Μετάβαση σε περιεχόμενο

neraki vrisis -mipos einai noris?


Recommended Posts

geia sas koritsakia!proxthes pigame ston giatro gia to kathieromeno emvolio kai mas ksekinise giaourtakia enalaks me tin kremoula kai froutakia -ena ena stin arxi gia tyxon alergies. mou eipe episis otan dipsaei i beba mou na tis dino neraki vrisis apo do kai sto eksis-kai sa afto kolisa ligaki.den ksero-mipos einai ligo noris?pote dosate eseis sta mora sas? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera..

egw apo 4 minwn tou ksekinisa giati eixan arxisei oi zestes kai mou eixe pei i paidiatros na tou dwsw gia na to sunithizei kiolas siga siga..

tha tou dwseis giaourtakia kai tetoia kai to nero se provlimatise?(den einai eirwniki i erwtisi an kai etsi akougetai,einai ritoriki)

elpizw na se voithisa.

mats

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki έγραψε:

kalispera..

egw apo 4 minwn tou ksekinisa giati eixan arxisei oi zestes kai mou eixe pei i paidiatros na tou dwsw gia na to sunithizei kiolas siga siga..

tha tou dwseis giaourtakia kai tetoia kai to nero se provlimatise?(den einai eirwniki i erwtisi an kai etsi akougetai,einai ritoriki)

elpizw na se voithisa.

mats[/quote ]

joannaki efxaristo gia tin apantisi .neraki tis dino edo kai ena mina peripou alla vrasmeno!!! to oti tha einai apo ti vrisi mou fanike kapos noris.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμεις ακομα το βραζουμε το νερο και στο γιο μου στο χρονο περιπου σταματησαμε να το βραζουμε και στη μικρη αφου δεν μου εχει πει κατι λογικα εκει θα της το κοψει, ο καθε παιδιατρος τα δικα του, εγω εχω παρει φιλτρο νερου παντως γιατι της βρυσης εχει καταντησει χαλια το νερο, παντως αν σου το ειπε δεν θα υπαρχει προβλημα πιστευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω απο 4μιση μηνων της δινω νερο βρυσης (καλα, ενα κουταλακι του γλυκου, αντε δυο επινε τοτε, τωρα ξεκινησε να πινει) και το γαλα της το φτιαχνω με απλως λιγο ζεσταμενο νερο, οπως και την κρεμα. Τιποτα δεν επαθε, ουτε καν μια μικρη διαρροια. Ετσι μου ειχε πει η παιδιατρος και αν και ειχα τις επιφυλαξεις μου κι εγω στην αρχη ετσι εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

εγω εβαλα νερακι μετο που ξεκινησαμε τις τροφες και επινε πολυ λιγο.αλλα παντα βρασμενο και κρυωμενο οπως βρασμενο εβαζα και στο γαλα που εφτιαχαν αφου ετσι λενε και οι οδηγιες.

το γαλα μεχρι 1 ετους το εφτιαχνα ετσι.

το νερακι βρασμενο μεχρι 9-10 μηνων οχι τιποτε αλλο απο συνηθεια και καλου κακου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...