Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ???ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΛΙΓΑ???


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΑΚΙΑ ΜΟΥ....ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ..ΠΟΣΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΗΝΑ Η ΤΟ 3ΜΗΝΟ?ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ 13Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 2,5 ΚΙΛΑ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΓΙΝΕΤΑΙ??ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ...ΕΣΕΙΣ ΠΟΣΑ ΠΗΡΑΤΕ?? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΛΕΝΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ 12 ΚΙΛΑ ΠΕΡΙΠΟΥ...(ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 3Ο ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΧΩ ΠΑΡΕΙ 17 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ......(ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ!!!!)

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ 6 ΚΙΛΑ...ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΛΛΑ 6......

Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΙΑΣΑ....ΠΗΡΑ ΑΡΚΕΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ....ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ (Ε! ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΑΡΕΚΤΡΕΠΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...) ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟ ΤΙΣ ΚΑΘΕ ΜΑΝΟΥΛΑΣ......ΑΛΛΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΕΣ ΛΙΓΑ......ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΕΣ ΟΣΕΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΟ 12.....ΚΑΙ 9 ΚΙΛΑ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΚΑΡΑΦΛΙΑΖΩ!!!!!!!!!!!!!! :evil:

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΜΑΣ ΝΑ ΝΑΙ ΥΓΕΙΕΣΤΑΤΟ!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξεκινησα 75 και εφτασα 100 ο γιατρος με εκραζε οτι εχω γινει σαν βαρκα!!! αλλα δεν με μαλωνε πολυ γιατι καταλαβαινε τι σημαινει λιγουρεσ!!!!!!!!!τωρα μετα απο 4,5 μηνες ειμαι 82 εχω αλλα 7 για να φτασω στα κιλα μου και αλλα 5 για να ειμαι σουπερ στα 70 κιλακια και να χορεσω στα ρουχα μου!!!!!! αλλα το σωμα ετσι κι αλλιως εχει αλλαξει για παντα οποτε προσπαθεια θα χρειαστει για να επανελθουμε ειτε λιγα ειτε πολλα κιλα παιρνεις!!!οποτε απολαυστε την εγκυμοσυνη κοριτσια μην σκατε εχουμε καιρο για διαιτες και γυμναστηρια!!!!τα μπεμπακια μας να ειναι καλα μονο αυτο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΑΡΑ...ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΣΟΥ ,ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΚΟΥΚΛΑ ΟΠΟΤΕ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑ....

ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ...

ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 2 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ 4 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΟΠΑ ΛΕΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ...ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ,,,ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΦΑΓΗΤΑ ΚΑΙ ΧΑΝΩ 2 ΚΙΛΑΚΙΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΟΝ 3 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕ 2,5 ΚΙΛΑ ΠΑΝΩ ΟΚ..ΠΙΣΤΕΥΩ..ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΡΚΕΤΑ....

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΡΕΥΕΤΑΙ Η ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΜΟΥ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΔΗΛΑΔΞ ΝΑ ΤΡΕΞΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ ....

ΑΛΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ .....

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααχ κοριτσια μου...πονεμενη ιστορια και διηγοντας την να κλαις...Εγω ειμαι 22 εβδομαδων και εχω ηδη τσιμπησει 6 κιλακια :(:(:( Ο γιατρος μου μου την λεει συνεχεια, αλλα τι να κανω? Προσπαθω να προσεχω, οσο γινεται, δεν τρωω καθολου γλυκα, αναψυκτικα, και γενικα σαβουρες, αλλα τα κιλα μπαινουν με μεγαλη ευκολια! Που θα σταματησει η ζυγαρια δεν ξερω... :blush:

Α, στην 1η μου εγκυμοσυνη, στις 40 μερες μετα την γεννα χωρουσα στο παλιο, αγαπημενο, μαυρο στενο παντελονι μου, στους 2 μηνες δε, τα ειχα χασει ΟΛΑ (Αλλα δεν ετρωγα τιποτα,μεγαλο λαθος μου αυτο, επρεπε να τα χασω πιο αργα, αλλα βιαζομουν η ηλιθια... :angry: )

Ας γεννησουμε με το καλο και ας ειναι γερα τα μωρακια μας και τα κιλα θα τα χασουμε...Το εχω βαλει στοχο σας λεω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το "πρεπον" ειναι μισο κιλο το μηνα στο α τριμηνο, ενα κιλο το μηνα στο β και εναμιση κιλο το μηνα στο τριτο τριμηνο. εξαρταται και απο τον οργανισμο, και τη διατροφη. οσο λιγοτερο παρεις τοσο το καλυτερο βεβαια. ευχομαι με το καλο τα μωρακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ 9 ΚΙΛΑ..ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ...ΑΛΛΑ ΠΩΣ?ΠΩΣ?

ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΑΣ...

ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ.... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηρα 8 κιλα κ φαντασου οτι ημουν στο κρεβατι σχεδον 2 μηνες.ετρωγα κανονικα οτι κ πριν.ποτε δεν μου "μυρισε" κατι κ αλλες χαζομαρες.γεννησα κ βγηκα απτο νσκμειο -6 κιλα.το μωρο γεννηθηκε 3.050.να σημειωσω ομως οτι γεννησα προωρα.4 εβδομαδες νωριτερα.ισως να επαιρνα κ αλλα αν γεννουσα κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ο γιατρος μου ειχε πει ενα κιλο το μηνα.

9 κιλα πηρα στην εγκυμοσυνη. Πολλα φρεσκα φρουτα, σαλατες, δημητριακα, κοτοπουλο, ψαρια πολλα αλλα και κοκκινο κρεατακι (που το ετρωγα με το ζορι, ουτε να το βλεπω δεν ηθελα), πολλα γαλακτοκομικα με χαμηλα λιπαρα. Ημου βεβαια τυχερη γιατι δεν ηθελα ουτε γλυκα να βλεπω, ουτε ετρωγα απεξω (οταν ημουν τριων μηνων εφαγα απεξω και επαθα μια ωραιοτατη γαστρεντεριτιδουλα, δεν μπορουσα να παρω και κανενα φαρμακο οποτε...να μου πηγε!). Και περπατουσα αρκετα. Αυτα.

Παντως μη σε πολυαπασχολουν τα κιλα, χανονται!

Με το καλο το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina έγραψε:

ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ 9 ΚΙΛΑ..ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ...ΑΛΛΑ ΠΩΣ?ΠΩΣ?

ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΑΣ...

ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ.... :woohoo:

ετσι ειναι, ειναι καλύτερο και για τους δυο. στο πρωτο πηρα 13 και στο δευτερο 12. ετρωγα φυσιολογικά αλλα δουλευα αρκετα. βγηκα απο το μαιευτηριο εχοντας χασει 10 κιλα και τις δυο φορες. μου εχουν μεινει τα αλλα δυο γιατι θηλαζω, δεν κανω διαιτα το αντιθετο μαλιστα. όταν ομως σταματησω να θηλαζω θα ξεκινήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου εχω χασει 4 κιλα αντι να παρω! επειδη ξεκινησα την εγκυμοσυνη λιγο μπουλουκα,μου ειπε ο γιατρος να μην παρω και να χανω κιολας αν γινεται,μου εδωσε μια διατροφη για διαβητικες εγκυους αλλα χωρις να την κανω τοσο αυστηρα οσο οι διαβητικες. προτιμησε αυτη τη διατροφη γιατι ειχα κανει καμπυλη ζαχαρου και ινσουλινης και ειχε βρεθει οτι δεν μεταβολιζω καλα την ινσουλινη. που συμαινει για να ειμαι καλα και εγω και το μωρο πρεπει να διατηρουμαι σε οσο καλυτερη φορμα γινεται. προστοπαρων τα παω καλα!!! ελπιζω να συνεχισω ετσι!!! καλη επιτυχια σε ολες μας,μην παρουμε πολλα κιλακια γιατι τα παιδακια μας πρεπει να εχουν γκομεναρες μαμαδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΤΕ..ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΕΧΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΩΩ ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΣΩΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ..ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΟΨΑ ΜΑΧΑΙΡΙ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ...

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως έπαιρνα σχεδόν 1 κιλό το μήνα και τώρα είμαι 39 εβδομάδων και έχω 9 επιπλέον κιλά. Το δικό μου μυστικό είναι ότι έτρωγα όπως πάντα και πολλές φορές την ημέρα από λίγο. Δεν άφηνα πολλές ώρες το στομάχι μου άδειο αλλά όχι με γλυκά, ετοιματζίδικα, και διάφορα "πλαστικά" σνακς. Ένα ποτήρι χυμό, ένα γάλα, ένα φρούτο ανάμεσα στα γεύματα μου κόβανε τις όποιες λιγούρες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια στο 1ο τρίμηνο έχασα 3 κιλα, λόγω αναγούλας. Ξεκίνησα στρουμπουλή, 80 κιλά, έχασα τα 3 και τώρα είμαι στην 25 εβδομάδα και είμαι 84 κιλά. Ο γιατρός μου μου είπε να πάρω 8-9 κιλά αν μπορέσω, επειδή έχω ήδη παραπανίσια κιλάκια. Δεν το βλέπω, μάλλον για παραπάνω το βλέπω, δυστυχώς. Δεν τρώω ούτε εγώ ετοιματζίδικα φαγητά, δε μου κάνουν κέφι, αλλά τρώω ότι σπιτικό βρεθεί μπροστά μου, δόξα το Θεό, όρεξη υπάρχει! Δεν μπορώ και τα φρούτα και τις σαλάτες πολύ πολύ, αλλά προσπαθώ έστω και λίγο να τα τρώω. Πίνω πολύ γάλα ελαφρύ, τρώω καλό πρωινό, κανονικό γεύμα το μεσημέρι και λιγότερο το βράδυ. Με πιάνουν όμως ενίοτε και οι λιγούρες για παγωτό, σοκολάτα κτλ και ο αντρας μου δε μου χαλάει χατίρι...ίσως βέβαια να έπρεπε! Δεν θέλω να ξεπεράσω τα 90 κιλά, έλεος! Θα πάθω σοκ. Φαντάζομαι οτι πολλές απο εμάς είμαστε στην ίδια μοίρα, αλλά τα μωράκια μας να είναι καλά κι όλα διορθόνωνται με πολύ θέληση και προσπάθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΚΙΛΑ.....ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΧΟΥΔΑ....

ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ 17 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ....ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΟ ΚΤΛΠ......ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΩ ΟTΙ ΠΗΡΑ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ.....ΠΕΡΙΕΡΓΟ!!!!!

Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΤΡΕΦΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!! ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΣΑΛΑΤΕΣ ΨΑΡΑΚΙ ΟΣΠΡΙΑ..ΚΤΛΠ..ΑΠΛΑ ΤΟ ΨΩΜΑΚΙ ΜΕ ΠΑΧΑΙΝΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗΣ ΠΑΝΤΑ!!!!

ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ..ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 700 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΑΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΙΛΑ..ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΨΩΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΙ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΣΤΙΣ 1800-2000....ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΧΑΙΝΩ!!!!!! :(

MAGDALINA ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ KEEP GOING.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα. Εγώ περιμένω δίδυμα και πήρα μέχρι τώρα 11 κιλά. Ελπίζω να μην ξεπεράσω τα 18. Η αλήθεια είναι ότι τρώω πολλά πράγματα με το ζόρι χωρίς να έχω ιδιαίτερη όρεξη, όπως γάλα, κόκκινο κρέας κ.α. Η γιατρός λέει κάθε μέρα να τρώω κρέας, γιατί έχω έλλειψη σιδήρου. Και να σκεφτείτε ότι παίρνω χάπι για το σίδηρο και κάθε 15 μέρες κάνω και μια ένεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε γυναικα ειναι διαφορετικη,και ο οργανισμος διαφερει και ο μεταβολισμος!!

Εγω οταν εμεινα εγκυος ημουν 49κιλα,μεσα στο πρωτο 3μηνο αντι να παρω,εχασα 3κιλα κ πηγα 46!!!Και αυτο λογω των εμετων κ της εντονης ανακατοσουρας τον πρωτο καιρο!!Δεν ηθελα να φαω κ να μυρισω τιποτα,ολα με ανακατεβαν!!Μονο τα ξινα ηθελα κ τα φρουτα κ τα λαχανικα!!Στην πορεια εστρωσα κ οταν γεννησα εφτασα να ειμαι 60 κιλα τα οποια κ εχασα μεσα στον 1ο μηνα(και πολυ λεω)!!Ειχα κατι ταλαιπωριες, με ετρεχε και η μικρη ολη μερα,εχω κ πολυ καλο μεταβολισμο...πανε τα κιλα!

Καθε περιπτωση ομως διαφερει

Μην αγχωνεστε κοριτσια κ απολαυστε την εγκυμοσυνη σας!!!Τρωτε καλα κ σωστα κ απλα προσεχτε λιγο αποφευγοντας αυτα που ειναι περιττα(πολλα γλυκα,σαλτσες,προχειρο φαγητο κτλ)!

Με το καλο τα μωρακια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεστε κοριτσάκια!

Στην 1 εγκυμοσύνη πήρα 27 κιλά και μετά από έξι μήνες ξαναμένω έγκυος και πήρα κάπου 16 και τώρα τα έχω χάσει όλα και είμαι πάλι σε πάχυνση..μπας και πάρω τίποτα.

Μπήκα κι εγώ στο θέμα να δω πως θα πάρω λίγα κιλά παραπάνω.. Μπερδέυτηκα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου ελεγα να μην αγχωνεσαι ιδιαιτερα γιατι οτι ειναι να γινει θα γινει.και εγω ειμαι στην 27η εβδομαδα με διδυμα και εχω παρει 13 κιλα.και τα πηρα ολα στο δευτερο τριμηνο!!στο πρωτο τριμηνο ειχα παρει μισο.

η διατροφη μου δεν εχει αλλαξει.οπως ετρωγα τρωω.αντε κανα γλυκο παραπανω.και καθε φορα που παω στο γιατρο και ζυγιζομαι αναρωτιεμαι πως μπαινουν αυτα τα κιλα ετσι.

ενταξει συμφωνω οτι πρεπει να προσεχουμε και να μην το ξεφτιλισουμε αλλα μην περασουμε και στο αλλο ακρο γιατι τωρα εχουμε να ασχοληθουμε με σοβαροτερα θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΑ2 έγραψε:

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

ΕΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΤΕΛΕΙΑ ΑΠΟ ΚΙΛΑ.....ΜΑΛΛΟΝ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΛΙΧΟΥΔΑ....

ΕΓΩ ΠΟΥ ΠΗΡΑ 17 ΚΙΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ....ΔΕΝ ΑΝΤΙΠΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΖΑΧΑΡΟ ΚΤΛΠ......ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΩ ΟΙ ΠΗΡΑ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ..ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕ.....ΠΕΡΙΕΡΓΟ!!!!!

Η ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΑ ΤΡΕΦΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!! ΜΠΡΟΚΟΛΑ ΣΑΛΑΤΕΣ ΨΑΡΑΚΙ ΟΣΠΡΙΑ..ΚΤΛΠ..ΑΠΛΑ ΤΟ ΨΩΜΑΚΙ ΜΕ ΠΑΧΑΙΝΕΙ...ΑΝ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗΣ ΠΑΝΤΑ!!!!

ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ..ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 700 ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΧΑΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΙΛΑ..ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΨΩΜΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ!!!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΩΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΟΙ ΘΕΡΜΙΔΕΣ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΣΤΙΣ 1800-2000....ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΑΧΑΙΝΩ!!!!!! :(

MAGDALINA ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ KEEP GOING.......

ΧΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙΣ!!!ΕΙΜΑΙ 27+6 ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 15 ΚΙΛΑ,ΗΜΟΥΝ 45 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΣΟΚ,ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΤΡΩΓΑ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΛΛΑ ΠΛΕΟΝ ΤΙΣ ΕΚΟΨΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ 2Ο ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ...

ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΛΙΓΗ ΚΑΛΗ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΟΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΑΣΩ ΟΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΠΑΛΙ ΑΝΟΡΕΞΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magdalina έγραψε:

ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΟΙΞΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΙ ΕΒΑΛΑΝ 9 ΚΙΛΑ..ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ...ΑΛΛΑ ΠΩΣ?ΠΩΣ?

ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΚΑΙ ΕΜΑΣ...

ΚΑΛΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ..ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΡΩΓΟΝΤΑΣ ΣΩΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ...ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ??

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ,ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΑ 52 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ.... :woohoo:

Καλά, τέτοια θα ακούσεις πολλά! Εξαρτάται από τον κάθε οργανισμό. Μία φίλη της μαμάς μου και στα τρία της παιδιά δεν πήρε πάνω από 7-8 κιλά!!!

Εγώ στο πρώτο τρίμηνο έχασα περίπου 2 κιλά λόγω αναγούλας και εμετών! Μετά ξεκίνησα να τρώω φυσιολογικά αλλά ακόμη και τώρα έχω φοβερές καούρες και παλινδρόμηση ειδικά το βράδυ.

Μετά τον 3ο άρχισα να παίρνω σιγά σιγά κιλά και τώρα που είμαι στην 32η εβδομάδα παρατηρώ ότι μέρα με τη μέρα τα γραμμάρια ανεβαίνουν σταθερά πλέον!!! :woohoo:

Μέχρι στιγμής έχω πάρει (με τη δική μου ζυγαριά πάντα) περίπου 7 κιλά αλλά έπεται και συνέχεια!!! Δεν μπορώ να πω ότι έχω προσέξει ιδιαιτέρως. Και από Goodys έφαγα πολλές φορές και πατατάκια και διάφορες άλλες σαβούρες. Άμα μου μπει κάτι στο μυαλό ότι θέλω να φάω, δεν μπορώ να ηρεμήσω μέχρι να το φάω!!!! Αυτές είναι οι λεγόμενες λιγούρες; :woohoo:

Από την προηγούμενη εβδομάδα μου έχουν καρφωθεί στο μυαλό τα παγωτά, ξέρετε boss, status και άλλα τέτοια διαιτητικά. Αν αφήσω τον εαυτό μου ελεύθερο θα τα τρώω 3-3 μέχρι να μου περάσει!!! :woohoo: :woohoo:

Πριν το Πάσχα δυστυχώς μου έκοψε λίγο τη φόρα ο ενδοκρινολόγος γιατί μου βγήκε η καμπύλη λίγο αυξημένη, οπότε δεν μπορώ να ξανοιχτώ πολύ, ειδικά με τα γλυκά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maloperos έγραψε:

Εγώ πάντως έπαιρνα σχεδόν 1 κιλό το μήνα και τώρα είμαι 39 εβδομάδων και έχω 9 επιπλέον κιλά. Το δικό μου μυστικό είναι ότι έτρωγα όπως πάντα και πολλές φορές την ημέρα από λίγο. Δεν άφηνα πολλές ώρες το στομάχι μου άδειο αλλά όχι με γλυκά, ετοιματζίδικα, και διάφορα "πλαστικά" σνακς. Ένα ποτήρι χυμό, ένα γάλα, ένα φρούτο ανάμεσα στα γεύματα μου κόβανε τις όποιες λιγούρες :)

............................................................................

μπραβο σου ....μακαρι και εγω να βαλω τοσα...φανταζομαι θα νιωθεις και καλα με το σωμα σου δεν θα ζοριζεσαι...αντε με το καλο να δεχτεις και το μωρακι σου.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειμαι 12+4 κ εχασα 1 κιλο (τρεχοντας απο γιατρο σε γιατρο)...αλλα η κοιλια μου φουσκωσε.

Στο γιο μου πηρα 17 κιλα κ το πρωτο τριμηνο ειχα παρει 3 κιλα...μετα βεβαια τα εχασα ευκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το παν ειναι ..να ειμαστε καλα εμεις και το μωρο πανω απο ολα..φυσικα καλο ειναι να προσεχουμε οσο μπορουμε με την διατροφη μας...και αν παλι δεν μπορουμε ε ενταξει τι να κανουμε ...θα τα χασουμε μετα....φιλακιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γιατροι λενε ναπαρουμε μεχρι 12-13 κιλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να παρουμε και τοσα εγω πηρα 6 κιλα ξεκινησα με 54 και γεννησα στα 60 δεν εκανα καμια ιδιαιτερη προσοχη ειχα καποιες αναγουλες τους πρωτους μηνες αλαλ εμτα ολα καλα .Δεν επινα καθολου αναψυκτικα και αποφευγα τα γλυκα ετρωγα ομως κανενα παγωτο .Ο μικρος γεννηθηκε 2950 και με το που βγηκα αποτο νοσοκομειο καιμε 2 λιγοτερα σημασια εχει να προσεχουε και μετα στη φαση της λοχειας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...