαίνω εγώ, θα κλαίω περισσότερο από την κόρη μου, μη σου πως η κόρη μου δεν θα κλαίει και καθόλου!!! :laugh: :laugh:

Πω-πω μεγαλώνουν κι αυά......

Εσύ βρε Ρουλάκι μου γιατί νιώθεις έτσι??? μεγαλύτερη απ' ότι είσαι??? :dry:

Τα τρεχάματα με τα παιδιά φταίνε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα .Ειμαι η Αλεξανδρα 24 χρονων και εχω δυο κορουλες την κωνσταντινα 14-5-07 και την Ελισαβετ 12-08-09.

Με την Κωνσταντινα μου ειμαστε αυτοκολλητες οπου και να παω την περνω μαζι μου .Ειναι παρλαπιπας πολυ εξυπνη θα τολμουσα να πω (οχι επειδη ειναι το παιδι μου).Καθε φορα που θα μαθουμε ενα ποιηματακι κατευθυαν μου ζηταει να μαθει ανα αλλο.Ειναι πλεον αυτονομη μεσα στο σπιτι της αρεσει να τα κανει ολα μονη της.Ειναι λιγο κλειστος χαρακτηας με ανθρωπους που δεν γνωριζει,αμιληκτη θα μπορουσα να πω.Παιδικο θα ηθελα να τη στειλω πιο πολυ για να εχει μια επαφη με παιδια και η αληθεια ειναι πως τωρα με το δευτερο παιδι δεν μπορω πλεον να της αφιερωνω τον ιδιο χρονο και καμια φορα νιωθω καπως ασχημα.Καποιες κοπελες μου ειπαν πως ουσιαστικα θα παει προνηπιο οχι νηπιο πραγμα που σημαινει πως αν το νηπιαγωγειο δεν συμπληρωσει αρκετα νηπια και αν πληρεις καποιες προυποθεσεις (εχεις μεγαλυτερο παιδι στο νηπιο ,εισαι πολυτεκνος,εργαζεσαι κλπ)μονο τοτε τα περνουν.Ισχυει?Εμεις μενουμε Αλεξανδρουπολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξάνδρα καλως ήρθες στην παρέα μας!!! :)

Να σου ζήσουν οι κορούλες σου.΄

Λογικά αφέρεσαι σε δημόσιο παιδικό σταθμό. Αυτό που ξέρω λοιπόν είναι, πως το νηπιαγωγείο πλέον είναι απαραίτητο, έτσι ο δήμος καλεί τους γονείς να το γράψουν για την σχολική χρονιά που θα ακολουθίσει.

Βέβαια εσύ θα την γράψεις στο προνήπιο, όπου στους δημόσιους σταθμούς όντως ακολουθείτε μια σειρά προυποθέσεων ώστε να το δεχτούν τελικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα! Έχω καιρό να γράψω εδώ. Σχετικά με το θέμα των παιδικών σταθμών τα πράγματα έχουν ως εξής: σε δημόσιο σταθμό τα παιδάκια τα παίρνουν μόνο αν αυτοεξυπηρετούνται και προτεραιότητα έχουν οι εργαζόμενες. Οι εγγραφές γίνονται αυτή την περίοδο.Επίσης πληρώνεις ένα ποσό που μπορεί να κυμαίνεται από 40-150 ευρώ το μήνα, ανάλογα με την ταρίφα που βάζει ο κάθε δήμος.

Τώρα υπάρχει και ένα πρόγραμμα που πληροφορίες μπορείτε να παρετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση:www.eetaa.gr

Κάτι άλλο δεν ξέρω να ισχύει. Η επόμενη και πιο ακρίβή λύση είναι οι ιιδωτικοί σταθμοί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ασπα. Είμαι στις μέρες μου, ο γιατρός πιστεύει ότι μέχρι την επόμενη Τετάρτη θα έχω γεννήσει. Να δουμε. Έχω κουραστεί πολύ......Ο γιος μου έχει φοβερά νεύρα, έχει γίνει πολύ ατίθασος,νομίζω πως αυτό δεν είναι δικό μου παιδί. Δεν τον μεγαλώνω έτσι εγώ. Έχω ακούσει και αρνητικά σχόλια απ΄τους γύρω και με ενοχλεί. Βέβαια μπορεί να φταίει το γεγονός ότι έχουμε μετακομίσει στους γονείς μου για την γέννα και το γεγονός ότι ο άντρας μου λείπει και θα λέιπει όλο το υπόλοιπο του καλοκαιριού. Τι να πω, δύσκολα περνάω, δεν έχω και ιδιαίτερη όρεξη να μπαίνω στο mammy. Εσύ τι κάνεις? Τα παιδάκια σου? Να σου ζήσει και ο γιος, διάβασα ότι είχατε γεννέθλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι γλυκιά μου, είχαμε τα γενέθλια μας πρίν λίγες ημέρες!!! Μεγάλωσε το παλικαράκι μου... :)

Δόξα τω θεό είμαστε καλά, τα παιδάκια μου είναι διακοπές με τους γονείς μου στην Ερέτρια και εμείς εδώ Αθήνα λόγω δουλειάς!!!! Πηγαινω-ερχόμστε κάθε Σαβ/κο και περνάμε όμορφα...ξεφεύγουμε κι εμείς λιγάκι.

Πω πω σε καταλαβαίνω με τον μικρό, έτσι ήταν και η κόρη μου όταν ήταν να γεννήσω τον μικρό. Αγρίμι σκέτο!!! Να ξέρεις ότι πλησιάζουν οι μέρες σου και νιώθει ζήλια ο μικρός, γι αυτό και αντιδρά έτσι. Συν της άλλης πήγατε και στους παππούδες...εεε δεν θέλει και πολύ να κακομάθει ένα παιδί!!!

Καλή λευτεριά βρε κούκλα!!!! Όταν με το καλό επανέλθουν οι ισορροπίες σας, περιμένω νέα σου!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ΄ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Ασπα μου. Είνια πολύ σημαντικό που μπορούν να κρατήσουν οι γονείς σου τα παιδιά, εμένα μάλλον θα ξίνιζαν τα μούτρα τους. Τέλος πάντων, καλό καλοκαίρι να έχετε και όταν μπορεσω, μετά την γέννα λογικά θα σου γράψω νέα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε αυτό το θέμα είμαι πάρα πολύ τυχερή.

Συμμετέχουν και οι δυο γονείς μου στην φροντίδα των παιδιών από τότε που γεννήθηκαν και ακόμα πιο ενεργά όταν ξεκίνησα και πάλι δουλειά.

Άντε, καλό καλοκαίρι να έχουμε!!!! :):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...