Μετάβαση σε περιεχόμενο

παρακαλω τα φωτα σας!!!!!


Recommended Posts

γεια σας ειμαι καινουργια!θα θελα λιγο τα φωτα σας.ειμαι 32 και ο αντρας μου 33 μετα απο κυρσοκηλη που διεγνωσε ο γιατρος και αφου ειχαν περασει 4μηνες που προσπαθουσαμε για μωρακι μας ειπε να κανουμε σπερμοδιαγραμμα για να δουμε αν η κυρσοκυλη εχει επηρεασει το σπερμα.τα αποτελεσματα θα τα εχουμε στο χερι την δευτερα.τηλεφωνικα μας ειπανε γιατι ειχαμε αγωνια οτι ειναι 23.000.000 ανα ml και 60% κοινιτηκοτητα τα ζωηρα την πρωτη ωρα και 15% τα ασθενη.ξερει κανεις να μου πει αν ειναι καλα?γιατι αυτο που θελουμε να αποφυγουμε ειναι η επεμβαση της κυρσοκυλης και ολα τα παρελκομενα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τον αριθμό δεν ξέρω να σου πω, όμως το 60% είναι εξαιρετική ταχύτητα.Ωστόσο έχουν πολλά ακόμα σημασία, για παράδειγμα αν έχει ανώμαλα σπερματοζωάρια και σε τι ποσοστό.Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή και θα το δεί ο γιατρός σου.Είναι λιγο περίεργα τα σπερμοδιαγράμματα πρέπει να ξέρεις για να τα διαβάσεις, εγώ πάντως νομίζω πως όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eva1 πανω απο 20εκατ ανα ml ειναι οκ (εσεις εχετε 23εκατ αρα οκ)

η κινητικοτητα πανω απο το 50% ειναι οκ (εσεις εχετε 60% αρα οκ)

βεβαια οταν θα παρετε τα αποτελασματα θα δεις οτι νανλυονται κ αλλα πραγματα οπως η μορφολογια του σπερματος κτλ.Μεχρι στιγμης παντως (κρινοντας απο τις φυσιολογικες τιμες του δικου μας σπερμοδιαγραμματος)

ειναι μια χαρα!

Μην αγχωνεσαι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ευακι,καλησπερα κ καλως ηλθες στο παρεακι μας,λοιπον..επειδη το θεμα κυρσοκηλη..δυστηχως το εχω σπουδασει...θα σου πω αυτα που ξερω.

Για να ειναι ενα σπερμα καλο θα πρεπει η κινιτικοτητα να φτανει το 50% (η προσθια κ η μετρια) κ ο αριθμος να ειναι 20.000.000 ανα ml.

Απο αυτα που γραφεις δεν μπορει να βγει ολοκληρωμενο συμπερασμα,ομως σαν πρωτη εικονα φαινονται καλα.Βεβαια παιζουν ρολο κι αλλα πραγματα,οπως ηδη σου ειπε αλλη κοπελα πριν.Θα πρεπει να δειτε κ τις φυσιολογικες μορφες κ το ph κ τη ρευστοτητα κ.τ.λ.

Για αυτο κανε λιγο υπομονη να παρεις ολοκληρωμενες απαντησεις κ βουρ..στον ουρολογο.Μην εχεις αγχος για τιποτα.Να θυμασαι πως ολα διορθωνονται κ επισης να ξερεις πως εχουν υπαρξει πολλες εγκυμοσυνες ενω ο αντρας ειχε κυρσοκηλη.Υπομονη,χαλαροτητα οσο μπορεις κ καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα καλησπερα και απο εμενα. Λοιπον εχω να σου πω οτι θα συμφωνησω με ΟΛΑ οσα σου ειπαν τα κοριτσια και θα γραψω και εγω τη γνωμη μου ως εμπειρη πλεον και παθουσα επι του θεματος.

Τα αποτελεσματα ειναι οντως πολυ καλα, δεν το βλεπω για να χρειαζεστε επεμβαση.Ισως η κιρσοκηλη να ειναι σε τοσο μικρο βαθμο που να μην εχει επηρρεασει το σπερμα. Ο δικος μου αντρουλης ειχε κιρσοκηλη και ετσι καναμε επεμβαση με θεαματικα αποτελεσματα!!!

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και συντομα με ενα μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλα!πολυ χαρηκα!μακαρι να ειναι ετσι γιατι με εχουνε αγχωσει οτι αν χρειαστει επεμβαση ο.κ δεν ειναι κατι σπουδαιο αλλα εχω διαβασει οτι τα αποτελεσματα επιτυχιας ειναι μικρα.εσεις την κανατε και μετα εμεινες εγκυος?τι διαφορες ειδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, κοιτα να δεις ομως...Ο καλος μου ειχε κιρσοκηλη και στους 2 ορχεις με αποτελεσμα να εχει χαλασει πολυ το σπερμα...Καμμια σχεση με το δικο σας, το δικο σας ειναι μια χαρα. Αφου περασε ενα 3μηνο μετα την επεμβαση, καναμε ενα σπερμοδιαγραμμα και οι τιμες βελτιωθηκαν πολυ. Στο 6μηνο πανω μενω εγκυος στο πρωτο μου μωρακι!!! :P Τοσο τελεια! :laugh: Και η επιτυχια συνεχιζεται γιατι τωρα ειμαι εγκυος στο 2ο και πολυ τρελαμενη με τα μωρα μου! :woohoo:

Στην δικη σας περιπτωση τωρα, δεν το βλεπω για επεμβαση, οι τιμες ειναι εντος φυσιολογικων οριων, οποτε και δεν το νομιζω οτι θα χρειαστει! :) Οποτε μην αγχωνεσαι (αλλα οντως η επεμβαση αυτη δεν ειναι κατι σπουδαιο, ειναι πολυ απλη και θεωρειται ΄΄ρουτινας΄΄).

Αυτα και οτι αλλο θελεις ευχαριστως να με ρωτησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον το πειρακαι λεει.ρευστιτητα 30Min.ογκος 3,5ml.Ph αλκαλικο :( .γλοιοτητα φυσιολογικη.αριθ.σπερμ 23,000,000 ανα ml συνολο 80,500,000. ανωμαλες μορφες 10-15 στα 100 σπερματοζωαρια με ανωμαλιες στην κεφαλη,στον αυχενα,στην ουρα.πυοσφαιρια σπανια.ερυθρα σπανια.hb οχι.συγκολισεις οχι.κινητικοτις % στους 22c. 1ωρα ζωηρα 60% ασθενη 15% ακινητα 25%.2ωρα ζωηρα 50% ασθενη 20% ακινητα 30%.3ωρα ζωηρα 40% ασθενη 20% ακινητα 40%.καταρχας ανησυχω για το ph.τι ειναι αλκαλικο?φτιαχνεται?και πως?τα υπολοιπα ξερει καμια να μου πει πωε δειχνουνε μεχρι αυριο που θα παρω το γιατρο?αυτο το ph μπορει να ειναι ικανο για να μας στερει το μωρακι μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
    • Εγώ κοριτσάκι μου είχα από την 5η βδομάδα αίμα και καφέ μέχρι τον 4ο μήνα.. Αποκολλησουλες ήταν κ όλα πήγανε καλά!! Ή που το έχασες κ έγινε κάπου εκεί ανάμεσα ή που άλλαξε ο κύκλος σου αυτό το μήνα. Εγώ πχ τους 4-5 τελευταίους μήνες είχα ωορρηξία 11η μέρα βάσει τεστ κ αυτό το μήνα είχα θετικό 14η..  Καλούς διπλασιασμούς κοριτσάρα μου!!! Με το καλοοοοοοο
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...