Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΡΔΙΑΚΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΒΡΕΦΟΥΣ


sakaina

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΕΝΟΣ ΒΡΕΦΟΥΣ ΠΟΥ Η ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ 3ο ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΞΕΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΠΙΟ ΟΡΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ SAKAINA. XΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 140-150 ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ..ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΣΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ SAKAINA. XΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 140-150 ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ..ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΣΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ SAKAINA. XΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΟΙ ΠΑΛΜΟΙ ΤΟΥ ΕΜΒΡΥΟΥ Σ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΓΡΗΓΟΡΟΙ, ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟ 140-150 ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ...ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ..ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΣΥ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ! ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΝΝΑΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΣΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ..ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην ανυσηχείς και να αφήσεις τον γιατρό να ασχολείτε με το θέμα!

Οντως οπως λέει και η Marga μας συνήθως είναι 140-150 το λεπτό, αλλά μπορεί να υπάρχουν διάφορες διακυμάνσεις που δεν σημαίνουν τελικά τίποτα!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και μέ ένα γερό μωρό!

:kiss: Μια επίσης αγχωμένη μέλλουσα μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην ανυσηχείς και να αφήσεις τον γιατρό να ασχολείτε με το θέμα!

Οντως οπως λέει και η Marga μας συνήθως είναι 140-150 το λεπτό, αλλά μπορεί να υπάρχουν διάφορες διακυμάνσεις που δεν σημαίνουν τελικά τίποτα!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και μέ ένα γερό μωρό!

:kiss: Μια επίσης αγχωμένη μέλλουσα μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ θα σου έλεγα να μην ανυσηχείς και να αφήσεις τον γιατρό να ασχολείτε με το θέμα!

Οντως οπως λέει και η Marga μας συνήθως είναι 140-150 το λεπτό, αλλά μπορεί να υπάρχουν διάφορες διακυμάνσεις που δεν σημαίνουν τελικά τίποτα!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και μέ ένα γερό μωρό!

:kiss: Μια επίσης αγχωμένη μέλλουσα μαμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sakaina k egw symfwnw me ta koritsia.pantws mh vazeis ton eauto sou na mpainei sth diadikasia na agxwnetai.mh 3exnas oti eisai egyos k de kanei.kati tetoia 8emata na ta syzhtas me to giatro sou gia na mhn exeis amfivolies.ola kala 8a pane mhn anhsyxeis.:)kalh egymosunh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sakaina k egw symfwnw me ta koritsia.pantws mh vazeis ton eauto sou na mpainei sth diadikasia na agxwnetai.mh 3exnas oti eisai egyos k de kanei.kati tetoia 8emata na ta syzhtas me to giatro sou gia na mhn exeis amfivolies.ola kala 8a pane mhn anhsyxeis.:)kalh egymosunh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sakaina k egw symfwnw me ta koritsia.pantws mh vazeis ton eauto sou na mpainei sth diadikasia na agxwnetai.mh 3exnas oti eisai egyos k de kanei.kati tetoia 8emata na ta syzhtas me to giatro sou gia na mhn exeis amfivolies.ola kala 8a pane mhn anhsyxeis.:)kalh egymosunh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...